Анкета: Използвате ли режим "Пестене на батерията" на сегашния Ви телефон? - Нямате права да гласувате в тази анкета.
Да, всеки път при малко батерия
5.56%
3
5.56%
Да, не всеки път, но често
5.56%
3
5.56%
Да, но само при спешни случай
18.52%
10
18.52%
Не, само съм пробвал 1-2 пъти
20.37%
11
20.37%
Не, досега не се е налагало
50.00%
27
50.00%
* Вие гласувахте в анкетата Резултатите

Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Използвате ли режим "Пестене на батерията" на сегашния Ви телефон?
#1

[Изображение: ios13-iphone-xs-settings-battery-low-pow...l-card.jpg]

Използвате ли режим "Пестене на батерията" на сегашния Ви телефон?

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
Аксесоари
#2

Не, защото блокира много неща. В крайна сметка телефона служи на мен, а не аз на него Smile

времето е като парите - никога не стига
[-] 1 потребител изказва благодарност на pepy1 за това мнение:
  • Bavarche
Цитирай
#3

Полезна функция, която по-добре да не се налага да ползваме.

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
[-] 2 потребители изказват благодарност на alexbg67 за това мнение:
  • Bavarche, oxuboxu
Цитирай
#4

ако искам да пестя батерия, щях да си вземе нокиа с фенерче! всичко ми е пуснато и не ме интересува батерия, като се наложи зареждам, може и 3 пъти в деня, колкото пъти се наложи

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

[-] 2 потребители изказват благодарност на Sokolchev за това мнение:
  • pepy1, Victormihov
Цитирай
#5

На Xperia z1 compact пробвах,но от тогава не ползвам пестене на батерия,както казват колегите,блокира много функции и няма смисъл.
[-] 1 потребител изказва благодарност на DoryanY за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#6

На единия ми тел е пуснато така наречената рутина. След 21 ако не се използва си влиза в пестене на батерията и ограничава фоновите данни (без viber whatsapp и т.н) и затваря някои приложения. Ако го светна през нощта за нещо се връща в нормален режим.

 Sony Ericsson experia X10I LG OPTIMUS 3D Samsung Galaxy Note 2. Note 3. Note 5. Samsung galaxy S8+, S10+ S20 Ultra S21 Ultra. S23 Ultra 1Tb
[-] 2 потребители изказват благодарност на gazibarev за това мнение:
  • jhoro, oxuboxu
Цитирай
#7

(2021-04-13, 20:13:10)Sokolchev написа:  ако искам да пестя батерия, щях да си вземе нокиа с фенерче! всичко ми е пуснато и не ме интересува батерия, като се наложи зареждам, може и 3 пъти в деня, колкото пъти се наложи

... с уговорката - ако има откъде!

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
[-] 2 потребители изказват благодарност на jhoro за това мнение:
  • NaniG, oxuboxu
Цитирай
#8

(2021-04-13, 23:31:44)jhoro написа:  ... с уговорката - ако има откъде!

с тези бързи зарядни винаги има къде, имам по едно във всеки автомобил, както и едно в чантичката, за 10 мин заряд все ще намера време и място

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай
#9

(2021-04-13, 23:49:02)Sokolchev написа:  с тези бързи зарядни винаги има къде, имам по едно във всеки автомобил, както и едно в чантичката, за 10 мин заряд все ще намера време и място

Бързи или бавни - все искат захранване! Ако съм в планината и нямам зареден Power bank - ще икономисвам.
Затова гласувах - „само при спешни случай“.

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
[-] 2 потребители изказват благодарност на jhoro за това мнение:
  • alexbg67, oxuboxu
Цитирай
#10

Налагало ми се е няколко пъти и съм доволен, че има такава опция. Колкото и кабели да мъкна, в единични случаи са само товар. Колкото повече (заряд), толкова повече.
Цитирай
#11

(2021-04-13, 23:31:44)jhoro написа:  ... с уговорката - ако има откъде!

До няколко години зелената номенклатура ще разрешава само електромобили, които ще се зареждат къде ли не. А вие един телефон не може да намерите къде да заредите.

(2021-04-14, 04:55:29)L1892 написа:  Налагало ми се е няколко пъти и съм доволен, че има такава опция. Колкото и кабели да мъкна, в единични случаи са само товар. Колкото повече (заряд), толкова повече.

Колкото повече заряд, толкова по-нефункционален телефон.

1916 
Цитирай
#12

Ползвам режим пестене max , само ако ми се налага да снимам много навън ,да слушам музика при пътуване или да гледам телевизия през телефона. Иначе не.
Цитирай
#13

(2021-04-14, 09:22:22)milss написа:  Колкото повече заряд, толкова по-нефункционален телефон.

Функционалността е твърде разтегливо понятие.
[-] 1 потребител изказва благодарност на L1892 за това мнение:
  • jhoro
Цитирай
#14

Не ми се е налагало до сега, единствено съм настроил екрана вечер между 20 и 00 часа да се включва комфорт за очите.
Цитирай
#15

Не ползвал такива "екстри".
Цитирай
#16

Повечето хора явно не разбират, че този режим е нещо, като авариен, а не за пестене на зарядното... Но при това положение е излишно да им се обяснява, просто няма смисъл, те са над това.

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
[-] 3 потребители изказват благодарност на alexbg67 за това мнение:
  • jhoro, mg22, milss
Цитирай
#17

пестене има дори и да не знаем
https://www.popsci.com/android-battery-saving/

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#18

(2021-04-14, 09:22:22)milss написа:  До няколко години зелената номенклатура ще разрешава само електромобили, които ще се зареждат къде ли не. А вие един телефон не може да намерите къде да заредите.
Ела на Мальовица - да те видя.
(2021-04-14, 16:19:41)L1892 написа:  
(2021-04-14, 09:22:22)milss написа:  Колкото повече заряд, толкова по-нефункционален телефон.
Функционалността е твърде разтегливо понятие.
А телефона е най-вече за разговори.

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай
#19

(2021-04-16, 16:06:03)jhoro написа:  Ела на Мальовица - да те видя.
А телефона е най-вече за разговори.

На Мальовица не ми е кеф.
Щом ще е най-вече за разговори, тогава идеалния вариант е някоя Нокия с фенерче.

1916 
[-] 1 потребител изказва благодарност на milss за това мнение:
  • Sokolchev
Цитирай
#20

(2021-04-16, 16:06:03)jhoro написа:  Ела на Мальовица - да те видя.
А телефона е най-вече за разговори.

точно тези смартфони са НАЙ-МАЛКО за разговори Wink

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

[-] 2 потребители изказват благодарност на Sokolchev за това мнение:
  • fu4ko, milss
Цитирай
#21

(2021-04-16, 19:36:48)Sokolchev написа:  точно тези смартфони са НАЙ-МАЛКО за разговори Wink
Кои са „точно тези смартфони”?
Колкото и екстри да има апарата (памет, процесор, камери, дисплей …) - ако не можеш да се обадиш, е просто „тухла”.

Пп. Добър вариант е наличието на хубав Powebank - за 3-4 зареждания, но на тези и цените са „доста хубави”!

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай
#22

(2021-04-16, 22:05:55)jhoro написа:  Кои са „точно тези смартфони”?
Колкото и екстри да има апарата (памет, процесор, камери, дисплей …) - ако не можеш да се обадиш, е просто „тухла”.

Пп. Добър вариант е наличието на хубав Powebank - за 3-4 зареждания, но на тези и цените са „доста хубави”!

всеки един съвременен смартфон, алото тип нокиа го ползвам изключително рядко, всичко ми е през интернет и доста често видеоразговори

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай
#23

Не използвам такъв режим, никога не съм използвал, само съм пробвал. Предпочитам да преценя, за колко време ще ми стигне батерията, вместо да включвам режим, който ограничава повечето функции.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#24

Пробвал съм го няколко пъти , леко зорлем. Galaxy S /Note 20 (Ексинус) бяха толкова зле, че съм имал сериозни опасения дали ще ме приберат след работа. По време на работа им набивах Супер пестенето с черно бял екран за час , два. Просто ужасен дрейн - над 5% на час.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
Цитирай
#25

Не знам от оптимизация или от самите чипове но S20 ultra пада 2 пъти по бързо от S21 ultra при нормално ползване. А ако се играе игра там нещата отиват на зле на S20ката. Иначе от рутините има голяма полза. Като не ползваш тел вечерта си го слага в найт мод без да ограничава фоновите на чат приложенията.

 Sony Ericsson experia X10I LG OPTIMUS 3D Samsung Galaxy Note 2. Note 3. Note 5. Samsung galaxy S8+, S10+ S20 Ultra S21 Ultra. S23 Ultra 1Tb
[-] 1 потребител изказва благодарност на gazibarev за това мнение:
  • Bavarche
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)