Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Мнения за Realme 7/8 Pro и предложения за алтернатива?
#1

Здравейте,
Предстои ми смяна на телефон (колкото и да си го харесвам стар е отвсякъде) и отняколко месеца все заглеждам Realme 7 Pro. Прегледах и 8 про, но освен камерата, в другото май е като първи, та и са го лишили май от стереото на 7цата, а в някои сайтове излиза, че не е с Gorilla coning. Ще се радвам да чуя мнения за двата телефона, особено от употребяващи ги, но приемам препоръки и за други в този ценови диапазон (демек до 600 лв). Камерата ми е важна (основно децата снимам) останалото е стандартните приложения и някоя игра.
Цитирай
Аксесоари
#2

На твое място за около 600лв бих разгледал Samsung A52 нов модел е има го във варианти с 4 и с 5G
Цитирай
#3

А още по-добър вариант е Xiaomi Mi 11 Lite или Xiaomi Mi 10T Lite или изчакай POCO X3 Pro.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#4

Към Самсунг си имам резерви от предишен опит, въпреки, че съм им голям фен на камерите. Покото обаче го загледах, камерата е 48 мп и поне от цените, които видях в рамките на 600 лв, трябва да взема варианта с 6 RAM, затова малко съм на кантар. И като стана дума за Xiaomi, вярно ли е, че изскачали някакви реклами постоянно? Сякаш някъде видях такава информация... Мн рядко сменям телефони, сегашния ми е на 5 год и ако не му бяха тежки приложенията бих си карала с него, амаа това мислене вече сериозно ме изнервя. Всъщност в тази връзка загледах Realmi 7 про, че дават 3 години гаранция.
Цитирай
#5

Не, не излизат реклами постоянно, мисля, че има настройки да се спрат. По-добре Xiaomi, Realme изчакай да навлезе на пазара. И това с рекламите, мисля, че беше според версията, дали е глобална или китайска, но ако го вземеш от тук, не мисля, че ще излизат въобще реклами, но не съм сигурен, дали беше заради това.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • nevVn
Цитирай
#6

(2021-04-23, 19:36:05)hazART написа:  А още по-добър вариант е Xiaomi Mi 11 Lite или Xiaomi Mi 10T Lite или изчакай POCO X3 Pro.

И  с какво тези две предложения които си посочил на човека са по добри от samsung a52 5g например.
Xiaomi са с кофти поддръжка и си имат трески за дялане
Цитирай
#7

Тъй като не е казал, откъде ще го взима, аз няма как да гадая, сравнявам цените от Техното, гледам, че A52 е над 600лв., а 5G версията, ти ще кажеш дали ще е повече, та не знам с какво са по-добри, но знам, че влизат в бюджета и всъщност са доста добри предложения.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • nevVn
Цитирай
#8

По магазините е малко над 700лв но в olx има и за по малко чисто нови неразпечатвани.
https://www.olx.bg/ad/samsung-a52-5g-128...ce9233511b
Цитирай
#9

Хубава камера и процесор има Huawei Nova 5T.Иначе е по-стар модел,но в този клас отвява конкуренцията,взехме го преди два месеца и жена ми е много доволна.Сега е на промоция в Техмарт за 489лв до 25.04.Xiaomi за тези пари не могат да се мерят по камера с този модел,има си и google.
[-] 1 потребител изказва благодарност на osil за това мнение:
  • esil2
Цитирай
#10

Ходих вчера по магазините да хвърля по едно око на предлаганите модели, ама малко неуспешно. Не можах в крайна сметка да докопам Xiaomi Mi 11 Lite или Xiaomi Mi 10T Lite, че бяха в разни витрини, а служителите все бяха окупирани. В общи линии поразрови двете Realme-та и Poco X3, но без ПРО-то. Аз ли не открих или покото няма кнок функции/действи с жестове? 5 год. все отключвам и заключвам с кнок и вчера мн странно ми беше Big Grin Другото, което установих при новите телефони е, май нямат лазерен автофокус. Много странно са им организирани камерите... и снимките едни, сякаш без острота излизат, в смисъл сякаш със слети контури на обектите, цветовете по-убити. Моя Асус с 13-те си мп прави по-изразителни снимки, но най-много ми направи впечатление, че е с по-добра стабилизация при снимки и видео от телефоните, които видях вчера (хвърлих поглед на още няколко с цени до 600). Мразя да си сменям ел устройства/уреди.
Цитирай
#11

Вчера купих Realme 7, за сега само положителни впечатления. Особено и за парите си, мисля ще е ок.
[-] 1 потребител изказва благодарност на stanimir1 за това мнение:
  • nevVn
Цитирай
#12

С realmi 7 pro съм повече от месец и съм много доволен във всяко отношение дори и камерата. Но не съм фотограф и не мога да сравнявам с точни детайли и тн. Батерията е бетон 10 часа на Wifi предимно. Звука при разговори е силен. Стереото при клипчета е добре. Четеца за пръстови отпечатъци е добре, и с камерата отключва светкавично.


[Изображение: ?banner=17991][/url]
[-] 1 потребител изказва благодарност на dgrozev1 за това мнение:
  • nevVn
Цитирай
#13

(2021-04-25, 08:17:04)dgrozev1 написа:  С realmi 7 pro съм повече от месец и съм много доволен във всяко отношение дори и камерата. Но не съм фотограф и не мога да сравнявам с точни детайли и тн. Батерията е бетон 10 часа на Wifi предимно. Звука при разговори е силен. Стереото при клипчета е добре. Четеца за пръстови отпечатъци е добре, и с камерата отключва светкавично.
Ако е удобно ще попитам спрямо какви предходни устройства е впечатлението? С нощните снимки или при слаба светлина справя ли се добре?
Цитирай
#14

За нощните , не много добре, става ама до там. Последно Redmi note 7 ползвах, но имам достъп и до други устройства. Телефона го ползвам доста активно, имам качени какви ли не социални мрежи, приложения. Пуснати са постоянно блутут, wifi, мобилни, gps . Преди няколко години сменях телефоните често, но вече съм го спрял това.


[Изображение: ?banner=17991][/url]
[-] 1 потребител изказва благодарност на dgrozev1 за това мнение:
  • nevVn
Цитирай
#15

(2021-04-23, 20:04:46)hazART написа:  Не, не излизат реклами постоянно, мисля, че има настройки да се спрат. По-добре Xiaomi, Realme изчакай да навлезе на пазара. И това с рекламите, мисля, че беше според версията, дали е глобална или китайска, но ако го вземеш от тук, не мисля, че ще излизат въобще реклами, но не съм сигурен, дали беше заради това.

Realme се справят супер софтуерно според мен, бих казал по-добре от Xiaomi. Единственият проблем е, че трудно намираш аксесоари за моделите, защото не са много известни в нашата държавица.

(2021-04-25, 08:17:04)dgrozev1 написа:  С realmi 7 pro съм повече от месец и съм много доволен във всяко отношение дори и камерата. Но не съм фотограф и не мога да сравнявам с точни детайли и тн. Батерията е бетон 10 часа на Wifi предимно. Звука при разговори е силен. Стереото при клипчета е добре. Четеца за пръстови отпечатъци е добре, и с камерата отключва светкавично.

С коя версия си? Realme UI 2.0?
[-] 1 потребител изказва благодарност на Angel за това мнение:
  • nevVn
Цитирай
#16

Здравейте! Моля някой, който ползва Realme 7 pro да сподели, дали снимки, зададени на контакти от указателя, излизат на голям екран при обаждане...
Оказват се голяма рядкост вече такива твлефони... 
Бих се радвала също на други предложения с тази особеност.
Благодаря!
Цитирай
#17

При мен не са на голям екран. 7 про ползвам. Не виждам да има настройка да ги направя по големи. Когато разглеждам даден контакт снимката си е голяма, но когато се набира е малка.


[Изображение: ?banner=17991][/url]
[-] 1 потребител изказва благодарност на dgrozev1 за това мнение:
  • Диляна Лазарова
Цитирай
#18

Едва ли точно това трябва да е приоритет при избор на устройство.
Ако действително толкова се държи на това, има наистина изключително добро приложение заместител на това за набиране и контакти, което има адски много настройки, една от които е именно големината на снимки при набиране и отговор.
Приложението е True Phone, не му правя реклама, просто наскоро ми го препоръча потребител от форума тук, покрай желанието ми за автоматичен запис на разговори, което моя апарат според софтуера инсталиран в него, нямаше като опция и това приложение преоткри тази и още много нови възможности за конфигуриране.
В крайна сметка в едно устройство не е важен само софтуера, а е важен и хардуера, а което го няма като софтуерна настройка, може в повечето случаи да бъде открито/добавено с допълнително приложение.


(2021-07-09, 15:16:47)Диляна Лазарова написа:  Здравейте! Моля някой, който ползва Realme 7 pro да сподели, дали снимки, зададени на контакти от указателя, излизат на голям екран при обаждане...
Оказват се голяма рядкост вече такива твлефони... 
Бих се радвала също на други предложения с тази особеност.
Благодаря!

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#19

В момента Poco X3 Pro е доста добро предложение цена/качество. Все пак СД 860.

Huawei Honor 8 4/32 -> Pocophone F2 Pro 8/256 + Amazfit GTR 2
Цитирай
#20

(2021-07-09, 22:51:57)Monipeev написа:  Едва ли точно това трябва да е приоритет при избор на устройство.
Ако действително толкова се държи на това, има наистина изключително добро приложение заместител на това за набиране и контакти, което има адски много настройки, една от които е именно големината на снимки при набиране и отговор.
Приложението е True Phone, не му правя реклама, просто наскоро ми го препоръча потребител от форума тук, покрай желанието ми за автоматичен запис на разговори, което моя апарат според софтуера инсталиран в него, нямаше като опция и това приложение преоткри тази и още много нови възможности за конфигуриране.
В крайна сметка в едно устройство не е важен само софтуера, а е важен и хардуера, а което го няма като софтуерна настройка, може в повечето случаи да бъде открито/добавено с допълнително приложение.

Може и да не е приоритет за някого, за мен е, благодаря за предложението за приложение, но опитах преди време Full Screen Caller ID и не ми допадна изобщо.. Надявах се на устройство с такава възможност, както е да речем при Xiaomi Mi 9T..

(2021-07-09, 19:58:15)dgrozev1 написа:  При мен не са на голям екран. 7 про ползвам. Не виждам да има настройка да ги направя по големи. Когато разглеждам даден контакт снимката си е голяма, но когато се набира е малка.

Благодаря! Бях се насочила към него

(2021-07-10, 13:35:26)hamilcar написа:  В момента Poco X3 Pro е доста добро предложение цена/качество. Все пак СД 860.

Благодаря, но ми е много голям
Цитирай
#21

Преценете дали тази минимална разлика в размерите е толкова важна между Poco и Realme.

Huawei Honor 8 4/32 -> Pocophone F2 Pro 8/256 + Amazfit GTR 2
Цитирай
#22

(2021-07-09, 15:16:47)Диляна Лазарова написа:  Здравейте! Моля някой, който ползва Realme 7 pro да сподели, дали снимки, зададени на контакти от указателя, излизат на голям екран при обаждане...
Оказват се голяма рядкост вече такива твлефони... 
Бих се радвала също на други предложения с тази особеност.
Благодаря!
Еми аз ползвам Realme 6S, демек същият софтуер и когато направиш нов контакт и сложиш снимка, снимката запълва целия екран, когато звъниш.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Angel за това мнение:
  • Диляна Лазарова
Цитирай
#23

https://4pda.to/forum/index.php?showtopi...p=98917148
Цитирай
#24

Да разбирам ли, че няма съвременен телефон, който да поддържа тази функция?(освен Iphone)

(2021-07-11, 09:51:10)hamilcar написа:  Преценете дали тази минимална разлика в размерите е толкова важна между Poco и Realme.
 Да разбирам ли, че Pocophone показва снимки на контакта на голям екран? 
Цитирай
#25

Метода по-горе работи на 8 про.
[-] 1 потребител изказва благодарност на emzo за това мнение:
  • Диляна Лазарова
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)