Анкета: Кое устройство предпочитате да излозвате - лаптоп или настолен компютър? - Нямате права да гласувате в тази анкета.
Лаптоп
56.41%
22
56.41%
Настолен компютър
43.59%
17
43.59%
Нямам предпочитания
0%
0
0%
* Вие гласувахте в анкетата Резултатите

Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Кое устройство предпочитате да използвате - лаптоп или настолен компютър?
#1

[Изображение: imac-21-5-2019-with-mba2019-04-thumb.jpg]

Кое устройство предпочитате да използвате - лаптоп или настолен компютър?

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
Аксесоари
#2

Лаптоп заради преносимостта. Игри не играя, затова са ми достатъчни ресурсите му/на моя/.

времето е като парите - никога не стига
[-] 1 потребител изказва благодарност на pepy1 за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#3

Имам и двете, но ПК ми е по-удобен.

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
[-] 1 потребител изказва благодарност на alexbg67 за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#4

Ползвам лаптоп свързан към монитор. Като ми се налага просто изключвам кабела и го взимам с мен.
Цитирай
#5

(2021-04-28, 17:32:46)kery70 написа:  Ползвам лаптоп свързан към монитор. Като ми се налага просто изключвам кабела и го взимам с мен.

И аз така.
Макар да ползвам лаптопи-работни станции, някои например тежат към 5 кила, но кво да се прави.
Имам за изпът и бизнес лаптоп, към 1 кг ,но рядко го ползвам. Десктоп машина бих си взел ,ако върша на нея нещо с критична важност и ми трябва крайна мощ-не вярвам да има много такива потребители, може би някакви учени или нещо от тоя род. Лаптопите спокойно сменят десктоп машините в днешно време.
[-] 1 потребител изказва благодарност на greensmoke7777 за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#6

Лаптоп,защото ми е по удобен,лек и мобилен.За работа не ми е нужен и за това не ми трябва конпютър или мощен лаптоп,но пак избирам да става за блурей филми,и следващия ще трябва и за 4К да става.
Цитирай
#7

а трета опция, като отдавна не ползвам и двете и съм ги разкарал?

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай
#8

(2021-04-28, 17:40:49)greensmoke7777 написа:  И аз така.
Макар да ползвам лаптопи-работни станции, някои например тежат към 5 кила, но кво да се прави.
Имам за изпът и бизнес лаптоп, към 1 кг ,но рядко го ползвам. Десктоп машина бих си взел ,ако върша на нея нещо с критична важност и ми трябва крайна мощ-не вярвам да има много такива потребители, може би някакви учени или нещо от тоя род. Лаптопите спокойно сменят десктоп машините в днешно време.


Човек ако се занимава с видео монтаж, графичен дизайн, аутокад (примерно) и др. тежки програми си трябва сериозна машина. Но за повечето потребители, лаптопа е ок.
[-] 1 потребител изказва благодарност на kery70 за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#9

Преди време правех много видеообработки.
Там ноутбук би "закуцал" сериозно.
Сега ме е обхванал един мързел и преносимият е най-често използван.

Изпратено от моят LM-G810 с помощта на Tapatalk

"Perfection is not attainable, but if we chase perfection we can catch excellence."--- Vince Lombardi
Цитирай
#10

Съвременните лаптопи в много отношения не отстъпват на настолните, а предимствата им (поне за мен) са предостатъчни, за да зарежа тотално настолния компютър и да не го ползвам от много време, макар че има всякакви опции за ъпгрейд.

Мобилността е изключително важна за мен, хардуерът също ми е от първостепенно значение, та затова и ползвам по-сериозни машини. Е, вярно, струват повече от настолните със сходни характеристики, но свободата няма цена. Не е никакъв проблем и да метна по вътрешната мрежа дисплея към кой да е телевизор вкъщи или другаде и ето ти голям екран.
[-] 1 потребител изказва благодарност на L1892 за това мнение:
  • DoryanY
Цитирай
#11

Избирам настолният компютър с 24Zoll-вият монитор пред 17Zoll-вият на лаптопа ,а и лаптопа ми е доста по шумничак като се пренатовари Smile

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





[-] 1 потребител изказва благодарност на Compare за това мнение:
  • Castor
Цитирай
#12

(2021-04-29, 07:23:31)Compare написа:  Избирам настолният компютър с 24Zoll-вият монитор пред 17Zoll-вият на лаптопа ,а и лаптопа ми е доста по шумничак като се пренатовари Smile
аз пък съм зарязал отдавна тез устройства и както се изрази, предпочитам 65Zoll-вият да си вържа телефона  Smile

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай
#13

Да,прочетох по нагоре ,но били дал малко повече инфо ?
Малко по конкретно ,какъв е телевизора ,посредством какво си свързал телевизора WiFi,HDMI кабел,как ръководиш мишка и клавиатура?
И аз съм пробвал но казано честно ми е голяма играчка иначе за идеята е перфектно.
Заигравал съм се на Android Sony TV 43Zoll и Samsung Galaxy Note 9-10+

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай
#14

Е , да , но тука говорим само за едно гледане на видео-едно време така връзвах с 3 кабела Nokia 5800.
Нищо друго не може да вършиш освен да гледаш видео.
Но дойде ли време за нещо друго, особено някоя сериозна работа, няма друга опция освен компютър/лаптоп.
Цитирай
#15

(2021-04-29, 08:45:30)Compare написа:  Да,прочетох по нагоре ,но били дал малко повече инфо ?
Малко по конкретно ,какъв е телевизора ,посредством какво си свързал телевизора WiFi,HDMI кабел,как ръководиш мишка и клавиатура?
И аз съм пробвал но казано честно ми е голяма играчка иначе за идеята е перфектно.
Заигравал съм се на Android Sony TV 43Zoll и Samsung Galaxy Note 9-10+

телевизорите са различни, сони, тошиба, телефункен, 55/65/55, и с wifi и с hdmi според зависи, мишка е самия телефон, с пръст по него, екрана на тв ти става десктоп, дори на малкия тв в камиона го ползвам така през кабела

[Изображение: IMG-20210429-135404.jpg] [Изображение: IMG-20210429-135422.jpg] не виждам проблем

[Изображение: Screenshot-20210429-134812-com-huawei-de...stemui.jpg]

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

[-] 1 потребител изказва благодарност на Sokolchev за това мнение:
  • Compare
Цитирай
#16

Десктоп нямам от миналият век някъде. Лаптоп си купих тия дни ей тъй от келешлък. Последните години ползвах т. нар. хибриди(викам им кабриолети) - 10 до 12 инча таблет с Уйндоус и клавиатура дето може със и без нея и задълж. тачскрийн. Не извършвам никаква работа на комп. Предимно мултимедия и много рядко някоя игричка. Любимата ми поза е легнал на дивана. Затова лаптопа не е ок, щото ми загрява корема. Ама късно се усетих. Трябва няква термо изолация да си вградя ;-)

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
Цитирай
#17

@Sokolchev  то това няма нищо общо с Windows, за работа не става, но за забавление е решение.
@Bavarche има подложки с вентилатори.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 2 потребители изказват благодарност на hazART за това мнение:
  • Bavarche, Sokolchev
Цитирай
#18

До преди 2 години нямах лаптоп и настолния ми компютър ми вършеше работа дълги години, но реших да си взема и опредлено е доста по-удобно и рядко използвам другия компютър.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)