Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Визуални и други промени по бокса
#1
Rainbow 

Привет, оказва се, че наглед елементарни неща, като промяна на картинката от началния екран са мисия Невъзможна и, ако има достъпни начини за такива манипулации, предлагам да си ги споделяме тук.
Та за начало искам да попитам, как да си сменя грозното нещо, наречено тапет, да размествам евентуално място на икони, да изтривам празни. Оказва се, че по стандартния начин не се получава. Тези машинки си имат собствено мнение. Вашите съвети? В случая става въпрос за X96S TV Stick.

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
Аксесоари
#2

Този въпрос принципно се решава с някои Launcher (начален екран). В маркета (и не само там) е пълно с такива. Ако някой харесва някой определен Launcher, нека каже. Гледам, че много хвалят Square Home 3. Мен лично, стандартният ATV Launcher ме устройва напълно.
Цитирай
#3

Понеже имам лиценз за Нова пробвах с него, но се държи като обикновено приложение, ако има някой по-агресивен някой да сподели?

ПП
Square Home 3 е доста свежа идея, сравнен с китайското пръчле, но за съжаление не може да се пребори за званието Лънчър по подразбиране. След рестарт на бокса фабричния се зарежда отново и цялот упражнение по настройки губи смисъл. Квадрата се води дефолтен в настройките, но на практика не е... Трябва да има нещо друго, по стандартния начин не става. С Новата са същите проблеми.

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#4

Здравейте колеги. Преди известно време, като си пуснах тв бокса се стартира с новия Google TV Home. След това къде със стария Android TV Home, къде с новия, няколко пъти се сменяше от самосебе си. В момента не е мърдал от стария начален екран. Та въпроса ми е възможно ли е да се сложи новия за постоянно? Бокса е mecool km6.  Bu
Цитирай
#5

Препоръчайте моля подходяща клавиатура за работа с дистанционно.

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#6

Gboard?
Цитирай
#7

Имаше нещо в нея, което силно я хвърля в разрез с въпроса. Пробвах 1во нея.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#8

Инсталирах МС Суифткий, ако е подходяща ще го споделя.

Друг интересен въпрос ме вълнува, а именно Има ли такова жУвотно, като софтуерен Блу-Рей плеър за Андроид ТВ бокс. Бих си купил една външна записвачка, стига да върши работа. (наместо цял плеър)

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#9

Пробвай този https://www.cyberlink.com/learning/power...r-smart-tv
Само да кажа че нямам тв бокс,и не знам за него става ли,пробвал съм го на лаптопа.

Huawei P30
Цитирай
#10

На ПиСито го имам от версия 4 насам под Уиндоус, щеше ми се нещо за Андроид да ползвам, стига да има...

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#11

За телефона пробвах този https://play.google.com/store/apps/detai...ideoplayer
И работи.

Huawei P30
Цитирай
#12

Този го ползвам също много отдавна наместо стоковия плеър на телефона си, но нямах идея идея, че е способен да разпознава оптични Блу-Рей носители. Наистина май трябва да проуча въпроса, защото такава инвестиция никак не е малка (около 250 лв) и без гаранция, че Андроид ще я разпознае?..
Ти какво точно отвори с този плеър, за да ми го препоръчаш?

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#13

Пробвах със свален Blu-ray филм,прехвърлих го на телефона,субтитрите са вградени на 12 езика.Иначе с диск не знам как става.
Avatar.2009.1080p.Blu-ray.EUR.AVC.DTS-HD.MA5.1-HDTeam


Прикачени файлове Миниатюри
   

Huawei P30
Цитирай
#14

Е това е ключът - Дискове, цялата гимнастика е за тях, защото имам доооста... Smile И 3Д от тях, май нещата си отиват на отделен плеър...

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#15

Нещо такова няма ли да свърши работа  https://aliexpress.ru/item/1005001804150...2a33Q9afYu

Huawei P30
Цитирай
#16

Не знам Андроид, как ще го управлява, ако няма драйвъри за него. А като му гледам специф май няма шанс.

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#17

За клавиатура пробвай leanbak или leankey ... нещо такова беше, добра е.
За блурей плеър ... не разбрах баш въпроса. Повечето плеъри пускат блурей дискове в исо формат, чудиш се дали ако е драйв ще го виждат ли? Коди, влц би трябвало да го пуснат, ама ми се губи смисъла, освен ако нямаш колекция от 200 диска, които искаш да пускаш, то почти всичко има в нета, изключение ... концерти и т. н.
Цитирай
#18

200 точно не, но поне 50тина, от които повече от половината са 3Д... Smile Един вид медиен център, основан на Андроид ТВ Бокс. С всички останали формати се справя.

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#19

Че и 3Д, отиваш на нещо старо и скъпо Smile
Цитирай
#20

Малко да изтупам праха... Добро утро! Та молбата ми е за предложение за изпитан мрежов медиен плеър, (без ВЛЦ) от типа на Новаплеър, но да работи/се визуализира коректно на бокс под АОСП. Мерси и хубав ден!

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#21

(2021-11-23, 08:55:07)alexbg67 написа:  Малко да изтупам праха... Добро утро! Та молбата ми е за предложение за изпитан мрежов медиен плеър, (без ВЛЦ) от типа на Новаплеър, но да работи/се визуализира коректно на бокс под АОСП. Мерси и хубав ден!
Vimu, Kodi...
Цитирай
#22

Vimu без Самба сървър е като слепец, което не се отнася за Новата. Коди, да - явно тук много го почитат, но за мен е излишно тежък, само за единия филм през мрежата. Даже не знам и как се наглася. Камен, други предложения? Smile

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#23

(2021-11-23, 18:42:35)alexbg67 написа:  Vimu без Самба сървър...
Как без самба? Виму работи с смб...
Цитирай
#24

Е точно, на Новата не и трябва и вижда съдържанието на целия комп, без да е изрично шернато... Smile На Вимуто трябва да се посочва всяка папка, ако искаш да я виждаш през него. Отделно, че е адски муден, докато покаже съдържанието. Имам го, не е точната програма. Новата на АТВ работи и се вижда прекрасно, но на АОСП е трагедия.

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#25

(2021-11-23, 22:45:30)alexbg67 написа:  ...на АОСП е трагедия.
АОСП по принцип е трагедия...))))
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)