Анкета: Как най-често гледате филми? - Нямате права да гласувате в тази анкета.
В киносалон
3.57%
2
3.57%
Чрез нелегални стрийминг услуги
10.71%
6
10.71%
По телевизията
21.43%
12
21.43%
Свалям пиратски копия от торенти
44.64%
25
44.64%
Чрез локални стрийминг услуги
8.93%
5
8.93%
По друг начин
10.71%
6
10.71%
* Вие гласувахте в анкетата Резултатите

Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Как най-често гледате филми?
#1

[Изображение: movie-popcorn-entertainment-153012039983...ver1-0.jpg]

Как най-често гледате филми?

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
Аксесоари
#2

Обикновено свалям ..... Но имам много случаи, в които отивам на кино. Гласувах за торентите защото са 80%

времето е като парите - никога не стига
[-] 1 потребител изказва благодарност на pepy1 за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#3

В сайтовете за филми с бг превод-ужаси, мужаси , всичко.
Извънредно рядко свалям филми.
Ползвам и сайтовете за безплатна телевизия.
По телевизията гледам от дъжд на вятър-ей го днес по случайност гледах "Капитанът", немски филм за войната.
На кино не ходя. Освен ако не е кинофестивала в Стара Загора "Златната липа".
[-] 1 потребител изказва благодарност на greensmoke7777 за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#4

От торентите свалям,защото избирам филми с Блурей качество,по телевизията много рядко гледам филми,защото обикновенно съм ги гледал. Smile
[-] 3 потребители изказват благодарност на DoryanY за това мнение:
  • kamenvo, L1892, oxuboxu
Цитирай
#5

Само торенти (предимно стрийм). Още няма друга услуга (дори платена), която да предлага такова качество на картината (BD Remux, BD Rip) и звука (Dolby TrueHD, DTS-HD....).
[-] 3 потребители изказват благодарност на kamenvo за това мнение:
  • DoryanY, L1892, oxuboxu
Цитирай
#6

Май съм единствения, който ходи на кино. Естествено, ако филмите са добри (от типа на "Бързи и яростни", X-Men, Star Wars и т.н.)
Заради пандемията на доста очаквани филми отложиха примиерите, но тези, които мога да гледам на кино и разполагам с време отивам там. В краен случай, ако съм на работа (работя на смени) и нямам време да гледам, когато съм втора смяна - тогава изчаквам 3 - 6 месеца, ако трябва докато излезе Blu-ray (rip), но поне го гледам на телевизора (по-лесно е да свържа телефона с hdmi), защото стрийм през Chromecast (v1 или v2 имам) при Blu-ray (rip) със сигурност има проблеми.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
[-] 4 потребители изказват благодарност на centur за това мнение:
  • alexbg67, L1892, NaniG, oxuboxu
Цитирай
#7

Свалям , слагам на диска и гледам на телевизора ( ако ми остане време). Преди време се опитах да отида на кино , за да гледам филм с всичките му ефекти, но се отвратих - то не бяха хрупане на пуканки , сърбане на напитки , звънене на телефони - заглушаваха ефектите. Повече няма да си го причиня.
[-] 3 потребители изказват благодарност на BisVal за това мнение:
  • Bavarche, oxuboxu, Victormihov
Цитирай
#8

(2021-05-11, 03:38:55)centur написа:  Май съм единствения, който ходи на кино. Естествено, ако филмите са добри...

Не си единствен, но в последните години новите филми са много далеч от интересите ми и с нищо не ме привличат. А и пандемията "помогна" с каквото можа за срива. Последно на кино гледах премиерата на Междузвездни войни 9, а това беше през декември 2019...

Тегля само филми с максимално високо качество, не се хвърлям на снимани в телефони в кино или китайски/корейски мижави копия в 2-3 цвята. Затова и наблягам основно на HBO и Cinemax като на основни източници, но и там изборът е все по-оскъден. Хубаво е, че Cinemax 2 предлага основно независими филми, предимно европейски, които навремето се водеха като "студийно кино". Тия там трасформърси, бързи и яростни, зомбита, вампири и прочие са ми пълен антипод и са последното, което бих гледал.

Иначе с какво - ползвам вътрешната мрежа и прехвърлям от лаптоп на някой от телевизорите, върви чудесно, но имам и 2 блу рей плеъра, които вършат отлична работа.
[-] 3 потребители изказват благодарност на L1892 за това мнение:
  • DoryanY, kamenvo, oxuboxu
Цитирай
#9

Смесено е при мен - 50% свалям от торенти, 50% от HBO Go. Нямам време за телевизия.

Huawei Mate 10 Pro, Lenovo P2 Ex: S20 FE, A52s, Mi 10T lite, RN 9S, Poco F1, RN 5 Pro, J7 2017, Moto X Play...
[-] 1 потребител изказва благодарност на valkov2 за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#10

И аз почти, като Центъра. Някои заглавия задължително в киносалон, останалите - ХД и на домашното кино. То е ясно откъде. По ТВ дават неща, които съм забравил, че съм ги гледал вече. Сериалчета и то основно БГ, ако има...

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
[-] 1 потребител изказва благодарност на alexbg67 за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#11

Друго си е да отидеш на IMAX 3D, където се чувстваш като част от филма, но при мен е проблем, че това посещение включва транспортни разходи от Шумен до Варна и обратно. Така един филм от 10 лв. (грубо казано) на мен ми излиза около 40 - 50 лв., но пък, ако е от хубавите заглавия - кеф цена няма!

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
[-] 2 потребители изказват благодарност на centur за това мнение:
  • Compare, oxuboxu
Цитирай
#12

С IMAX 3D не съм ходил на филм в някой кино зала, но ще го направя .
Ходя рядко на кино поради една единственна причина заспивам на филмите ,докато изям пуканките, чипса ,дипа до около 45минута и жалко за всичко.
Мнооого рядко някой филм да ме държи буден до края ,обикновенно е около 7.5 IMDb.Така си е и в къщи, гледам преди да заспя.Деистват ми преспивателно !
По принцип гледам Da Player ,Satelit Astra 19.2,и торенти коди от време на време .Всичко това ми е оптимално за момента и съм доволен като цена и качество ,повече или по малко не ми трябва ,най вероятно ще е излишно.

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





[-] 1 потребител изказва благодарност на Compare за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#13

Последния път когато ходих на кино,беше на Аватар през 2009 година на IMAX 3D.Едвам издържах на това 3D,пък и филма е дълъг Big Grin 
Иначе през ученическите години ходих редовно на кино,но тогава нямаше къде другаде да се гледат новите филми Smile
[-] 1 потребител изказва благодарност на DoryanY за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#14

Zamundaaaaaaaaa

 Sony Ericsson experia X10I LG OPTIMUS 3D Samsung Galaxy Note 2. Note 3. Note 5. Samsung galaxy S8+, S10+ S20 Ultra S21 Ultra. S23 Ultra 1Tb
Цитирай
#15

Аватар е направен за да даде тласък на 3Д киното и то да навлезе силно у дома. И по тази причина е преизпълнен с ефекти. Но пък какви!!!

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
[-] 1 потребител изказва благодарност на alexbg67 за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#16

(2021-05-11, 20:34:37)centur написа:  Друго си е да отидеш на IMAX 3D, където се чувстваш като част от филма, но при мен е проблем, че това посещение включва транспортни разходи от Шумен до Варна и обратно. Така един филм от 10 лв. (грубо казано) на мен ми излиза около 40 - 50 лв., но пък, ако е от хубавите заглавия - кеф цена няма!
То и в София така се получи, най-близкият хубав IMAX е в Пловдив, ама за някои заглавия си заслужава пътя и разходката.

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
[-] 1 потребител изказва благодарност на stenlius за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#17

Ходихме на 3D Кино ТИТАНИК Smile бих казал нищо особенно,но дали беше IMAX 3D или Real 3D поема си нямам!

P.S
До колкото се информирах IMAX 3D трябва да е било Smile

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай
#18

Вкъщи....На лаптопа от замундите най-вече.Искам на кино.....ама нямам желание.Не е за парите.....Заради говедата....Имам чувството че са гладували минимум седмица.Влизат и се почва-рупане...мляскане.....преживяне.....Ми ,,наяж" се у вас бе свинчуга....или вземи изяж един хамбургер ли,пица ли преди да влезеш в салона.Баф таа американо-краварска мода бе.Отврат.Едно време още на кинопрегледа наставаше гробна тишина....Еле пък некой на междузвездни войни да се опита да гъкне....щеше да се срещне със ,,силата" преди Йода още.Та последния ми опит да гледам на голЕм екран беше преди петнайсетина-дваесе гОдин.Не поВна даже как се казваше филма.

nokia 3650---sony-ericsson p900---nokia 3230---nokia n95 8gb---lg optimus 3d---samsung galaxy s4 9505----lenovo p2-----samsung galaxy a71
[-] 1 потребител изказва благодарност на gogoge6 за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#19

Как ги чувате тези с пуканките и чипсовете не знам... Smile Онзи в кабинката, като надъни волумето на макс и спираш да си чуваш мислите. Поне в Арена Запад, където ми беше сгода да ходя, съм нямал подобни проблеми. А че е селско спор няма. Някой чувал ли е нещо, кога ще го пускат отново или е отдавна в историята този комплекс?

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#20

В историята са и в Младост и в Люлин, аз ходя в ринг мола на кино понякога. Но както каза колегата, то не бе мляскане , хрупане ... Освен ефектите има и тихи моменти.

времето е като парите - никога не стига
[-] 1 потребител изказва благодарност на pepy1 за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#21

Много ми е странно, как ще ядеш и ще гледаш филм едновременно, реално или се концентрираш върху филма или върху яденето. Да е клипче в youtube, става, но филм.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#22

Следващия месец излиза бързи и яростни 9, купи си билет за кино и ще видиш как стават нещата Smile А пък ако заведеш малко дете на кино да гледа анимация ...

времето е като парите - никога не стига
[-] 1 потребител изказва благодарност на pepy1 за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#23

Амиии, пред пред последно гледахме Бързи и яростни 8 с племениците,племеничката и една количка с чипс дип и какво ли не,аудиото бе толкова силно че като се събудих и ме боля глава ,филма не бе от мойте и доста си дремнах ,иначе като обстановка и всичко си бе на ниво ,хареса ми даже.
Определено домашното спокойствие ми липсваше в тоя момент, намаляш си тона когато искаш правиш каквото искаш, когато искаш.
До колкото на децата хареса им много филма,ефектите, киното аудиото ..!Все пак като заключение хубаво е да се ходи на кино и някак си се откъсва човек от ежедневието .
Следващото кино ще е c колата,Autokino Smile !
@hazART е долу горе същата работа е като да ти говорят 2-ма човека едновремено.
Не е страшно, особено ако не ти е интересен филма !

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





[-] 1 потребител изказва благодарност на Compare за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#24

(2021-05-11, 07:12:01)BisVal написа:  Свалям , слагам на диска и гледам на телевизора ( ако ми остане време). Преди време се опитах да отида на кино , за да гледам филм с всичките му ефекти, но се отвратих - то не бяха хрупане на пуканки , сърбане на напитки , звънене на телефони - заглушаваха ефектите. Повече няма да си го причиня.

Киното винаги е било мъчение.
Днес хубавите и големите телевизори са евтини, гледаш с любим човек хубав филм прегърнати- какво по-добро от това?
[-] 1 потребител изказва благодарност на Victormihov за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#25

Нямам време и желание да се ровя по стриимове - дали ще тръгне, докога ще върви и бля бля. Торенти не мога, щото съм в чужбина. Пускам си вечерния филм по някоя телевизия. Много често някъде посредата се усещам че вероятно съм го гледал някога този филм. Последните години филмите са доста клиширани и някак хаотични и без ясен сюжет и идея, че ако хванеш 5 филма и ги гледаш от части, все едно си ги гледал всичките или по скоро... нищо не си гледал. А да ходя на кино, да седя над 2 часа и да ми се надуе главата от специални ефекти - не! Понякога едно отавряне на врата е така озвучено, че ти набива стрес като да седиш цял ден на шумен булевард.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
[-] 1 потребител изказва благодарност на Bavarche за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)