Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

S10 Lite или алтернатива
#1

Здравейте! 

От доста време съм с Galaxy S8, който все още ми върши работа, но батерията понякога не ми стига, дисплея ми малее и софтуера е стар.
Реших да го сменя с Galaxy S10 Lite
Държа на батерия която да може да изкара поне цял ден при интензивно ползване и AMOLED дисплей. 
Ползвам телефона предимно за социални мрежи, браузване, леки игри. 
За камерата нямам претенции, защото и тази на S8 ми се струва перфектна. 
Ще слагам калъф, така че не търся премиум материали на сглобката.  
Като цяло S10L ме устройва като параметри. 

Понеже не следя от близо пазара на телефони, въпросът ми към вас е - има ли по-добра алтернатива до 1000лв?
[-] 1 потребител изказва благодарност на dragonn2 за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
Аксесоари
#2

Galaxy S10 Lite би трябвало да е със SnapDragon.
За подробности питай @ganchev .
Той мисля, че имаше наблюдения за него, как се държи батерията.

Изпратено от моят LM-G810 с помощта на Tapatalk

"Perfection is not attainable, but if we chase perfection we can catch excellence."--- Vince Lombardi
[-] 1 потребител изказва благодарност на oxuboxu за това мнение:
  • ganchev
Цитирай
#3

Да , S10 lite е много добър избор. Батерията е бетон и преспокойно ще ти изкарва деня. Плюс това да не забравяме ,че телефона е със Снапдрагон ,а не с боклука Ексинос.
За още малко пари се намира също и S20FE 5G . В момента съм с него и мога също да кажа ,че телефона е страхотен. Батерията държи също много, както при S10 Lite. Избора е твой , но това е най доброто в момента от Самсунг поне за мен .

Sent from my LM-G850 using Tapatalk

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
[-] 2 потребители изказват благодарност на ganchev за това мнение:
  • Be6i4, Marto.g
Цитирай
#4

Благодаря @ganchev !
Значи не съм сбъркал като съм се насочил към S10 Lite.
Да, гледах да е със SnapDragon този път, че като купувах S8-цата не знаех че Ексинос допринася за бързото свършване на и без това малката 3000 mAh батерия. 
А и имам чуството че започна да работи по-бавно и понякога мисли няколко секунди преди да отвори нещо. Все пак може да е и защото не съм го ресетвал от както съм го купил - 02.2018 г. Smile
[-] 1 потребител изказва благодарност на dragonn2 за това мнение:
  • ganchev
Цитирай
#5

Другият вариант е Samsung Galaxy A72, Motorola G100, OnePlus 8T, Xiaomi Mi 11 Lite, Xiaomi Mi 10T Pro, Samsung Galaxy A52 5G.
А това, че е почнал, да бави, е нормално, все пак е на доста време, а приложенията стават все по-тежки, новият Android и той, а процесора не става по-добър. И да върнеш фабрични настройки, няма да има големи подобрения, а като видиш и батерията след толкова време, в какво състояние, добре си се насочил да сменяваш.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#6

(2021-05-11, 11:56:26)hazART написа:  А това, че е почнал, да бави, е нормално, все пак е на доста време, а приложенията стават все по-тежки, новият Android и той, а процесора не става по-добър.

По-скоро омазват нещата с новите версии на андроид. Дали нарочно или не няма голямо значение
Иначе всеки флагман си има достатъчно хардуерна мощ да изкара над 4 години и е на нивото на средният клас след 2-3 години от излизането си, но е с по-премиум излъчване от него
Цитирай
#7

Вече поръчах телефона. А иначе за батерията, само да спомена че от 9 месеца ползвам AccuBattery:

.png Screenshot_1.png Размер: 67.16 KB  Сваляния: 84
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)