Анкета: Какъв дисплей на устройството си предпочитате и защо? - Нямате права да гласувате в тази анкета.
Само LCD
9.68%
3
9.68%
Само OLED
58.06%
18
58.06%
Нямам предпочитания към тип дисплей
32.26%
10
32.26%
Друго
0%
0
0%
* Вие гласувахте в анкетата Резултатите

Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Какъв дисплей на устройството си предпочитате и защо?
#1


 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
Аксесоари
#2

Здрав Smile

Sent from my moto g 5G plus using Tapatalk
Цитирай
#3

Олед. Защото няма подсветка, има истинско черно и са по икономични в тъмен режим

 Sony Ericsson experia X10I LG OPTIMUS 3D Samsung Galaxy Note 2. Note 3. Note 5. Samsung galaxy S8+, S10+ S20 Ultra S21 Ultra. S23 Ultra 1Tb
[-] 1 потребител изказва благодарност на gazibarev за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#4

https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=98009 Има такава анкета.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#5

Елцеде, 'щот по-не ми товари зрението...  Cool

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#6

Нямам конкретни предпочитания, не съм имал проблеми с тях, но ако имам възможност просто ги редувам.

 
Цитирай
#7

И аз предпочитам lcd, защото мисля че товари по-малко очите. За съжаление скоро май няма да мога да си купя такъв

Изпратено от моят Redmi Note 9 Pro с помощта на Tapatalk
Цитирай
#8

Кво падне...Последно бех с IPS 120 херца и аз лично не видях абсолютно никаква разлика с 60. Други хора може и да доляват, но аз не успях.

Цитат:Никой не плюва по това, което има, докато не го смени...
 hazART
Цитирай
#9

Не им правя кой знае каква разлика,като изключим матов и гланциран дисплей.Ползвах до преди някой друга година едно старо HP с гланцов дисплей ,извинявам се за изразите, не ги знам какви са даже LCD OLED .... пък камоли нещо по задълбочено ако ме пита някой нещо Smile .В крайна сметка не може от всичко да си има понятие човек,и така сега съм с по модерен HP матов който си има всичко и тон и може да се телефонира и ..... с една дума ''доволен''.

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай
#10

(2021-05-12, 12:45:26)Compare написа:  Не им правя кой знае каква разлика,като изключим матов и гланциран дисплей.Ползвах до преди някой друга година едно старо HP с гланцов дисплей ,извинявам се за изразите, не ги знам какви са даже LCD OLED .... пък камоли нещо по задълбочено ако ме пита някой нещо Smile .В крайна сметка не може от всичко да си има понятие човек,и така сега съм с по модерен HP матов който си има всичко и тон и може да се телефонира и ..... с една дума ''доволен''.
Мисля че темата е само за дисплей на телефони. Ако става дума за дисплей на лаптоп там разликата е голяма.

Цитат:Никой не плюва по това, което има, докато не го смени...
 hazART
Цитирай
#11

Нищо чудно и да не съм рабрал правилно за което се извинявам.

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай
#12

Аз само самолеД....Обаче да питам за жената кой от двата по-добре да и взема-moto g 30 или moto g5g.От скоро е с очила...блещи се цял ден...маже по телефона.Не става въпрос за цената...камерите,само дисплеите.
g5g---2400 x 1080 pixels, 20:9 ratio, 395 PPI----LTPS
или
g30---1600 x 720 pixels, 20:9 ratio, 270 PPI,90hz опресняване го дават----IPS LSD
Кой ще натоварва очите по-малко.
Най-малко е ясно-изключения телефон.
Благодаря предварително на отговорилите.

nokia 3650---sony-ericsson p900---nokia 3230---nokia n95 8gb---lg optimus 3d---samsung galaxy s4 9505----lenovo p2-----samsung galaxy a71
Цитирай
#13

Аз съм аболютен фен на IPS. Което мисля е някъв тунингован LCD. Такива имаха Сони и HTC. Харесвам ги заради чистите и ясни цветове и истнският бял цвят. Сега подобни качества имат Oled(Huawei, Lg, Sony). Amoled ги ненавиждам заради странното бяло, винаги с някъв оттенък - зелен, розов, син...въобще светлите цветове са им проблем. Някак все избиват към нещо друго.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
[-] 1 потребител изказва благодарност на Bavarche за това мнение:
  • L1892
Цитирай
#14

Най-приятният и хубав за окото дисплей, който съм ползвал, беше LCD-то на LG G7. Обаче като цяло за мен няма голямо значение вида на дисплея. Никога не съм имал проблеми с очите с Оледите, даже напротив - от два телефона са ме боляли очи - HTC M9 и Sony XZ2, и двата с LCD. В момента съм с P-Oled на LG Velvet, който е много готин и ми харесва повече от пренаситените самсунгски амоледи. Та всичко си зависи от конкретния дисплей според мен.

Изпратено от моят LM-G900 с помощта на Tapatalk
[-] 2 потребители изказват благодарност на whitehart за това мнение:
  • Bavarche, ganchev
Цитирай
#15

(2021-05-15, 11:05:51)Bavarche написа:  Аз съм аболютен фен на IPS. Което мисля е някъв тунингован LCD. Такива имаха Сони и HTC. Харесвам ги заради чистите и ясни цветове и истнският бял цвят. Сега подобни качества имат Oled(Huawei, Lg, Sony). Amoled ги ненавиждам заради  странното бяло, винаги с някъв оттенък - зелен, розов, син...въобще светлите цветове са им проблем. Някак все избиват към нещо друго.
Присъединявам се безусловно.
Цитирай
#16

По-реални цветове и детайли от IPS няма.
Който обработва снимки знае.
OLED става да гледаш мултимедия на него и за забавление-филм, музикални клипове и тн.
За работа не става!
Аз искам да виждам детайл, не подсилен цвят, хващащ окото и нищо повече.

Между другото под ръка ми е старото LG G4 и моето LG V30. Направих бърз опит-еднаква снимка на жълто цвете я гледам на единия и другия, яркост-100%.
Ами на IPS-a на G4 се виждат цветовете много по-реални и най-важното: виждам повече детайли ,отколкото на OLED екрана на V30. Който OLED, както всеки ,има просто едни хващащи окото подсилени цветове за сметка на детайлите.
[-] 2 потребители изказват благодарност на greensmoke7777 за това мнение:
  • Bavarche, yankoa
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)