Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Съвет за добър брокер
#1

Здравейте Smile
Студент съм в София вече трета година, като заложих на маркетинга, но сега реших да пробвам да се занимавам с инвестиции.
Знам че е трудно, знам че си има и риска, но вече съм решил и мисля сериозно да се започна с това. Отделям доста време, но не се чувствам готов. Наскоро четох това ревю за eToro - https://www.trusted-broker-reviews.com/bg/etoro/, но не знам дали всичко което пишат е вярно. Ако някой може да ми даде мнение за eToro или за някой друг брокер, ще съм му много благодарен.
Цитирай
Аксесоари
#2

Карол, Елана са добрите брокери. Проучи ги, проучи им таксите и предимствата. Инвестиции е много общо, направи си план в какво смяташ да инвестираш, на кои пазари ще участваш.
Лесните инвестиции са през платформи като eToro, но не вярвай на ревютата, масово са афилиейти и само хвалят. Зависи също дали гониш краткосрочни резултати или дългосрочни.

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай
#3

Закупеното в eToro май не ти принадлежи

P.S. Имаше една статия, в която Любо Къртицата беше изобличил един варненец,
който се опитва да продава уж знания и той силно рекламираше eToro
Та Къртицата мисля че добре показа защо eToro не е добър вариант за инвестиция
Цитирай
#4

Така е. Купеното от eToro не ти принадлежи. Подобно на печално известния Робин Худ.

Gesendet von meinem ELE-L29 mit Tapatalk
Цитирай
#5

Всъщност ти принадлежи. Дори, когато купуваш в еТоро отдолу ти изписва "YOU ARE BUYING THE UNDERLYING ASSET" единствено не ти принадлежат CFD позициите, за някои компании (мноооого малко) имаш възможност да отвориш само CFD позиция, дори и да не е с ливъридж, но се броят на пръсти. Ливъридж позициите естествено също са CFD, както и шортването.

Ето ви и извадка от сайта им.

"What do I purchase when I buy stocks on eToro?

When you open a non-leveraged BUY (long) position on a stock, you are investing in the underlying asset, and the stock is purchased in your name. This also applies to fractional shares: for example, on eToro, you can invest as little as $50 to purchase part of a share whose price per unit is $1,000."
Цитирай
#6

Под не ти принадлежат имах в предвид, че не може да изкарваш неща от платформата им и да ги съхраниш някъде, където сметнеш за добре. За криптовалутите поне, може единствено да им ги продадеш и да си вземеш фиат парите, но не и самата валута да я прехвърлиш в личен портфейл. Подозирам, че и с останалите асети ще е така, но не съм се интересувал в детаили.
Затова има и съмнения, че действително търгуват с нещата. Същото важи и за Револют.
Недостатъка е, ще плащаш 2но за трансферите и както Робинхуд правят, в напечени моменти, нямаш гаранция, че платформата няма "да се срине" в точния момент или да изчезне копчето "продай" . За акциите също мисля, че нямаш право на глас.

Gesendet von meinem ELE-L29 mit Tapatalk
Цитирай
#7

Криптовалутите можеш от еТоро да си ги прехвърлиш, в който и да е портфейл. (Почти всички, но постоянно се добавят и нови криптовалути, които да могат да бъдат прехвърляни.

Явно не ползваш платформата и пишеш някакви произволни неща дето си чел в нета. Недей така, защото подвеждаш хората.

Аз съм супер доволен от еТоро, защото е изключително лесен и интуитивен за ползване. Отделно има "вградена общност" в сайта и приложението, където могат да се обсъждат акции и криптовалути.

И какви съмнения може да има и от кого, след като е легален и регулиран брокер лол
Цитирай
#8

За еТоро си прав - изградил съм си мнение основно от Реддит, когато се чудех към кой да се насоча, а там мнението за тях не е особено високо. Първоначално и аз се бях насочил към тях, но прекаленото заливане навсякъде с рекламни статии първоначално ме усъмни затова та се разрових и така се отказах.
В крайна сметка се регистрирах в една от ексчейндж-борсите, купувам и после основните количества прехвърлям в е-портфейла и/или стаквам. Ако ми затрябват пари, по обратния път.
А за Револют е личен опит - те освен, че не ти дават каквото си купил, също така блокират транзакции от борсите. Та ме е яд, че си направих акаунт към тях, щото чак после видях.
Та всеки сам решава какво да прави с парите си Smile

Gesendet von meinem ELE-L29 mit Tapatalk
Цитирай
#9

Така е, при мен пък това да се регвам някъде за да си купя нещо, да си ги прехвърлям на друго място и/или на трето да ги продавам и т.н. е ненужна хамалогия и губене на време. В еТоро всичко става за секунди с няколко клика и никога не съм имал проблеми.

Относно реддит, ами то по дифолт хората влизат за да плюят нещо или някого, малко са тези, които пишат позитивни коментари.
То и в БГРаботодател, като влезнеш за 99% от работодателите ще прочетеш егати помията, включително и за настоящия ми такъв, а пък аз вече пове от 5г. съм изключително доволен.
Цитирай
#10

Има ли някой ,който вади стабилни пари от това нещо?
Имам предвид поне едно 7-8 до 10 бона месечно.
20-30 бона , 50.
Или просто го правите по-скоро за кеф-200 лв, 300 лв на месец?

И доволни ли сте, успявате ли да увеличите значително парите?
Цитирай
#11

Е това е нищо, аз по 200-300 бона на седмица правя. Кви са тия 7-8, 10, 20-30, 50 и то НА МЕСЕЦ???

ПС. Тия неща не се измерват в пари, а в проценти. Безос може да купи акции за 100 милиона на нещо и като мръдне с 1% за 1 ден и ето ти го 1 милион.
Цитирай
#12

Поне от досегашния ми опит има основно 2 варианта:
1. Да си печелиш месечните пари - трябва да посветиш много време и да вкараш големи суми. За междодругото не става или е много трудно, особено пък ако работиш и друга работа свързана с мислене.
2. Да си инвестираш парите. За момента при всички положения е по-добре от банка. Но пак си иска четене. Случва се да направиш удар, но като удариш средно аритметично на няколко месеца и печалбата не е чак толкова.

3тия и 4тия вариант е да имаш МНОГО пари и сам да задаваш курсовете по схемата помпи и събирай или да си Мъск и да пускаш туитове Wink
Има го и варианта с късмета естествено, но той работи в 2те посоки.

Gesendet von meinem ELE-L29 mit Tapatalk
Цитирай
#13

(2021-05-16, 18:45:29)nowhere написа:  Е това е нищо, аз по 200-300 бона на седмица правя. Кви са тия 7-8, 10, 20-30, 50 и то НА МЕСЕЦ???

ПС. Тия неща не се измерват в пари, а в проценти. Безос може да купи акции за 100 милиона на нещо и като мръдне с 1% за 1 ден и ето ти го 1 милион.

Безос го зарежи, говоря за обикновен човек, вкарал 500 лв. Ти доволен ли си като биеш чертата? Колко % ти е увеличението, поне половин средна заплата докарваш ли си?
Цитирай
#14

Как според теб с 500лв ще правиш 10к на месец? Аз за себе си съм доволен.
Цитирай
#15

Е , то с 768 000 лв е лесно.
Бухаш ги, вдигне се на година с 8% и айде 60 бона.
МайсторлъкЪ е с тениска, анцунг и 500 лв да ги разбиеш и да облечеш след тва Versa-ка, да пушиш пура от 150 лв ,а апетитна кака с хубав балкон да ти сипва Хенеси, докато цяла вечер обсъждате шифри и криптограми от Втората световна.
Ех, мечтиииии...
Цитирай
#16

Взимай кредит за 768 000лв. и ги почвай щом е толкова лесно. Wink
Цитирай
#17

(2021-05-16, 22:36:29)greensmoke7777 написа:  МайсторлъкЪ е с тениска, анцунг и 500 лв да ги разбиеш...
Ех, мечтиииии...

Понякога мечтите се сбъдват, когато държавната банка ти отпусне "скромен" кредит за фирмите:
Министър Петков: ББР е дала 1 млрд. лв. на осем фирми, половината вероятно свързани с Пеевски
Извинявайте за отклонението, но вчера останах потресен, докато гледах "120 минути".
Цитирай
#18

За всяка фирма в БГ може да се каже че "вероятно" е свързана с Пеевски. Ама вероятно може да е свързана и с Путин..

Samsung GT-I9105P  Android 6 AOSP rom 32gb A-DATA
Lenovo A536  Android  4.4.2  MIUI 7   8gb SanDisk Ultra
Цитирай
#19

(2021-05-16, 19:24:27)jivkojj написа:  2. Да си инвестираш парите. За момента при всички положения е по-добре от банка. Но пак си иска четене. Случва се да направиш удар, но като удариш средно аритметично на няколко месеца и печалбата не е чак толкова.

Ами в банката е по-добре, понеже в тези трейд сайтове оргомен % е да загубиш отколкото да спечелиш, а в банката ако имаш едни 1000 лв за 1 година ще загубиш по 2-3 лв на месец за месечна такска (поддръжка на сметката)

а на въпроса дали някой прави по 7-8к то %та на такива хора е много малък. За да спечели 1 трябва доста да загубят, за да има фирмата печалба, заплати, печалба и за някой от клиентите
Цитирай
#20

А инфлацията не я ли броиш бе прЕател? Или според теб покупателната стойност на 1000лв. ще е същата днес и след 1 година? Как за да спечели 1, много трябва да загубят? Това да не ти е покер. Но иначе си прав, че има голям % възможност да загубиш инвестирайки, в банката не губиш, но парите ти се обезценяват. Разбира се всеки си преценява кое предпочита и как да разполага с парите си. И 2-та варианта имат, както своите негативни, така и своите позитивни страни.
Цитирай
#21

Ами какво като има инфлация? Щом не знаеш от къде ще ти дойде печалбата съм вече 100% сигурен, че ти ще ги загубиш тия 1000лв за отрицателно време, а аз дори и с 50% инфлация пак ще имам 500лв и пак ще имам пари. Ти от къде мислиш, че ще ти дойде печалбата от подобни трейд сайтове? Да не би като си купиш акции на Бил Гейтс и той ще ти даде парите, ако акциите му се вдигнат. Иначе съм съгласен с теб всеки има право да си харчи, където си иска парите.
Цитирай
#22

ndsbg, нещата не са толкова прости. Ако просто бутнеш 1000 лв някъде, то наистина може и да изгорят. Затова се чете предварително, прави се план как да действаш и план за излизане. Това са високорискови инвестиции и ако знаеш как да се възползваш от това, обикновено печелиш.

Gesendet von meinem ELE-L29 mit Tapatalk
Цитирай
#23

Точно така
Цитирай
#24

@jivkojj както казах и на nowhere в ЛС няма нужда да ми обяснявате как работи. 5 години съм бил програмист във фирма предлагаща такава търговия и ми е ясно всичко от А до Я.

@jivkojj и един много прост въпрос ще ти задам. Ако има 100 човека регистрирани в такъв трейдинг сайт, и всичките 100 човека печелят откъде ще дойде тази печалба, която ще влезне в профила ви и вие евентуално да си я преведете към ваша банкова сметка или крипто портфейл.
Цитирай
#25

Щом ти е ясно, що пишеш такива работи?! Никой разумен не слага 1000та лева на сляпо.

А относно 2рия въпрос - отговора е - ще се случи същото ако народа почне масово да тегли пари от банките. Ама това каква връзка има? Ако тръгна с подобна нагласа, че нещо си щяло евентуално да се случи, то пропускам шансовете си за печалба. Има едно нещо, нарича се управление на риска, та при премерен риск и не слагане на всички яйца в една кошница, шанса да спечелиш е по-голям отколкото да изгубиш.
Както и да е, темата е за хора които имат интерес. Останалото е офтипок.

Едит: междодругото, ако се случи сценария с масовото теглене на пари от акции и криптовалути, това ще събори и банките, щото и те яко играят там. При такава масовост, едва ли защитните фондове ще могат да покрият всичко. Поне аз така виждам нещата.

Gesendet von meinem ELE-L29 mit Tapatalk

Сега обърнах внимание, че споменаваш теглене на криптовалути и крипто-портфейл. Идеята на криптото е да елиминира банките и хранилищата на пари. Веднъж купиш ли крипто-валута, то тя става лично твоя, докато не я продадеш. Под лично имам в предвид буквално, никой друг освен теб няма достъп до парите ти. Все едно са под дюшека. Това е разликата с фиат парите, които са в банка. Там може парите да са твои, но не може да спреш банката да работи с тях. Проблема с криптото е ако масово започне да се продава.

Gesendet von meinem ELE-L29 mit Tapatalk
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)