Темата е заключена
Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Избор на нов телефон от оператор
#1

Здравейте колеги. Предстои ми преподписване на план във виваком и по стечение на обстоятелствата ще трябва да си взема нов телефон от тях. Планът ще е тоя за 35 лв. За сега си харесах следните телефони:
- XIAOMI REDMI NOTE 10 PRO за 18 лв на месец;
- SAMSUNG GALAXY A52 5g за 23 лв на месец;
- XIAOMI MI 11 LITE 5G с подарък MI BAND 5 за 22 лв на месец. 
Държа на добрата производителност, издръжливата батерия и водоустойчивоста. Искам камерата да снима прилично, както през деня така и вечер. И по принцип сменям устройствата си на около 3 години и нещо, така че държа на добрата софтуерна поддръжка.
Кой от апаратите бихте ми препоръчали Вие?
Аксесоари
#2

Вземай Самсунга.
#3

И аз до снощи бях на мнение, че ще бъде самсунга. Все пак е със 120hz опресняване на екрана, 5g, ип 68 сертификат и снап 750. Освен това за него май важи 4 годишната софтуерна поддържа с трите ъпа на ОС. И това че е с пластмасов гръб не ми пречи, защото ако падне случайно няма да го мисля дали е останал здрав така както ако беше със стъклен гръб. 
Мое мнение е че от горенаписаното а52 е по-добрия избор от ноут 10 про. 
Но снощи видях в сайта на виваком, че имат и ми 11 лайт и взех да се чудя дали той също не е добър вариант. Пак е 5г устройство. Има водоустойчивост някаква, но по-слаба. Процесора му май е по-добър. Но пък по камера от ревю в гсм арена май отстъпва малко, но пък нали има портове на гкам, така че това може да не е толкова фрапиращо. Тук опресняването на дисплея маи е 90 херца спрямо 120.Остава само въпроса как стоят нещата със софт поддържата на xiaomi и там май самсунга ще е по-добре. 
Какво ще кажете вие - ми 11 лайт ли да бъде или а52?
#4

Взимай Самсунга и не се занимавай с тези шаомита
#5

Iphone 12 Pro  е твоят нов телефон.

Pixel 8
iPhone 15 Pro
#6

Никога не съм харесвал Самсунг. Бях фен на Шайоми от времето,когато вадеха по два модела на година и почти никой не беше чувал за тях тук. Но това са минали времена. Та от мен глас за самсунга
#7

Samsung Galaxy A52 е с ip67, Super AMOLED, 120Hz, Snapdragon 750G, стерео звук, 4500mAh.
Xiaomi Mi Note 10 Pro е ip53, AMOLED, 120Hz, Snapdragon 732G, стерео звук, 5020mAh.
Xiaomi Mi 11 Lite е с ip53, AMOLED, Snapdragon 732G, стерео звук, 4250mAh.

Samsung е с по-добър процесор, Mi Note 10 Pro е с по-добра батерия.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
#8

Вземи Самсунга.
#9

Xiaomi Mi 11 Lite 5G е със Snapdragon 780 5G. Това е варианта с най-добър процесор. На мен Samsung-а ми харесва най-много откъм дизайн, най-свеж и модерен изглежда. Би трябвало и да снима много добре. Но телефоните, въпреки че са съпоставими, имат по-силни и по-слаби страни. Снимат различно, имат различен капацитет на батерията, производителността, дисплеите, много неща ги различават. Трябва да прецениш какво искаш най-много от нещата, които си изброил, защото няма абсолютен победител. Откъм дисплей, дизайн и водоустойчивост (на хартия) - А52 5G. В него е спестено откъм материали - използвана е повече пластмаса, но щом не ти е проблем - може би това е телефона за теб. Не знам как стои въпроса с поддръжката на ниския и среден клас на Samsung. Откъм камера също Samsung-а стои най-добре, но Xiaomi-тата с GCam може би ще снимат по-добре вечер.

Huawei P8 Lite DS | Android 6.0 > Huawei P Smart DS | Android 9.0 > Redmi Note 8T DS | Android 11 > Xiaomi 12 Lite | Android 14

https://pardus.website - БЪЛГАРСКИ КАЛЕНДАР И ЗОДИАК
#10

Благодаря на всички, които се включиха. За сега клоня и аз към самсунга, а и вие основно ми го препоръчате тук. За софт поддръжка май и тоя модел влиза в групата на устройствата с 3 ъпа на ос и още 1 г  за ъпове за сигурността, поне на приказки. При а52 евентуално ще направя компромис само с производителността заради процесора, спрямо ми 11 лайт 5г.
Но при xiaomi съм чел тук коментари, че хардуерно са напомпани устройствата, но си ги има софтуерните бъгове тук там и че ако с актуализация оправят нещо може да омажат друго. И че камерите поне в средния им клас изостават спрямо др устройства от тоя клас. Поради това се чудя дали да избера ми 11 лайт.
#11

Не изостават, особено с GCam. Навъдиха се доста модели с 64 MP и нагоре, но с малки сензори и никакви подобрения в блендите, като някои от тях може и да снимат по-зле от конкуренцията. Но с инсталиран GCam нещата се променят и разликата е очевидна. Бъговете при Xiaomi/Redmi/Poco устройствата са рядкост. В средния клас при нас (регион Европа) актуализациите пристигат по-бавно, но са стабилни. Единственото, което трябва да се направи, е спиране на рекламите и изтриване на пълнежа от излишни предварително инсталирани приложения. На някои може да им се стори голяма играчка, но не е, а резултата си струва.

Huawei P8 Lite DS | Android 6.0 > Huawei P Smart DS | Android 9.0 > Redmi Note 8T DS | Android 11 > Xiaomi 12 Lite | Android 14

https://pardus.website - БЪЛГАРСКИ КАЛЕНДАР И ЗОДИАК
#12

Добро утро. Благодаря на всички, които се включиха с мнения. Избрах си самсунга и телефона вече е купен.
Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)