Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

#26

Ако сте имали GMS на устройството си, то дори след ъпдейт към Harmony ще ги имате Smile Поне на китайските версии си работят Smile
Цитирай
Аксесоари
#27

На презентацията на серията Huawei P50 бе обявено, че всички по-стари модели от Huawei P10 и Mate 9 ще могат да преминат към HarmonyOS през 2022г. За съжаление не бе уточнено дали стaва въпрос само за флагманите, но скоро ще разберем.

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#28

(2021-07-29, 21:53:20)divna написа:  На презентацията на серията Huawei P50 бе обявено, че всички по-стари модели от Huawei P10 и Mate 9 ще могат да преминат към HarmonyOS през 2022г. За съжаление не бе уточнено дали стaва въпрос само за флагманите, но скоро ще разберем.
Те и да ги обновят въпроса е как ще работят тези стари устройства с HarmonyOS ? Дано си оправят проблемите с Google , защото ще станат като ZTE . Само в Китай ще ги знаят и купуват . Слуховете дано не се окажат вярни ама четох , че мислят да продават устройствата си само в Китай ...

Mobile : iPhone 15 Pro Blue Titanium  + Anker Liberty Air 2 |||  Computer : MB: ASrock AB350 Pro4 , AMD Ryzen 5 5600 , GIGABYTE GeForce GTX 1660 SUPER OC 6GB GDDR6  , 16GB Dual Channel DDR4 3066 OC MHz Kingston HyperX Predator Black , Kingston 240GB A400 SSD SATA3 , WD BLUE 1TB 7200 RPM , PSU EVGA 500 W , Acer XF243YP 144hz 

Цитирай
#29

Huawei по-скоро не биха ползвали Google, за да развиват своите HMS. Който желае с Google - може да се ориентира към Honor. Кофти е, че не са с Kirin, но поне имат GMS, а команията все още наследява Huawei.

Сега новите P50 ще са с Kirin и вероятно за Китай, а в края на годината - глобално със Snapdragon 888 4G. В Китай вече изпаднаха от топ 5, но там влезе Honor.

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#30

(2021-07-30, 08:52:36)divna написа:  Huawei по-скоро не биха ползвали Google, за да развиват своите HMS. Който желае с Google - може да се ориентира към Honor. Кофти е, че не са с Kirin, но поне имат GMS, а команията все още наследява Huawei.

Сега новите P50 ще са с Kirin и вероятно за Китай, а в края на годината - глобално със Snapdragon 888 4G. В Китай вече изпаднаха от топ 5, но там влезе Honor.
Няма лошо да си развиват HMS ама магазина им е толкова пуст , че е пълна трагедия . Минаха може би 2 години а още няма прости приложения . Докато си оправят магазина ще се оттеглят от пазара на телефони . Тука говоря за Хуавей . За хонор е още рано да се говори . Дано поне там потръгнат нещата . Да има Petal Search , APK Pure и т.н. ама нормалният потребител надали иска да си търси приложенията в 3-4 магазина ? Разбирам , че се опитват да предложат някаква алтернатива ама нещата стават като каша ... За мене П30/П30 Про е последният им добър телефон с GMS . Оттам нататък е зле положението . Личи си по продажбите както в Европа така и в Китай . Много хора се отказаха от тях точно заради GMS . Колкото и добри телефони да пускат без GMS няма просто да оцелеят . Те марки като LG и Сони едвам оцеляват (ЛГ даже вече са извън мобилният бизнес) . Дано поне Хонор пожънат успех . Само да си оправят бъговете в EMUI и може да стане работата .

Mobile : iPhone 15 Pro Blue Titanium  + Anker Liberty Air 2 |||  Computer : MB: ASrock AB350 Pro4 , AMD Ryzen 5 5600 , GIGABYTE GeForce GTX 1660 SUPER OC 6GB GDDR6  , 16GB Dual Channel DDR4 3066 OC MHz Kingston HyperX Predator Black , Kingston 240GB A400 SSD SATA3 , WD BLUE 1TB 7200 RPM , PSU EVGA 500 W , Acer XF243YP 144hz 

Цитирай
#31

Лошото е, че у Google е и ножа и сиренето. Защото Google Play го използват всички производители и всеки го знае и там има всичко, а и там са Google приложенията. Докато в магазина на Huawei няма приложенията на Google, които всички използват, а техните заместители нито са развити, нито по-добри, а и не виждам причина някой да ги предпочете.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#32

(2021-07-22, 11:10:44)QueenBG написа:  Ако сте имали GMS на устройството си, то дори след ъпдейт към Harmony ще ги имате Smile Поне на китайските версии си работят Smile
Сигурен ли си? Защо аз имам таблет Huawei mediapad m6 10.8 китайската версия и има качен GMS от самото начало и си работи отлично. Преди дни получих Harmony, но не ъпдейтнах, защото пише че, ако искам да севърна на Андроид, ще трябва да префлашвам наново и няма да имам в случая GMS. А не ми се занимава с гимнастики и предпочитам да си спестя много нерви. Не, че ми трябва да, просто за тест. Да видя как е.
Цитирай
#33

При мен се запази, като в 4pda.ru пишат също, че се запазва Smile Виж там в темата за твоя таблет Smile
Цитирай
#34

Стабилната HarmonyOS днес получиха 65 устройства на Huawei и Honor.
[Изображение: 0750399ffe5d.png]
Източник:>>>>>>

 
Цитирай
#35

И пак нито дума кога ще дойде за нас Sad
[-] 1 потребител изказва благодарност на juventusarl за това мнение:
  • Dowper
Цитирай
#36

Днес дойде като ъпдейт новата Операционна Система на Huawei, Harmony OS 2.0.195
Но незнам дали да я инсталирам това е съвсем нова операционна система гледах клипчета в YouTube как изглежда на другите телефони.
Май засега няма да я инсталирам защото освен липсата на Google Play и Maps липсват и други важни приложения в техния магазин сега проверих.
Като отворих Huawei App Galery което е техния магазин липсва Мобилното ми банкиране което е HSBC UK, и други приложения, така че засега нестава за пълноценна работа.

POCO X4 GT (256GB) > Android 13 > MIUI 14


Цитирай
#37

На Honor-a ти ли дойде? В UK ли си?

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#38

Да на Honor 9X Pro и да в UK съм, но телефона е купуван от Алиекспрес, тоест Китай.

POCO X4 GT (256GB) > Android 13 > MIUI 14


Цитирай
#39

Телефона се актуализира сам през ноща без да му разрешавам до Harmony OS и вече го тествам от седмица и имам много добри впечатления, всичко си работи както преди и всички приложения, има си и Google Play магазина, впрочем много съм доволен от новата операционна система, а бях малко скептично настроен към нея. По добре да ме следят Китайците отколкото Google и всички други агенции.

POCO X4 GT (256GB) > Android 13 > MIUI 14


[-] 3 потребители изказват благодарност на the_brave за това мнение:
  • divna, doktorra, Боляр
Цитирай
#40

Проблеми с bluetooth, WiFi имаш ли?
Цитирай
#41

Не никакви проблеми четох че са оправени тези проблеми в моята версия и нагоре HarmonyOS 2.0.0.195. Четох че по старите версий на софтуера са имали такива проблеми. Но то на всеки 1-2 месеца излизат нови обновявания на Софтуера. Ето тук в този сайт си пише всичко: Harmony OS

POCO X4 GT (256GB) > Android 13 > MIUI 14


[-] 1 потребител изказва благодарност на the_brave за това мнение:
  • solo5
Цитирай
#42

А как са нотификациите на гугълските приложения, продължават ли да си работят ?
Цитирай
#43

Нотификациите на почти всички приложения съм ги изключил и само на 3-4 ползвам нотификациите на WatsAPP, Viber и Банката ми и да всички те си работят, няма абсолютно никакви проблеми със нищо, даже по ми харесва HarmonyOS от Android 10.

POCO X4 GT (256GB) > Android 13 > MIUI 14


[-] 3 потребители изказват благодарност на the_brave за това мнение:
  • divna, doktorra, QueenBG
Цитирай
#44

Huawei: Надяваме се скоро и потребителите в Европа да видят повече от HarmonyOS

https://nixanbal.com/huawei-nadyavame-se...-harmonyos

 
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)