Анкета: Какво предпочитате да използвате на телефона - Wi-Fi или мобилен интернет? - Нямате права да гласувате в тази анкета.
Wi-Fi
60.47%
26
60.47%
Мобилен интернет
13.95%
6
13.95%
Нямам предпочитания
25.58%
11
25.58%
* Вие гласувахте в анкетата Резултатите

Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Какво предпочитате да използвате на телефона - Wi-Fi или мобилен интернет?
#1

[Изображение: 1-1.jpg]

Какво предпочитате да използвате на телефона - Wi-Fi или мобилен интернет?

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 2 потребители изказват благодарност на hazART за това мнение:
  • Be6i4, oxuboxu
Цитирай
Аксесоари
#2

Нямам предпочитания, защото ползвам което е с по-добра връзка и скорост в момента!

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#3

Зависи от това, колко мегабайти имам на мобилната връзка.
Щото - като свършат, нямам избор.

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай
#4

Вкъщи ползвам WiFi, но не защото не ми стигат мегабайтите, а защото не натоварва модема на телефона, т.е. спестява батерия, а и не само това - прави си автоматичен Backup в iCloud само през WiFi, ако телефона е свързан на зарядно.
На открито и всякакви заведения (в които имам обхват на оператора) ползвам мобилен интернет, а в случаите, когато нямам обхват - се свързвам към WiFi на заведението.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
[-] 1 потребител изказва благодарност на centur за това мнение:
  • jhoro
Цитирай
#5

Вкъщи и на работа ползвам Wi-Fi поради несравнимата разлика в скоростта, но и това е рядко, защото практически по всяко време съм до лаптоп.
Навън ползвам мобилния, но ми се налага епизодично.
Цитирай
#6

Само wi fi , без пари.
Да плащам за Мобилни данни-никога.
Цитирай
#7

Предпочитам да използвам wifi, защото батерията пада по-бавно и телефона не загрява толкова.
При мобилния интернет батерията пада по-бързо и загрява повече, което е нормално, но пък връзката е по-бърза.
А в общините пробвали ли сте дали в центъра на града има wifi, че аз все забравям.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • jhoro
Цитирай
#8

Какво е wifi ?
[-] 1 потребител изказва благодарност на Sho Gun за това мнение:
  • jhoro
Цитирай
#9

https://bg.wikipedia.org/wiki/Wi-Fi

Знам че знаеш, но когато се пита , се отговаря!

времето е като парите - никога не стига
[-] 1 потребител изказва благодарност на pepy1 за това мнение:
  • jhoro
Цитирай
#10

(2021-05-20, 20:46:36)hazART написа:  Предпочитам да използвам wifi, защото батерията пада по-бавно и телефона не загрява толкова.
При мобилния интернет батерията пада по-бързо и загрява повече, което е нормално, но пък връзката е по-бърза.
А в общините пробвали ли сте дали в центъра на града има wifi, че аз все забравям.
Скоростта зависи от доставчика - както на мобилния, така и на стационарния нет (WiFi-я). За втория - и от рутера.

В нашия град има фрее WiFi както от Общината, така и от доста обществени институции. Но това е според случая.

(2021-05-20, 21:46:21)pepy1 написа:  https://bg.wikipedia.org/wiki/Wi-Fi

Знам че знаеш, но когато се пита , се отговаря!
Знам, че ще е досадно, но …
За много хора - Wireless LAN и WiFi е едно и също, ама не е. В цитираната статия си пише „… липсата на Wi-Fi сертификация не винаги означава, че устройството е Wi-Fi несъвместимо”.

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай
#11

Телефона си е с постоянно включен WiFi и като съм в офиса или вкъщи си е на WiFi, като съм навън или на село (там нямам нет) си е на 4G+. Нямам случай да имам проблеми нито с едното, нито с другото. Не транферирам големи данни, че да търся скорост така, че разлика не правя между домашния или 4G - важното е да имам интернет. Не се вдълбавам чак толкова. Бързите досега не са ми свършвали, защото повече от 2000MB рядко ползвам а те са 50GB.
Цитирай
#12

@Sho Gun ifiw, но наобратно.
jhoro попринцип е така, но в повечето случай мобилния интернет е по-бърз от wifi.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#13

(2021-05-21, 08:49:26)Ivanov_1994 написа:  Телефона си е с постоянно включен WiFi и като съм в офиса или вкъщи си е на WiFi, като съм навън или на село (там нямам нет) си е на 4G+. Нямам случай да имам проблеми нито с едното, нито с другото. Не транферирам големи данни, че да търся скорост така, че разлика не правя между домашния или 4G - важното е да имам интернет. Не се вдълбавам чак толкова. Бързите досега не са ми свършвали, защото повече от 2000MB рядко ползвам а те са 50GB.
Телефона си е с постоянно включен WiFi+ - когато има достъпна WiFi мрежа. Включва WiFi, когато няма - го изключва.
(2021-05-21, 11:25:22)hazART написа:  jhoro попринцип е така, но в повечето случай мобилния интернет е по-бърз от wifi.

Не знам как е при вас - аз (на Теленор) повече от 30 Mbps нне съм „вдигал“! Говоря за 4G LTE, не 5G или 4G+ /LTE Advanced.
А домашния нет - WiFi е „до 100 Mbps“.

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай
#14

Предимно на мобилен. Планът ми е такъв с уж неограничени а и скоростта ме задоволява. Домашния Интернет все още го държа само и единствено заради телевизорите (Netflix HBO ъпдейти и т.н.) и телевизията (на единия съм с коди).

 Sony Ericsson experia X10I LG OPTIMUS 3D Samsung Galaxy Note 2. Note 3. Note 5. Samsung galaxy S8+, S10+ S20 Ultra S21 Ultra. S23 Ultra 1Tb
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)