Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Избор на кантар
#1

Привет колеги. Какви кантари използвате вкъщи, доволни ли сте и т.н. Искам да взема за вкъщи електронен до примерно 150кг като бюджетът е около 50лв, който да мери сравнително точно и да си струва парите. Гледах, че хвалят примерно Huawei AH100 Body Fat, но реших да попитам за препоръка за някой тестван вече.
Благодаря предварително!
Цитирай
Аксесоари
#2

(2021-05-26, 14:53:15)niksapz написа:  Привет колеги. Какви кантари използвате вкъщи, доволни ли сте и т.н. Искам да взема за вкъщи електронен до примерно 150кг като бюджетът е около 50лв, който да мери сравнително точно и да си струва парите. Гледах, че хвалят примерно Huawei AH100 Body Fat, но реших да попитам за препоръка за някой тестван вече.
Благодаря предварително!
Имах го в продължение на поне 2 години. Работеше добре кантара. Вземайте, няма да сбъркате.

Изпратено от моят AC2003 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#3

Или хуавейския или Xiaomi Mi Body Composition Scale 2


От емаг взех за подарък втория преди дни за 40лв с фрии доставка.
Цитирай
#4

Сега се сетих, че гледах и това Xiaomi. В крайна сметка май ще разгледам кой от двата ще намеря на по-добра цена и ще взема него. Все пак, ако някой има препоръка за друг ще се радвам да я сподели Smile
Цитирай
#5

Има различни варианти. Но за бюджет до 50 лв. посочените модели на Huawei или Xiaomi стават и най-хубавото е, че могат да се свържат с приложенията за здраве и там да поддържат запис.

Изпратено от моят AC2003 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#6

(2021-05-26, 15:02:44)emzo написа:  ... или Xiaomi Mi Body Composition Scale 2

+1

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#7

Smart Кантар Medisana BS 410 Connect за 54 лв. (44 лв. самия кантар + 10 лв. доставка) миналата година го бях взел на разпродажба.

[Изображение: res_81679fd4def90af66294b24552ca8034.jpg]

Характеристики :



Идентифицира съотношението на телесните мазнини, мускули, вода и костно тегло в организма и определя стойността BMI
Голям лесен за четене LCD дисплей
Силно чувствителни електроди от неръждаема стомана
Bluetooth пренос на данни до VitaDock + приложението за IOS и Android и VitaDock Online
Автоматично разпознаване на: до 8 потребители
Автоматично изключване след 10 сек.
Товароносимост: до 180 кг/ 396 lb
Точност: 100 гр/ 0.0 2 lb/ 1/4 кг
Функция включване при стъпване

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#8

ПичУе, искрено се забавлявам! Какви са тия кантари за мазнини и часовници за кислород в кръвта? Ако знаета колко трудно е да се направят медицински изследвания за тези неща - а на Вас кантар Ви ги прави. Кантара мери тегло, и то точно, ако е минал метрология. Всичко друго е добре или зле написан софтуер на база нещо си. Ако искаш някакви резултати, купи си какъвто и да е кантар, и си следи теглото само с него. Колкото и грешно да мери, все ще знаеш кога какво качваш или сваляш. Казвам го от личин опит.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#9

Само за последното си прав - винаги на един и същ кантар.

Иначе е забавно да гледаш показанията му.....първите 10 пъти и после го ползваш само да видиш прекалил ли си по празниците Big Grin
Цитирай
#10

Не е толкова сложен принципа на действие на тези кантари, както и на часовниците.
Няма да навлизам в подробности, защото ще е дълго и излишно писане.

Ще спомена само, че в работата си използвам Tanita MC - 780 MA, ако искате проверете цената му - да кажем, че струваше 6000€, когато го поръчах.
Това е медицинско сертифицирано устройство и цената е такава.

За цена от 40-200 лв. няма защо да се мисли толкова много, ако човек има желание и любопитство да използва такива устройства.

Изпратено от моят AC2003 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#11

В огромен процент от случаите кантара е просто един уитстанов мост, така че е сравнително точен за непретенциозни измервания без големи допуски.
Цитирай
#12

(2021-05-26, 14:53:15)niksapz написа:  ...Гледах, че хвалят примерно Huawei AH100 Body Fat, но реших да попитам за препоръка за някой тестван вече...
Похвала и от мен за модела, даже и жена ми го харесва. Предпочитаме го и двамата пред предишния модел на Тефал, за който не мога да кажа почти нищо положително.
Цитирай
#13

Аз взех доста изгодно от Lidl с мерене на мазнини и т.н. Имаше връзка със сайт и приложение (немски). Доволна бях, но отдавна не го ползвам. Беше ми любопитно да си поиграя и да се потвърди, че всичко ми е наред. Е, при някои хора наоколо - имаше какво да се желае откъм мерки и теглилки Smile

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#14

Благодаря на всички за препоръките! В крайна сметка най-много ни допадна Huawei AH100 и взехме него. Smile
Цитирай
#15

Със здраве да си се теглите!
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)