Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xiaomi Mi 10T vs Motorola G100
#1

Здравейте,

Дойде време за смяна на телефона и се колебая между Xiaomi Mi 10T и Motorola G100.

Всякакви мнения по въпроса са добре дошли. 

Благодаря предварително.

Xiaomi Mi 10T
Цитирай
Аксесоари
#2

Сяоми имат по-добра софтуерна поддръжка. На Моторола отдавна това им е слабо място.

Pixel 8
iPhone 15 Pro
[-] 1 потребител изказва благодарност на scenic за това мнение:
  • IronmanBG
Цитирай
#3

(2021-05-27, 07:21:59)IronmanBG написа:  Здравейте,

Дойде време за смяна на телефона и се колебая между Xiaomi Mi 10T и Motorola G100.

Всякакви мнения по въпроса са добре дошли. 

Благодаря предварително.
Зависи с коя марка имате повече опит.

Ще изброя накратко, неща, които е добре да се имат предвид.

Моторола:
1. Почти чист Андроид с добавка MyUX - това ще ви създаде проблеми, в някои аспекти, като например, че не поддържа Miracast, a само Chromecast, ако искате да свържете със Смарт телевизор, който изисква Miracast.
По-малко потребителски настройки.
2. По-бавно зарядно на Моторола, при 5000 mAh ще го усетите във времетраенето за зареждане.
3. В полза на Motorola е по-новия чипсет SD870, но той ще е сходен с SD 865 на Xiaomi, GPU е все Adreno650.

Xiaomi Mi 10T:
1. Чести бъгове за MIUI
2. Ще има ядове със сензор за близост (няма такъв)
3. Определено Xiaomi правят компромиси с някои компоненти, по-ниска цена и обикновено в даден момент си има склонност към по-чести дефекти с техните устройства. Лично изпитано от мен като бивш притежател на 4-ри устройства.

Сравнение на камерите няма да правя, само ще спомена, че за Moto G100 е дадена информация само за сензора с 64 mpx от Omnivision, докато при Xiaomi Mi 10T - имаме Sony, Omnivision и Samsung.

Моя опит с Motorola Moto G 5G plus беше по-положителен от всички устройства на Xiaomi, които съм имал. Страда само усещането за потребителско изживяване, ако се търси по-богат на настройки потребителски интерфейс. Също така Motorola обновяват значително по-бавно устройствата си, но пък е стабилно всичко. При Xiaomi има чести обновления, които трябва да коригират чести предишни грешки

Което и от двете устройства да се избере, могат да се видят и предимства и недостатъци.


Изпратено от моят AC2003 с помощта на Tapatalk
[-] 5 потребители изказват благодарност на pacemaiker за това мнение:
  • IronmanBG, L1892, Monipeev, scenic, solo5
Цитирай
#4

@pacemaiker  имам едно допълнения към акцентите на Моторолата "В софтуерно отношение Motorola акцентира и върху новата функция Ready For, която позволява смартфонът да се свърже с монитор или телевизор и така потребителите да използват неговите приложения на голям екран." цитат от ревю.

Аз давам глас за Моторалата (и аз съм в дилема дали да я купя) не защото е с нещо пред ШушОмито, а заради дребните китайски бъгове/дефеткри по техните апарати.
Моят опит с Моторола е с положителни емоции от към Мото G5s Plus (2017г.) - след продажбата на HTC U12+ Моторолата сега ми е основен и не мога да се оплача в ежедневните задачи, макар и със средняшки процесор на 5 години!
Бавните ъпдейти няма какво да те плашат - U12+ за 2 години видях 2-3 ъпдейта, но телефона вървеше безотказно, При Моторолата положението е същото - никога не ми е забивал или бъгвал нещо. Хубавото на Мото е, че стартира с андроид 11 и дори да получи само още един ъпдейт, това означава, че 3 години можеш да си го ползваш спокойно с този процесор.
Според мен трябва да отидеш до някой магазин и да ги разцъкаш на софтуерно ниво да видиш кой ти допада повече, други съществени разлики нямат.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Гост за това мнение:
  • IronmanBG
Цитирай
#5

(2021-05-27, 10:53:43)Vi70 написа:  @pacemaiker  имам едно допълнения към акцентите на Моторолата "В софтуерно отношение Motorola акцентира и върху новата функция Ready For, която позволява смартфонът да се свърже с монитор или телевизор и така потребителите да използват неговите приложения на голям екран." цитат от ревю.

Аз давам глас за Моторалата (и аз съм в дилема дали да я купя) не защото е с нещо пред ШушОмито, а заради дребните китайски бъгове/дефеткри по техните апарати.
Моят опит с Моторола е с положителни емоции от към Мото G5s Plus (2017г.) - след продажбата на HTC U12+ Моторолата сега ми е основен и не мога да се оплача в ежедневните задачи, макар и със средняшки процесор на 5 години!
Бавните ъпдейти няма какво да те плашат - U12+ за 2 години видях 2-3 ъпдейта, но телефона вървеше безотказно, При Моторолата положението е същото - никога не ми е забивал или бъгвал нещо. Хубавото на Мото е, че стартира с андроид 11 и дори да получи само още един ъпдейт, това означава, че 3 години можеш да си го ползваш спокойно с този процесор.
Според мен трябва да отидеш до някой магазин и да ги разцъкаш на софтуерно ниво да видиш кой ти допада повече, други съществени разлики нямат.
Да, един потребител с Motorola G100 спомена за функцията ReadyFor, поръчал си е дори USB-HDMI кабел, за да я използва.

Това не е лоша функция, но за мен безжичното свързване е по-удобно ( имам предвид cast) или наличните Bluetooth и Wi-fi direct опции.
Специално с моят смарт телевизор LG не беше лесно свързването с Moto G 5G plus, което леко ме напрягаше.

Иначе и аз имам добри впечатления от Motorola Moto G 5G plus, който използвах в продължение на 7 месеца.

От Xiaomi основно съм с впечатления за бъгове, като се има предвид, че последно бях с Xiaomi Mi 9T и се наложи смяна на дънна платка, защото имаше сериозен проблем.

Изпратено от моят AC2003 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#6

Motorola Moto G100 е по-нов и с по-добри характеристики.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#7

Motorola Moto G100 е флагман. По-добре го сравнявайте с такъв - например Xiaomi Mi 10T Pro.

Samsung Galaxy Y Duos GT-S6102 -> Huawei P8 Lite SS White -> Xiaomi Redmi 4X 3/32 -> Samsung Galaxy A71
Alcatel One Touch Idol 6030X -> Huawei P8 Lite DS Black -> Samsung Galaxy A8 (2018)
Цитирай
#8

(2021-05-28, 15:38:11)stefanvalja написа:  Motorola Moto G100 е флагман. По-добре го сравнявайте с такъв - например Xiaomi Mi 10T Pro.
Аз лично не бих го приел Moto G100 за флагман.
Да кажем среден към висок клас.
Флагман беше Edge + и експеримента с цената на Moto RAZR и RAZR 5G.

Xiaomi Mi 10T pro също не може да се приеме за флагман.

Xiaomi Mi 10 pro или ultra, да, можем да кажем флагмани.

Изпратено от моят AC2003 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#9

Само да вметна ,че Про-то снима по-зле от чистия 10Т . Ползвах и двата и определено 64mpx(основен) сензор е по-добър . И има пълноценен slow motion ,докато при Про-то е трагедия .
[-] 1 потребител изказва благодарност на martoo за това мнение:
  • IronmanBG
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)