Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 3.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xiaomi Mi 11 Ultra - Лични впечатления и коментари
#1

Отварям тази тема, като идеята е да се разглежда само модела от заглавието, предвид това, че е объркващо да се рови в темата за Mi 11, за да се прочетат мнения за Mi 11 Ultra.
Надявам се вече няколкото собственици на модела (съдейки от анкетата на колегата Suffer) да споделят мнение от използването на телефона, което да бъде от полза на бъдещите потребители, какъвто надявам се скоро да бъда и аз. :-)
Споделете държавата от където е закупено устройството, метод на изпращане пт търговеца (нормално, приоритетно, експресно и тн), версията - Глобална или китайска и наложени допълнителни такси, в случай на покупка от страна извън Европейския съюз и времето за получаване, крайната цена също би била интересна за много от нас.
Според публикувана информация (mobilebulgaria) Xiaomi Mi 11 Ultra ще се предлага в България официално от 7 Юни, който старт на продажбите ако се осъществи в описания срок, тогава и ще разберем на каква цена ще стартира и у нас, различна или не от официално обявената 1199 долара (около 1950 лева) и последно предполагаемата за глобална версия, 2499 лева.
Надявам се на бързо нормализиране на цената на иначе изкуствено завишените цени според мен, провокирани от високия интерес към флагмана, Xiaomi Mi 11 Ultra.

Ще следя мненията Ви с интерес. :-)
Цитирай
Аксесоари
#2

Вече седмица използвам Mi 11 Ultra Ceramic Black. Глобална версия от Алиекспрес. Взех го на цена 1970 лв. Дойде за 19 дни направо в пощата без да плащам допълнителни такси. Телефона е много мазен и бърз. Всички анимации за наслада за окото. Зарежда се до 100% за около 40 минути. Дисплея е адски ярък и жив. Стерео говорителите на Harman/Kardon вадят много чист и плътен звук. С камерата не съм се заигравал подробно, скоро ще споделя мнение и за тях. Батерията се държи прилично и ме изкарва цял ден на автоматична яркост, постоянно включени мобилни данни, 120hz и 2К резолюция. Преди няколко дни поръчах втора бройка Big Grin
[-] 3 потребители изказват благодарност на Denko за това мнение:
  • alexbg67, Monipeev, tynata2
Цитирай
#3

Сподели моля те линк към търговеца, от където си го закупил, за да видим условията.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#4

(2021-05-28, 22:42:24)Monipeev написа:  Сподели моля те линк към търговеца, от където си го закупил,  за да видим условията.

Търговеца е Xiaomi Official Store. За съжаление вече пише "out of stock"...


Прикачени файлове Миниатюри
   
[-] 2 потребители изказват благодарност на Denko за това мнение:
  • Monipeev, tynata2
Цитирай
#5

Да, именно с този търговец си комуникирах, като попитах за сигурна, бърза (без митнически такси) доставка, но описа само свободната (free), което автоматично разбирах като допълнителна сума ДДС.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#6

Това ме спря и мен да го поръчам.Ще излезе доста скъп+ ДДС + митото.Колегата е извадил късмет,че митници нямат физическата възможност да преглеждат всички пратки.Но не изключва възможността да хванат втория.До колкото съм чувал имат някъкъв случаен принцип на проверка.И който извади късмет минава без мито и ДДС.На мен също са ми минавали пратки които съм очаквал да ги спрът за плащане на налозите.

Xiaomi Mi 11 Ultra Black Ceramic - Global ROM , HUAWEI P20 Pro , Sony XPERIA Z2+64GB cd ,Nokia N8,Lenovo K900 - dead
Цитирай
#7

Определено е късмет при тези условия.
Сметни обаче разликата от 1950 лева до около 2500 - 2600 лева.
Определено не е за подценяване.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#8

Ако го хванат на митница тъкмо толкова ще излезе с таксите и от Китай.Ако имаше от европейски склад вече ще е ма далавера.

Xiaomi Mi 11 Ultra Black Ceramic - Global ROM , HUAWEI P20 Pro , Sony XPERIA Z2+64GB cd ,Nokia N8,Lenovo K900 - dead
Цитирай
#9

(2021-05-29, 19:02:14)pepopepo написа:  Ако го хванат на митница тъкмо толкова ще излезе с таксите и от Китай.Ако имаше от европейски склад вече ще е ма далавера.
Ако го хванат ще платиш мито 20% върху стойността на телефона. Но мен това не ме плаши, имам познат там, който ми ги освобождава без да плащам нищо Big Grin
Цитирай
#10

Само ДДС ще платиш, какво мито на техника...
Цитирай
#11

Проблема е че на Алиекспрес са останали само китайски версии които ако поръчаш ти слагат глобален ром.

Тук има новина,че в България ще се появи на 7 юни но на цена: 2499лв.
Xiaomi Mi 11 Ultra в продажба в България от 7 юни

Xiaomi Mi 11 Ultra Black Ceramic - Global ROM , HUAWEI P20 Pro , Sony XPERIA Z2+64GB cd ,Nokia N8,Lenovo K900 - dead
Цитирай
#12

(2021-05-30, 09:38:58)nowhere написа:  Само ДДС ще платиш, какво мито на техника...

Айде не ме учи какво ще платя, след като вече няколко пъти съм плащал Wink
Цитирай
#13

(2021-05-31, 10:51:33)Denko написа:  Айде не ме учи какво ще платя, след като вече няколко пъти съм плащал Wink

Май си трябва някой да те научи понеже пишеш пълни, ама ПЪЛНИ глупости.

Пръво, защото всякаква техника, като например компютри, таблети и телефони, е освободена от мито, независимо от цената, на която е закупена.
Второ, казваш 20% мито, само че 20% ти е ДДС-то, мито-то не е фиксирано.
Цитирай
#14

Не се заяждайте, човека се е объркал. Ясно е какво е искал да каже.
Цитирай
#15

(2021-05-31, 13:07:31)redsys написа:  Не се заяждайте, човека се е объркал. Ясно е какво е искал да каже.

Не е много ясно, след като продължава да си държи на своето. Smile
Цитирай
#16

Колеги, не го обръщайте към излишен спор.
С появата на темата целях като заинтересован да се разберат места от където е поръчано устройството, допълнителни такси за доставка, който е платил и който не, версия на устройството, съответно версия на софтуера.
Надявам се в крайна сметка наистина скоро да се появи и по нашите ширини и да се разбере накрая заслужава ли си да се поръчва от чужбина или не.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#17

Според мен си заслужава от Китай на тези цени.
Цитирай
#18

Във tradingshenzhen го има наличен mi 11 ultra , 12/512 с включен оригинален кейс излиза около 1900 лв има опция да се избере вида ром дават зарядното подарък.За да се избегнат главоболия вида доставка трябва да е глобъл приорити.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Dikich за това мнение:
  • Monipeev
Цитирай
#19

Аз лично си го поръчах от приятел които пътуваше то китай и ми излезна 1700 лв  така е най добре ама трябва да имаш човек иначе на 1900-1950  може да се достави без проблеми вече 1 месец нямам кой знае какви проблеми имаше леко намаляваме на рам паметта която я оправиха с 2 последователни ъпдейта през 3 дни  даже странното беше че последния беше   цели 5 мб  Smile може би има какво да се желае още от датчика за светлина малко има забавяне,загряването при мен е само при по продължително снимане и правене на видео но намаля от последните ъпдейти  стигаше до 38-39 градуса сега макс е на 34 градуса.  gcam все още е доста по зле от стокавата апликация .....
[-] 1 потребител изказва благодарност на punki за това мнение:
  • Monipeev
Цитирай
#20

(2021-05-31, 14:17:27)Dikich написа:  Във tradingshenzhen го има наличен mi 11 ultra , 12/512 с включен оригинален кейс излиза около 1900 лв има опция да се избере вида ром дават зарядното подарък.За да се избегнат главоболия вида доставка трябва да е глобъл приорити.

Има две оферти с китайски версии за които изчакваш до 15 дни за преинсталиране на Xiaomi.eu или Global Mi - 882 евро е по евтиния с 15 броя в наличност.
Само не знам каква е разликата между двата софта,защото явно има разлика иначе защо им са два софта да си отварят повече главоболия.

Xiaomi Mi 11 Ultra Black Ceramic - Global ROM , HUAWEI P20 Pro , Sony XPERIA Z2+64GB cd ,Nokia N8,Lenovo K900 - dead
Цитирай
#21

Ами защото единия е ГЛОБАЛЕН от Глобалната версия на Ми 11 Ултра, а другия си е на Xiaomi.eu
Цитирай
#22
Photo 

Относно батерията може да прецените колко държи  ...


Прикачени файлове Миниатюри
       
[-] 1 потребител изказва благодарност на punki за това мнение:
  • Be6i4
Цитирай
#23

Китайците не пускат аванта.Под 1000 евро няма цена за китайска версия в Алито.А глобалната я няма вече няколко дни.Ако някой намери изгодна цена да споделя.В България там където ги имаше по сайтовете последно бяха по 2650лв. и повече.

В ебей го има китайска версия с инсталиране на google play не пише глобална версия -  излиза около 1860лв. само че предполагаемата доставка е чак август месец.
ebay.com

Xiaomi Mi 11 Ultra Black Ceramic - Global ROM , HUAWEI P20 Pro , Sony XPERIA Z2+64GB cd ,Nokia N8,Lenovo K900 - dead
Цитирай
#24

Именно, като дори не е сигурно и не се знае дали е глобална или китайска версия.
В някои от магазините запитването ми за това беше последвано от мълчание.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#25

(2021-06-04, 11:14:13)Monipeev написа:  Именно,  като дори не е сигурно и не се знае дали е глобална или китайска версия.
В някои от магазините запитването ми за това беше последвано от мълчание.
По модела написан на кутията ще се познае какъв е.

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)