Оценете темата:
  • 6 гласа - средно 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Huawei Watch 3/Pro

Ето сравнение:
https://m.gsmarena.com/compare.php3?idPh...one2=10940
В общи линии Watch GT3 няма GSM функционалност, няма WiFi и т.н.

За да не пускам ново мнение, искам да попитам нещо.
Някой има ли идея за циферблат за Wtach 3 при който секундната стрелка се движи като при механичен часовник - плавно, а не като на кварцов - отсечено?

Sony Xperia Z1, Xperia Z3, Xperia XZ Premium, Xperia 1 II, Xperia 1 IV
[-] 1 потребител изказва благодарност на killerss за това мнение:
  • Dowper
Цитирай
Аксесоари

Здравейте колеги,

Вчера преподписвах договор и ми подариха 3 Pro.

Не съм имал часовник на Huawei или въобще умен часовник, нося гривни от няколко години (кажи речи цялата Xiaomi серия).

Доволен съм като цяло, но има нещо което адски много ме дразни. Телефона, както и много други устройства вкъщи, показва грешна локация при прогнозата за времето. Там обаче е лесно, спираш локацията и добавяш града ръчно. На часовника обаче не виждам никакви опции или настройки на приложението за времето. Показва 2 локации от първото пускане. Едната и вярна (вероятно я взема от телефона), другата е съседното населено място Може ли да се направи нещо или ще трябва всеки път да отварям приложението и да прехвърлям локациите ръчно за да видя реалната прогноза ?

П.С. На второ четене, май не става ясно точно какъв ми е проблема... В приложението виждам и двете локации, но лицето на часовника показва времето само на едната и за лош мой късмет е грешната. Мога ли някак да задам ръчно ?

My lack of punctuation is purely intentional.
Huawei P30 Pro
Цитирай

(2022-04-06, 23:35:53)topdawg написа:  Здравейте колеги,

Вчера преподписвах договор и ми подариха 3 Pro.

Не съм имал часовник на Huawei или въобще умен часовник, нося гривни от няколко години (кажи речи цялата Xiaomi серия).

Доволен съм като цяло, но има нещо което адски много ме дразни. Телефона, както и много други устройства вкъщи, показва грешна локация при прогнозата за времето. Там обаче е лесно, спираш локацията и добавяш града ръчно. На часовника обаче не виждам никакви опции или настройки на приложението за времето. Показва 2 локации от първото пускане. Едната и вярна (вероятно я взема от телефона), другата е съседното населено място Може ли да се направи нещо или ще трябва всеки път да отварям приложението и да прехвърлям локациите ръчно за да видя реалната прогноза ?

П.С. На второ четене, май не става ясно точно какъв ми е проблема... В приложението виждам и двете локации, но лицето на часовника показва времето само на едната и за лош мой късмет е грешната. Мога ли някак да задам ръчно ?

Махни от телефона настройката по GPS и остави тази по избор на град. Аз така съм задал.

The Truth is out there.
Цитирай

И при мен е зададено така.
Но при първото пускане на часовника съм му дал права за локацията и от там дойде проблема.

Върнах фабрични настройки на приложението и не му позволих да взема местоположение, но въпреки това не стана. Стои ми пак на 2 населени места и постоянно ми напомня да активирам местоположението.

My lack of punctuation is purely intentional.
Huawei P30 Pro
Цитирай

Здравейте, в крайна сметка, към момента могат ли да се въвеждат карти (лоялност/деб/кред/др.) и да се използват през часовника?

Опитвам през Health и изписва, че не се поддържат за регион/държава.
Версията на Firmware е 2.0.0.216.

Дали има и друго приложение, което може да се инсталира (извън стандартния списък) и да се използват някои карти?
Цитирай

Карти за лоялност може само, дебитни и кредитни, не. Свали си последната версия на Здраве и пробвай.

Изпратено от моят SM-G965F с помощта на Tapatalk

                               Lenovo Vibe Z2 PRO
                                                                   


                                                                                             
Цитирай

Здравейте.

Гледам, че са пуснали Watch 3 чистата версия за 400 лв. Според вас заслужават ли си 100-те лева отгоре пред GT2 PRO?
Пред дилема съм понеже eSIM-а не ми приоритет, но пък не се знае дали няма да ме изпере съчмата по някое време и да реша да се възползвам от функцията. Big Grin

Пък и предполагам, че 3-ката ще е по-добре откъм поддръжка. Прав ли съм?
Цитирай

(2022-04-15, 07:41:49)avirex написа:  Карти за лоялност може само, дебитни и кредитни, не. Свали си последната версия на Здраве и пробвай.

Изпратено от моят SM-G965F с помощта на Tapatalk

Версията на Здраве ми е 12.1.3.320, телефона е P30 Pro.
Има ли по-нова и от къде мога да я сваля?
Цитирай

Да, това е най - новата версия, не става ли? Аз съм с модната, заради неофициалните фейсове и при мен няма проблем. Аа и при теб има и друго, не всички версии кореспондират добре с хуавейски телефони.

Изпратено от моят SM-G965F с помощта на Tapatalk

                               Lenovo Vibe Z2 PRO
                                                                   


                                                                                             
Цитирай

(2022-04-15, 16:25:28)avirex написа:  Да, това е най - новата версия, не става ли? Аз съм с модната, заради неофициалните фейсове и при мен няма проблем. Аа и при теб има и друго, не всички версии кореспондират добре с хуавейски телефони.

Изпратено от моят SM-G965F с помощта на Tapatalk

Не, не става - пише, че не работи за региона. 
Хелта е оригиналния от Play Store. 
Какво "друго" може да има...? все пак всичко е Huawei... приложение, телефон, часовник Smile
Цитирай

Пробвай с предпоследна модната версия.

Изпратено от моят SM-G965F с помощта на Tapatalk

                               Lenovo Vibe Z2 PRO
                                                                   


                                                                                             
Цитирай

(2022-04-15, 13:34:33)palamster написа:  Здравейте.

Гледам, че са пуснали Watch 3 чистата версия за 400 лв. Според вас заслужават ли си 100-те лева отгоре пред GT2 PRO?
Пред дилема съм понеже eSIM-а не ми приоритет, но пък не се знае дали няма да ме изпере съчмата по някое време и да реша да се възползвам от функцията. Big Grin

Пък и предполагам, че 3-ката ще е по-добре откъм поддръжка. Прав ли съм?
Има WiFi и eSIM в повече. Другото е почти еднакво.

Sony Xperia Z1, Xperia Z3, Xperia XZ Premium, Xperia 1 II, Xperia 1 IV
[-] 1 потребител изказва благодарност на killerss за това мнение:
  • palamster
Цитирай

Благодаря. Smile В крайна сметка поръчах 3-ката. Заради уж по-добрият GPS. И ако виваком позволят дублиране на сим-а в близко бъдеще, бих се възползвал. Иначе, падна чуденка най-вече заради сапфира и батерията на GT2 pro-то.
Цитирай

Привет,

Днес закупих часовника и след известно четене установих следното.
Huawei Wallet не работи за цяла европа до колкото разбрах. Безконтактните плащания с часовника. Новия OS - Harmony OS и по-конретно техния store AppGallery имат трета страна апп за телефоните наречен "Curve", който работи за Европа.. но тоя този апп го няма в стора на wearables-те (часовниците). Какви алтернативи има ли и какво мога да направя да подкарам тези плащания?
п.с. - Дали ще стане ако ползвам Minimal ADB and Fastboot за да кача Curve през APK-то на телефона?

Поздрави!
Цитирай

(2022-04-20, 22:56:06)ob1 написа:  Привет,

Днес закупих часовника и след известно четене установих следното.
Huawei Wallet не работи за цяла европа до колкото разбрах. Безконтактните плащания с часовника. Новия OS - Harmony OS и по-конретно техния store AppGallery имат трета страна апп за телефоните наречен "Curve", който работи за Европа.. но тоя този апп го няма в стора на wearables-те (часовниците). Какви алтернативи има ли и какво мога да направя да подкарам тези плащания?
п.с. - Дали ще стане ако ползвам Minimal ADB and Fastboot за да кача Curve през APK-то на телефона?

Поздрави!
През ADB ще стане, пробвай и после сподели дали се получава.

Изпратено от моят SM-G965F с помощта на Tapatalk

                               Lenovo Vibe Z2 PRO
                                                                   


                                                                                             
Цитирай

(2022-04-23, 09:53:12)avirex написа:  През ADB ще стане, пробвай и после сподели дали се получава.

Изпратено от моят SM-G965F с помощта на Tapatalk

Лошото е, че намерих тази тема:
Май няма да стане защото крашва апп-а
[-] 1 потребител изказва благодарност на ob1 за това мнение:
  • avirex
Цитирай

Здравейте
От две седмици използвам Huawei watch 3 и мога да изкажа мнение:
Използвам го само с Iphone...
Часовника е страхотен, батерията държи около 2 дни в смарт режим без включен -always on display-, с него може би ден не повече.
Пробвах и една седмица с есим на теленор върви без проблем но тогава батерията заминава за около 8-9 часа. 
Връзката с телефона няма никакъв проблем и е много стабилна. Разговорите през него са на доста добро ниво. GPS е малко муден даже и на открито.
Ако включа ултра режима за батерията държи около 6-7 дни, там всичко си работи без проблем , получават се всички нотификации и здравни показатели.
 Ултра режима на батерията спира операционната система на телефона Harmany os поне това установих.

Xiaomi mi4 & Xiaomi mi5 & Xiaomi mi 8
Цитирай

Някой да има проблем със синхронизирането на контактите? Днес цял ден се мъча да ги синхронизирам и не иска и не иска. Рестартирах часовника, след това го нулирах, пак го рестартирах, деинсталирах Huawei Здраве, инсталирах го, рестартирах телефона. Това е което съм правил и не иска.

Samsung Galaxy S23Ultra,Samsung Galaxy Watch 5 Pro LTE
Цитирай

Здравей, днес с нетърпение очаквам да си взема часовника Huawei watch 3 PRO , излезе ми 339.95 Euro от belsimpel.nl
Довечера ще споделя мнението си.
Изгледах изключително много ревюта, много форуми и всеки форум различна информация....
Батерията при ПРО версията я дават да издържа 5 дни, на места пише 2-3 дни, последно кое е вярно?
Дали бих могъл да го използвам за разговори през блутут?
Някакви hints* ако имате като за начинаещ, бих се радвал да прочета малко повече относно настройки, синхронизация, ъпдейти, настройки на времето, как се ползва GPS трекинга и т.н

Благодаря на всички отзовали се!

Поздрави,
Пламен Атанасов
Цитирай

(2022-05-04, 12:52:17)felipe написа:  Някой да има проблем със синхронизирането на контактите? Днес цял ден се мъча да ги синхронизирам и не иска и не иска. Рестартирах часовника, след това го нулирах, пак го рестартирах, деинсталирах Huawei Здраве, инсталирах го, рестартирах телефона. Това е което съм правил и не иска.
Аз също имам този проблем.... Със Huawei p30 pro и watch 3 pro.. Ако откриеш решение моля да споделиш...
Цитирай

(2022-05-06, 16:38:00)Ivanov12 написа:  Аз също имам този проблем.... Със Huawei p30 pro и watch 3 pro.. Ако откриеш решение моля да споделиш...

Ами намерих решение,ама няма да ти хареса.Нулиране на телефона и всичко е шест,друго нищо не помага.Това се получава от новия EMUI 12,след него бил почти задължителен ресета.

Samsung Galaxy S23Ultra,Samsung Galaxy Watch 5 Pro LTE
[-] 1 потребител изказва благодарност на felipe за това мнение:
  • Ivanov12
Цитирай

Много жалка работа..
Нулиране на всички настройки или Нулиране на телефона? Кое избра? Благодаря за информацията.

Ако е телефона, бекъп ако направя и след това си възстановява информацията, дали ще обърка отново работата с часовника?
Цитирай

Бекъп с Hi Suite-нулиране на телефона(като ново устройство!-възстановяване с Hi Suite.Синхронизацията си работи.

Samsung Galaxy S23Ultra,Samsung Galaxy Watch 5 Pro LTE
[-] 1 потребител изказва благодарност на felipe за това мнение:
  • Ivanov12
Цитирай

Здравейте. Имам часовника от 3 седмици. Сравнително рядко се къпя с него. Днес малко след като си взех душ с него (не знам дали е случайност) при разговор забелязах, че speaker-a работи изключително тихо. Почти неизползваем е. Когато от настройките увелича звука на звънене, отново се чува слаб звук плюс пращене. При някой да се е появавал такъв проблем? И възможно ли да е от водата?

На всичкото отгоре ресетнах часовника, за да проверя дали не е софтуерен проблем и в момента както при колегите контактите ми не се синкват (а преди си бяха окей)... Big Grin
Цитирай

Имаш вода в говорителя има опция "източи" като дръпнеш надолу с нея и с тръскане би трябвало да се оправи. Ако не след ден ще е ок. Контактите колегата по-горе откри, че проблема е в версията на Здраве. Инсталирахме версия 300,а не най-новата 310 и всичко си дойде на място след много мъки...
[-] 1 потребител изказва благодарност на Ivanov12 за това мнение:
  • palamster
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)