Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Windows 11 - мнения, въпроси, проблеми, съвети, решения и др.
#26

(2021-10-07, 11:07:22)centur написа:  Тъкмо бях чел, че ще става ръчно с *.iso файл, но ми изписа, че е неподдържан хардуер и нямаше как да продължа инсталацията (стига до език и клавиатура, след което Install и се появява съобщението).
По-скоро бих минал на Mac по-нататък след като спрат поддръжката на 10-ката, отколкото да си взема нов лаптоп с Windows.

С iso файл направих флашка чрез Rufus а после и с PowerIso и имах проблеми с лаптопите на ACER.На Asus,MSI,Lenovo флашката си бутваше и всичко нормално,но на ACER не искаше.Решението е с туула на Микромеките.Пробвай с него.

solo5
В Windows 11 има интересно ограничение.Ако искаш да инсталираш HOME трябва задължително да имаш акаунт в Microsoft.Иначе не ти дава да продължиш с инсталацията.
Цитирай
Аксесоари
#27

Тъжно е какви мнения чета в "технически" форум, много тъжно... Тази тема и съдържанието ѝ спокойно могат да са под "шапката" бгмама.
Което от друга страна е страхотно, все пак IT фирмите трябва да имат работа. Smile

iPhone 14 Pro
Цитирай
#28

Исказа се компютърно грамотния.
Цитирай
#29

(2021-10-08, 00:20:45)Константинов написа:  Тъжно е какви мнения чета в "технически" форум, много тъжно... Тази тема и съдържанието ѝ спокойно могат да са под "шапката" бгмама.
Което от друга страна е страхотно, все пак IT фирмите трябва да имат работа. Smile

Уточни де.Кое точно накара IT-специалиста да се изкаже с такова мнение?
Все едно във форума на BMW да си пишат само техниците от McarSоfia и  Darucar!!!  Visslar
Цитирай
#30

Свали си това:
https://gist.github.com/AveYo/c74dc774a8...5613187b15
Горе в дясно download zip. Разархивираш. Пускаш скип тпм. После другия бат файл. Избираш 11, след това ауто сетъп и чакаш.
Това е Smile)
Цитирай
#31

(2021-10-08, 10:35:06)vaso22 написа:  Свали си това:
https://gist.github.com/AveYo/c74dc774a8...5613187b15
Горе в дясно download zip. Разархивираш. Пускаш скип тпм. После другия бат файл. Избираш 11, след това ауто сетъп и чакаш.
Това е Smile)
За мен ли го пишеш това? Ако е  ДА то аз TPM-а отдавна го заобикалям. Написах, че по нормалният начин на инсталация WINDOWS HOME11 иска акаунт в Microsoft. При PRO инсталацията продължава безпроблемно. Става въпрос за лаптопи, които не е нужно да се заобикаля проблемa с TPM.

А за тууловете си играх защото имаше проблем с инсталация на Acer Nitro5. После пробвах с още 2 модела на марката, при които също не е необходимо да се заобикаля TPM-а и пак не ставаше. С туула на Микромеките обаче се получи и си реших проблема.
Цитирай
#32

Кое те притеснява че иска акаунт в Microsoft?
В началото се заобикаляше лесно с изваден мрежов кабел, или не свързване с WiFi.

Galaxy S24 Ultra
Galaxy Watch6 Classic, 46 мм

Цитирай
#33

(2021-10-07, 14:03:48)шерлок холмс написа:  С iso файл направих флашка чрез Rufus а после и с PowerIso и имах проблеми с лаптопите на ACER.На Asus,MSI,Lenovo флашката си бутваше и всичко нормално,но на ACER не искаше.Решението е с туула на Микромеките.Пробвай с него.


[Изображение: 01.jpg]

[Изображение: 02.jpg]

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#34

Един приятел много напираше да му сложа windows 11, въпреки че е със стар компютър и използвах този метод за ъпгрейд. Всичко стана от раз и без проблеми.

https://www.youtube.com/watch?v=qswIMbzy...LL&index=3

Samsung Galaxy S24+ Onyx Black 12/512 GB
Цитирай
#35

(2021-10-09, 12:27:50)Mikk написа:  Кое те притеснява че иска акаунт в Microsoft?
В началото се заобикаляше лесно с изваден мрежов кабел, или не свързване с WiFi.

Естеството на работата ми. Обясни го на клиент,че изисква акаунт в Майкрософт.
А кога при 11-ката е могло да се заобикаля?!?Говоря за HOME. С PRO няма проблеми.
Пробвах няколко релийза и все не става.Може би ако се инсталира 10-ка(когато вече може) и се ъпгрейдне ще стане.Ама това при мен няма как да става.Времето е ограничено.

centur
Ако направиш флашка с туула на Майкрософт и при избора на Windows11(по време на инсталацията) с TPM bypass трябва да стане.Няколко "дърти" машини така станаха. COMPARE в някой от постовете тук беше дал линк как се прави,но сега гладам май са го изтрили  Bu
Цитирай
#36

(2021-10-09, 14:26:04)шерлок холмс написа:  А кога при 11-ката е могло да се заобикаля?!?Говоря за HOME. С PRO няма проблеми. 

Това имах предвид: https://www.extremetech.com/extreme/3268...al-account

Galaxy S24 Ultra
Galaxy Watch6 Classic, 46 мм

Цитирай
#37

(2021-10-09, 15:13:53)Mikk написа:  Това имах предвид: https://www.extremetech.com/extreme/3268...al-account

Понеделник ще се пробва. Благодаря!!!
Цитирай
#38

Някой успял ли е да върне стария изглед на иконите в таскбара (правоъгълничета с надписи и без групиране)?
Цитирай
#39

И ,аз имам един въпрос.Искам да ъпдейтна до 11,но и аз имам проблем с TPM 2.0 (старо дъно).Погледнах дънното, и имам така къде да сложа модул ето това е дъното ESC H61H2-M2 V1.0 .Моля за съвет ,и благодаря!

LG G4 H815 HUN  
Samsung S8 
Цитирай
#40

(2021-10-10, 07:54:25)kreize написа:  И ,аз имам един въпрос.Искам да ъпдейтна до 11,но и аз имам проблем с TPM 2.0 (старо дъно).Погледнах дънното, и имам така къде да сложа модул ето това е дъното ESC H61H2-M2 V1.0 .Моля за съвет ,и благодаря!

Според мен най добре е да прескочиш TPM не ти трябват модули да купуваш,дъното ми се вижда доста старичко.

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай
#41

kreize написа:И ,аз имам един въпрос.Искам да ъпдейтна до 11,но и аз имам проблем с TPM 2.0 (старо дъно).Погледнах дънното, и имам така къде да сложа модул ето това е дъното ESC H61H2-M2 V1.0 .Моля за съвет ,и благодаря!

По нагоре съм дал начин за инсталация без флашки и дискове. Виж ако искаш. Никакъв Тпм не ти трябва.
Цитирай
#42

Ще чакам официално да ми дойде ъпдейт през windows updates. Сега само изписва че компа ми е подходящ и когато е готов 11 ще ми го предложат.

 Sony Ericsson experia X10I LG OPTIMUS 3D Samsung Galaxy Note 2. Note 3. Note 5. Samsung galaxy S8+, S10+ S20 Ultra S21 Ultra. S23 Ultra 1Tb
Цитирай
#43

Създателите на популярния бенчмарк 3DMark проведоха серия от тестове на функцията за виртуализация "Virtual-Based Security" (VBS). Заключението им няма да се хареса на доста хора, тъй като се оказва, че Windows 11 редуцира с 30% производителността при гейминг, съобщава GizChina.
https://www.digital.bg/zashto-geymarite-...84575.html

Huawei P30
Цитирай
#44

Стара статия, тестовете са с предварителната версия на win 11, а не с финалната.

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай
#45

(2021-10-10, 08:52:14)vaso22 написа:  По нагоре съм дал начин за инсталация без флашки и дискове. Виж ако искаш. Никакъв Тпм не ти трябва.

Да но не ми отваря всички файлове ,или по точно bat фйла от къде да изтегля

LG G4 H815 HUN  
Samsung S8 
Цитирай
#46

В архива е всичко. Бат файловете са вътре
Цитирай
#47

(2021-10-09, 14:26:04)шерлок холмс написа:  centur
Ако направиш флашка с туула на Майкрософт и при избора на Windows11(по време на инсталацията) с TPM bypass трябва да стане.Няколко "дърти" машини така станаха. COMPARE в някой от постовете тук беше дал линк как се прави,но сега гладам май са го изтрили  Bu

С видеото по-горе инсталатора тръгва (проверява за ъпдейти и т.н.) като го стартирам, но през флашка с Media Creation Tool стига до тук:

[Изображение: IMG-0840.jpg]

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#48

Аз направих чиста инсталация на Windows 11 на стара машина, която няма - TPM, UEFI Bios, Security Boot. Изтеглих .iso образът чрез Media Tool, след което го качих на флашка чрез програмата Rufus. В Rufus избрах опция MBR, защото съм с Legacy Bios, а не с UEFI Bios. След това се буутва от флашката и преди да започне инсталацията на Windows-a се добавят няколко ключа в regedit.
Тук е описан подробно процесът: 
https://pureinfotech.com/install-windows...ported-pc/
За момента всичко работи нормално, обаче не се знае дали ще се получават ъпдейти и пачове за сигурността. Майкрософт бяха казали, че ако се инсталира Windows 11 на неподдържан хардуер няма да има ъпдейти. Засега получавам ъпдейти на антивирусната, но за понатам не знае.
Цитирай
#49

Инсталирах го, но с надстройване (с редактирания файл appraiserres.dll).

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#50

Дойде ми известие за Windows 11, ще го инсталирам.
Проверете и вие.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)