Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Повече камери
#1

Здравейте.Може ли да се свържат повече камери към телефон или таблет и да се получи като наблюдаваща система?Или да спра с мечтите?Това ми хрумна след като гледах този клип .За сега е само питане.

https://www.youtube.com/watch?v=a31VdTRc-WA
Цитирай
Аксесоари
#2

Можеш да си направш система от камери и през телефона си да следиш какво наблюдават/записват във всеки един момент, без да си физически наоколо. Т.е. не по начина описан в клипа с USB кабел.

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#3

Това е доста безмислено. Както ти каза колежката има доста по-добър начин. Купуваш си колкото камери ти трябват, сваляш си приложението към тях и си гледаш безжично. Това с кабела не знам реално какво приложение има
Цитирай
#4

Смисъла на това е DYI проектче а и получаваш нещо като малко микроскопче, при запояване примерно ще върши идеална работа. А за кабела.. по сигурно от централна система с NVR и кабели няма.
Цитирай
#5

Благодаря за отговорите.Да обясня по подробно за какво питам.Да речем че имам нещо което трябва да наблюдавам периодично .Поставям една  камера и я свързвам с един стар телефон или таблет.Целта е минимални средства.След това си помислих дали не може да се ползва един USB хъб за повече камери и просто да се превключват камерите с бутоните.Но след това се сетих че всяка камера ще иска инсталиране на отделно приложение.И накрая се замислих дали не е по добре първо да попитам тези които разбират и след това да продължавам да мечтая.Телефона е стар  а камерите са ми без пари.Само кабел ще трябва да си намеря.Някъде бях чел че аналоговите камери работели до 100 м дължина на кабела.Там където мисля да го ползвам няма интернет.

https://www.ebay.co.uk/itm/154188896290?...%3A2334524

Микроскопче смоделка.Има и фабрични.Но това ще го мисля по нататък.За целта ще ми трябва стар обектив и ринг осветление.

https://www.youtube.com/watch?v=cpTdL3hnkoM
Цитирай
#6

Аз използвам Alfred приложението. Поддържа няколко камери, които са стари телефони. Доволен съм, записва клиповете за 7 дни, има и сензор за движение.

Изпратено от моят moto g 5G plus с помощта на Tapatalk
Цитирай
#7

Здравей. Ти говотрш за Home Security Camera  приложението.Така ли да разбирам?
На мен ми трябва да наблюдавам пчелина.Там нямам рутер но има някакъв сигнал от оператор.Някою пчелари ползват телефони за охрана но от съображение за сигурност не желаят да споделят информация.Мисля да закача само USB камерата да не се вижда телефона.Да не се дразнят хората.Както казвт някой хора че всичко което струвало една бира се крадяло.В телефона трябва да има и сим карта.Казано с една дума охрана на терен.
Втория въпрос е за камера от телефона към микроскоп който да може да работи без ел мрежа.

https://amscope.co.uk/products/amscope-4...lsrc=aw.ds

П.П.- на първо време да направя камерата за микроскопа че да имам опит за по нататък.Само да попитам откъде разбира това момче на кои крачета да запои камерата от телефона?Има някаква стандартна схема или влиза някой сайт ?

Цитирай
#8

Определено не е стандартно, всеки производител си прави камерата по свой начин, отделно понякога тъй като CSI интерфейсът на камерите не се регулира - могат да правят комуникацията с телефона както си решат и за някои камери не е толкова тривиално да се подкарат е така.
Цитирай
#9

Здравей.Искаш да кажеш че всичко зависи от телефона дали ще разпознае камерата.Така ли да разбирам? А окъде това момче знае кой извод за какво отговаря ? Или има някакъв стандарт на изводите?
Цитирай
#10

Трябва ти datasheet за конкретната камера, иначе всичко останало е гадаене
Цитирай
#11

(2022-04-13, 14:32:44)Andon0v написа:  Трябва ти datasheet за конкретната камера, иначе всичко останало е гадаене

Благодаря ти.  Ще потърся. Stolt Idea
Цитирай
#12

(2022-04-14, 09:29:02)ciril написа:  Благодаря ти.  Ще потърся. Stolt Idea

Този проект е практически невъзможен, особено по начина по който е показан на клипа.  Камерите в мобилните устройства са устроени да комуникират чрез MIPI интерфейса, а такова директно преобразуване от MIPI към USB, няма как да бъде реализирано.

Дори и на теория проект от такъв характер, ще бъде изключително труден за реализация.

ZTE BLADE with CyanogenMod 11.0(4.4.2)
Цитирай
#13

Най - лесно и евтино е с raspberry pi zero или pico
Цитирай
#14

(2022-04-14, 14:29:56)Andon0v написа:  Най - лесно и евтино е с raspberry pi zero или pico

Ъъъъ, не съм специалист в тая област, но...pico не беше ли някаква дрога?!
Цитирай
#15

Всякакви значения има - даже и представка за по лесно представяне на стойности.
Иначе към автора - лаптопските камери имат готови USB преобразуватели - виж този клип - тях също можеш лесно да ги подкараш. https://youtu.be/CouxmNqxO4A
Цитирай
#16

Този вариант е по компактен.Проблема е че когато разтегне на дисплея се разваля образа.И за това си мислех че ако ползвам някоя камера от телефон ще е по ясен образа.Казват че и  USB  конектора до някъде влошавал картината.Трябва да се поразровя още.Благодаря ви.



Цитирай
#17

Добре, имай предвид само че тоя клип с 4трика с камера от телефон си е чист фейк. Да не се заблудиш и да губиш напразно време.
Цитирай
#18

(2022-04-14, 19:09:27)Andon0v написа:  Добре, имай предвид само че тоя клип с 4трика с камера от телефон си е чист фейк. Да не се заблудиш и да губиш напразно време.

Благодаря .

Има още един трик с ловна камера + телефон +сим карта +акомулатор + редукция от 12 v на 5 v  и още непредвидени неща .Целта ми е ако мога максимално да се опрости системата за наблюдение .И да не се спъне някой .
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)