Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

S21 Ultra, Telenor 5G
#1

Здравейте,

Както видяхме, след последния ъпдейт 5G мрежата на Теленор вече е достъпна.
Обаче при мен телефонът се свързва към нея доста рядко.
Сравнявам с А52 5G на същия оператор , същото място и дори същия абонаментен план.
А52 почти винаги е на 5G.
На какво може да се дължи?
На това че А52 е със Snapdragon?
Цитирай
Аксесоари
#2

никой друг ли няма същият проблем като мен?

телефонът ми почти никога не се свързва с 5G мрежата
най-вероятно S21 и S21+ работят по същия начин
Цитирай
#3

(2021-06-11, 14:27:31)Sev написа:  никой друг ли няма същият проблем като мен?

телефонът ми почти никога не се свързва с 5G мрежата
най-вероятно S21 и S21+ работят по същия начин

След като се закачи за 5г колкото и да е рядко може да се провери до колко това е 5г в сервизното меню *#0011# като съответния стак там са слотовете на телефона.

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
Цитирай
#4

по спомен пишеше LTE
някакъв банд, мисля 7
20 MHz
Цитирай
#5

(2021-06-11, 14:39:11)Sev написа:  по спомен пишеше LTE
някакъв банд, мисля 7
20 MHz
Хубаво ще е да се направи снимка на всичко където го пише там. По принцип първо излиза лте честотата на т.н. котва и след това излиза информация за 5г и други 4г честоти ако е закачил телефона.

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
Цитирай
#6

с какво ще помогне това?
за мен или има проблем с моя апарат, или мрежата на Теленор има проблем с него след като други апарати на същото място се свързват

затова питам как е при другите съфорумци с телефони от S21 серията и Теленор
Цитирай
#7

(2021-06-11, 14:27:31)Sev написа:  никой друг ли няма същият проблем като мен?

телефонът ми почти никога не се свързва с 5G мрежата
най-вероятно S21 и S21+ работят по същия начин

Според картата на покритие 5G на Теленор в офиса и в къщи съм в зоната с много добро покритие. В офиса телефона през 2-3 минути ми сменява 5G/4G, а в къщи изобщо не се свързва с 5G.
[-] 1 потребител изказва благодарност на hri100 за това мнение:
  • dessexc
Цитирай
#8

Същата работа
Моят ако успее да се закачи , не трае много и връща на 4G
Значи или Теленор или Самсунг трябва да поработят върху нещата
Цитирай
#9

Ами според мен е от мрежата им. От 2 седмици ,че и повече 4g им е отврат. Какво остава за 5g да им наред. Лошо,че толкова години без проблеми като цяло с този оператор от 2 години ми паднаха много в очите

Samsung S20 plus
Samsung S10
Samsung S9 plus
Samsung S8
Samsung S6
etc.
Цитирай
#10

Да споделя и аз впечатления от 5G мрежата на теленор. Както един от колегите в по-горните коментари е споделил и аз както и той живея в зона с много добро покритие и офиса в който работя е в такава зона. Вкъщи изобщо не се връзва телефона, в офиса се връзвам към 5G. Има обаче само в близост до някой прозорец и е относително стабилна, не съм забелязал да превключва на 5G, но преместя ли се малко по-далеч от прозореца и веднага превключва на 4G. Според мен проблема е в мрежата.
Цитирай
#11

Според мен проблема не е от мрежата ,а от Самсунгския модем. Аз съм в краен квартал и с моя телефон съм винаги свързан към 5G мрежата без да сменя към 4G ,като обхвата ми е среден и на моменти слаб.

Sent from my LG Wing using Tapatalk

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай
#12

@Sev да не си със стара карта(пластиката) и тя да прави мизерии.
Аз доскоро бях на Теленор и едната ми сим-карта държеше нисък обхват независимо в кой слот я сложа.
Цитирай
#13

На 3-4 години е
Не е стара
Имам втора карта само за данни - същата работа
А52 който се свързва е с карта на същата възраст
Цитирай
#14

Работата ще стане май след ъпдейт от теленор както преди беше с 4g.
Цитирай
#15

Малко тъп въпрос, но със 5г план ли си? Защото и аз не се свързвам и влязох да видя, 0е имат 5г планове, които започват от 37 лева нагоре и само ако си на такъв може да имаш 5г. Сега ще преподписвам, тъпото е, 0е тъкмо преподписах и трябвало да мине 1 месец и тогава мога да мина на по-скъпа такса

Sent from my SM-G998B using Tapatalk
Цитирай
#16

В Модерно предградие в София имам постоянно 5G,но скоростта не е WOW     

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

[-] 1 потребител изказва благодарност на Sokolchev за това мнение:
  • tonus
Цитирай
#17

(2021-06-13, 05:44:47)Sokolchev написа:  В Модерно предградие в София имам постоянно 5G,но скоростта не е WOW 

С коя версия на софтуера си ?

(2021-06-12, 22:55:34)Luciana Bella написа:  Малко тъп въпрос, но със 5г план ли си? Защото и аз не се свързвам и влязох да видя, 0е имат 5г планове, които започват от 37 лева нагоре и само ако си на такъв може да имаш 5г. Сега ще преподписвам, тъпото е, 0е тъкмо преподписах и трябвало да мине 1 месец и тогава мога да мина на по-скъпа такса

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Няма 5G планове , активно е за всички със съвместим апарат
Цитирай
#18

(2021-06-13, 07:41:06)Sev написа:  С коя версия на софтуера си ?


Няма 5G планове , активно е за всички със съвместим апарат

         

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай
#19

Аз съм с е-sim и е на същото положение като при вас s21 ultra с най новите ъптейти от преди седмица и пак хваща губи 5G, а съм под клетките на Теленор. На 3 метра навътре в апартамента хваща само 4G на прозорец хавашам 5G.


Прикачени файлове Миниатюри
       
Цитирай
#20

Аз тая е-сим я махнах на първия месец,уж еднакво ама не е,на хуавея ми даваше ядове с обхват и на самсунга също и я махнах,пак си взех сим карта

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай
#21

Оказва се че няма еднозначен отговор на проблема
Нито сим, нито софтуер, нито мрежата
При едни работи , при други не
Цитирай
#22

(2021-06-13, 07:41:06)Sev написа:  С коя версия на софтуера си ?


Няма 5G планове , активно е за всички със съвместим апарат
Погледни си хубаво плана и виж, че ти пише ако си на план без 5г,че имаш максимално достижима скорост на Интернета в плана ти. След като е ограничена няма как да имаш 5g.[Изображение: cd1ebe08d69b81072f041f932b086e47.jpg]

Sent from my SM-G998B using Tapatalk
Цитирай
#23

Мисля, че знам какъв план имам Smile

А това че има планове с ограничена скорост , не означава че ограничаването на скоростта е с типа мрежа
Цитирай
#24

След 1 година ще хващате навсякъде 5G Smile

SAMSUNG GALAXY S21 ULTRA
Цитирай
#25

В момента се закачи , дори на партера вътре в сграда.
Явно зависи от клетката.
Но на другото място на открито , на тераса в пряка видимост към клетката не иска . Не само моят телефон, а и други S21.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)