Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Galaxy S21 Ultra или Iphone 12 Pro Max
#1

Здравейте,

Колебая се между следните 2 модела- Samsung Galaxy S21 Ultra и Iphone 12 Pro Max

След като изгледах доста ревюта, както и сравнения между 2-та телефона, и изчетох различни статии, все още не мога да реша. А и доста сравнения завършваха с "Който Ви харесва повече на вас, няма да сгрешите" или "Която еко система ви допада повече", а аз търся отговор- Телефон Х е по-добрият избор.

Все пак подреждам по мой приоритети различните характеристики на телефоните и описвам това, което забелязах от ревютата:

1. Производителност- наясно съм за разликата в benchmark тестовете, но в реална среда приложенията зареждаха почти еднакво бързо и на двата телефона, работят добре, само при рендъринга и fps-а при някои игри единият се справяше по-добре, но рендъринга не ми е приоритетен.
За какво ползвам телефона си обикновено? Отново по прироритети- да си свърша някаква работа, социални мрежи, видеа, навигация, камера- снимки и видео, и игри, като игрите на телефона са ми не повече от 3-4 и обикновено са масово разпространени.
Сменям телефон веднъж на около 3 години, затова искам в този период да се държи добре, без лаг.

2. Батерия- знам техническите спецификации на батеритие и на двата телефона. Единият разчита повече на оптимизацията, другият на голямата батерия. Склонен съм, когато ми е нужно да използвам батерията за повече време да намалям от 120hz на 60hz в случай че избера S21.

3. Дисплей- единият от тях е с по-голяма резолюция и 120hz, а другият поне по моя преценка ми изглеждаха цветовете по-реалистични.

4. ОС- тук вече наистина може да се каже, че е до избор, защото сравнението между двете по мое мнение не е никак лесно да се направи. Нямам други устройства на Apple, единствено на единия телевизор пишеше, че поддържа нещо свързано, но не помня какво точно, а и е различна марката.

5. Камера- приоритизирам снимките със задната камера, пред работа с предната или заснемане на видеа.

6. Допълнителни екстри

В момента съм със S9 Plus и нямам оплаквания от телефона. Предстои ми преподписване и смятам да сменям и плана, затова реших да сменя и устройството, затова предпочитам да се възползвам и да не чакам до септември месец или евентуално до 2022г.
Цитирай
Аксесоари
#2

Samsung Galaxy S21 Ultra е с 120Hz дисплей, по-голям zoom на камерата, ти това си го описал, та друга разлика почти няма.
Вземи този, който ти харесва повече, ако ти е писнало от Android, го смени.
Но всичко зависи от теб, това засега са най-добрите телефони от Android и iOS, та който и да избереш, намя да сгрешиш, нормално е да четеш все такива заключения.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#3

Хвърляй монета ези или тура в този случай.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#4

Изчакай новия Айфон ,октомври ще е в продажба и тогава подписвай договор . 12 pro max вече е стар модел , за да се наливат 2к за него е доста безсмислено . Поне аз така бих направил Smile .
Цитирай
#5

Провери какви ограничения има iPhone. Например, дали можеш да си изтеглиш директно от телефона някоя песен, дали можеш да използваш File Explorer за да потърсиш някакъв file, могат ли да ти изпращат всичко през всеки телефон и т.н.
Цитирай
#6

Кой си тегли песни на телефона ,това го правех 2003-2004 още с Нокия с симбиян . Има куп облачни услуги и още толкова програми Spotify ,Apple Music.... Ako някога си ползвал Spotify ,никога ама никога няма да се занимаваш да си теглиш песни с ниско качество на телефона .
Цитирай
#7

И аз така мисля, все едно да си прехвърляме картинки по bluetooth още.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#8

(2021-06-11, 10:54:45)martoo написа:   Ako някога си ползвал Spotify ,никога ама никога няма да се занимаваш да си теглиш песни с ниско качество на телефона .

Ти сериозно ли слагаш Спотифай и "качество" в едно изречение? Лесно, удобно и т.н. за ползване няма нищо общо с качество- освен ако не си поне с 98% загуба на слуха де.
Цитирай
#9

Да слагам ги господин Меломан ? Я кажи ти с какво качество слушаш ? И колко песни със супер дупер качество имаш на телефона ??? И по колко mb е една песен ?
Цитирай
#10

(2021-06-11, 10:54:45)martoo написа:  Кой си тегли песни на телефона ,това го правех 2003-2004 още с Нокия с симбиян . Има куп облачни услуги и още толкова  програми Spotify ,Apple Music.... Ako някога си ползвал Spotify ,никога ама никога няма да се занимаваш да си теглиш песни с ниско качество на телефона .

Просто дадох мнение. Не съм запознат с телефоните на Епъл от iPhone 4 насам. Само помня, че имаха много ограничения.

(2021-06-11, 10:58:20)hazART написа:  И аз така мисля, все едно да си прехвърляме картинки по bluetooth още.

Все още прехвърлям снимки по bluetooth. Не мисля, че съм единствен. Основната цел е запазване на качеството, което при изпращане през социални приложения, се губи.
Цитирай
#11

(2021-06-11, 20:14:23)sapiora написа:  Все още прехвърлям снимки по bluetooth. Не мисля, че съм единствен. Основната цел е запазване на качеството, което при изпращане през социални приложения, се губи.

Viber:


[Изображение: 7-C9229-C2-112-A-4-A24-9-F4-D-5-CFF6-F0253-DC.jpg]

[Изображение: 15-B0-F4-F1-947-C-4168-8-CDC-0803-BCFF1-D85.jpg]
[-] 3 потребители изказват благодарност на centur за това мнение:
  • android_97, NaniG, sapiora
Цитирай
#12

(2021-06-11, 13:11:03)milen.stefanov написа:  Ти сериозно ли слагаш Спотифай и "качество" в едно изречение? Лесно, удобно и т.н. за ползване няма нищо общо с качество- освен ако не си поне с 98% загуба на слуха де.

Това е извращение, честно (изказването)! Аз навремето ползвах за известно време платената версия на Спотифая - качеството си беше перфектно. Никакви грижи.
Цитирай
#13

Мани го баровеца ,той има слушалки за 4000-5000лв ние не можем да се мерим с него .Да си ги сваля на телефона и да се радва Smile .
Цитирай
#14

Двата телефона са толкова различни, че нямат база за сравнение.
Ще се опитам съвсем леко да те насоча, ако търсиш свобода, да можеш да правиш абсолютно всичко с телефона си взимай Самсунг, ако търсиш много добра камера, опростена система, запазване на цена и да речем "качество" вземи Айфона.

Аз съм с Айфон 12 про макс, но ми липсват функциите на Андроид, като съм с Андроид ми липсва простотата на Айфон, който и да вземеш няма да сбъркаш, но двата са напълно ралзични апарати, изобщо Епъл си е друга бира или ги харесваш или не.

Иначе на Айфона и един файл не можеш да свалиш, има уж някакви гимнастики, но е далеч от джобният компютър Андроид.
[-] 2 потребители изказват благодарност на Victormihov за това мнение:
  • sapiora, tynata2
Цитирай
#15

Ами имам абонамент в Спотифай, Тидал, ютуб музика и все пак имам над 10 ГБ песни в паметта на телефона. Лошо ли е? Мисля че не, винаги е хубаво да имаш право на избор.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Andon0v за това мнение:
  • solo5
Цитирай
#16

Подкрепям
Не е лошо да имаш малко музика в паметта. Все някъде нета няма да е добър
Цитирай
#17

И аз съм с Deezer Premium ( просто ми е включен в плана безплатно ) веднъж го тествах от любопитство и повече не съм го отварял това. Имам около 150-200 песни във flac, общо взето любимите ми и предпочитам с poweramp'а да си ги слушам. Предполагам обаче, че deezer е с най-кофти качество от всички подобни, защото наистина е много зле...

Sent from my M2007J3SG using Tapatalk
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)