Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

S20 Ultra, Telenor 5G
#1

Поднових си договора с Теленор на Тотал макс. Уж поддръжа със сигурност 5G. Да, ама не. Въобще не се връзва и си седи на 4G. Къде ли не го пробвах из София, включително и в най-централните райони. С S 20 ultra 5G съм.
Цитирай
Аксесоари
#2

(2021-06-18, 07:47:37)potiron написа:  Поднових си договора с Теленор на Тотал макс. Уж поддръжа със сигурност 5G. Да, ама не. Въобще не се връзва и си седи на 4G. Къде ли не го пробвах из София, включително и в най-централните райони. С S 20 ultra 5G съм.
От Теленор, все още не е включен модела към мрежата. Всички оператори поетапно включват моделите в 5G мрежата

Изпратено от моят SM-G988B с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на podlez за това мнение:
  • jhoro
Цитирай
#3

(2021-06-18, 07:47:37)potiron написа:  Поднових си договора с Теленор на Тотал макс. Уж поддръжа със сигурност 5G. Да, ама не. Въобще не се връзва и си седи на 4G. Къде ли не го пробвах из София, включително и в най-централните райони. С S 20 ultra 5G съм.
Да, не е до плана.
В сайта им пише че на всеки план е достъпен 5Г, но и аз с 20ултра не се закачам дори
Странно ми е ако трябва всеки модел поотделно да се добавя, но е възможно и да е така ( ще им звъня и аз да ги " притеснявам " )

Изпратено от моят SM-G988B с помощта на Tapatalk

When a man lies, he murders some part of the world
[-] 1 потребител изказва благодарност на OGIER за това мнение:
  • jhoro
Цитирай
#4

в съседната тема има потребител, който пише че телефонът му се свързва
ако съдя по S21 серията, тези с майски ъпдейт не се закачат, тези с юни се, но отново не навсякъде
обновил ли си го? и с РОМ-а за Европа ли си? OXM
[-] 1 потребител изказва благодарност на Sev за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#5

Обновил съм го с юнския ъпдейт. С BGL съм още от когато го взех миналата година. Не съм сменял ром.
Цитирай
#6

явно ще се чака и при теб
може да видиш темата в S21 раздела - има хора , които твърдят че почти навсякъде са с 5G
при мен не е точно така
[-] 1 потребител изказва благодарност на Sev за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#7

(2021-06-18, 10:37:27)Sev написа:  явно ще се чака и при теб
може да видиш темата в S21 раздела - има хора , които твърдят че почти навсякъде са с 5G
при мен не е точно така
зависи на кой оператор си, А1 имат почти всички, Виваком твърдят, че до август ще имат и при тях всички, за Теленор не знам

Изпратено от моят SM-G988B с помощта на Tapatalk
Цитирай
#8

Тененор също имат добро покритие
Сигурен съм, че има нещо за пипане по мрежата или софтуера на телефоните
Защото както писах в другата тема, два телефона един до друг A52 5G и S21 - единият е на 5G (A52), другият е на 4G
[-] 1 потребител изказва благодарност на Sev за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#9

(2021-06-18, 10:41:48)Sev написа:  Защото както писах в другата тема, два телефона един до друг A52 5G и S21 - единият е на 5G (A52), другият е на 4G

Ако пак може да съберете двата телефона един до друг и пак А52 работи с 5г направете шотчета от сервизното меню *#0011# и на двата телефона. Доста вероятно е да се открие какъв е проблема.

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
[-] 1 потребител изказва благодарност на batala за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#10

Аз лично съм с карта на теленор с 5г, вчера си взех галакси А52 5г,но нямам обхват с 5г и никой не можа да ми помогне. Вкарвам картата в друг телефон с 5г и има... Дадох го по гаранция да се чешат в теленор. Ужас, тава е гадно но...

SGS2>SGS4>SGS6>SGS8>SGS10>SGS20+>SGS22+>SGS23+
Samsung Galaxy Watch 6 Classic 47 mm LTE 
Galaxy Buds Pro
[-] 1 потребител изказва благодарност на kaktus_78 за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#11

A52 5G със сигурност се свързва и то навсякъде в София
Явно кашата с мрежата им е пълна щом един телефон от даден модел се свързва, а друг не
[-] 1 потребител изказва благодарност на Sev за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#12

В крайна сметка, има ли някой с S20 ultra, с български ром, който да се е вързал с 5g на Теленор?
Цитирай
#13

(2021-06-21, 07:00:23)potiron написа:  В крайна сметка, има ли някой с S20 ultra, с български ром, който да се е вързал с 5g на Теленор?
Току що говорих с оператор
Там една "роботизирана" девойка ( отговарящо по схеми ) ми отговори: " Устройството трябва да се сертифицира "
Вие имате казва, но то трябва....аз я питам кой аз ли трябва да направя нещо, отговорът беше същият : Устройството трябва да се сертифицира
Така, че...Трленор пишат в сайта си как с това устройство може да си го купите и да ползвате 5Г, но давате парите и после....водите подобна малумна комуникация с оператори/ки

Изпратено от моят SM-G988B с помощта на Tapatalk

When a man lies, he murders some part of the world
[-] 1 потребител изказва благодарност на OGIER за това мнение:
  • OliQueenBG
Цитирай
#14

(2021-06-21, 10:02:33)OGIER написа:  Току що говорих с оператор
Там една "роботизирана" девойка ( отговарящо по схеми ) ми отговори: " Устройството трябва да се сертифицира "
Вие имате казва, но то трябва....аз я питам кой аз ли трябва да направя нещо, отговорът беше същият : Устройството трябва да се сертифицира
Така, че...Трленор пишат в сайта си как с това устройство може да си го купите и да ползвате 5Г, но давате парите и после....водите подобна малумна комуникация с оператори/ки

Изпратено от моят SM-G988B с помощта на Tapatalk
Пълни мврши

SGS2>SGS4>SGS6>SGS8>SGS10>SGS20+>SGS22+>SGS23+
Samsung Galaxy Watch 6 Classic 47 mm LTE 
Galaxy Buds Pro
Цитирай
#15

И на мен ми отговориха същото за "сертифицирането на устройството", но понеже се предлагало в тях, то много скоро може би щели да получат сертификация... Малоумна история

SAMSUNG S24 Ultra Black, 512GB
Цитирай
#16

Чак пък сертификация ...това са айфон термини
Според мен ще тръгне при следващия ъпдейт
Цитирай
#17

Това за сертифицирането ми се струва пълна измама. Като отидеш в чужбина и се връзваш в роуминг с различни оператори, как става без сертифициране. Явно 5g-то им не е истинско и устройствата отказват да го приемат като таково.
[-] 1 потребител изказва благодарност на potiron за това мнение:
  • jhoro
Цитирай
#18

Всъщност специално Самсунг изпратиха една група хора от Полша в началото на годината точно с такава цел проверка на мрежата. И понеже и А1 и Виваком пуснаха 5г по едно и също време за Самсунг предполагам са ги "сурвакали" един след друг за проверка на мрежите. Нещо подобно ще се случи и с Теленор. Реално и при другите се чакаше за така наречената сертификация.

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
Цитирай
#19

Според npref.com - линк: https://www.nperf.com/bg/map/BG/-/-/sign...754&zoom=6
в София за Теленор въобще няма покритие. В Бургас има малко. За други градове не съм гледал. Картата според сайта е актуална.
Цитирай
#20

определено има покритие
след собствено разследване, открих следното Smile
копирам написаното в темата за Теленор 5G и S21:

"Мистерията е ясна, току що видях как се е свързал A52 на място където S21 не иска
Не знам дали ще го напиша технически точно, защото нямам нужните познания...но все пак
S21 не се свързва с клетките, които използват DSS
А само към тези, които излъчват на честотите които Теленор използват в спектъра на 3600 MHz
Т.е. "инстинското" 5G
Може би трябва нещо софтуерно от страна на телефона или на оператора

Още нещо за хората със Самсунг, за лесно ориентиране
Когато фона около иконката на 5G е плътен - телефона е свързан към "истинско" 5G
Когато няма плътен фон, а само рамка около иконката - DSS"
Цитирай
#21

При мен няма 5g независимо с или без фон.

Като се поразрових малко разбрах, че DSS 5g използва старата технология и честоти на 4g и съответно разликите са минимални. Теленор използва изцяло DSS и затова S20 и S21 не го възприемат като 5G и не се връзват. Това малко ми мяза на двигател от Трабант да му сложат купе от Мерцедес и да го рекламират като Мерцедес... И ние наивните потребители на юруш си купуваме нови телефони и си сменямене плановете за по-скъпи и чакаме да падне манна небесна!
Цитирай
#22

Някой знае ли дали Теленор имат някъде клетки, предоставящи истинско 5g, а не DSS?
Цитирай
#23

(2021-06-25, 09:24:02)potiron написа:  Някой знае ли дали Теленор имат някъде клетки, предоставящи истинско 5g, а не DSS?

И да има клетки, серията 20 няма сертификация и за момента не може да работи 5G. Отговориха ми,че в най-скоро време това ще стане и ще може да се възползваме и ние.

SAMSUNG S24 Ultra Black, 512GB
Цитирай
#24

(2021-06-25, 09:24:02)potiron написа:  Някой знае ли дали Теленор имат някъде клетки, предоставящи истинско 5g, а не DSS?

Нали за София?
Парка до Мол ъф София
Центъра на града 
Кръстовището на Гешов и България
Бизнес Парк София 
Пазара Борово 
Долната част на Лозенец - със сигурност на малкия площад пред 120 ОУ
Цитирай
#25

И в крайна сметка, някои с S20 успя ли да се върже към 5G?

SAMSUNG S24 Ultra Black, 512GB
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)