Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Забавяне с 1-2 секунди на клавиатурата
#1

Колеги , телефонът е С10+ , когато играя игра и тръгна да отварям клавиатурата има едно зацикляне от 1-2 секунди преди да изкочи и да се покаже. Имам познат ,който играе същата игра и при него няма такова "зацикляне" . Опитах да изчистя кеш , данни и да изтрия клавиатурата , но след като я инсталирам нещата не се променят.  Изтрих и играта , но отново без успех. Чета няколко часа по-чуждестранни форуми и видях ,че има няколко човека с подобен проблем , но нито един от тях не можах да видя да си е решил проблема. Има ли как да оправя нещата без да връщам фабричните настройки ?

Славия София 1913
Цитирай
Аксесоари
#2

Това със вградената клавиатура ли?

 Sony Ericsson experia X10I LG OPTIMUS 3D Samsung Galaxy Note 2. Note 3. Note 5. Samsung galaxy S8+, S10+ S20 Ultra S21 Ultra. S23 Ultra 1Tb
Цитирай
#3

Ако има много приложения инсталирани или вървят на заден фон, или си на по високи графики от него е възможно да има такова замисляне.

Колегата много добре те попита.^

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#4

В настройките на вградената samsung keyboard има опция: Reset to default settings.
Може да пробвате, ако вече не сте.

Samsung Galaxy S23
Galaxy Watch 4 Classic
Цитирай
#5

Пробвах с Reset to default settings. Опитах с няколко различни клавиатури и няма никакъв ефект. Забелязвам ,че когато преинсталирам приложението и изтрия всички данни + кеш , след като го сваля отново ми се запазват регистрациите ,а не се изтриват ? Има ли как да изтрия напълно цялата информация на това приложение и да го сваля отново?

Славия София 1913
Цитирай
#6

Нормално, по-добре няма да става и при Note 9 го имаше, просто с времето Android се забавя.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#7

Всичко върви идеално ,но това с клавиатурата ме дразни зверски. Разбирам ,че се забавя ,но имам двама приятели , които ползват това приложение и при тях го няма(със същите телефони са) . Вашето мнение е за отчитане на дейност , но не и да ми помогнете , благодаря !

Славия София 1913
Цитирай
#8

Няма как да ти помогна, горе се опитаха, но ти казваш, че няма ефект, а аз ти казвам от личен опит, че няма да става по-добре. А и на двамата ти приятели какви са телефоните, колко приложения имат, кога са ги купили, знаеш ли, че ги сравняваш, защото има значение. И все пак върни фабрични настройки, ако няма решение, но пак не очаквай, че ще е както преди.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • BGDropche
Цитирай
#9

Разгледай профилите на хората където се опитват да ти помагат и тогава говори.

Много има значение какви и колко приложения имаш, каква клавиатура ползваш и т.н.

Триенето можеш да го направиш като намериш името на пакета на играта и влезнеш през файлов мениджър в Android > Data (Търсиш пакета на играта) и триеш папката.

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#10

При мен като пиша бързо на моменти забива и ме изнервя.А това че няма да става по-добре е несериозно за телефон от тоя клас.
2 бона за телефон и след 2 години трябва да го хвърлям.Ясно е че няма да карам с 1 телефон 10 години но...как да дам вече 2500 за нов ?

Siemens A50 --> Sony Ericsson T610i --> Sony Ericsson K700i
Nokia N95 --> Nokia 5800 Xpress Music --> LGKU990 Viewty
HTC Sensation --> Samsung Galaxy S4 --> Samsung Galaxy S6 Edge --> HUAWEI Mate 20 Lite --> SAMSUNG Galaxy S10+
Цитирай
#11

За съжаление е така дори при iPhone със времето (при тях е повече време) става същата работа, погледни iPhone 4 и 5

Дори и чисто новия S21 Ultra да си вземеш, след две години ще е друга песен.

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#12

Минал съм през доста телефони и затова се задържах на този S10+ , защото при ябълките нещата стават така след 2 години ,а тук при нас се случи след 1 година . Четох из доста форуми за проблема на колегата и той е доста по-срещан от моя . Решението е да се направи "фактори ресет" , но това колко време ще издържи никой не може да каже. При мен това с клавиатурата се получи при системен ъпдейт преди няколко месеца , но вече започна да ме дразни адски много и пуснах тема.
Относно моя проблем имам един въпрос и той е.
Мога ли да си запазя цялата информация (приложения,игри,хронологии) след като направя един фактори ресет и как ?

Славия София 1913
Цитирай
#13

Игри, хронология, пароли и прогрес на игри паза всичко в Google

При ресет просто си тегля приложенията и си продължамам.

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#14

Направих "factory reset" и нямам никаква промяна относно клавиатурата. Следваща стъпка , която ще направя е да му сменя софтуера и да върна по-стара версия.

Славия София 1913
Цитирай
#15

А защо търсиш проблема в апарата? Казваш, че на твой приятел не го прави, и според мен проблема е в настройките на приложението - поиграй си с тях, изключи ненужните неща, като разни анимации, споделяне на статистика и т.н.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Гост за това мнение:
  • slavista
Цитирай
#16

Самата клавиатура след последните ъпдейти започна много странно да изскача отдолу нагоре и там се получава това забавяне. Свалих няколко игри , които имат чат за тест и при тях забелязах ,че го има това забавяне.
Може ли да ми кажете коя версия да върна ?

Славия София 1913
Цитирай
#17

Пробва ли Гугълската клавиатура? За мен това е най-добрата и безпроблемна клавиатура.
Цитирай
#18

Gboard клавиатурата на Google , Samsung , Microsoft swiftkey , Fonts - Font keyboard .Това са всички клавиатури , които съм пробвал ,накрая правех фактори рисет и различна клавиатура....

: ПП някой може ли да ми помогне да сменя андроида ?

Славия София 1913
Цитирай
#19

Аз пък не мисля, че е от телефона имам s8+ и си работи като чук, имам и s10+ и няма никакви забавяния.
И със Айфоните е същата бира, там пък за година батерията вече работи половин работен ден и си взима сериозна почивкаSmile


Factory reset ще ти реши всички проблемиSmile
Цитирай
#20

Над вашия пост съм писал ,че направих няколко "фактори рисета" и нищо не се подобри.

Славия София 1913
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)