Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Съвет при избор на Sd карта памет
#1

Здравейте! Коя Sd карта памет е най - добра и съвместима за телефон samsung galaxy A52 G? Единствено искам да е само над 128GB. Кой модел ще ми препоръчате?
Цитирай
Аксесоари
#2

Едва ли има несъвместима, при това не само с въпросния модел. Търсиш да е клас 10 и гледаш да е с по-високи фабрично изписани скорости. Все едно, реално ще са много далеч от написаното, но това е положението. Имам 10-тина парчета и никоя не стига и на половина от изписаните скорости на четене/запис, но пък чак толкова бърза работа нямам.

Купуваш тази с най-дългата гаранция и си я ползваш.
Цитирай
#3

Ами бих споделил моя опит. На видеорегистратор Xiaomi ... Карти Kingston SanDisk Transcend издържаха месец. Сега съм със samsung 128gb но кой модел точно трябва да видя. Още работи кучето. Повече от 8 месеца. По 15часа на ден запис от понеделник до петък.

 Sony Ericsson experia X10I LG OPTIMUS 3D Samsung Galaxy Note 2. Note 3. Note 5. Samsung galaxy S8+, S10+ S20 Ultra S21 Ultra. S23 Ultra 1Tb
Цитирай
#4

(2021-07-23, 15:29:25)nasko079 написа:  Здравейте! Коя Sd карта памет е най - добра и съвместима за телефон samsung galaxy A52 G? Единствено искам да е само над 128GB. Кой модел ще ми препоръчате?
За повече инфо по въпроса: Съвет относно избор на MicroSD (Class 10) карта за мобилен телефон

 
Цитирай
#5

Най-важното е да е на известна марка и от реномиран търговец, най-добре голяма търговска верига. Немалка част от картите, които се внасят тук, са фалшиви. После се гледат всички характеристики на картата, както са споменали колегите преди мен. Важно е и да има всички обичaйни защити. Като конкретни марки бих препоръчал Samsung и Transcend, а SanDisk по-добре да се избягва.

Huawei P8 Lite DS | Android 6.0 > Huawei P Smart DS | Android 9.0 > Redmi Note 8T DS | Android 11 > Xiaomi 12 Lite | Android 14

https://pardus.website - БЪЛГАРСКИ КАЛЕНДАР И ЗОДИАК
Цитирай
#6

Преди седмица си взехме същата с 30г. гаранция Smile https://www.cyberport.at/notebook-und-ta...30-a2.html

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай
#7

Аз също съм си взел сан диск с 10 г гаранция, само ме от България.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#8

https://www.emag.bg/karta-pamet-samsung-...ction=view
Цитирай
#9

От няколко карти губя инфармоция. Други спират работа. За каква гаранция да пишем. Днес работи - утре не.

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











[-] 1 потребител изказва благодарност на airbus за това мнение:
  • gazibarev
Цитирай
#10

Аз бих ти препоръчал на Samsung. Използвам такава малко повече от три години. Никакъв проблем, да чукна на дърво. Не се сещам точния модел,но е в цвят червено и сиво.

Samsung Galasy S23 Ultra
Цитирай
#11

Имам добри впечатления от марката Lexar. Не навсякъде ги има, но са доста качествени. 8 години вече нямам проблеми. Ползвам картата за съхранение на снимки, видеа, музика, както и си свалям филмите на нея. Единственото, което мога да дам като съвет е картата да е минимум клас UHS-II, за да е по-издръжлива и бърза, но и цените са доста по-високи.

Huawei Mate 10 Pro, Lenovo P2 Ex: S20 FE, A52s, Mi 10T lite, RN 9S, Poco F1, RN 5 Pro, J7 2017, Moto X Play...
Цитирай
#12

(2021-07-28, 16:01:52)airbus написа:  От няколко карти губя инфармоция. Други спират работа. За каква гаранция да пишем. Днес работи - утре не.

От какви карти си губил информация ,от къде са купувани ,за какво си ги използвал?

С поред мен си е и приоритет SD карта с повече гаранция ,може и да греша,така си го обяснявам :
Кой си сложи главата в торбата с 30г. гаранция?
Ако се купуват карти с неизвестен произход от някой гаражен магазин с 5лв.по евтини от стандартната им цена ,няма как да станат работите .
А този Ebay ....


И на мен SD карта с гаранция 10г. ми спря работа на около 8г-на. от общо около 15карти който имаме!Простено им е на 8г. да сдаде багажа според мен си е ОК.Писах E-Mail там от където я купих, бяха като изумени ,пратих им касова бележка даже и сериен номер нямаше карта или каквото и да било,казаха че ще трябва да пиша E-Mail на SanDisk .Писах E-Mail и на SanDisk и ми я признаха гаранцията Smile .
Важното е да не се губи важна информация, другото е малко разправия. Undecided
Случват се и такива работи.

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай
#13

Много зависи картата за какво ще се ползва и колко ще се натоварва. Както казах при мен във видеорегистратор само samsung 128gb държи вече 9ти месец по 15на часа на ден нон стоп циклични записи от по 3 минути. Преди това какви ли не смених....изгаряха след месец най много два.

 Sony Ericsson experia X10I LG OPTIMUS 3D Samsung Galaxy Note 2. Note 3. Note 5. Samsung galaxy S8+, S10+ S20 Ultra S21 Ultra. S23 Ultra 1Tb
Цитирай
#14

Не е пред мен картата за информация. Сложих я от S7 на S20 и дотам? . Все едно я няма. Закачвах я на компа и там мътвец. Изгубих голямя селекция mp3. Кел файда, че някой ще ми сменя гаранционни нещо, което вече не ми е необходимо . Най-важното не могат да възстановят .Тази гаранция е като за крушките.
От години мятам на дискови и нищо не е мръднало. Всичко си и там. Флашка и карта са временно явление било от 5, 50 и 500 лв.

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай
#15

Да. Важна информация е най добре на физически оптичен носител. В кутийката и прибираш на сигурно. Не е ли с години на пряка слънчева светлина, няма какво да стане. А докато дойде време пластмасата да изгуби прозрачност или някакви качества които да попречат информацията да се прочете....вероятно няма да сме сред живите.

 Sony Ericsson experia X10I LG OPTIMUS 3D Samsung Galaxy Note 2. Note 3. Note 5. Samsung galaxy S8+, S10+ S20 Ultra S21 Ultra. S23 Ultra 1Tb
Цитирай
#16

Облаци,облацииииSmile Какъвто и да е той, досега не съм чел или чул да има изгубена информация!

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#17

(2021-07-29, 07:54:14)pepy1 написа:  Облаци,облацииииSmile Какъвто и да е той, досега не съм чел или чул да има изгубена информация!

Облаци облаци ама днес го има...утре не. Не се знае за в бъдеще определен доставчик на облачна услуга в момент на финансова криза бъде изкупен от агресивен конкурент и умишлено убит. Тогава върви си търси информацията и правата в съда. За важна информация само физически носител...

 Sony Ericsson experia X10I LG OPTIMUS 3D Samsung Galaxy Note 2. Note 3. Note 5. Samsung galaxy S8+, S10+ S20 Ultra S21 Ultra. S23 Ultra 1Tb
[-] 2 потребители изказват благодарност на gazibarev за това мнение:
  • alexbg67, TheWalking
Цитирай
#18

Повече от 10 години ползвам Гугъл диск(безплатната версия 17гб) Клоуд мейл Ру (платена 250 ГБ и безплатна 2Х8гб) никакви проблеми с информацията. Отделно ползвам деего, п клоуд( с план към вивата) и още един китайски. Асуса който ползвах, надхвърлих лимита, и получих мейл заплатя или до 30 дни ще изтрият надхвърленото. Аз на2 ден си изтрих сам неща и стигнах до лимита си. В началото и аз като теб бях скептичен и гледах с недоверие за много услуги, вкл и облачните. Не смеех да поръчвам онлайн, за да не би да ми вземат и малкото което имам в картата. Сега без дигитални услуги ще ми е доста трудно. Въпросът е да се пазиш и да знаеш какво правиш. Имам достатъчно карти, даже за кратко си бях направил собствен облак. Сега не ползвам нищо, освен облаците които изброих. Картите памет имат един недостатък, при интензивно ползване(примерно имат 10 000 пъти запис и триене) се повреждат необратимо.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#19

Никой не говори за онлайн търговия. Ако става на въпрос аз всички сметки си ги плащам от телефона и плащам в магазините от телефона с NFC. Тук говорим за например критичноважна информация. Всичко що е в Интернет практически може да бъде компрометирано или унищожено. Ти ако имаш 200 биткойна ще държиш ли кода в облак или ще си го запишеш на носител ( било то и QR на хартия) и ще го държиш в теб физически?

 Sony Ericsson experia X10I LG OPTIMUS 3D Samsung Galaxy Note 2. Note 3. Note 5. Samsung galaxy S8+, S10+ S20 Ultra S21 Ultra. S23 Ultra 1Tb
Цитирай
#20

Онлайн търговията я дадох като пример, че бях скептичен и т.н. Така както ти сега(по мое мнение от написаното от теб)се отнасяш към облаците. Предпочиташ физически носител. Едно от тези неща са картите памет, за което е и темата. Затова предлагам на автора, да използва тях като алтернатива на СД карти, били те нисък или висок клас. Така няма да има значение от какъв на какъв апарат преминаваш и да се чудиш дали ще работи или не картата с него.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#21

Да. Темата е за това и да се придържаме към нея. Просто зависи за какво ще я ползва. Ако е за телефон и снимки и музика... не мисля че има значение кой знае какво за скорост. Но ако е за DSLR апарат или устройство което постоянно записва и трие от картата то тогава нещата стават други и трябва наистина да се наблегне над качеството ( което струва пари) и ако има важна информация то да не се държи дълго на този носител.

 Sony Ericsson experia X10I LG OPTIMUS 3D Samsung Galaxy Note 2. Note 3. Note 5. Samsung galaxy S8+, S10+ S20 Ultra S21 Ultra. S23 Ultra 1Tb
Цитирай
#22

(2021-07-28, 16:01:52)airbus написа:  От няколко карти губя инфармоция. Други спират работа...

Няма как да изгубиш информация - картата или се отваря или не се, същото важи и за флашките, разбира се, практически са едно и също. Но или губиш всичко, или не го губиш. За пръв път чувам някой да се оплаква, че му липсва част от информацията - поне така разбирам коментара (видимо не само) аз.

По никой начин не бих могъл да посоча точния брой на изхвърлените флашки от всякакви марки, скъпи и евтини. Като даде грешка и поиска формат, тръгнала е и нищо не може да я върне обратно. Та хайде в кошчето. Ползвал съм няколко пъти гаранциите, никога не са ми били отказвани и са ми подменяли дефектиралите, но дали си струва телефонните разговори, имейлите, (минимум) двойното ходене до офис на куриер ... по-евтино ми е да поръчам нова.

Карти-памет имам 10-тина, както писах и по-горе. Мисля, че имам 2 бр по 64 ГБ, всички останали са 256-512. Досега не са ми правили проблеми, но винаги има първи път и ако информацията не е съхранена надеждно, и 100 години гаранция да има, каква полза.

Имам няколко хиляди СД и ДВД, не малко от 90-те, всички са надеждно съхранени в кутийки и си работят коректно, независимо от неудобството от ниската им скорост на запис/четене. 

За облаците - мерси, не бих ги ползвал и да ми плащат за тях. Служебно имаме абонамент за Офис 365 - пълен абсурд при поне 15 пъти дневно спиране на нета, понякога и не само за няколко минути. Как мога да разчитам на нещо важно, което нерядко трябва да намеря за отрицателно време, след като нямам достъп до него?

Та всичко на физически носители, които са ми постоянно под ръка, и дублирани достатъчно пъти.
Цитирай
#23

В конкретния случай коментираме карта памет за мобилен телефон, ако ти спират нета - сменяй оператора! По твоята логика дай да не ползваме компютри с нет, че да не ги овирусиме Smile Далеч съм от мисълта да казвам кой какво да ползва или да не ползва. Аз препоръчах нещо, от което съм доволен, и за което ми трябваха няколко години за да се убедя лично. Като пример ще дам още едно предимство за облака: едно от приложенията ми присъства на още няколко мобилни устройства в семейството, благодарение на това не се налага, когато на някой от тях им потрябва някоя снимка или видео, да ме занимават да ги търся и да им пращам или да им давам достъп до тях. Просто си търсят всичко сами. Иначе всеки си знае потребностите. Ако някой иска да ползва карта, нека ползва, но облака има много повече предимсва според мен.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#24

Ако попаднете на кадърен сервиз, занимаващ се с микро запояване, за 2 часа са ви свалили всичката информация от картата памет. Това че телефона не я чете, не значи че информацията не е там.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Andon0v за това мнение:
  • solo5
Цитирай
#25

Задълбавате доста темата. Ако говорим за надеждност - SD картите и флашките имат цикъл на четене/запис. Всички. В определен момент може да спре да работи и да повреди записаните файлове. Този момент може да е всеки момент - преди описаното в характеристиките, след, няма значение. Дори и да е покрито от гаранцията, евентуална загуба на информация е неприятно изживяване. Облаците са по-надеждни, но и там няма гаранция, че няма да изгори при пожар някой сървър и да се загуби голяма част от информацията, ако собствениците не са помислили по въпроса. Последното е неотдавнашен действителен случай във Франция. Твърдите дискове също имат ресурс - едните за изработени часове, SSD-тата - за определен брой прочетени/записани терабайти. Няма идеално място за съхранение. Затова - както са споменали и колеги преди мен - информацията се дублира. На физически носител, на облак, на двете, кой както прецени. Няма смисъл да се спори кое е по-добро, кое не е. Тенденциите са бъдещето да е на облаците, картите са все по-малко предпочитани и затова и към момента са на доста добра, дори ниска цена. Моите предпочитания и съвети в последните години винаги са били за повече и по-бърза памет на самото устройство, избягване на всякакви SD карти и архивиране в облаци и/или на физически носител. Но понеже човека иска и пита за карта - даваме марки. В тази връзка, колегата @valkov2 ме подсеща да добавя и Lexar като надеждна марка.

Huawei P8 Lite DS | Android 6.0 > Huawei P Smart DS | Android 9.0 > Redmi Note 8T DS | Android 11 > Xiaomi 12 Lite | Android 14

https://pardus.website - БЪЛГАРСКИ КАЛЕНДАР И ЗОДИАК
[-] 1 потребител изказва благодарност на HERUS за това мнение:
  • android_97
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)