Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Honor Magic3 новия флагман на компанията
#1

Honor представи своите първи флагмански смартфони след раздялата с Huawei и това са моделите в серията Magic3. В нея има три устройства - Magic3, Magic3 Pro и Magic3 Pro+, които са позиционирани в премиум сегмента и предлагат подобаващи характеристики и цени. Продажбите им ще започнат първо в Китай, но след това ще достигнат и до международните пазари - в презентацията видяхме и името на България, така че очакваме да дойдат и тук.
Започваме с общите неща между Magic3, Magic3 Pro и Magic3 Pro+. И трите предлагат 6.67" OLED дисплей с резолюция 2272 x 1344 пиксела с опресняване до 120Hz и поддръжка на HDR 10+. Дисплеят е със страни извити на 89 градуса подобно на моделите Mate, което помага за драстично намаляване на страничните рамки, и заема 94.82% от предната част. В панела има изрязване за 13МР (f/2.4) ултраширокоъгълна селфи камера, но само при моделите Pro и Pro+ тя е комбинирана с 3D ToF сензор за лицево разпознаване.
И трите телефона са с 4600 mAh батерия, която поддържа бързо зареждане при 66W, а моделите Pro и Pro+ добавят и възможност за безжично зареждане при 50 вата. Трите устройства работят с Android 11 с интерфейс Magic UI 5 и ще ползват услугите и приложенията на Google, когато се появят извън Китай, и работят с чипсет Snapdragon 888, но с малки разлики. Така например Magic3 Pro и Magic3 Pro+ са с новия Snapdragon 888+, а Magic3 разчита на стандартния Snapdragon 888. Телефоните са и с рейтинг за водоустойчивост - IP68 за Magic3 Pro и Magic3 Pro+ и IP54 за Magic3. И трите телефона ще ползват система за охлаждане с графен.
Основната разлика между телефоните откриваме при камерите. Стандартният Magic3 предлага тройна основна с 50МР (f/1.9) 1/1.56" главен сензор Sony IMX766, 13МР (f/2.2) 1/1.31" с ултраширокоъгълна оптика и 64МР (f/1.8) монохромен сензор. Устройството ползва лазерен автофокус.Magic3 Pro добавя към тази конфигурация 64MР (f/3.5) 1/2" сензор с 90 мм перископна оптика за 3.5х оптично приближение. Сензорът има OIS осигурява 10х хибридно и 100х дигитално приближение. Системата за фокусиране също е подобрена с ползването на 8х8 dTOF, а за точните цветове има сензор за цветна температура.В същото време Magic3 Pro+ заменя IMX766 с по-големия IMX700 с OIS. Отново откриваме 64МР (f/1.8) монохромен сензор и 64МР с 3.5х телефото приближение, но зад ултраширокоъгълната леща вече има 64МР (f/2.4) сензор. Моделът също предлага 8х8 dTOF и сензор за цветната температура. За разлика от другите два телефона при Magic3 Pro+ е ползвано специално стъкло с нано кристали, което според компанията е три пъти по-здраво от типичните защитни покрития. Устройството има и характерен дизайн на задния панел, който е сходен с този на Huawei Mate 40 RS Porsche Design.Трите телефона могат да записват видео в Log формат (Magic-Log) за осигуряване на картина с разширен динамичен диапазон и лесна последващата обработка, но освен това ще поддържат възможност за лесна корекция на цветовете с 3D LUT. Компанията ще осигури и 8 различни профила, които са създадени от холивудски експерт и ще помогнат на снимащите видео по-лесно да променят изгледа на своите клипове, така че да добият филмов вид. Това е свързано и със сертифицирането на телефоните за технологията IMAX Enhanced.Засега не знам кога ще бъде глобалната премиера на моделите, но поне знаем цените им за Европа. Honor Magic3 с 8GB RAM и 256GB памет ще струва 899 евро, а Magic3 Pro със същата конфигурация ще се продава за 1099 евро. Honor Magic3 Pro+ ще се предлага само с 12GB RAM и 512GB памет на цена 1499 евро.
Източник https://mobilebulgaria.com/news/honor-se...ata-magic3
.jpg HONOR MAGIC3-1.jpg Размер: 30.66 KB  Сваляния: 398


Прикачени файлове Миниатюри
       
.jpg HONOR MAGIC3-2.jpg Размер: 37.43 KB  Сваляния: 390
[-] 3 потребители изказват благодарност на DoryanY за това мнение:
  • airbus, L1892, tynata2
Цитирай
Аксесоари
#2

Тези монохромни камери са изключително добро решение, познато още от по-старите модели - 9, 10, може би и други, но в комбинация се получаваха изключително добри снимки. А и цените се очертават като съвсем конкурентни на останалите флагмани, та вероятно ще имат шумен успех. Поне се надявам да е така.
[-] 1 потребител изказва благодарност на L1892 за това мнение:
  • DoryanY
Цитирай
#3

(2021-08-13, 14:36:55)L1892 написа:  Тези монохромни камери са изключително добро решение, познато още от по-старите модели - 9, 10, може би и други, но в комбинация се получаваха изключително добри снимки. А и цените се очертават като съвсем конкурентни на останалите флагмани, та вероятно ще имат шумен успех. Поне се надявам да е така.

Ако 3000лв е конкурентна цена.....
[-] 3 потребители изказват благодарност на vovalinder за това мнение:
  • airbus, eksoldier, scorceni
Цитирай
#4

(2021-08-13, 14:56:31)vovalinder написа:  Ако 3000лв е конкурентна цена.....
Що да не е, другите по колко са, я провери, също и за какво се дават. А и тази цена ще е начална, после ще паднат както при всички останали.

Освен това "малкият" модел с 900 евро начална е повече от предостатъчен.
[-] 1 потребител изказва благодарност на L1892 за това мнение:
  • DoryanY
Цитирай
#5

Освен някой от сгъваемите, посочи някой който е 3000лв, аз не се сещам, 900 евро да не са малко 1800лв за най-орязаната версия, различно виждане имаме за конкурентна цена колега.

Изпратено от моят SM-G998B с помощта на Tapatalk

Galaxy S23 Ultra
[-] 3 потребители изказват благодарност на vovalinder за това мнение:
  • alexbg67, eksoldier, tynata2
Цитирай
#6

XIAOMI MI 11 ULTRA - 2649 лв

APPLE IPHONE 12 PRO MAX - 3199 лв

SAMSUNG GALAXY S21 ULTRA - 2399 лв

SONY XPERIA 1 III - 2399 лв

Samsung Galaxy S20 Plus - 2470 лв

Стигат ли или да вадя още? При това без да се правят съпоставки, дори и с най-орязаната версия.
Цитирай
#7

(2021-08-13, 19:41:43)L1892 написа:  XIAOMI MI 11 ULTRA - 2649 лв

APPLE IPHONE 12 PRO MAX - 3199 лв

SAMSUNG GALAXY S21 ULTRA - 2399 лв

SONY XPERIA 1 III - 2399 лв

Samsung Galaxy S20 Plus - 2470 лв

Стигат ли или да вадя още? При това без да се правят съпоставки, дори и с най-орязаната версия.
Само един 3000+, ама там е ясно, а и държат цена доста време, но щом мислиш, че този, а и който и да е телефон, си заслужава тия пари, купувай.

Изпратено от моят SM-G998B с помощта на Tapatalk

Galaxy S23 Ultra
Цитирай
#8

 Samsung Galaxy S21 Ultra, Dual SIM, 512GB, 16GB RAM -3.529лв.
Цените са като на останалите флагмани.
Цитирай
#9

Еднакви цени, не значи конкурентни, това исках да кажа. Както и да е, размихме темата, аз толкова пари за телефон няма как да дам.

Изпратено от моят SM-G998B с помощта на Tapatalk

Galaxy S23 Ultra
Цитирай
#10

Даването е съвсем друга тема. Тук говорим за дългоочакван отговор от страна на низвергнат по абсурдни причини топ играч като акцентът е изцяло върху техническите характеристики, макар и още само на хартия.

Надявам се скоро да го видим на живо, както и по-евтината серия 50.
Smile
Цитирай
#11

Малко снимки със сравнение между Galaxy s21 Ultra и MI 11 Ultra  
Цитирай
#12

(2021-08-13, 19:41:43)L1892 написа:  XIAOMI MI 11 ULTRA - 2649 лв

APPLE IPHONE 12 PRO MAX - 3199 лв

SAMSUNG GALAXY S21 ULTRA - 2399 лв

SONY XPERIA 1 III - 2399 лв

Samsung Galaxy S20 Plus - 2470 лв

Стигат ли или да вадя още? При това без да се правят съпоставки, дори и с най-орязаната версия.

Ми 11 Ултрата базовката от Китай е към 1400 лв Smile

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай
#13

Възможно е, не се интересувам от китайските магазини. Сметката по-горе вървеше по курс евро-лев, а и въпросният апарат се продава за 2649 лв.
Цитирай
#14

Ами това, че ти не се интересуваш, си е твоя работа. Поинтересувай се тогава. Wink Факт е, че може да се вземе за малко над 1400лв. за 8/256 с доставка до дома. Така че сметките са ти криви.

За другите тешефони показваш едва ли не от най-скъпите места. С20+ го има по онлайн магазините за около 1300лв. ти показсаш от емаг за 2470лв. Big Grin S21 Ultra е за около 1900лв.ти пак показваш 2400лв. другите, ско щеш от Плесио дори е 2200. А дтугитр 2 не съм си правил и труда да ги гледам.
[-] 1 потребител изказва благодарност на nowhere за това мнение:
  • airbus
Цитирай
#15

Да, моя си е и не ми пука за цените в Китай. Ти тръгна да обръщаш евро в левове, а сега ме пращаш по китайските бараки. Дадох ти линкове с реални цени, ти ги отричаш.
Не мисля да продължавам този безсмислен спор.
Цитирай
#16

Никъде нищо не съм тръгнал да обръщам, първи пост ми е в темата. Второ, С20+ и С21 Ултра за от България са значително по-евтини от линковете, които си дал и цените им не са никак реални.

Иначе и на мен също не ми пука че за телефон струващ 1400лв. някой го продава за 2600лв. и ти смяташ, че 2600лв. му е реалната цена? Ами то някой може и 4000 да му иска Big Grin Или ти си мислиш, че има разлика дали ще го вземеш за 1400 от "китайска барака" (по твоите думи) където всъщност телефона се произвежда или от технополис? Big Grin
Цитирай
#17

Нормално е да струват толкова, все пак в Технополис винаги са били скъпи, за разлика от OLX, където могат да се намерят чисто нови с гаранция от оператор. Само който не следи, може да се набута така. А и този Honor няма да е по-евтин в Техното като излезе.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • nowhere
Цитирай
#18

Honor Magic 3 Pro Plus тест
Цитирай
#19

(2021-08-14, 07:37:18)airbus написа:  Ми 11 Ултрата базовката от Китай е към 1400 лв Smile

Къде видяхте такава цена? Може ли линк? Към 1400, ама в долари.

[Изображение: Meizu-logo.png]
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)