Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Oppo Find X3 Pro - Лични впечатления и коментари
#26

(2021-12-19, 09:55:52)vaso22 написа:  И всичко това за едното българско меню????
Кажи честно. Явно ти е много важно

Казвам честно. Не само заради българският език искам да флашна телефона с европейският ROM.
1. Макар и оставяйки го на EN смяташ ли че всички функции и приложенията са преведени на английски - НЕ.
2. Може да ползва Goolg Apps много ограничено.
3. Опредени функционалности са позволени само за европейската версия -
https://forum.xda-developers.com/t/diffe...n.4358253/
4. Мисля, че няма да е много приятно да се изненадвам неприятно когато открия, че приложение, което искам да инсталирам не е съвместимо с апарата.
Цитирай
Аксесоари
#27

Според мнения на колеги от 4PDA на OPPO няма възможност китайският ROM да се префлашне с европейски такъв. За повече инфо - Тук

 
Цитирай
#28

Ясно, значи си е проблемно да се използва така, върни го по-добре докато можеш.

Вмомента си правя експеримент като съм го пуснал за продажба, но ако някой има желание да го купи на обявената цена, ще му го дам.

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#29

И така колеги, след като взеха телефона се оказа, че нямат написан ROM за версия за Android 12. Да се направи downgrade също не може.
Извиниха се хората от Oppo, че са изпратили грешен телефон (версията PEEM00), и предложиха да ми изпратят ервопейската версия - CPH2173.
Още 3 седмици ще почакам но поне ще знам, че ще мога да ползвам телефона пълноценно.
[-] 1 потребител изказва благодарност на badchano за това мнение:
  • BGDropche
Цитирай
#30

От БГ сайт ли го поръча и със официалния Support ли се свърза.

Ако да, и са ти казали че ще ти пратят глобалната версия, евала им прая.

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#31

(2021-12-28, 16:09:03)BGDropche написа:  От БГ сайт ли го поръча и със официалния Support ли се свърза.

Ако да, и са ти казали че ще ти пратят глобалната версия, евала им прая.

Поръчах го от сайта https://www.mobilestore.bg/ и да от официалния съпорт се извиниха за грешката която са допуснали, изпращайки ми китайската вместо европейска версия на телефона.
Аз от своя страна се съгласих да изчакам още около месец докато ми изпратят апарата с европейска версия на ROM-a.
Получих информация, че около 28.01.2022 се очаква апарата да е при мен. Ще публикувам и снимка на телефона след като го получа.
Цитирай
#32

(2022-01-22, 23:09:21)badchano написа:  Поръчах го от сайта https://www.mobilestore.bg/ 

Искам да те попиртам,що за сайт е този,коректни ли са?Защото,като се опитах да поръчам това не ми дава да избера цвят.А и цветовете,които предлагат не са коректни.Предлагат черен цвят,а той въобще не се произвежда.Липсва и "наложен платеж",което мен ме устройва.Все пак искам да видя за,какво си давам парите.
Цитирай
#33

Този телефон има ли eSIM, че нещо се обърках. Имало глобална версия с eSIM и същия, само че сингапурсака версия без такава.
За китайския разбрах че няма.

HTC Desire 600 DSFA / Huawei Honor 6 (H60-L02) / LG G4 H818N / OnePlus 3T / Huawei Mate10 Pro / Huawei P20 Pro / Huawei P30 Pro / Huawei P40 Pro
Цитирай
#34

Глобалната версия има eSIM

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#35

(2022-01-22, 23:09:21)badchano написа:  Получих информация, че около 28.01.2022 се очаква апарата да е при мен. Ще публикувам и снимка на телефона след като го получа.

Дойде ли слушалката?Чудя се дали да не си взема обикновенната,а не PRO версията.Но нещо нямам вяра на "mobilestore",а другаде не го намирам.
Цитирай
#36

Бих погледнал и в smartfonbg.com. Предлага се. Успех.

 
Цитирай
#37

(2022-01-28, 15:52:59)NoMaD написа:  Бих погледнал и в smartfonbg.com. Предлага се. Успех.

Не,обикновенната верия не се предлага.Има само "Про","Нео" и "Лайт".
Цитирай
#38

Реших, че става въпрос за Pro версията. Иначе Oppo Find X3 може да си поръчаш и от Али.

 
Цитирай
#39

Здравейте,искам да попитам телефона дали подържа 5g към Виваком?
Цитирай
#40

Потдържа, с код се активира в менюто да имаш и 5г в настройките, С карта на виваком работи без грешка. Но имай в предвид че след хард ресет трябва еднократно пак да де въведе кода.И лошото с аздроид 12 този код не работи.

huawei mate 10-moding/dual sim+128gb a-data class 10/

 
Цитирай
#41

(2022-01-28, 12:53:13)cosera написа:  Дойде ли слушалката?Чудя се дали да не си взема обикновенната,а не PRO версията.Но нещо нямам вяра на "mobilestore",а другаде не го намирам.

Привет, телефона го очаквам да пристигне утре, защото имало забавяне от чисто логистична гледна точка.
Европейската версия на телефна пристига от Швеция. След като телефона тръгне към България чрез номер на товарителница можеш да си следиш пратката.

Не се притеснявай от сайта. Коректни са и телефон ще получиш гарантирано. Е при мен леко объркаха версията но това не е проблем защото реагираха бързо.
И аз не го намерих този модел и цвят никъде другаде затова го купих от mobilestore.
Цитирай
#42

Привет, телефона го очаквам да пристигне утре, защото имало забавяне от чисто логистична гледна точка.
Европейската версия на телефна пристига от Швеция. След като телефона тръгне към България чрез номер на товарителница можеш да си следиш пратката.

Не се притеснявай от сайта. Коректни са и телефон ще получиш гарантирано. Е при мен леко объркаха версията но това не е проблем защото реагираха бързо.
И аз не го намерих този модел и цвят никъде другаде затова го купих от mobilestore.

https://app.box.com/s/ykf5c8t67bqj6r9x8od41gpmq5xgpek1

(2022-02-05, 19:12:31)badchano написа:  Привет, телефона го очаквам да пристигне утре, защото имало забавяне от чисто логистична гледна точка.
Европейската версия на телефна пристига от Швеция. След като телефона тръгне към България чрез номер на товарителница можеш да си следиш пратката.

Не се притеснявай от сайта. Коректни са и телефон ще получиш гарантирано. Е при мен леко объркаха версията но това не е проблем защото реагираха бързо.
И аз не го намерих този модел и цвят никъде другаде затова го купих от mobilestore.

https://app.box.com/s/ykf5c8t67bqj6r9x8od41gpmq5xgpek1

И така телефона пристигна на 03.02 (четвъртък).
След като той пристига при mobilestore, в същия ден получих съобщение по viber, че мога да си го взема и лично ако желая.
Така и направих. Адреса на фирмата е в Студентски град.
Телефона ми го дадоха в чисто нова запечатана опаковка. Версията е CPH2173. Леко неприятното е само, че адаптера за зареждане е "тип английски", но това не е болка за умиране.

Който се колебае да поръча от сайта, да не го прави, коректни са. Само срока който дават за доставка не е 10-15 работни дни, а си е цял месец чакане.

https://app.box.com/s/ykf5c8t67bqj6r9x8od41gpmq5xgpek1
Цитирай
#43

Може и да са коректни, но аз исках да купя телефон за 2000 от тях. Поискаха да им го платя предварително и това ме отказа. Да им дам едни два бона и да чакам, както колегата преди мен месец определено не е опция за мен.

Добре тренираните рефлекси са по бързи от късмета.
Цитирай
#44

(2022-02-05, 20:31:10)scorceni написа:  Може и да са коректни, но аз исках да купя телефон за 2000 от тях. Поискаха да им го платя предварително и това ме отказа. Да им дам едни два бона и да чакам, както колегата преди мен месец определено не е опция за мен.

И на мен не ми хареса факта, че трябваше да платя телефона предварително, но друг вариат за закупуване от български търговец просто няма. Другите известни може би са www.citytel.bg, но там цената е със 100 лева повече.
Говорих с mobilestore по телефона за възможност да платя апарата с наложен платеж и преди са процедирали така, до момента, в който просто клиенти са поръчвали апарати без да ги плащат. Заради това са отказали този тип плащания.
Цитирай
#45

аз живея в ук и до колкото съм забелязал китайските версий на файнд х3 са почти на половин цена спрямо европейските ,аз не бих си взел китайска версия защото е орязана ама мен ме съмнява и че бг продавачите може би се пробват да пробутат китайчето,нямам идея ама има някаква оферта (схема).
аз чакам до месец новия файнд х5 хвърлил съм око пък ще видим,мисля че са добри оппо .
от не сигурни сайтове не купувайте.
но всеки си знае
Цитирай
#46

Никой не говори за оппо тук в този форум забелязах.
Днес представиха новата серия oppo find x5.
Мен ми харесва доста модела
https://mobilebulgaria.com/news/oppo-fin...ichen-grab
Цитирай
#47

(2022-02-24, 14:44:36)razbiva4a8435 написа:  Никой не говори за оппо тук в този форум забелязах.
Повече мнения по въпроса: https://forum.androidbg.com/showthread.p...light=oppo

 
Цитирай
#48

И аз да се подпиша като пресен ползвател на find x3 pro.
Към момента работи добре, но има проблеми с 5G свързването. Ходих до офис на Иееетел, там не можаха да ми кажат нищо смислено. Трябвало да работи.трябва ама не.
Писах мейл на Oppo, засега няма отговор.

Интересното е, че няма опция 5G, в менюто за настройка на данните.

   

Ако няма решение на 5G проблема, обмислям да го върна от там от където съм го купил. Huh
Цитирай
#49

(2022-03-25, 10:30:44)T39 написа:  Ходих до офис на Иееетел, там не можаха да ми кажат нищо смислено. Трябвало да работи.трябва ама не.

Трябвало ако има настройки за работа с 5г мрежата на оператора. За България няма 5г за нито един оператор.

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
Цитирай
#50

(2022-03-25, 10:35:34)batala написа:  Трябвало ако има настройки за работа с 5г мрежата на оператора. За България няма 5г за нито един оператор.
Ъ.... Как така, нали се рекламират,че имат 5G?!?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)