Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

#1

Здравейте, някой има ли някакви впечатления и също информация как може да се купи? Четох, че го пускат на 26ти само в Щатите и Япония. Не съм много навътре в техническите информационни сайтове, за това всяка информация би ми била полезна. Пикселчето ми единична вече много издиша, горкото Smile
Цитирай
Аксесоари
#2

Гледам, че в сити са го пуснали, но цената (поне за мен) е безумна

Google Pixel 6a
Цитирай
#3

(2021-08-31, 10:58:44)slavkov написа:  Гледам, че в сити са го пуснали, но цената (поне за мен) е безумна

Ах, онзи ден го нямаше, даже им писах запитване, ама явно не им е важно да ми отговорят. Цената е малко тежичка, да. Ама ако няма друг вариант в краен случай... Поне знам, че ако стане проблем са точни (стария ми е от тях).
Цитирай
#4

(2021-08-31, 10:44:12)InfernoElite написа:  Здравейте, някой има ли някакви впечатления и също информация как може да се купи?  Smile
За впечатления може да провериш на 4PDA - Тап

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • InfernoElite
Цитирай
#5

Прекалено ми се струва на мен. Според мен изчакайте малко, поне да го има в няколко магазина. По-скъп е от колкото взех P5  Huh

OnePlus X - Pixel 5
[-] 1 потребител изказва благодарност на Martin_VN за това мнение:
  • InfernoElite
Цитирай
#6

Имам вариант да си го взема от Щатите и да ми го донесат след месец и половина. Какви минуси би имал такъв вариант? Гледам има 2 опции за купуване, и на двете пише unlocked, едното е google fi, което нямам представа какво точно е. В този вариант най-много ме притеснява евентуален ремонт и важи ли гаранция/как се ползва.
Цитирай
#7

Ако е от САЩ като вариант да няма слушалки в комплекта. Гаранцията е по IMEI към Google

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • InfernoElite
Цитирай
#8

Гаранцията е по IMEI и запазен касов бон към Google.
Без касов бон пиеш една студена вода.

Galaxy S24 Ultra & Galaxy Watch 6 Classic 47mm
[-] 1 потребител изказва благодарност на Steve за това мнение:
  • InfernoElite
Цитирай
#9

А къде/как се поправя, ако се стигне до там?
Цитирай
#10

Не се поправя, праща се обратно на тях.

 
Цитирай
#11

До Щатите, до сервиз в Европа?
Цитирай
#12

Пикселите си имат международна гаранция, при гаранционно събитие ще го приемат във всеки оторизиран сервиз, в която и да е държава стига да имат такъв. За съжаление в България не се предлага официално и съответно няма заявена официална поддръжка за него тук.

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • InfernoElite
Цитирай
#13

Всичко до тук е вярно, но с условието, че закупен от америка се сервизира само и единствено в америка. Европейските се сервизират в Европа и т.н.
С една дума - купен от САЩ, за гаранция обратно в САЩ, което горе долу е равностойно на "гаранцията" от Сити.
Лично аз бих изчакал да видя 6-тицата и в последствие бих поръчал от Google DE или някой тамошен магазин, ако цената е по-изгодна.

iPhone 14 Pro
[-] 1 потребител изказва благодарност на Константинов за това мнение:
  • InfernoElite
Цитирай
#14

6цата ще е по-голяма, до колкото разбрах, та и цената ще е по-различна като за флагман. Аз искам малък телефон, но такъв има само айфон, за това ако не е малък, поне да е пиксел. За това се насочих към 5а, устройва ме от всякъде.
Цитирай
#15

Google Pixel 5a е с дисплей 6.34', докато Google Pixel 6 вероятно ще е с 6.4'. Мисля, че визуално разликата в размера няма да се усеща, а и бързо се свиква след това.

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • InfernoElite
Цитирай
#16

Дали изобщо ще може да се купи у нас, онлайн-магазин и прочие?? Bu
Цитирай
#17

(2021-09-05, 18:01:23)scenic написа:  Дали изобщо ще може да се купи у нас, онлайн-магазин и прочие?? Bu

А защо не направо от магазина на Гугъл - доставка с гъбко и си имаш официална гаранция, и няма да плащаш надценките на наше търгаши.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Гост за това мнение:
  • scenic
Цитирай
#18

(2021-09-05, 18:10:38)Vi70 написа:  А защо не направо от магазина на Гугъл - доставка с гъбко и си имаш официална гаранция, и няма да плащаш надценките на наше търгаши.

Колега, не знам как става такава поръчка, не съм пробвал и затова малко не смея.... Undecided
Цитирай
#19

Най общо казано: поръчваш/плащаш в магазина на Гугъл в Германия, да ти го достави до склада на Гъбко пак в Германия примерно - това са наши фирми, който правят групажи от там и ги карат тука. После отиваш в техен офис и си взимаш телефона - доставката ще ти излезе 5лв., а ако няма техен офис в твоя град ще ти го пратят с куриер, и там още 5 лв. и си готов.

[
[-] 1 потребител изказва благодарност на Гост за това мнение:
  • scenic
Цитирай
#20

Основният проблем е, че се продава само в Щатите и в Япония. Аз лично се притеснявам как се обслужва гаранцията на телефон купен от щатите, от 3 дена се опитвам да се свържа със спорта, но не става. Свързвам се само с УК, а там не могат да ми отговорят, не могат и да ме прехвърлят към щатите, защото има някакъв бъг в системата. Та съм дала на една приятелка задача да пробва от там и да ги пита каквото ме интересува.
Цитирай
#21

Аз бях пред същата дилема, когато взимах моя телефон. Или поръчка директно от Google (DE/UK) или от наш търговец (главно заради гаранцията). Накрая цените бяха много близки и взех от наш търговец, но телефона беше излязъл преди шест месеца. Този е пресен, пресен. Едва ли ще остане само за US и Япония, може и след представяне на P6/6pro да го пуснат по глобално.

OnePlus X - Pixel 5
Цитирай
#22

След 5 дена отчаяни опити да се свържа с гугъл (няма да ви отегчавам с подробностите) най-накрая успях да намеря точния човек, на който да задам въпросите си и да получа отговори. Накратко - ако е закупен в Щатите, гаранция няма, защото е пуснат за продажба само в Щатите и в Япония. Това е.

https://freeimage.host/i/Re9s9V не успях да я сложа в поста, това е чата със съпорта, ако на някой му е интересно.
[-] 1 потребител изказва благодарност на InfernoElite за това мнение:
  • scenic
Цитирай
#23

Гаранция има, но в Щатите. Smile
И това по никакъв начин не е обвързано с наличности в ЕС. А също така и не се отнася само до Google, а почти всяка друга електроника.

iPhone 14 Pro
[-] 1 потребител изказва благодарност на Константинов за това мнение:
  • InfernoElite
Цитирай
#24

Вчера се сдобих с Pixel 5a 5G от Ситител.

Модел-а е за японският пазар, кутиите които ми предложиха са разпечатани (според тях ги разопаковат на митница?!), като ясно си личат следи и петна от ползване (без обяснение и вдигане на рамене).
Всички модели "пристигали така", а на констатацията ми, че съм пазарувал над 10 телефона от тях, голяма част пиксели, и нито един не е бил "разопакован" нямаха конкретно обяснение Smile Но иначе нямат "разопаковани" модели и мостри. Дават "безплатно" преходних за зарядното, което според тях е от "UK".
На въпрос, дали 5Г работи с наши оператори, не поличих конкретен отговор, но дълга и ясна лекция за това как 5Г е безполезно, недоразумение и т.н.

Въпреки всичко, не успяха да помрачат желанието да се сдобия с екземпляр, въпреки че на моменти бях жестоко разколебан.
Вечерта го ъпдейтнах ОТА с Android 12 Beta 5. Няма 5G поддръжка (поне от А1).

За сега съм положително впечатлен от:
1. Батерията
2. Дисплей-я, въпреки че основният ми апарат е Самсунг С20, с доста по-добър дисплей по спецификация
3. Андроид 12 - не мога да се насладя на красотите му Smile

Разочароващо:
1. Имам 5G план към А1, но не мога да го ползвам и нямам никаква представа дали изобщо ще мога някога
2. Бъгове на Андроид 12, но все пак е бета
[-] 3 потребители изказват благодарност на chapa за това мнение:
  • InfernoElite, oziris811, scenic
Цитирай
#25

След това обяснение за Ситител, все повече се навивам да рискувам с Щатите. Благодаря за информацията!
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)