Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Wi Fi сензор за врата - не иска да се свърже с приложението
#1

Взех един wi fi сензор за врата / прозорец на Tuya.

Не иска да се свърже с приложението и това си е. И с Tuya Smart пробвах и със Smart Life.

Нито автоматично го намира, нито ръчно. Правя точно каквото пише в упътването и.... Греда... Приложението мисли, мисли и след време - connection timeout.

Връзвам го към мрежата към която е и телефона вързан. Мига бързо (rapidly) ,както е по инструкция, но не го намира .

Някакви идеи ?

Уж в институциите този сензор трябва да се зададе ,но не ще.

П.П. Не знам защо,но моя е по различен от този на картинката. Но пък в тубата има клипчета със същия като моя и си е Tuya.
Правя същото като в клиповете и пак нищо

[img width=755 height=600]https://uploads.tapatalk-cdn.com/20210831/030821f2ac89b5342f2a3319365b1ecd.jpg[/img][Изображение: 6ca65c7d6e7fbb616d29a420ebf8c66b.jpg][Изображение: 70623028fc912286a79e7b0d5076b371.jpg]

Sent from my M2007J17G using Tapatalk

CAT B15
Цитирай
Аксесоари
#2

Мрежата ти да не е скрита?
Цитирай
#3

Имах подобен проблем с един Уай Фай комбинирано дистанционно с термометър и за влажност. Така и не разбрах какъв е проблема, просто правя всичко по инструкциите и не се свързват - приложението е Smart life. Както и да е като направих инструкциите 100 пъти и взе че стана - не знам как не става никога от първия път, местих го на друга мрежа и там се върза след мнооого опити. Ама какво да ти кажа евтини боклуци.
Цитирай
#4

Пробвах и на друга мрежа и не ще. Четох,че ако имало много други устройства можело да не може да си вземе IP.

Изключих всичко което е вързано кабелно и безжично към рутера и пак не иска . На 2.4 GHz си е , не е на 5 че да е от това проблема

Sent from my M2007J17G using Tapatalk

CAT B15
Цитирай
#5

Аз съм ги свързал със v-tac smart light и няма проблем. [Изображение: 0bbbd77bab66612134b3b25037599918.jpg]
Между другото с включено местоположение по-бързо се свързват..

Изпратено от моят Mi MIX 2 с помощта на Tapatalk

Samsung GT-I9105P  Android 6 AOSP rom 32gb A-DATA
Lenovo A536  Android  4.4.2  MIUI 7   8gb SanDisk Ultra
Цитирай
#6

Не знам каква му е логиката, не е до айпита, вързах го в мрежа с над 10 устройства. Проблема му е друг и не знам какъв е. След 100 опита и ресетване на устройство го добавих и ся си работи, че даже и настройките си помни, проблема е първоначалната настройка. Пробвай и ти, аз си играх цял час докато го подкарам
Цитирай
#7

Благодаря ви. Утре ще пробвам пак. И с v-tac smart light ще пробвам.



Sent from my M2007J17G using Tapatalk

CAT B15
Цитирай
#8

Аз имах подобен проблем с IR дистанционно. Но при мен се оказа, че е далече от рутера и обхвата е много слаб.

Изпратено от моят moto g 5G plus с помощта на Tapatalk
Цитирай
#9

И с V tac не става. Забелязах,че в процеса на добавяне на 10та секунда сензора спира да мига и няма никаква светлина индикация. Все едно се изключва сам.

Купих чисто нови Duracell батерии, но и с тях пак така става.

Sent from my M2007J17G using Tapatalk

CAT B15
Цитирай
#10

Принципно в моя случай само като се беше вързал успешно спира да мига. Не знам дали е същия случай. През останалото време не намираше устройството и то си мигаше бързо.
Цитирай
#11

Въпроса е,че спира да мига, но не го намира. Свършват двете минути за търсене и дава connection timeout

Sent from my M2007J17G using Tapatalk

CAT B15
Цитирай
#12

Значи ако до първите 10-15 секунди не го е регистрирало няма смисъл да чакаш 2 минути, прекъсни процеса и започни отначало. Друг вариант е и това да е дефектно не знам, но в моя случай ако не бях твърдоглав и моето устройство да го бях шитнал в коша за боклук.
Цитирай
#13

Ти всеки път ли вадеше батериите и чакаше 10сек и след това наново ?

Или само от бутона я ресетваше ?

Приложението и сензора могат да се връзват по два начина ( и при тебе ли е така ) - единият е EZ mode ,другият е AP mode. ,При Access Point режима wi fi то на телефона я вижда и се връзва с нея (взима някакво странно IP). Но като почне сдвояването се дисканектва от wi fi-то и телефона си се връща към домашната мрежа.

Което ме навежда на мисълта,че сензора работи , но нещо не се разбират с приложенията .....

Sent from my M2007J17G using Tapatalk

CAT B15
Цитирай
#14

Просто идея - Чувал съм, че някои устройства (без значение на марка и модел) не желаят да се свържат с WiFi мрежата на честота 2.4 GHz ако има още една мрежа на 5 със същото име. Та ако случаят е такъв пробвайте да спрете мрежата на 5 GHz (ако има такава), докато се върже устройството и после пак си я пуснете.

Sent from my M2007J3SG using Tapatalk

Samsung Galaxy S II, Lenovo A3000-H, Meizu MX4, Redmi 4 Prime
Цитирай
#15

Мне., няма 5Hgz при мен


Sent from my M2007J17G using Tapatalk

CAT B15
Цитирай
#16

Ако използваш AdGuard го изключи и опитай да свържеш дачика. Преди седмица имах такъв проблем с свързване на два климатика. При работещ AdGuard не се вързваха. При изключена AdGuard се свързаха веднага. След това си пуснах AdGuard без да съм добавял приложените за климатиците в изкючения и пак са си свързани и мога да ги управлявам отдалечено.
Цитирай
#17

Нямам инсталирани подобни приложения.

Пробвах и с друг телефон и с таблет ( с различни версии на Андроид) , но без резултат

Sent from my M2007J17G using Tapatalk

CAT B15
Цитирай
#18

Малко тъпо, ама рутера рестартирал ли си за проба.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Цитирай
#19

Да

Sent from my M2007J17G using Tapatalk

Без да пипам каналите,криптиране и т.н. преди малко след незнам вече колко опита днес и вчера - взе ,че се върза.

Но нещо праща сигнали за отворено/затворено когато си иска..... Въпреки, че го тествам на няма и 60 см от антените на рутера излиза това съобщение.....

Това ако има толкова малък обхват е за боклука направо ![Изображение: 72a21f0392ffe584a37d3f7949337666.jpg]

Sent from my M2007J17G using Tapatalk

CAT B15
Цитирай
#20

Казах ти че са боклуци, аз също се мъчих и стана накрая. Не знам точно проблема от къде идва, най вероятно когато е в режим на свързване има някъкви секунди в които трябва да почнеш процедурата, защото след това не става.
Цитирай
#21

Няма да се занимавам повече с него.

Ще взема май един такъв

https://xiaomi-shop.bg/index.php?route=p...uct_id=950

Засега ще си сглобя един сензор за движение с нотификации към телефона.

Breadboard си имам, днес взех сензора и ESP32ката. Утре ще е ден за забава Smile

https://youtu.be/crOqqagCQRg


Sent from my M2007J17G using Tapatalk

CAT B15
Цитирай
#22

За обхвата е малко странно, принципно би трябвало ако е зигби стандарт до 10 метра да няма проблем, а за 60 Санта и да губи ми говори за хардуерен проблем.
Цитирай
#23

Не е зигби, чисто wi fi е

Sent from my M2007J17G using Tapatalk

Този сензор отива в кофата . За проекта за който ми трябваше си направих сензор за движение , този от линка .

Върши ми перфектна работа.

Вече е на мястото си. Мисля,че е доста скришно Smile

Но за всеки случаи сложих още един , той вече почти е невъзможно да го видиш ако не знаеш къде е Big Grin

То не,че и този много се вижда

[Изображение: 9b5351a7cfcf0bfb3103c745a9e532a3.jpg][Изображение: cb9baef46cf5edef1651382a9b864b7c.jpg]


П.П. Тези кабели черните и UTPто горе не са мои .

Sent from my M2007J17G using Tapatalk

CAT B15
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)