Темата е заключена
Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Замяна на п30 про със Самсунг с21/айфон 12
#1

Здравейте, пиша поредна тема  Big Grin
Разочарованието ми от п30 про е пълно и едва издържах година и два месеца с него   Big Grin задната камера вечер продължава с противните линии,грее, от няколко месеца има проблеми с локацията- на Джеймс Баучер съм и упорито смята,че съм в мол Парадайс,където не съм била от 2020, веднъж даже ме намери в Гана. Рестартирам го, правила съм ресет и т.н. Не става и ми писна да се занимавам с някаква тенекия за елементарни неща- като стигане от точка А до точка Б. Angry Учудва ме, че майка ми има същия телефон за същата сума,но от Германия,и камерата работи съвсем различно от моята,няма и проблеми с локациятс и от няколко месеца има ъпдейт,който аз нямам.


Търся си нов телефон и малко се промениха критериите от последния път, когато писах тук:
1. Добри предна и задна камера
2. Да не лагва,да няма софтуерни абсурди
3. Добър звук на микрофона- не знам какво му е на този п30 про,но още от началото ме дразни като говоря и ми е на ухото и предпочитам да го ползвам за разговори със слушалки или на високоговорител, което не е особено комфортн винаги. Ако не е идеално тихо, просто не се чува ясно, даже ходих на УНГ, защото мислех,че нещо ми има  Big Grin
4. Батерията да държи сравнително дълго, едва ли ще държи толкова много, колкото на този телефон (по този критерий няма равен), но колкото се може по-добре да е.
5. Да не е огромен - даже п30 про ми идва голям (с разперени пръсти 15 см от палец до кутре, миниатюрна китка имам Big Grin)


Не харесвам Самсунг, но този с21 ми изглежда много симпатичен и с хубава камера. Приложения тип Инстаграм пак ли са като от китайски магазин с крашване и ниско качество на снимки сравнение с тези от камерата както за Хуавей? От година и нещо в Месинджър и Инстаграм редовно ми накъсва стори,връща се,не ми изпраща съобщение,снимките ги качва на стори много размазани сравнение и т.н. Като цяло добър телефон ли е? Или с20? Ултра не ми се вписва в изискванията да не е грамаден, иначе би бил супер

Друга опция ми е айфон 12 или 11- там поне знам,че приложенията работят добре и камерите са ок,както и размера на телефона е ок.  Сериозни изисквания към персонализация нямам, но се притеснявам,че може да ме изнервя липсата на функции,с които съм свикнала след 6 години с Хуавей телефони. А и снимките не са напомпани и стабилно сатурирани и изсветлени като при Самсунг и Хуавей,та дали ще им свикна  Big Grin и май зареждането е по-бавно от колкото на сегашния телефон. Свързването с лаптопа не ми е голям зор,като цяло имам облаци,но толкова ли е сложно, колкото съм чувала? 
Предпочитам да го закупя на изплащане от оператор, технологичен магазин или каквото и да е и като цяло да го купя и поне 2-3 години  да не се занимавам и да си работи добре. 
Кой бихте препоръчали?
Имайки предвид,че го искам за поне 2 години и да не се занимавам с него,мисля,че само тези две марки са ми опции. За жалост вече Гугъл услугите на Хуавей са афектирани даже при старите модели,поне аз така си обяснявам проблемите с локацията,иначе такъв щях да си взема...
[-] 1 потребител изказва благодарност на dessexc за това мнение:
  • TheWalking
Аксесоари
#2

Вземи си Айфон и си свиркай.
Камерата не е ок, тя е the best, проблеми няма да имаш 3г дори с телефона.
Вземи си 13 про идва скороSmile хем ще е идеален за малката ти китка.
[-] 2 потребители изказват благодарност на Victormihov за това мнение:
  • dessexc, TheWalking
#3

@Victormihov а дали се очаква като пристигне новият модел да паднат цените на 12 или да не чакам ако искам 12 ? Притеснява ме 13 да не е над 2 и нещо ?
На теб удобно ли ти е с айфон,свикна ли от удобствата на андроид на iOS?
#4

След п30п всичко ще ти е кенеф и половина.

Единствения смислен ъпгрейд би бил п40про+ или с21 ултра. Те са забавни с 10х камерата си.
[-] 2 потребители изказват благодарност на emzo за това мнение:
  • Kn0cK3r, TheWalking
#5

(2021-09-02, 13:11:45)emzo написа:  След п30п всичко ще ти е кенеф и половина.

Единствения смислен ъпгрейд би бил п40про+ или с21 ултра. Те са забавни с 10х камерата си.
Явно не сте ми прочели изискванията и проблемите с телефона,който бих описала като кенеф и половина.

Локация и микрофон са турбо зле, особено локацията общо взето я нямам често и ползвам на други хора ,грее,приложения забиват и камерата на нощни снимки е мега зле с дразнещи линии и супер изсветлени снимки. Ако изброените от мен,които не са ултра или про,са кенеф сравнение с това,то най-добре Нокия с фенерче.
[-] 2 потребители изказват благодарност на dessexc за това мнение:
  • scorceni, TheWalking
#6

@dessexc , проблема е, че си попаднала на дефектна бройка.
Моето мнение се припокрива с това на @emzo ,и смятам че P30 Pro е уникален телефон.
За да направиш upgrade, то удачният избор би бил S21 Ultra или iPhone 12/12 Pro или да изчакаш 13ката.

Iphone 4S > Galaxy S3 > Nexus 4 > LG G2 > Note 4 >  S6 Edge > iPhone 6> S6 Edge Plus > S7 Edge > Xiaomi Mi8 > Huawei Mate 20 Pro > OnePlus 8 Pro -> OnePlus 9 pro
#7

(2021-09-02, 13:31:57)Kn0cK3r написа:  @dessexc  , проблема е, че си попаднала на дефектна бройка.
Моето мнение се припокрива с това на @emzo ,и смятам че P30 Pro е уникален телефон.
За да направиш upgrade, то удачният избор би бил S21 Ultra или iPhone 12/12 Pro или да изчакаш 13ката.
"Kn0cK3r"

@Може да е уникален по принцип, но моят е меко казано трагичен във всички отношения - камера,звук,локация,грее,забива и има лаг и мен това не ме топли ни най-малко Smile в крайна сметка в момента търся устройство,което да ми върши работа,защото този телефон е като голяма тенекия с нулево полезно действие в джоба му за мен хаха.
с21 ултра е уникален, но грамаден дори за нормална ръка и в точките съм изброила, че това ми е важно, затова не е вариант ултрата. Мерси.
#8

Ами нито грее, нито забива, проблеми с локацията няма. Снима си в пъти по-добре от повечето новоизлюпени модели.

Дразнещите линии на нощните снимки са от надрано стъкло на камерата.

Най-лесния тест е забърсване с микрофибърна кърпичка и снимка срещу лампа. Има ли линии - стъклото е надрано.


п.с. сега видях, че колегата е дама - айфон-а не е лош избор. Само да си избере с подходящата батерия, че да няма драми после.
Дори чистия п30 държи много.
#9

(2021-09-02, 13:56:57)emzo написа:  Ами нито грее, нито забива, проблеми с локацията няма. Снима си в пъти по-добре от повечето новоизлюпени модели.

Дразнещите линии на нощните снимки са от надрано стъкло на камерата.

Най-лесния тест е забърсване с микрофибърна кърпичка и снимка срещу лампа. Има ли линии - стъклото е надрано.


п.с. сега видях, че колегата е дама - айфон-а не е лош избор. Само да си избере с подходящата батерия, че да няма драми после.
Дори чистия п30 държи много.


Имах вече тема относно камерата. Не е падал,няма надрано,имам проблемна кожа и всеки ден си чистя телефона вкл  камерата отзад с микрофибърна кърпа за очила,освен това съм любител фотограф. Моля без такива надменни коментари. Не всяка дама е малоумна, а Вие сте изключително нагъл да ми напишете такъв коментар. Писала съм,че имам тези проблеми и то не от вчера и твърдите, че няма.  видеа ли да Ви пратя как буквално не мога да стигна до точка Б,защото локацията не зарежда или ме намира в друг град, или да ви донеса телефона си да видите как грее ? Не ми спамете публикацията с дебилни и надути коментари, моля. Мерси.
[-] 2 потребители изказват благодарност на dessexc за това мнение:
  • scorceni, TheWalking
#10

От проблемите, които четем за телефона ти, човек може да си помисли, че си с реплика на p30 pro
Имам спомен, че имаше тема преди време. Защо не го върна гаранционно?
#11

(2021-09-02, 14:14:29)solo5 написа:  От проблемите, които четем за телефона ти, човек може да си помисли, че си с реплика на p30 pro
Имам спомен, че имаше тема преди време. Защо не го върна гаранционно?


Купен е от теленор,не е реплика. Опитах да го върна,в сервиза констатираха,че трябвало да се инсталират последните софтуери,които не съм получила,и това направиха. 

Темата не е за телефона п30 про, а за нов,като се колебая между различни модели и приемам препоръки за други,отговарящи на изискванията. Моля да се придържате към това ако изобщо пишете коментари

Между другото приятел и приятелка с п40 про също имаха проблеми с локация и крашване на приложения и в крайна сметка ги продадоха . За жалост развалиха най-хубавите за мен лично телефони
#12

Тогава аз давам 1 глас за S21 Ultra
[-] 2 потребители изказват благодарност на solo5 за това мнение:
  • dessexc, TheWalking
#13

(2021-09-02, 10:22:07)dessexc написа:  ... мисля,че само тези две марки са ми опции...
Е, то винаги има и други опции, стига меракът да е налице. Преди около 3 седмици мой близък замени S20 (изтърпя го - цитирам - само няколко дни) с Asus Zenfone 8 и много го хвали - камера, софтуер, батерия. Добра е машинката, но не бих я взел основно заради малкия екран - 5,9 инча, какъвто обаче на теб ти е приоритет.
По нашите магазини се намира за малко над 1300 лв.
[-] 3 потребители изказват благодарност на L1892 за това мнение:
  • dessexc, solo5, TheWalking
#14

(2021-09-02, 15:29:33)L1892 написа:  Преди около 3 седмици мой близък замени S20 (изтърпя го - цитирам - само няколко дни) с Asus Zenfone 8 и много го хвали - камера, софтуер, батерия.

Поне на хартия изглежда много добре
[-] 1 потребител изказва благодарност на solo5 за това мнение:
  • dessexc
#15

Ами не само на хартия е добре. Имам снимки и видео, на много добро ниво са, камерата е с оптична стабилизация. Голям плюс са доста добрите снимки в стая, каквито трудно се постигат (в това отношение P30 Pro е супер, но очевидно не и бройката на авторката), а и батерията държи доволно при умерена консумация.
[-] 1 потребител изказва благодарност на L1892 за това мнение:
  • dessexc
#16

Тя вече е имала 30 про, защо и го предлагате отново? Следващите модели на Хуавей вече нямат Гугъл, за мен лично са умряла фирма.
Huawei са мъртви, не си го причинявай отново, ако искаш истински смартфон или Самсунг или Епъл.

Да, Айфона е супер удобен, прави много добри истински снимки без изкуствени цветове, няма телефон на Андроид който да работи така гладко.
И все пак бих препоръчал Про моделите заради по-добрата камера, стоманената рамка и повечето памет.
Цените може би ще паднат малко с появата на 13, но не много.
Айфона и да не ти хареса го продаваш за два дни, цената държи, а пазарът им винаги е бил огън, но няма как да не ти хареса.
Аз ползвам Айфон от 2007-ма, ползвам чат-пат Андроид, но винаги съм се връщал на Айфон, ДА, Андроид е отворен, но става ли въпрос за камера, гладкост на работа, стабилност при приложения, качество на разговор, винаги съм залагал на Айфона, работи без да спреSmile
[-] 2 потребители изказват благодарност на Victormihov за това мнение:
  • dessexc, TheWalking
#17

Щом имаш толкова проблеми е нормално да не си доволна от телефона,няма смисъл да се изтъкват проблемите с които си се сблъскала,решила си да го сменяш,такава е темата.Вземи си айфон 12,ако ти се чака и 13 ще излезе скоро,четох че ще е на цената на която излезе 12.Щом си запалена по фотографията,ще останеш доволна,а и батерията издържа.

Huawei P30
[-] 2 потребители изказват благодарност на DoryanY за това мнение:
  • dessexc, TheWalking
#18

(2021-09-02, 18:45:59)DoryanY написа:  Щом си запалена по фотографията,ще останеш доволна

По-скоро, щом е запалена по фотографията, няма да остане доволна от камерата на нито един телефон
Но това е дълга тема и тя най-добре знае защо
[-] 3 потребители изказват благодарност на solo5 за това мнение:
  • dessexc, rbobev, TheWalking
#19

глупости, камерата на айфона е най-добрата и това всички го знаят.
#20

Най-добра може да е само като се сравнява с други телефони
Спрямо една огледалка даже издиша отвсякъде
Не е като да не съм виждал сравнения
[-] 1 потребител изказва благодарност на solo5 за това мнение:
  • rbobev
#21

(2021-09-02, 19:48:15)Victormihov написа:  глупости, камерата на айфона е най-добрата и това всички го знаят.

Вик, с тези 3 ваксини вече не си на себе си, поспри се малко... На П30ката трябва с една Единица да се мръдне експозицията, за да няма лъчи, което е огромна драма... Ако не знаеш...

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
[-] 3 потребители изказват благодарност на alexbg67 за това мнение:
  • bimmer7805, DoryanY, tynata2
#22

Скоро четвърта, ама това няма значение. Айфона си снима наистина най-добре, майтапа настрана.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Victormihov за това мнение:
  • sevastaki
#23

(2021-09-02, 21:14:53)alexbg67 написа:  Вик, с тези 3 ваксини вече не си на себе си, поспри се малко... На П30ката трябва с една Единица да се мръдне експозицията, за да няма лъчи, което е огромна драма... Ако не знаеш...

@alexbg67   Мерси за сарказма в моята тема,надявам се,че ти стана готино като се направи на много готин и оригинален . Камерата ми е важна, защото като пътувам не нося Никона и всичките му аксесоари. Исках съвети за модели телефони от хора,които наистина имат силен интерес към технологиите, а не снизхождение и надменно отношение от непознати. Моля да ми се изтрие темата.

Благодаря на другите (освен двамата спамещи) за съветите и препоръките  Stolt
[-] 2 потребители изказват благодарност на dessexc за това мнение:
  • TheWalking, Victormihov
#24

Ами всичко опира до цена. Аз по добри снимки с телефон не съм правил. Говоря за S21 ultra. Имаш 10Х РЕАЛЕН зум. Хай енд чипове и не на последно място софтуер. Иначе ако ще говорим за снимки ето го никона на шкафа. Фул фрейм и 30 милиметровия твърдак. Ама е друга бира.
Бях малко разочарован от 20ката на самсунг. Но със S21 ultra наистина еваларка. И ескимоса лети... и батерията държи...а камерите са топ.

 Sony Ericsson experia X10I LG OPTIMUS 3D Samsung Galaxy Note 2. Note 3. Note 5. Samsung galaxy S8+, S10+ S20 Ultra S21 Ultra. S23 Ultra 1Tb
[-] 2 потребители изказват благодарност на gazibarev за това мнение:
  • dessexc, TheWalking
#25

Айфон 12 про макс или s21 ultra който и от двата да вземеш са супер.
Имам ги и двата, невероятни апарати, като мисля, че айфона снима малко по-добре, но пък Самсунга бие с по-добър екран.
[-] 2 потребители изказват благодарност на Victormihov за това мнение:
  • dessexc, TheWalking
Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)