Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Избор на часовник с eSIM
#1

Имам нужда от препоръка за смарт часовник, който задължително да поддържа еСИМ.
Тъй като Теленор преди 2 дни обявиха, че пускат услугата "МултиСИМ"(клониране на сим-карта) ми влезе идея да ползвам часовник за разговори.

Общо казано: часовника ще го ползвам единствено при разходка, на риба, плаж, и всякакъв подобен тип дейности, в които няма да се налага да търпя неудобството на телефона.
Така ще сбъдна детската мечата да говоря от часовник/гривна като във филма "Седморката на Блейк"

Няма да ползвам нито една от смарт функциите на часовника, единствено искам да има издръжлива батерия, и да не се зарежда докато му изтече гаранцията, както чета за новите модели.
Също така искам да е със защита от вода, за да не седя с протегната ръка нагоре като удавник и спасителя да дойде да спасява, същото ще е полезно и когато съм на риба.

Никога не съм се интересувал от този тип джаджи и тънкостите при тях ми убягват.
Ще съм благодарен за насоки.
[-] 2 потребители изказват благодарност на Гост за това мнение:
  • dessexc, jhoro
Цитирай
Аксесоари
#2

Общо взето трябва да решиш каква ос искаш. Примерни модели:
С wear os: samsung galaxy watch 4\ watch 4 classic lte - батерията ще държи около ден и ще се зарежда 2+часа, но е с най-новата ос от гугъл
Пак с wear os : mobvoi ticwatch pro 3 cellular\lte - батерията трябва да е по-добра и да се зарежда по-бързо. Още не е с най-новия wear os, но обещават ъпдейт.

Друг варянт e huawei watch 3 pro, при този батерията трябва е доста по-добра, но не очаквай чудеса особено като ще има и сим(както и при другите ако не се ползва сим ще е доста по-добре). Недостатъци - операционната система си е някаква на huawei и няма много приложения, поне за сега.

Това са най-добрите предложения и цените са им доста солени. Естествено може да се намерят и по-евтини варианти, примерно по-стари модели самсунг, но ще са с tizen os.

Обаче всичко зависи от това колко пари ти се дават, тогава ще може да се препоръчат по-точни модели.

Sent from my Pixel 5 using Tapatalk

Siemens M55>>Nokia 3250 Symbian v9.1>>Nokia E51 Symbian v9.2>>hTC Wildfire - CyanogenMod V7.1.0.1 Android 2.3.7 or Stock ROM Android 2.2.1>>hTC E\/O + root + 3D Stock ROM>> 
LG G2 + CloudyG3 2.2 + Dorimanx 9.9 >> LG G4 >> Moto X4 >> Samsung Galaxy S10
Цитирай
#3

Мда, не съм споменал бюджет. Общо взето не ми се дават кой знае колко пари, при положение, че ще го ползвам в седмицата 2-3 пъти. Нещо около 500лв.
Както казах, ще го ползвам само и единствено за разговори - в този случай, има ли значение с каква ОС ще е. Просто искам да може да издържи 2 дена когато съм на риба. Ще му изключа всички глупости.
Цитирай
#4

Трудна работа с два дена батерия и сим, а и до 500лв. Но мисля, че най-много се доближава ticwatch pro 3.

Sent from my Pixel 5 using Tapatalk

Siemens M55>>Nokia 3250 Symbian v9.1>>Nokia E51 Symbian v9.2>>hTC Wildfire - CyanogenMod V7.1.0.1 Android 2.3.7 or Stock ROM Android 2.2.1>>hTC E\/O + root + 3D Stock ROM>> 
LG G2 + CloudyG3 2.2 + Dorimanx 9.9 >> LG G4 >> Moto X4 >> Samsung Galaxy S10
Цитирай
#5

Толкова ли са зле тия джаджи откъм батерия.
Видях, че в технополис го има този часовник, но не са написали дали е LTE - ще се разходя да го видя.
Благодаря!
Цитирай
#6

там не е лте.

Лте май само при операторите.
Цитирай
#7

И там не е ЛТЕ.
Цитирай
#8

От месец съм с watch 3 преди това съм ползвал Gt и Gt2 на huawei( те нямаха eSim) но наистина eSim съкращава живота на батерията на половина т.е. 2-3 дни. Watch3pro с ден два повече понеже е с по голяма батерия, но е по скъп

Mate 50 pro
Цитирай
#9

Предполагам с изключени всички функции не би трябвало да е толкова зле.
Идеята ми е да съм във връзка, а не да говоря с него интезивно - 4-5 разговора набързо.
Нещо ме отказвате с тия отзиви за батерията.
Цитирай
#10

Имаш 3 избора
Тикуотч лте
Галакси уотч лте
Хуавеи3

Галаксито сто% ще изкарва в най-добрия случай 1 непълен ден.
Тик-а не знам, но няма да е много по-различно.

Остава хуавей, но цената едва ли ще те устройва.
Цитирай
#11

Удобна джаджа, но на практика неизползваема в LTE версия.
Хубавея го отписвам заради размера.
Ще видя някой познат с Галакси 3 при всичко изключено колко ще изкара.
Цитирай
#12

По-добрата батерия и качествените материали(титан и сапфир) го правят по масивен wach3pro

Mate 50 pro
Цитирай
#13

Да, материалите са топ, но 48мм на моята китка ще седят странно. Часовника който си ползвам(хронограф) е 44мм и е макс размера за моята ръка - поне на мен ми изглежда смешно по голям часовник.
Цитирай
#14

Затова си взех чистата 3ка една идея по компактен(за сметка на батерията софтуерно са еднакви) е и има чисто черен вариант

Изпратено от моят BE2029 с помощта на Tapatalk

Mate 50 pro
Цитирай
#15

Софта не ме бърка - аз така или иначе няма да ползвам нищо на него, освен да говоря и един вайбър примерно за писане на съобщения.
Цитирай
#16

(2021-09-04, 09:03:20)Vi70 написа:  Ще видя някой познат с Галакси 3 при всичко изключено колко ще изкара.

3 дни макс, за нон лте версията.
Естествено, с не малко спрени неща.

Ако ще е лте или тик-а или чистия хуавей 3
Цитирай
#17

Нали това е идеята на цялото занятие, да е ЛТЕ.
Цитирай
#18

Аз имам актив 2, абсолютно всичко пуснато (няма lte) - кара 2 дена, като втория към 8 вечерта трябва да се зареди.

Sent from my Pixel 5 using Tapatalk

Siemens M55>>Nokia 3250 Symbian v9.1>>Nokia E51 Symbian v9.2>>hTC Wildfire - CyanogenMod V7.1.0.1 Android 2.3.7 or Stock ROM Android 2.2.1>>hTC E\/O + root + 3D Stock ROM>> 
LG G2 + CloudyG3 2.2 + Dorimanx 9.9 >> LG G4 >> Moto X4 >> Samsung Galaxy S10
Цитирай
#19

(2021-09-05, 10:51:51)dada_ написа:  Аз имам актив 2, абсолютно всичко пуснато (няма lte) - кара 2 дена, като втория към 8 вечерта трябва да се зареди.

Sent from my Pixel 5 using Tapatalk

Обезсмисля се даването на толкова пари, за нещо което не може да ползваш. Още повече при мен, че няма да ползвам пулс, ЕКГ, ГПС и т.н.
Трябва си време да ги усъвършенстват тези с ЛТЕ.
Цитирай
#20

Samsung Galaxy Watch 3 LTE го зареждам на 3 дни. Бях пробвал с основно черен циферблат и изкара 4 дена, но бях на 4%. Честно каза това LTE за 6 месеца съм го ползвал 1 път защото нарочни си оставих вкъщи телефона за да видя до колко върши работа.
Цитирай
#21

Явно затова ти издържа 3 дни, защотo почти не ползваш LTE
Цитирай
#22

Когато е на ЛТЕ бързо ли пада батерията.
Ще изкара ли 2 дена. Това ще е в случаите когато съм на риба, иначе за разходка без телефон е ясно,че ще изкара.
Какво ти е заключението, върши ли работа?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)