Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Новата услуга на Теленор "multiSIM" или ... видяла жабата,че подковават
#26

(2021-09-06, 09:12:15)NaniG написа:  Може ли малко разяснение? В петък ще преподписвам и мисля да си пусна Extra SIM на часовника, но съм с "unlimited план" и това ме притесни.
Ако няма да мога да го ползвам за разговори, няма голям смисъл да пускам тази услуга.

Предварително благодаря. Smile

Малко по-назад писах че ползвам EXTRA SIM в автомобила си (за разговори). Плана ми е малко стар Оne Unlimited Special 26 но ме устройва. Колкото до клонираната карта, я взех именно с цел разговори от телефон/навигацията на самия автомобил и нищо друго.

p.s. действително ви се спират SMS-те за пропуснати обаждания, това е единствения "-", който съм открил за толкова години ползване.

SM-G975F Prism Black + 64 GB SanDisk Ultra® microSDXC™ UHS-I Card 

Цитирай
Аксесоари
#27

Здравейте,
Случайно попаднах на тази тема, понеже се боря от няколко дни с подобен въпрос и реших да проверя дали пък все пак някой не е намерил работещо решение в последната година.
Та, казусът е следния:

Телефонът ми е Xiaomi 12 5G и не поддържа еСим, но съм си купила карта от eSIM.me, която възнамерявам да използвам при пътувания в чужбина, основно за данни.
Скоро се сдобих и с iPad със слот за сим карта и също така поддържащ eSIM, който ми трябва за работа и понеже мобилния ми план е на с неограничени данни на Yettel, реших че би било чудесно, ако мога да си ползвам моя план за данните и през таблета, без да ми се налага да пускам hotspot и да ми събаря батерията на телефона и съответно без да се налага да сменям карти. представях си го просто - едната карта в телефона, другата в таблета и двете са свързани с моя номер и ползват един план. Да, ама то не било толкова просто, защото ставали измами, според съпорта на Йетел. Ако съм искала мобилни данни на таблета - нов план, казаха. Да, ама нов план не ми е икономически изгодно. 

Та, порових и попрочетох за тази услуга MultiSim, която предлагат. От кол центъра изобщо не успяха да ми обяснят защо е само за часовници и как точно органичаване втория еСим. И понеже съм тъпа и упорита реших да я активирам и да видя какво пък ще се получи. Сканирах QR кода с таблета, вписа се в мрежата, всичко 6. Обаче нещеш ли, таблета не поддържал гласови услуги и по тази причина, когато и двете карти са активни (физическата в телефона, есима в таблета) ако някой се опита да ми се обади, получава сигнал заето и аз дори не разбирам за този опит за разговор. Разсъждвахме с мъжа ми и той стигна до извода, че операторът вероятно просто не знае към коя от двете карти да пренасочи разговора, затова го блокира. В тази тема по-горе прочетох, че причината вероятно се крие в това, че едното устройство (в случая айпада) не поддържа гласова услуга. Викам си, добре. Щом е така, обаждам се на Yettel и искам да ми спрат гласовата услуга за eSIM картата и само физическата карта в телефона да ги приема. Ами, пак не ставало. То ограничението се случвало на мобилен номер, а не на сим карта и ако огранича входящите обаждания и на двете устройства нямало да ги получавам изобщо.

Сега стоя и си блъскам главата, моя оператор ли е тъп или аз искам някакви фантастични услуги да ми предлага. В 21 век сме все пак. В Германия семейство пенсионери си плащат един план и го ползват на два апарата с еднакъв номер за да правят икономии, а у нас “стават измами”. 

Та, ще се радвам, ако някой е открил и сподели някакъв начин за решаване на подобен “сложен” казус.
Цитирай
#28

(2023-12-04, 16:24:06)Jade написа:  Здравейте,
Случайно попаднах на тази тема, понеже се боря от няколко дни с подобен въпрос и реших да проверя дали пък все пак някой не е намерил работещо решение в последната година.
Та, казусът е следния:

Телефонът ми е Xiaomi 12 5G и не поддържа еСим, но съм си купила карта от eSIM.me, която възнамерявам да използвам при пътувания в чужбина, основно за данни.
Скоро се сдобих и с iPad със слот за сим карта и също така поддържащ eSIM, който ми трябва за работа и понеже мобилния ми план е на с неограничени данни на Yettel, реших че би било чудесно, ако мога да си ползвам моя план за данните и през таблета, без да ми се налага да пускам hotspot и да ми събаря батерията на телефона и съответно без да се налага да сменям карти. представях си го просто - едната карта в телефона, другата в таблета и двете са свързани с моя номер и ползват един план. Да, ама то не било толкова просто, защото ставали измами, според съпорта на Йетел. Ако съм искала мобилни данни на таблета - нов план, казаха. Да, ама нов план не ми е икономически изгодно. 

Та, порових и попрочетох за тази услуга MultiSim, която предлагат. От кол центъра изобщо не успяха да ми обяснят защо е само за часовници и как точно органичаване втория еСим. И понеже съм тъпа и упорита реших да я активирам и да видя какво пък ще се получи. Сканирах QR кода с таблета, вписа се в мрежата, всичко 6. Обаче нещеш ли, таблета не поддържал гласови услуги и по тази причина, когато и двете карти са активни (физическата в телефона, есима в таблета) ако някой се опита да ми се обади, получава сигнал заето и аз дори не разбирам за този опит за разговор. Разсъждвахме с мъжа ми и той стигна до извода, че операторът вероятно просто не знае към коя от двете карти да пренасочи разговора, затова го блокира. В тази тема по-горе прочетох, че причината вероятно се крие в това, че едното устройство (в случая айпада) не поддържа гласова услуга. Викам си, добре. Щом е така, обаждам се на Yettel и искам да ми спрат гласовата услуга за eSIM картата и само физическата карта в телефона да ги приема. Ами, пак не ставало. То ограничението се случвало на мобилен номер, а не на сим карта и ако огранича входящите обаждания и на двете устройства нямало да ги получавам изобщо.

Сега стоя и си блъскам главата, моя оператор ли е тъп или аз искам някакви фантастични услуги да ми предлага. В 21 век сме все пак. В Германия семейство пенсионери си плащат един план и го ползват на два апарата с еднакъв номер за да правят икономии, а у нас “стават измами”. 

Та, ще се радвам, ако някой е открил и сподели някакъв начин за решаване на подобен “сложен” казус.

eSIM.me имам от много време (offtopic за екперимети - работи чудесно дори на Nokia с фенерче или в IoT джаджи), но трябва да е най-високия OMNI лиценз, защото най-евтиния (SINGLE) е само за едно конкретно устройство, а средния (MULTI) е само за една марка телефони, с високия може да си местите картата навсякъде (мисля, че може да се доплаща за по-висок лиценз, пласиката си е същата).

За MultiSIM, не съм тествал реализацията на Yettel, но много съм експериментирал с A1 ExtraSIM.
При входящо позвъняване праща и на всички карти, но таблета "затваря" веднага (няма гласови услуги) затова няма позвъняване на телефона. С подобни проблеми са се сбълскали и хора, поставили допълнителната sim в мобилно рутерче (тип MiFi), почти всички нямат глас и "затварят".

Примерни варианти:
- Друг таблет с гласови услуги, може и DND режим да не известява за позвънявания. С iPadOS няма такива.
- MiFi с глас. Трудно ще откриете подходящ модел.
- стар телефон за hotstop (всъшност си e MiFi с гласова услуга), може и с eSIM.me Wink

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
Цитирай
#29

Благодаря за отговора. 
Смяната на таблета не е вариант, защото позитивите от iPad-a далеч надхвърлят този проблем с картите.
Разбирам, че ограничението идва именно от неспособността на таблета да приеме разговора, обаче се чудя как така може да се ограничи абоната да приема разговори, а конкретния сим не може. Чисто технологично си мисля, че би трябвало да е възможно. По ID на конкретния сим или по друг някакъв критерий...
Цитирай
#30

Естеството на услугата на Yettel е съвсем различно от това което предоставят А1 примерно. Екстра сима на Yettel е услуга само за смарт часовници подържащи есим. (Поне така мисля)Аз ползвам такава, но не това е което Ви трябва.
А1 могат да ти клонират основната карта със физическа или есим, но при абонаментен план с безкраен интернет - клонираната не е с такъв. Не помня точно какви бяха рестрикциите. За да ползвате интернет на този таблет - отделен сим. Предплатен или на план.
Цитирай
#31

(2023-12-04, 21:39:36)hgeorgiev написа:  А1 могат да ти клонират основната карта със физическа ...

Това го могат всички, но не искат!
Просто всяка физическа сим-карта си има уникален номер и само я „пришиват“ към вашия телефонен номер.

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай
#32

Излагам факти. Предположенията винаги са повече.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)