Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Смартфоните да имат вече 5-7 години актуализации и поддръжка - изис
#1

[Изображение: 2710c363277c.jpg]


 
[-] 6 потребители изказват благодарност на NoMaD за това мнение:
  • dessexc, Dowper, jhoro, NaniG, sapiora, valkov2
Цитирай
Аксесоари
#2

Съгласен. Освен за увеличение на печалбите на производителите, съответно задоволяване егото на клиента с "най-новото", не виждам причина всяка година всеки да вади найсет нови модела с миниатюрни разлики в тях - 0.2 инча повече или 100мА различна батерия. Моето телефонче е вече на 5-6 години, върши ми чудесна работа и не намирам технически причини да го сменям.

Sony Z5 Compact.
[-] 2 потребители изказват благодарност на b0bb0 за това мнение:
  • jhoro, Victormihov
Цитирай
#3

На 5 години!
Гледам хора oще се мъчат на 1 GB RAM. Защо си го причиняват?! За няколко стотин кинта ще усетят голямо облекчение .

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











[-] 3 потребители изказват благодарност на airbus за това мнение:
  • gazibarev, nanobanano, _nib_
Цитирай
#4

От твоята гледна точка може да е така, но познавам доста хора, за които няма значение дали телефона забива или не. За тях по-важното е, че работи (макар и бавно) и им е все тая колко рам има. 
От както не ползвам социални мрежи (Facebook, Instagram, whats up и разните там) с изключение на вайбър и телеграм,  забелязвам сериозно подобрение в работта на телефона ми. Така,че това с рамта е относително и зависи какво ползваш.
За мен 5те години поддръжка звучи много добре! Така до някаква степен ще се намали генерирането на електронни отпадъци, тъй като не малка част от потребителите ще си ползват устройствата по-дълго време.

Iphone 13 mini Blue 128GB
Xiaomi 11 Lite 5G NE 128GB
[-] 4 потребители изказват благодарност на Spellbound91 за това мнение:
  • dessexc, Dowper, jhoro, NaniG
Цитирай
#5

(2021-09-05, 18:43:50)airbus написа:  На 5 години!
Гледам хора oще се мъчат на 1 GB RAM.  Защо си го причиняват?! За няколко стотин кинта ще усетят голямо облекчение .

Зависи от мъката!

1 GB RAM и рутван (без излишните приложения) ще си баца нормално!

Тези "няколко стотин кинта" за много хора са цяла заплата!

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
[-] 3 потребители изказват благодарност на jhoro за това мнение:
  • dessexc, tough, Victormihov
Цитирай
#6

(2021-09-05, 19:30:21)jhoro написа:  Зависи от мъката!

1 GB RAM и рутван (без излишните приложения) ще си баца нормално!

Тези "няколко стотин кинта" за много хора са цяла заплата!

 99% не са чували за рут и къстом ром, освен такъв за пиене.
Ние ползваме соц мрежите, ама не ги инсталираме. Системата лети.

Гледате от камбаната на сбърканата БГ  политики на марките. Като ви изкупят остарялото устройство на добра цена, тогава друга песен ще запеете. Big Grin

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай
#7

(2021-09-05, 19:44:08)airbus написа:   99% не са чували за рут и къстом ром, освен такъв за пиене.
Ние ползваме соц мрежите, ама не ги инсталираме. Системата лети.

Гледате от камбаната  на сбърканата БГ  политики на марките. Като ви изкупят остарялото устройство на добра цена, тогава друга песен ще запеете. Big Grin

А дано, ама .. надали!

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай
#8

Хубава новина, но ме притеснява, че след 1 или 2 години с актуализациите ще започнат да правят телефоните по-мудни и пак ще се налага да се сменя устройстовото.
[-] 1 потребител изказва благодарност на sapiora за това мнение:
  • mayaiv
Цитирай
#9

Това няма ли да забави развитието като цяло.
Развитието на софтуера по един или друг начин, увеличава системните изисквания.
Което от своя страна ще състарява хардуера - макар, че вече сме в пикови стойности от към хардуер.

Нали виждате Айфоните с какво темпо се развиват софтурно.
Цитирай
#10

(2021-09-05, 21:34:41)Vi70 написа:  Това няма ли да забави развитието като цяло.
Развитието на софтуера по един или друг начин, увеличава системните изисквания.
Което от своя страна ще състарява хардуера - макар, че вече сме в пикови стойности от към хардуер.

Нали виждате Айфоните с какво темпо се развиват софтурно.

Че какво толкова?
Компютрите да не се сменят всяка година?

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай
#11

(2021-09-05, 21:52:52)jhoro написа:  Че какво толкова?
Компютрите да не се сменят всяка година?

И при компютрите беше същата еуфория.
За да играеш последни те игри, трябваше да го сменяш на 2-3 год., освен ако не си бил открехнат да си купиш ПЦ, което подлежи на ъпгрейд, или още по открехнат, да го клокнеш.
Сега къде са компютрите? Същото ще стане и с телефоните.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Гост за това мнение:
  • Victormihov
Цитирай
#12

(2021-09-05, 21:57:03)Vi70 написа:  И при компютрите беше същата еуфория.
За да играеш последни те игри, трябваше да го сменяш на 2-3 год., освен ако не си бил открехнат да си купиш ПЦ, което подлежи на ъпгрейд, или още по открехнат, да го клокнеш.
Сега къде са компютрите? Същото ще стане и с телефоните.

Това е! Вие  - геймърите му мислете!

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай
#13

(2021-09-05, 21:58:59)jhoro написа:  Това е! Вие  - геймърите му мислете!

Е какво вие - преди 15 години 80% от притежателите на ПЦ цъкаха игрички, 10% бяха маниаци, които клокваха, а другите 10% работеха на тях.
Цитирай
#14

Не е оптималното решение. Защото техниката се развива за по добро. И накрая става така, че не можеш да наваксаш с новостите. И по старите хора си искат мудното, но познато. А това стана с налагането всяка година нещо ново, но малко. Май е по добре малко по голям период и изпипана новост да вкарват. Ама за всичко е да върви икономиката.

Mi 10t pro

Huawei Mate 10 L29 Black
Цитирай
#15

То и сега айфоните карат по толкова, самсунг щели по 3 години да ги подържат - поне така писаха. Останалите да не се ослушват. За да се постигне това, ниския клас и част от средния клас апарати ще изчезнат от пазара. Поне такава е моята логика. Няма как скапани компоненти с кратък живот, да се подържат софтуерно 5-7 години.

времето е като парите - никога не стига
[-] 1 потребител изказва благодарност на pepy1 за това мнение:
  • jhoro
Цитирай
#16

(2021-09-05, 22:02:40)Vi70 написа:  Е какво вие - преди 15 години 80% от притежателите на ПЦ цъкаха игрички, 10% бяха маниаци, които клокваха, а другите 10% работеха на тях.
Значи аз съм от тези 10%.  Никога не съм играл игри, нито пък съм тормозил излишно хардуера.
(2021-09-06, 15:51:41)nastykb написа:  Не е оптималното решение. Защото техниката се развива за по добро. И накрая става така, че не можеш да наваксаш с новостите. И по старите хора си искат мудното, но познато. А това стана с налагането всяка година нещо ново, но малко. Май е по добре малко по голям период и изпипана новост да вкарват. Ама за всичко е да върви икономиката.
Новото, макар и малко е, за да кажат - нов модел!
Сменям тогава,когато старото откаже. Примерно - телефон с 1 GB RAM и 8 GB ROM просто няма място за никакви апликации. В момента съм с 2 GB RAM и 16 GB ROM и е на ръба. Но ми върши работа.
Следващото ще е вероятно - 4 GB RAM и 128 GB ROM. Мога и по-добро, но не виждам смисъл.

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
[-] 1 потребител изказва благодарност на jhoro за това мнение:
  • Victormihov
Цитирай
#17

(2021-09-06, 16:28:50)pepy1 написа:  То и сега айфоните карат по толкова, самсунг щели по 3 години да ги подържат - поне така писаха. Останалите да не се ослушват. За да се постигне това, ниския клас и част от средния клас апарати ще изчезнат от пазара. Поне такава е моята логика. Няма как скапани компоненти с кратък живот, да се подържат софтуерно 5-7 години.

Може,може. Все още се правят линукс дистрибуции за компютри с под 4GB RAM и стават за използване. Относно животът на скапаните компоненти, ами имам едно лаптопче, което преди 6 години го купих чисто ново за 600лв(бюджетен компютър) и до ден днешен работи и се ползва.
Благодарение на разработчиците в XDA повече от 3 години ползвах Xperia Neo, който за този период на ползване не прояви хардуерни дефекти.
Хардуера при всяка електроника може да издържи с години ползване, че дори и бюджетните решения.

Iphone 13 mini Blue 128GB
Xiaomi 11 Lite 5G NE 128GB
[-] 3 потребители изказват благодарност на Spellbound91 за това мнение:
  • jhoro, milenvn, Victormihov
Цитирай
#18

(2021-09-06, 17:30:08)Spellbound91 написа:  Може ,може. Все още се правят линукс дистрибуции за компютри с под 4GB RAM и стават за използване. Относно животът на скапаните компоненти, ами имам едно лаптопче, което преди 6 години го купих чисто ново за 600лв(бюджетен компютър) и до ден днешен работи и се ползва.
Благодарение на разработчиците в XDA повече от 3 години ползвах Xperia Neo, който за този период на ползване не прояви хардуерни дефекти.
Хардуера при всяка електроника може да издържи с години ползване, че дори и бюджетните решения.

Какви Гигабайтове - я вижте системните изисквания (минимални):
FreeDOS - Processor 8086/8088 (80386 recommended), RAM 640 kB of memory (2 MB recommended)
CentOS - Processor 1.1 GHz , RAM 768 MiB

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
[-] 4 потребители изказват благодарност на jhoro за това мнение:
  • milenvn, Spellbound91, tough, _nib_
Цитирай
#19

(2021-09-05, 20:59:03)sapiora написа:  Хубава новина, но ме притеснява, че след 1 или 2 години с актуализациите ще започнат да правят телефоните по-мудни и пак ще се налага да се сменя устройстовото.
Че кой те кара да актуализираш?Преди време LG ми прецакаха един телефон с актуализациите си,следващите няколко модела не съм актуализирал....Сега ще пробвам на А71 да актуализирам редовно....Прецакат ли самсуняците телефончето ми.....туй шимуй....нема нищо да обновявам повече....Ма било защита....ма било камера....тинтири-минтири.
Цитирай
#20

(2021-09-06, 16:28:50)pepy1 написа:  Няма как скапани компоненти с кратък живот, да се подържат софтуерно 5-7 години.

Не е до скапаните компоненти, които никак не са толкова скапани даже,
а до това че поддръжката струва пари и е най-лесно от нея да се намали цената на крайното устройство
[-] 1 потребител изказва благодарност на solo5 за това мнение:
  • jhoro
Цитирай
#21

(2021-09-07, 09:58:15)_nib_ написа:  Че кой те кара да актуализираш?Преди време LG ми прецакаха един телефон с актуализациите си,следващите няколко модела не съм актуализирал....Сега ще пробвам на А71 да актуализирам редовно....Прецакат ли самсуняците телефончето ми.....туй шимуй....нема нищо да обновявам повече....Ма било защита....ма било камера....тинтири-минтири.

Като написах коментара не говорех само за себе си.
[-] 1 потребител изказва благодарност на sapiora за това мнение:
  • _nib_
Цитирай
#22

https://www.digital.bg/proizvoditelite-n...73058.html

А коя новина е вярната? Едно е 7 годишна подръжка, друго е 7 годишна подръжка на сигурността, и то само в Европа.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#23

Федерално правителство преговаря с Европейската комисия и настоява, че ЕС трябва да изисква от производителите седемгодишен срок за актуализации на сигурността и поддръжка с резервни части за смартфоните.

https://www.engadget.com/germany-phone-m...FUisSHIfOU

 
[-] 2 потребители изказват благодарност на NoMaD за това мнение:
  • jhoro, kayovas
Цитирай
#24

Samsung разработва фирмуер с унифицирана класификация на кода на държавата (CSC) за всички свои нови телефони в Европа, като целта е потребителите да получават актуализациите в най-кратки срокове. В бъдеще Samsung ще може да пуска нови актуализации за всички EUX устройства в Европа едновременно, което би било добре за всички, тъй като досега потребителите в някои страни е трябвало да чакат по-дълго, преди актуализацията да достигне до конкретния регион. Очаква се всичките модели на Galaxy S22, A53, A33 и A13 вече да бъдат с един-единствен EUX идентификатор.

https://www.gsmarena.com/samsung_may_spe...-52876.php

 
[-] 4 потребители изказват благодарност на NoMaD за това мнение:
  • doktorra, Dowper, sapiora, Sev
Цитирай
#25

Това най-вероятно не важи за операторските версии
Тъй като едно такова обединяване би забавило ъпдейтите
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)