Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

При изваждане на S Pen връзката с телефона се губи
#1
Exclamation 

Здравейте.
От няколко дни, когато извадя стилуса от телефона, в горния десен ъгъл на дисплея иконката за S Pen започва да мига и изписва, че връзката му с телефона е прекъсната. Малко след това в горния ляв ъгъл на дисплея се появява същата мигаща иконка, която подканва за възстановяване на връзката на стилуса с телефона. Правя го, влизам в настройките, където е менюто за стилуса и виждам, че връзката между него и телефона отново се прекъсва... С разликата, че горе в дясната или лявата част на дисплея повече не се появява никаква иконка. Не успявам да разбера дали това е софтуерен или хардуерен проблем. Дали пък не е проблем с батерията на стилуса. Не съм ресетвала телефона все още. Надявам се тук някой да има разрешение на проблема. Телефонът ми е на две години. Търсих дали тази тема вече съществува, но не я открих, поради което си позволих да създам нова. Ако съм допуснала някаква грешка, моля Админите да ме извинят и да преместят темата, където й е мястото, според тях.
Благодаря предварително! ?
Цитирай
Аксесоари
#2

Опитай следното:
Постави S Pen в телефона
Настройки
Разширени функции
S Pen
Въздушни действия
трябва Включено да е (надясно)
Под него показа заряда на кондензатора (който се ползва като батерия) в S Pen.
(Когато е в телефона - се зарежда напълно за до 40 секунди.)
Трите точки (горе дясно)
Нулиране на S Pen
(отнема до 2 минути)

Ако пак не показва проценти, може:
- S Pen да е дефектирал (примерно кондензатора), или наводняване, механична повреда или от топлина.
- зареждане на телефона да е девектирало
- bluetooth да ти е дефектирал (ползва се Bluetooth за връзка между двете, не е нужно Bluetooth да е "включен", за да са свързани. Преминаването в "Самолетен режим" прекъсва връзкта. )

Най-сигурно с друг S Pen в твоя телефон и твоя S Pen в друг телефон.

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
[-] 1 потребител изказва благодарност на Чо :) за това мнение:
  • gazibarev
Цитирай
#3

Под бутона "Включено" има "Налични", а под него се виждат процентите - но те непрекъснато се сменят - вдигат се до 100, след което отново падат и отново се вдигат до 100 и това се повтаря безгранично. Нулирах S Pen, но ситуацията е същата - процентите постоянно се вдигат до 100, след което падат и отново се вдигат... Нямам познат, който да е със същия като моя телефон, за да тествам моя S Pen в неговия и обратно. Според Вас какъв е проблемът, след като Ви обясних какво виждам под бутона "Включено"? Благодаря Ви много за подкрепата! ???
Цитирай
#4

(2021-09-06, 23:08:51)valentina3061 написа:  ..  .вдигат се до 100, след което отново падат и отново се вдигат до 100 и това се повтаря безгранично.....
.... Според Вас какъв е проблемът, след като Ви обясних какво виждам под бутона "Включено"? .....

Ясен е проблема. Кондензатора в  S Pen-а си е заминал.

1916 
Цитирай
#5

Защо не опиташ удар с пръст тип масльонка по целия С-пен, и внимателно натискане и раздвижване на бутона, случайно да не влязла прашинка която да го държи натиснат и да хаби моментално заредената енергия.
Малко е фантасмагория, ама преди да дадеш 70 кинта на нова може да пробваш.
Цитирай
#6

Няма как натиснат бутон да разрежда S Pen-а моментално.

1916 
Цитирай
#7

@valentina3061
Изваден spen може да ползва половин час за жестове и бутони.
Ако не се ползва на час-два пада с 10%

Изглежда като проблем с кондензатора.
Опитайте да го заредите в друг телефон: Note 8, Note 9, Note 10 или Note 10+ (в Note 5 май не влизаше, а на 7 и 7 FE не съм пробвал).
В някой магазин.
( Ако сте в София (около кв. Изток, Изгрев, Дианабад) може да съдействам с телефон за проба. )

Има малка вероятност и charger на spen в телефона да не е наред, но ми изглежда малко вероятно.

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
Цитирай
#8

Сърдечно благодаря на всички вас!
Сега видях, че гаранцията на телефона изтича на 15.09.2021 г. Не знам дали стилусът има същата гаранция (24 месеца) като телефона, но утре ще отида в сервиза на Самсунг.
Бъдете живи, здрави и много щастливи!
Цитирай
#9

Дали не е софт проблем?
И моя започна да се дисконектва и процентите на заряда играят от 100 до 90 (това започна след последния ъпдейт)!
Цитирай
#10

(2021-09-23, 14:45:48)radko1981 написа:  Дали не е софт проблем?
И моя започна да се дисконектва и процентите на заряда играят от 100 до 90 (това започна след последния ъпдейт)!

И аз имам такива съмнения. Но не знам дали е така.
Цитирай
#11

Здравейте, при мен се наблюдава подобен проблем(Note10 plus) . В менюто на s pen /въздушни действия. Системата се свързва с s pen и показва 100% в следващият момент влиза отново в режим на свързване(минават около 1-2мин) след което изписва връзката е прекъсната. Моля поставете s pen в телефона за да го свържете (а той си е в телефона). След като го извадя и поставя отново, процесът на свързване започва и се стига до същия резултат.
Пробвах с нулиране на s pen, но не даде резултат.
Пробвах с рестартиране на телефона, също без резултат.
Пробвах с активиране и де активиране на самолетен режим, временен резултат (няколко минути 2-3).
След което вече дори и не иска да се свърже с s pen.
Предполагам кондензатор на s pen?! И да се оглеждам за нов!
[-] 1 потребител изказва благодарност на Vladoc83 за това мнение:
  • LangOff
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)