Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Galaxy S20 FE PWM/ШИМ
#1

Здравейте. По информация на notebookcheck този телефон използва DC Dimming над 30% якрост и съответно няма ШИМ, но видях коментар в редит на потребител, който се оплаква, че след ъпдейт към One UI 3.0 DC Dimming е премахнат и телефонът използва ШИМ от 0% до 100% яркост. Тъй като не можах да намеря достатъчно информация дали това наистина е така, бих помолил някой, който има телефона и е ъпдейтнал до One UI 3.0 да сподели (да провери с камера на друг телефон дали над 30% яркост има ШИМ).
Цитирай
Аксесоари
#2

Аз съм с S20+ и в началото като го ползвах имах страшни главоболия, което си го обяснявам с въпросния ШИМ. Това е проблем на цялата s20 серия, което съм установил от клиповете в нета.

Изпратено от моят SM-G985F с помощта на Tapatalk
Цитирай
#3

(2021-09-08, 01:40:29)Atheros98 написа:  Здравейте. По информация на notebookcheck този телефон използва DC Dimming над 30% якрост и съответно няма ШИМ, но видях коментар в редит на потребител, който се оплаква, че след ъпдейт към One UI 3.0 DC Dimming е премахнат и телефонът използва ШИМ от 0% до 100% яркост. Тъй като не можах да намеря достатъчно информация дали това наистина е така, бих помолил някой, който има телефона и е ъпдейтнал до One UI 3.0 да сподели (да провери с камера на друг телефон дали над 30% яркост има ШИМ).

Как се проверява?
Цитирай
#4

(2021-11-08, 14:47:07)daniel77 написа:  Как се проверява?

Отваря се нещо с бял фон и се гледа с камерата на друг телефон дали минават по-тъмни или по-светли ивици. Друг начин е с размахването на химикал или молив пред дисплея - ако няма ШИМ, самото движение изглежда гладко, а ако има, се вижда все едно размахваш много химикали (не знам колко разбираемо го обясних  Big Grin , има доста клипчета, които показват как се проверява). Така де, купих си телефона и си отговорих на въпроса - има ШИМ, който от 30% до 100% е еднакъв, но под 30% е доста по-голям. Явно няма OLED/AMOLED дисплей без ШИМ. Аз лично имах проблеми с чувствителността на тъч скрийна и отделно на дисплея ми се появи лилава линия (не знам дефектна бройка ли улучих или още не са оправили проблемите с дисплеите при този модел), та върнах телефона в 14-дневния срок и си взех A52s.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)