Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Забрана за актуализация
#1

Здравейте!
Има ли някаква възможност за забрана на актуализирането на дадена апликация?
В случая бих желал, ако е възможно разбира се, да не се актуализира HERE WeGo, тъй като след последните актуализации, вече липсва опция за гласова навигация на български език.
Цитирай
Аксесоари
#2

През Google Play - HERE WeGo - Трите точки и деактивирай опцията за актуализации.

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • jhoro
Цитирай
#3

(2021-09-16, 08:51:54)NoMaD написа:  През Google Play - HERE WeGo - Трите точки и деактивирай опцията за актуализации.

По-точно - „опцията за Автоматично актуализиране“.

Цялостно спиране на актуализации, не е възможно.
Просто предложението, за съответното приложение, ще си „виси“ там някъде.

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай
#4

Изключи си като цяло автоматичното актуализиране на приложенията. Ще ти се появяват нотификации че има актуализации но ще трябва ръчно да го правиш.

 Sony Ericsson experia X10I LG OPTIMUS 3D Samsung Galaxy Note 2. Note 3. Note 5. Samsung galaxy S8+, S10+ S20 Ultra S21 Ultra. S23 Ultra 1Tb
[-] 2 потребители изказват благодарност на gazibarev за това мнение:
  • Ivan_Bonev, jhoro
Цитирай
#5

Ясно.
Значи няма възможност да се спрат актуализациите само на дадена апликация/приложение.
По принцип автоматичната актуализация ми е деактивирана. Обаче, вече няколко пъти, без да се съобразя, задействам опцията "Актуализиране на всички" , когато има някакви актуализации, и по този начин, без да искам, актуализирам и въпросната апликация, и после се налага да я деинсталирам, и да инсталирам версия която има опция за гласова навигация на български.
Рядко ползвам навигация, но когато ползвам, винаги се осланям на гласовата насоченост.

HERE WeGo ползвам от много години, може би има вече 15, още от смартфоните на NOKIA със Symbian, и винаги съм бил безкрайно доволен.
Сега обаче, с липсата на гласова навигация на български език, тая апликация ми е непотребна.
Цитирай
#6

Моята е версия (която е и в Стора):
2.0.15189
8.30.122.153
и има гласова навигация (Bulgarian natural-sounding voice, female)

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
[-] 1 потребител изказва благодарност на alexbg67 за това мнение:
  • jhoro
Цитирай
#7

И моята има български език,с най новата версия съм.
Може да се изтегли стара версия и да се пробва https://apkpure.com/here-wego-maps-navig...e.app.maps

Huawei P30
Цитирай
#8

(2021-09-16, 13:35:14)m65 написа:  Ясно.
Значи няма възможност да се спрат актуализациите само на дадена апликация/приложение.
По принцип автоматичната актуализация ми е деактивирана. Обаче, вече няколко пъти, без да се съобразя, задействам опцията "Актуализиране на всички" , когато има някакви актуализации, и по този начин, без да искам, актуализирам и въпросната апликация, и после се налага да я деинсталирам, и да инсталирам версия която има опция за гласова навигация на български.
Рядко ползвам навигация, но когато ползвам, винаги се осланям на гласовата насоченост.

HERE WeGo ползвам от много години, може би има вече 15, още от смартфоните на NOKIA със Symbian, и винаги съм бил безкрайно доволен.
Сега обаче, с липсата на гласова навигация на български език, тая апликация ми е непотребна.
Сещам се за два варианта да не се актуализира автоматично дадено приложение. Само да уточня, че наблюденията са ми от други приложения и има вероятност да не сработят в конкретния случай (по-скоро не ми се вярва да не важат и тук но все пак).
Първият вариант е да се инсталира модифицирана версия на приложението (съответно необходимата).
Вторият е да се модифицира ръчно SDK версията, с по-ниска.
И в двата случая обаче инсталацията на приложението ще трябва да се случи не през google play, а ръчно (т.е. трябва да е разрешено инсталиране от неизвестни източници). При първия вариант ще трябва да се доверите на модифициралият версията, че не е добавил някой и друг неприятен ред код. При втория няма такава опасност, ако човек си го направи сам, но съответно ще са необходими някакви познания.
Моите наблюдения и при двата случая са, че в Play Store-a приложението се вижда като инсталирано, но не излиза, че има актуализация (ако е налична такава) и натискането на "Актуализиране на всички" не засяга съответното приложение.

Sent from my M2007J3SG using Tapatalk

Samsung Galaxy S II, Lenovo A3000-H, Meizu MX4, Redmi 4 Prime
Цитирай
#9

Here WeGo има гласова навигация на български език! Преди малко я ползвах Smile
Цитирай
#10

(2021-09-16, 13:35:14)m65 написа:  Сега обаче, с липсата на гласова навигация на български език, тая апликация ми е непотребна.

Приеми го като стимул - да научиш друг език.

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай
#11

Момчета, новата версия на въпросната навигация, ползва синтез на речта различен от до сега предлаганата опция да си избереш/изтеглиш език за гласови напътствия.
В случая мобилното ми устройство е Samsung и имам опция да избера само от тия двете програми за синтез на речта ( Samsung и Google). А никоя, от тия двете, не поддържа български език.

[Изображение: Screenshot-20210914-100132-Settings.jpg] [Изображение: Screenshot-20210914-100151-Samsung-text-...engine.jpg] [Изображение: Screenshot-20210914-100229-Settings.jpg] [Изображение: Screenshot-20210914-100308-Speech-Servic...Google.jpg]
Цитирай
#12

Избора не трябва да е оттам, вече е е ясно как да Не актуализираш, предлагам да пренесеш проблема в раздела за джипиес и там да нищим каката, където не ти говори.
ПП
Свърши ми бързия Нет и не мога да ти кача шот от менюто, нека Дориани или Куин го направят.

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
[-] 1 потребител изказва благодарност на alexbg67 за това мнение:
  • jhoro
Цитирай
#13

Ето при мен


Прикачени файлове Миниатюри
           

Huawei P30
[-] 1 потребител изказва благодарност на DoryanY за това мнение:
  • alexbg67
Цитирай
#14

(2021-09-17, 06:49:10)alexbg67 написа:  ... каката, където не ти говори.

Ако много я е псувал - може да му е сърдита!
Цитат:GPS навигация в колата на блондинка:
- След 50 метра отбийте вляво и спрете да сляза!

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай
#15

(2021-09-17, 07:18:03)DoryanY написа:  Ето при мен

Това е стара версия на въпросната апликация.....
Искам, като инсталирам стара версия, като тази която си дал за пример, да не може да се актуализира.
Това беше и замисълът ми, продиктувал да напиша тази тема.

(2021-09-17, 06:19:46)m65 написа:  Момчета, новата версия на въпросната навигация, ползва синтез на речта различен от до сега предлаганата опция да си избереш/изтеглиш език за гласови напътствия.
В случая мобилното ми устройство е Samsung и имам опция да избера само от тия двете програми за синтез на речта ( Samsung и Google). А никоя, от тия двете, не поддържа български език.

[Изображение: Screenshot-20210914-100132-Settings.jpg] [Изображение: Screenshot-20210914-100151-Samsung-text-...engine.jpg] [Изображение: Screenshot-20210914-100229-Settings.jpg] [Изображение: Screenshot-20210914-100308-Speech-Servic...Google.jpg]

То просто няма избор да е от друго място. Самата програма си го изписва абсолютно коректно, че езикът на моят мобилен апарат, в случая български, не се поддържа от HERE WeGo.


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#16

Днес поради други причини (пръстите по-бързи от мисълта) се наложи да деинсталирам HERE WeGo.
И понеже я ползвам - взех че я инсталирах наново от Google Play.
Версия
2.0.15189
8.30.123.154
И... о, чудо - има и български език за навигиране.
Както е в снимките на DoryanY. И още по-голямо чудо - даже работи. Wink
Цитирай
#17

(2021-09-17, 12:28:37)m65 написа:  Това е стара версия на въпросната апликация.....
Искам, като инсталирам стара версия, като тази която си дал за пример, да не може да се актуализира.
Това беше и замисълът ми, продиктувал да напиша тази тема.


То просто няма избор да е от друго място. Самата програма си го изписва абсолютно коректно, че езикът на моят мобилен апарат, в случая български, не се поддържа от HERE WeGo.
Как стара, отварям Гугъл плей, няма актуализация, и показва тази.


Прикачени файлове Миниатюри
   

Huawei P30
Цитирай
#18

(2021-09-17, 13:31:26)DoryanY написа:  Как стара, отварям Гугъл плей, няма актуализация, и показва тази.

Ами при мен е съвсем друга версия.


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#19

(2021-09-17, 12:28:37)m65 написа:  То просто няма избор да е от друго място. Самата програма си го изписва абсолютно коректно, че езикът на моят мобилен апарат, в случая български, не се поддържа от HERE WeGo.

Има и друго написано, ама кой да чете?

.png Screenshot.png Размер: 64.08 KB  Сваляния: 124

На принципа „Text-to-Speech“.

При мен съобщенията си ги има като „mp3 файлове“!

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай
#20

(2021-09-17, 13:19:41)isbotev написа:  Днес поради други причини (пръстите по-бързи от мисълта) се наложи да деинсталирам HERE WeGo.
И понеже я ползвам - взех че я инсталирах наново от Google Play.
Версия
2.0.15189
8.30.123.154
И... о, чудо - има и български език за навигиране.
Както е в снимките на DoryanY. И още по-голямо чудо - даже работи. Wink

Ще пробвам и аз да я деинсталирам. Възможно е да са премахнали новите версии за България, тъй като има доста оплаквания.
Справка:
HERE WeGo

(2021-09-17, 13:53:06)jhoro написа:  Има и друго написано, ама кой да чете?


На принципа „Text-to-Speech“.

При мен съобщенията си ги има като „mp3 файлове“!

Ами качил съм четири снимки на десктопът на телефона, които са точно следствие на кликане върху този надпис.
И кликайки върху този надпис, те отвежда до менюто, където имаш право да си избереш дали да бъде Синтез на речта от Samsung или от Google.
Постарах се да бъда максимално обстоятелствен, за да може да бъда разбран.
Телефонът ми е с Български CSC


Прикачени файлове Миниатюри
   
[-] 1 потребител изказва благодарност на m65 за това мнение:
  • jhoro
Цитирай
#21

(2021-09-16, 14:26:22)alexbg67 написа:  Моята е версия (която е и в Стора):
2.0.15189
8.30.122.153
и има гласова навигация (Bulgarian natural-sounding voice, female)

Тази версия е описана като „HERE WeGo – Градска Навигация“ - https://play.google.com/store/apps/detai...l=bg&gl=US
за разлика от другите варианти.

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай
#22

А иначе, които иска да пробва за какво иде реч, може да си изтегли версията за която коментирам, тъй като, явно, е премахната за България.
Ето Линк :
HERE WeGo v.4.2,000

(2021-09-17, 14:14:44)jhoro написа:  Тази версия е описана като „HERE WeGo – Градска Навигация“ - https://play.google.com/store/apps/detai...l=bg&gl=US
за разлика от другите варианти.

Ами към тази версия се актуализира.
И това явно се случва с много потребители, което е видно от мненията...
Цитирай
#23

(2021-09-17, 14:16:21)m65 написа:  Ами към тази версия се актуализира.
И това явно се случва с много потребители, което е видно от мненията...

Точно тази версия ... има български!

[Изображение: _ZMCceKycDjfL-Fpnenmy6ovifwoxL93rSUcTLHA...authuser=0]

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай
#24

В нашата версия гласът е натурален, пише си го, не е синтезиран, Нямам идея какво е качил колегата, ползвам Уейз, включих се само да помогна, ако мога...

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
[-] 1 потребител изказва благодарност на alexbg67 за това мнение:
  • jhoro
Цитирай
#25

(2021-09-17, 14:14:44)jhoro написа:  Тази версия е описана като „HERE WeGo – Градска Навигация“ - https://play.google.com/store/apps/detai...l=bg&gl=US
за разлика от другите варианти.

А другата 4.2.000 се води Бета https://play.google.com/store/apps/detai...e.app.wego

Huawei P30
[-] 1 потребител изказва благодарност на DoryanY за това мнение:
  • jhoro
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)