Анкета: Колко пари бихте отделили за рутер? - Нямате права да гласувате в тази анкета.
0лв. - 50лв.
17.78%
8
17.78%
50лв. - 100лв.
22.22%
10
22.22%
100лв. - 150лв.
28.89%
13
28.89%
150лв. - 200лв.
11.11%
5
11.11%
200лв. - 250лв.
6.67%
3
6.67%
250лв. - 300лв.
6.67%
3
6.67%
Над 300лв.
6.67%
3
6.67%
* Вие гласувахте в анкетата Резултатите

Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Колко пари бихте отделили за рутер?
#1

[Изображение: 11472964911134.jpg]
Колко пари бихте отделили за рутер?

По идея на @alexbg67

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • Be6i4
Цитирай
Аксесоари
#2

До към 300 лв мисля има достатъчно мощни устройства за покриване нуждите на домашна мрежа с поне половин дузина лакоми за ресурси и още толкова само за настройване и управление. Трябва да има свободна мощност, не да работи на предела на възможностите си.

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
[-] 1 потребител изказва благодарност на alexbg67 за това мнение:
  • milss
Цитирай
#3

Преди 6 години и нещо си взех: Linksys EA6900 AC1900 Smart Wifi router (тогава беше около 350 лева).

Много съм доволен, защото конфигурираш настройките един път и забравяш за рестарти през определено време, забивания при натоварване и т.н. спрямо предишния ми TP-Link WR1043nd.
Скъп е, но спрямо спестени нерви си е избил парите отдавна Big Grin
Гледам в pazaruvai последна цена от март 2021-ва почти 300 лв. - така че не е паднала много за над 6 години.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#4

(2021-09-22, 13:15:19)alexbg67 написа:  До към 300 лв мисля има достатъчно мощни устройства за покриване нуждите на домашна мрежа с поне половин дузина лакоми за ресурси и още толкова само за настройване и управление. Трябва да има свободна мощност, не да работи на предела на възможностите си.

Неща стигнем до въпросното количество устройства

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай
#5

Някой може да напише че ще отдели 100-150лв но да вземе 3 рутера
Друг да напише пак толкова, но да добави и меш система
Трети може да си купи по-скъп рутер, за да не се налага да купува няколко по-евтини
Ако е за къща на 3 етажа, инвестицията може и да мине 600-700лв
Цитирай
#6

От 0-50 бих взел само за място, на което голямо покритие и бърза скорост не са ми важни. Също така за немного ползване/2-3 месеца годишно/Не че не вършат работа, но компромис е възможен. За нормална ежедневна употреба 100- 150 е нормално за мен.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#7

(2021-09-22, 14:42:50)pepy1 написа:  От 0-50 бих взел само за място, на което голямо покритие и бърза скорост не са ми важни. Също така за немного ползване/2-3 месеца годишно/Не че не вършат работа, но компромис е възможен. За нормална ежедневна употреба 100- 150 е нормално за мен.

За един телефон - който и без това си има LTE и за един компютър - и 50 лева са много.

Иначе ... оня ден се замислих за Huawei AX3 Quad-Core (WS7200-20) - в диапазона 100-150.
Ама не щото ми трябва - а щото мога да си го купя.

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай
#8

Няма как да разбереш, че не ти трябва, докато не си го вземеш.
След това ще се чудиш защо не си сменил рутера по-рано.
4-5 години е нормален период за смяна на рутер с по-съвременен
Цитирай
#9

(2021-09-22, 15:06:12)solo5 написа:  Няма как да разбереш, че не ти трябва, докато не си го вземеш.
След това ще се чудиш защо не си сменил рутера по-рано.
4-5 години е нормален период за смяна на рутер с по-съвременен

Бълнуваш!
Ако компа сдаде багажа - и остана само на телефон - пак ли ще ми трябва ... някакъв?

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай
#10

Ако искаш да ползваш WiFi в домашна мрежа може и да ти трябва, не мислиш ли?

(2021-09-22, 15:12:11)jhoro написа:  Бълнуваш!
Ако компа сдаде багажа - и остана само на телефон - пак ли ще ми трябва ... някакъв?
Цитирай
#11

(2021-09-22, 15:17:57)solo5 написа:  Ако искаш да ползваш WiFi в домашна мрежа може и да ти трябва, не мислиш ли?


(2021-09-22, 14:47:43)jhoro написа:  За един телефон - който и без това си има LTE

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
[-] 1 потребител изказва благодарност на jhoro за това мнение:
  • _nib_
Цитирай
#12

Разбира се че ако ползваш само мобилни данни, не ти трябва рутер
Нека не цапаме темата. Тя е все пак за тези, които ги ползват
[-] 1 потребител изказва благодарност на solo5 за това мнение:
  • jhoro
Цитирай
#13

До 50лв.Повече не ми трябва. Последния рутер ми е 35лв.Компа сдаде багажа, но децата и жената го ползват, защото са с малко мегабайти.Напоследък компа не се ползва щот има телефони.Освен това трябва и за онлайн учене, когато се наложи.Опитах с рутерче тип "бисквитка" с моята неограничена карта, но с 5 устройства скоростта пада и не става.

Xiaomi 11t pro 5g 128GB/8GB
[-] 1 потребител изказва благодарност на fu4ko за това мнение:
  • jhoro
Цитирай
#14

(2021-09-22, 16:11:18)solo5 написа:  Разбира се че ако ползваш само мобилни данни, не ти трябва рутер
Нека не цапаме темата. Тя е все пак за тези, които ги ползват

Темата се оцапа от дългото обясняване, ама накрая разбра идеята.
За сравнително слабо потребление - категорията 50 - 100 е лукс.
(2021-09-22, 16:20:38)fu4ko написа:  До 50лв. Повече не ми трябва. Последния рутер ми е 35лв. Компа сдаде багажа, но децата и жената го ползват, защото са с малко мегабайти. Напоследък компа не се ползва щот има телефони.Освен това трябва и за онлайн учене, когато се наложи. Опитах с рутерче тип "бисквитка" с моята неограничена карта, но с 5 устройства скоростта пада и не става.

Бисквитката за 2 телефона + 2 компютъра, но не едновременно - бива. За 2 години се скапа батерията.
Но това е по-висока категория. Само бисквитка е над 150 лева.

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай
#15

Бисквитката още от началото батерията не ми хареса.Не държи ток хубаво. Замина да поддържа едни лампи да светват и гаснат в определен час.

Xiaomi 11t pro 5g 128GB/8GB
[-] 1 потребител изказва благодарност на fu4ko за това мнение:
  • jhoro
Цитирай
#16

(2021-09-22, 17:05:34)fu4ko написа:  Бисквитката още от началото батерията не ми хареса.Не държи ток хубаво. Замина да поддържа едни лампи да светват и гаснат в определен час.

А как работи без батерия? Само от мрежата не може.

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
[-] 1 потребител изказва благодарност на jhoro за това мнение:
  • fu4ko
Цитирай
#17

(2021-09-22, 17:12:36)jhoro написа:  А как работи без батерия? Само от мрежата не може.

Батерията си е вътре. Просто след зареждане съм гасил устройството и на другия ден включвам и батерията е на 10%.Иначе след зареждане при включено полжение после изкарва 3,понякога и 4 часа.

Xiaomi 11t pro 5g 128GB/8GB
Цитирай
#18

Наскоро имах проблем с предоставения безплатен от доставчика. Помолих тук за съвет и ми беше даден, възползвах се и съм много доволен. В диапазона 100-150 лв. е по разпределението в анкетата. Бих дал и повече, ако си струва. Нищо против по-евтините, но "евтино" и "качествено" твърде рядко са в едно и също изречение.
[-] 3 потребители изказват благодарност на L1892 за това мнение:
  • alexbg67, DoryanY, jhoro
Цитирай
#19

(2021-09-23, 09:38:07)L1892 написа:  Наскоро имах проблем с предоставения безплатен от доставчика. Помолих тук за съвет и ми беше даден, възползвах се и съм много доволен. В диапазона 100-150 лв. е по разпределението в анкетата. Бих дал и повече, ако си струва. Нищо против по-евтините, но "евтино" и "качествено" твърде рядко са в едно и също изречение.

Освен това - "евтино" и "качествено" са относителни понятия!
За един евтина кола е под 50К, за друг - и 10К е скъпо.

В математиката има принцип - „необходимото и достатъчно условие“!

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
[-] 1 потребител изказва благодарност на jhoro за това мнение:
  • L1892
Цитирай
#20

Прав си по принцип, но както и да го погледнеш, за 15 лв. рутер от доставчик няма как да е нещо по-различно от евтин боклук. Wink

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#21

(2021-09-23, 14:16:30)alexbg67 написа:  Прав си по принцип, но както и да го погледнеш, за 15 лв. рутер от доставчик няма как да е нещо по-различно от евтин  боклук. Wink

Чакай сега! Рутер, купен от доставчик и същия - купен „свободно“ са с много различни цени!

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай
#22

Такива предоставят "безплатно", не че не са ти го калкулирали към услугата. Както и да е.

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
[-] 1 потребител изказва благодарност на alexbg67 за това мнение:
  • jhoro
Цитирай
#23

Посочих около 100-150 лв в анкетата, защото нищо не разбирам от рутери. Сега е времето да попитам и разбиращите, много скоро ще се местя в друго жилище и ще ми се наложи да купувам рутер. Бих искал да ки кажете какво да купя, нещо бюджетно, което ще върши работа, ще живея сам и  евентуално ще си купя и лаптоп, телевизора също е Самсунг андроид и ми трябва стъбилен рутер който да поддържа висока скорост на download. Доставчика на и-нет все още не е избран, но съм гледал пакети с които предоставят около 150/mbs и-нет.
Цитирай
#24

(2021-09-23, 09:38:07)L1892 написа:  Наскоро имах проблем с предоставения безплатен от доставчика. Помолих тук за съвет и ми беше даден, възползвах се и съм много доволен. В диапазона 100-150 лв. е по разпределението в анкетата. Бих дал и повече, ако си струва. Нищо против по-евтините, но "евтино" и "качествено" твърде рядко са в едно и също изречение.
И аз съм на същото мнение,защото и аз бях с рутер от евтина марка Tp Link и за 30 лв.но ми "пускаше'' 30% от интернета за който плащах и много ме дразнеше това.Смених го с Linksys е1200 за 120 лв.който си ''пуска''пълната скорост която съм платил.При следваща смяна на рутера ще отделя около 200 лв защото си струва,и съм се обедил в това,не само при рутерите е така,че трябва да се купува продукти на доказани марки,за да не се купува по 2 пъти.

Huawei P30
Цитирай
#25

(2021-09-23, 14:37:46)DoryanY написа:  И аз съм на същото мнение,защото и аз бях с рутер от евтина марка Tp Link и за 30 лв.но ми "пускаше'' 30% от интернета за който плащах и много ме дразнеше това.Смених го с Linksys е1200 за 120 лв.който си ''пуска''пълната скорост която съм платил.При следваща смяна на рутера ще отделя около 200 лв защото си струва,и съм се обедил в това,не само при рутерите е така,че трябва да се купува продукти на доказани марки,за да не се купува по 2 пъти.

Гледай - освен доказаната марка, да е доказано - че е от марката!

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)