Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Пак за сигурността на китайските телефони
#1

Попаднах на статия, която може да заинтересова притежателите или бъдещите такива на MI10T : https://www.slashgear.com/xiaomi-china-g...-22692141/
Предвид почти еднаквия софтуер, с този на MI10T PRO не съм далече от мисълта, че и той има подобни "способности" (или пък си е в кода на MIUI и засяга много повече модели).
Интересното е, че доста от зловредните приложения (някои не харесват думата Вируси) ползват този тип организация на комуникацията с устройствата.
Ако някой си е правил труда (дори от чисто любопитството) да проверява какво излиза от смартфона му ще бъде интересно да сподели.



П.п. 1. Темата не е за цел да плюем по китайските телефони (аз също ползвам такъв), а чисто информативна. Не гарантирам за истинността на статията, не съм я писал аз.

П.п. 2. Не открих подходящо място, където да споделя линка, затова пускам нова тема (ако модераторите преценят, че има подобна моля, да направят, каквото е необходимо).

Sent from my M2007J3SG using Tapatalk

Samsung Galaxy S II, Lenovo A3000-H, Meizu MX4, Redmi 4 Prime
Цитирай
Аксесоари
#2

И аз четох. Показа ми се в браузъра на български. Пишеше и за модел на Huawei.

Xiaomi 11t pro 5g 128GB/8GB
Цитирай
#3

Още малко камъни в нашите градинки (т.е. в градинката на Xiaomi) : https://www.ftm.eu/articles/xiaomi-phone...heir-users

П.п. Пак да си кажа, че нищо не намеквам, натъртвам или провокирам. Просто като ползвател на марката ми е интересно.

Sent from my M2007J3SG using Tapatalk

Samsung Galaxy S II, Lenovo A3000-H, Meizu MX4, Redmi 4 Prime
Цитирай
#4

Четем подобни статии всеки ден . Кое вярно, кое преувеличено. Истината е ,че болшенството факти са верни за всички в топ 20 производители на смартфони и друга потребителска електроника.
Цитирай
#5

Съгласен съм. На мен лично ми прилича на крадеца вика дръжте крадеца (т.е. и двете страни са един дол дренки). Кой е по-добър и кой по-лош времето ще покаже.

Sent from my M2007J3SG using Tapatalk

Samsung Galaxy S II, Lenovo A3000-H, Meizu MX4, Redmi 4 Prime
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)