Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 3.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xiaomi 12 ще бъде първият смартфон с най-новия процесор Snapdragon
#1


 
Цитирай
Аксесоари
#2

Имат огромен потенциал, все пак цяла държава стои зад гърба им... Остава да назначат и втори индиец, пък дано Мяу заприлича на нещо... Smile

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#3

Малко извън темата ( като горното мнение ), но трябва да ги направят всички още при стартиране да имаш избор - чист Андроид или фирмения скин. Имаше едно Леново преди, което беше така.

Sent from my M2007J3SG using Tapatalk
Цитирай
#4

(2021-09-27, 06:28:15)dani_z25 написа:  Малко извън темата ( като горното мнение ), но трябва да ги направят всички още при стартиране да имаш избор - чист Андроид или фирмения скин. Имаше едно Леново преди, което беше така.

Sent from my M2007J3SG using Tapatalk

Не виждам смисъл. Точно фирменият скин и отчасти дизайнът отличават телефоните, които иначе са с еднакъв хардуер.

[Изображение: Meizu-logo.png]
Цитирай
#5

Не съм съгласен, че хардуера е еднакъв. Аз принципно съм си фен на MIUI, написах го по-скоро защото много хора плюят по фирмените скинове и да имаш избор би било добре.
То, че никой няма да го направи това е ясно.

Sent from my M2007J3SG using Tapatalk
Цитирай
#6

(2021-09-29, 07:20:48)dani_z25 написа:  Не съм съгласен, че хардуера е еднакъв. Аз принципно съм си фен на MIUI, написах го по-скоро защото много хора плюят по фирмените скинове и да имаш избор би било добре.
То, че никой няма да го направи това е ясно.

Sent from my M2007J3SG using Tapatalk

Избор има - достатъчно телефони с чист Андроид.

[Изображение: Meizu-logo.png]
[-] 1 потребител изказва благодарност на mayaiv за това мнение:
  • MeltrumSpectrum
Цитирай
#7

(2021-09-26, 22:05:57)alexbg67 написа:  Имат огромен потенциал, все пак цяла държава стои зад гърба им... Остава да назначат и втори индиец, пък дано Мяу заприлича на нещо... Smile

Цяла държава не. Последно OPPO и VIVO доминираха пазара в Китай. Вероятно и тук ще се наложат в даден момент, но до тогава си остава Xiaomi. 

Нещо интересно по темата  Smile изглежда Xiaomi вече тестват Xiaomi 12 и ще започнат масово производство. Вероятно това ще им даде шанса да използват лозунга "Първия телефон в сета с 4nm процесор". Има логика, маркетинга оказва голямо влияние при продажбите, но определено бързат. Кризата с чипове също няма как да не им повлияе и вероятно ще стане като с Pixel 6 и сгъваемите на Samsung - хората искат, но бройки няма  Smile Въпреки това, вероятно ще видим серията преди края на годината. Предполагам ще се позабавят с продажбите. 


Как говориш, след като нямаш мозък? - попита Дороти.
- Не знам - каза Плашилото - но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят.

[-] 1 потребител изказва благодарност на MeltrumSpectrum за това мнение:
  • airbus
Цитирай
#8

Те постоянно пускат нови телефони. Едва ли за флагманите няма да имат чипове, пък и не се продават толков,а колкото средния клас.

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#9

Така е Smile Не съм съвсем сигурен, но вероятно голяма част на продажбите дължат на ниския и средния си клас. Серията Redmi се продава много добре.

Как говориш, след като нямаш мозък? - попита Дороти.
- Не знам - каза Плашилото - но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят.

Цитирай
#10

Камерата на Xiaomi 12 Ultra може да получи усъвършенствана оптична стабилизация - изненадана останах, че актуални флагмани нямат.

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#11

Много се негодуваше за това..

Как говориш, след като нямаш мозък? - попита Дороти.
- Не знам - каза Плашилото - но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят.

Цитирай
#12

Дали ще е ексклузивно за Ultra-та, обаче?

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#13

Xiaomi 12 предлага 6.28" диагонал на екрана, което не звучи особено малко, но на фона на все по-големите телефони с 6.7-6.8" дисплеи означава значително по-удобни размери.
[Изображение: bb3ccefa7996.jpg]
Източник

 
Цитирай
#14

Вече го презентираха и пуснаха в продажба. Smile

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай
#15

Xiaomi 12 Pro предлага тройна 50 МР камера, Snapdragon 8 Gen 1 и 120 W зареждане.

https://nixanbal.com/xiaomi-12-pro-predl...zarezhdane

 
Цитирай
#16

Xiaomi 12 Ultra няма да има. Вместо това ще излезе Mix 5 Pro с камера Leica.
[Изображение: 87b78d1aee0e.jpg]
Източник

 
Цитирай
#17

Последен процесор и зарядното в кутията.
Браво. Така се прави, макар, че е нещо което трябва да си е по подразбиране.
Xiaomi ги бива като телефони, но минуса им е, че ги няма никъде, Редми 11 про излезе преди месеци, никъде го няма, навит съм и за 12ката, ама коя ще я пуснат в продажба в Европа един Господ знае.
Цитирай
#18

(2022-01-06, 10:06:10)NoMaD написа:  Xiaomi 12 Ultra няма да има. Вместо това ще излезе Mix 5 Pro с камера Leica.
Типично поведение на китайците. Залежали дисплеи от Miband 5 и създадоха 11 Ултра. Създахоха някакви потребители и фенска маса, спират серията... Нямат предвидимост, нямат ясна стратегия, потребителят остава излъган, дори и да иска да си купи следващ телефон от серията. За Китай е ОК да правят подобни изпълнения, това име в културата. Извън Китай не е ОК.

Аз лично телефон Xiaomi висок клас няма да си взема, докато:
1. Не закрепят софтуера до прилично ниво.
2. Международните версии не почнат да получават същото внимание като функционалности и поддръжка, съотносими на китайските версии. Да се разбира като си купиш китайфон от Xiaomi, да знаеш че ще получиш всичко, което получава китайската версия, изключвам специфични услуги за китайския пазар. Фиксове и ъпдейти да се получават едновременно от всички. Както и в хардуерно отношение да няма разделение.

Докато китайците ни смятат за втора ръка потребители, но искат по-високи цени за устройствата си т.е. искат повече пари от нас, аз ще ги бойкотирам. Искат ли пари, да предоставят съответното качество и отношение.



Изпратено от Galaxy Tab S7+

Cognosce te ipsum!
[-] 5 потребители изказват благодарност на kayovas за това мнение:
  • foxhd, greenandroid, martoo, TNTKZ, valkov2
Цитирай
#19

(2022-01-06, 10:06:10)NoMaD написа:  Xiaomi 12 Ultra няма да има. Вместо това ще излезе Mix 5 Pro с камера Leica.
[Изображение: 87b78d1aee0e.jpg]
Източник

Уникално грозна визия! Все едно че са лепнали Mini CD отзад
Цитирай
#20

(2022-01-08, 13:21:14)solo5 написа:  Уникално грозна визия! Все едно че са лепнали Mini CD отзад
Ти си е буквално копие на Huawei Mate 40 Pro . Докато не си оправят бъгавия MIUI няма повече да взема тяхно устройство . Като гледам в последните години изобщо не наблягат . Бълват бъгави MIUI версии една след друга . Да не говорим за Android ъпдейти . Смях . Китайски пръчки с неправилно написан софтуер . Доста хляб има да изядът (софтуерно) . Единственият им плюс е ниската цена (то вече и тя не е много ниска) . Ако сложиш на една маса други флагмани и им сложиш една и съща цена надали някой ще вземе китайчето . Може би ще има 2-3ма от форума където ще го вземат (дали от лудост или фенщина) . Да наблегнат на софтуера и могат и да им се получат нещата . Нямам нищо против ама да делиш EU от China и то откъм софтуерна поддръжка , бързина на ъпдейтите и функции говори само по себе си кой им е приоритетния пазар . Другите кучетата ги яли както каза колегата по-назад !

Mobile : iPhone 15 Pro Blue Titanium  + Anker Liberty Air 2 |||  Computer : MB: ASrock AB350 Pro4 , AMD Ryzen 5 5600 , GIGABYTE GeForce GTX 1660 SUPER OC 6GB GDDR6  , 16GB Dual Channel DDR4 3066 OC MHz Kingston HyperX Predator Black , Kingston 240GB A400 SSD SATA3 , WD BLUE 1TB 7200 RPM , PSU EVGA 500 W , Acer XF243YP 144hz 

[-] 1 потребител изказва благодарност на mitko.stefanov за това мнение:
  • TNTKZ
Цитирай
#21

Аз затова избирам избирам само Самсунг или Епъл - всичко друго си е посредствено.
Редми купувам също доста, но за възрастни роднини, но те както знаете искат телефон за ало ало за 200лв.
Редмитата им не са лоши.
Xiaomi 12 истината е, че изглежда и той много интересен заради 120вата зарядно, но нека да дойде в Бг първо.
Цитирай
#22

(2022-01-08, 14:38:09)Victormihov написа:  Аз затова избирам избирам само Самсунг или Епъл - всичко друго си е посредствено.
Редми купувам също доста, но за възрастни роднини, но те както знаете искат телефон за ало ало за 200лв.
Редмитата им не са лоши.
Xiaomi 12 истината е, че изглежда и той много интересен заради 120вата зарядно, но нека да дойде в Бг първо.
И аз съм същият . На свекървата взех Redmi 9 май беше (312312312 модела и имена имат) и тя е доволна . Ама тя го използва само за ало и чао . Тук там някой фейсбук и това е . Нищо друго . Хубаво ще е да пооправят малко софтуера и да се опитат да сложат по-голяма батерия (дори да е малко по-дебел телефона) а не да ми бълват зареждания с 80-120 вата. Да го направят да издържа един ден без проблем . Даже 2 дни ако направят ще е супер .  Няма значение дали човек е power user или light user . Като кажа цял ден имам предвид поне от 8 до 9-10 часа и то без проблем и някакви battery опции . По-добре да сложат по-голяма батерия и по-бавно зареждане отколкото по-малко батерия и бързо зареждане . Все пак всяка батерия си има определен брой цикли на зареждане и след определен брой почва да става зле . Бързото зареждане по 2 пъти на ден ще я изхаби за 1 или макс година и половина време . Това което приказват , че уж не вредяло са чисти лъжи . Минат 2-те години гаранция и ходи сменяй батерии после за своя сметка . Да дадът 3-4 години и мога даже да го тествам за толкова години . Има хора които не обичат да сменят телефоните си на всеки 2 години .

Mobile : iPhone 15 Pro Blue Titanium  + Anker Liberty Air 2 |||  Computer : MB: ASrock AB350 Pro4 , AMD Ryzen 5 5600 , GIGABYTE GeForce GTX 1660 SUPER OC 6GB GDDR6  , 16GB Dual Channel DDR4 3066 OC MHz Kingston HyperX Predator Black , Kingston 240GB A400 SSD SATA3 , WD BLUE 1TB 7200 RPM , PSU EVGA 500 W , Acer XF243YP 144hz 

Цитирай
#23

Абсолютно, доволен съм от 10т Про и 11Т, но това е последен път. Смешните актуализации, разделението ЕУ/Глобал и желанието им да бълват количество, вместо качество.. яко е да си зареждам телефона толкова бързо, но до там. Камерите са смотани лично за мен.. Самсунг и те ме дразнят с тия различни процесори, батерията им е кенеф, но пак са много пред китайците. За епъл - единствено мога да плюя по цената

Sent from my 21081111RG using Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на lfc4lifebg за това мнение:
  • mitko.stefanov
Цитирай
#24

С две редмита имам опит покрай моята. Note 4X и Note 8T. И двата ги взех след проучване и препоръки. Като хардуер бяха прилични, с добри батерии, добра цена. Като софтуер обаче, бяха пълна трагедия. Особено 8T. Не изкара 2 години, точно месец, преди да изтече гаранцията, го подарихме на роднина и го купихме среден клас Самсунг. На вторият ден Самсунга си получи месечният ъпдейт, после още един, отново по прилично време.
Имам и авер с 10T/Pro. Не ги различавам. Редовно се оплаква от поддръжката и софтуерни проблеми. Не му харесва и IPS дисплея, текат му очите по архаичния дисплей на моят Note.
В този ред на мисли, подкрепям мнението, че са непредвидими, зарязват добри модели, има непостоянство в целите им. Исках тяхно устройство, но покрай глезотията всеки месец да получавам ъпдейти, без да флашвам различни РОМ-ове и да чакам по 2 седмици за отключване, просто ми се уби желанието. Повярваха си и в цените. Покрай 11 Ultra се шумя известно време и просто изчезна там, откъдето се и появи. Дали ще е MIX или 12 Ultra, значение няма, ако отново е на неразумна цена и с несъщестуваща наличност и поддръжка.

Samsung Galaxy S23 Ultra + Samsung Galaxy Note 9
Цитирай
#25

Аз пък съм с 10Т от 9 месеца и съм  супер доволен. Преди сменях телефони всеки месец, с тоя както е тръгнало ще изкарам годината и освен сензора за близост друг кусур не мога да му намеря. Какъв софтуер кви бъгове. Не помня да е забило нещо софтуерно, някое приложение да не е тръгнало или крашнало. Не съм го рестартирал не помня от кога. Батерията е чук. Преди него имах С20+ голем флагман... хем се топеше 2Х по-бързо, хем се зареждаше 2х по-бавно. Камерата му наблизо не хващаше фокус - на всички не само на моя. На ми-то камерата е супер прилична. Дисплея си е лсд - затова и съм го взел. То си го пише. На който не му харесва да си вземе с амолед.
Персонализации нямало- трънки, то на къде повече...на самсунг по няма даже Smile

Ъпдейти си има, ама и да няма, то като няма бъгове за какво са ми тия ъпдейти. С ъпдейт телефона друг не става. Който иска друг сменя хардуера. А и зарязвали ги били - на жена ми е едно дърто редми 7 онзи ден се ъпдейтваше и то. И си работи вече 3г ама зверски.
И при условие, че всичко си работи айде  да не е на 6, ама на 5+ то за мен най-важната екстра вече е бързото зареждане.
Въобще не го поглеждам вечер на колко е, а като стана сутрин и на 20% да е за за 30 мин набива още едни 40% и си изкарвам деня спокйно
Бих го сменил с някое от 12-ците ако ги пуснат скоро. Ако ли не 11т, ама от 10т на 11 не виждам много смисъл.

Гледам ги при операторите 11т ако е 680лв (+ часовник, който е едни 80лв) то един с21+ със същият план  е 1350, а айфон голата 13-ка с половин дисплей най-малката памет е 1400. И нека някой да ме убеди, че всичко  им е 2Х по-хубаво -или отделните им компоненти са 2Х по-скъпи и качествени, за да е 2Х по-скъп крайният продукт. А и да не забравяме, че и  зарядно никако, не бързо, никакво не дават тия скъпите марки, та и от там да си спестят някое левче
[-] 7 потребители изказват благодарност на rumo за това мнение:
  • airbus, andro9060777, doktorra, master89q, stenlius, Victormihov, yvor
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)