Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Интернет + телевизия
#1

Здравейте колеги,

Нека тук да споделяме кой каква пакетна услуга използва и на каква такса.
В момента използвам интернет + мобилно приложение на комнет ( Бургас ) и плащах 11лв. интернет (100 Mbps) + 3лв. за приложението. За мое нещастие вече не предлагат тая услуга с приложението а искат да мина към пакетна услуга интернет + телевизия за 20 лв. Потребилскито изживяване е едно и също, просто вдигат цената. Вие какво използвате ?

П.С. телевизора е с андроид и използвам Smart Up за да гледам

Изпратено от моят Redmi Note 9 Pro с помощта на Tapatalk
Цитирай
Аксесоари
#2

Аз ползвам сателит на БСК, имам 4 приемника. Съответно мога да ползвам приложението им на 4 устройства едновременно. Интернета ми е пак от тях 50 мегабита оптика. Пакета ми е 36 лв. Въздържах се от иптв приемника им, задържам и би бокса им. Имат още хляб да ядат, за да направят услугата нормална. Проблема е в техниката им, много е некачествена.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#3

Аз съм на Булсат
Нета е 100 Mbps по оптика
Планът ми за ТВ е Стандарт,
а приемниците ми са - 1 bbox и 1 Fusion
Цената е 26,80лв за всичко
Цитирай
#4

Аз съм на А1 микс стандартен 75XL мега бита Интернет и 90 тв канала, 20 тина лева, комбиниран с мобилен план общо 36 лева. Доволен съм от телевизията, но да е с цифров приемник, защото преди бяхме с К модул, но нещо се получи проблем с ТВ тундра и картината се разваляне и сложиха цифри пиемник и сега картината е доста по добра, интернета няма проблем, при нас на село няма оптика.

Huawei P30
Цитирай
#5

Аз телевизия по принцип гледам много малко. Вкъщи съм с два телевизора и съм ги свързал сдва тв бокса. На тях имaм инсталирани TV GO и Da Player. TV GO - то ми е безплатно, а DA player е 2 или 3лв на месец. Използвам домашен интернет 100mbps на Виваком, като за него цената е 9-10лв. Гледам предимно с Da player, защото се борави удобно с дистанционно.
Цитирай
#6

Интернет КомНет, а телевизия...над 3000 канала от цял свят за €79 годишно.

Изпратено от моят POCO F2 Pro с помощта на Tapatalk

"Не си капка в океана. Ти си целият океан в една капка..."
Цитирай
#7

(2021-10-13, 16:10:31)Severna написа:  Интернет КомНет, а телевизия...над 3000 канала от цял свят за €79 годишно.

Изпратено от моят POCO F2 Pro с помощта на Tapatalk
Това плейлиста от китайците ли е ?

Изпратено от моят Redmi Note 9 Pro с помощта на Tapatalk
Цитирай
#8

За интернета - Трафик е фирмата (40 мегабита за 15 лв - от години съм на този план и ме устройва напълно). Телевизия не гледам от 20 години.
Цитирай
#9

Аз съм с 5-6 програми ефирна Smile интернет А1 300мб за 16 лева.

Samsung Galasy S23 Ultra
Цитирай
#10

(2021-10-13, 17:47:49)007 написа:  Аз съм с 5-6 програми ефирна Smile интернет А1 300мб за 16 лева.

Интернетът в комбинация с мобилна услуга ли е?
Цитирай
#11

(2021-10-13, 22:11:54)solo5 написа:  Интернетът в комбинация с мобилна услуга ли е?

Да.Четери сим карти.

Samsung Galasy S23 Ultra
Цитирай
#12

Много полезно, регистрирах онлайн заявка за нов договор за домашен нет към А1 с по-висока скорост.
Иначе ползвам ефирен сигнал и засега IPTV.

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#13

На хартия цените за скоростите на нета на А1 изглеждат прекрасно.
Даже и гигабитовият интернет е на прекрасна цена
Дано са скоростите да са близки до рекламираните и пинга да не е голям!
Цитирай
#14

@solo5 Стабилна е връзката и скоростта си е толкова.

Samsung Galasy S23 Ultra
Цитирай
#15

Аз съм на Близу, сега А1 от 15 години и съм доволен, получавам скоростта за която плащам, само лошото при нас че максималната скорост е до 90 МБ, аз плащам 75.

Пс. Това е на 2.4 Ghz рутер


Прикачени файлове Миниатюри
   

Huawei P30
Цитирай
#16

Плащам за 100...получавам Винаги около 20...25...., а сега гледам 35, което е уникална рядкост да вдигне повече от 20.... Виваком!!!
     

Xiaomi Mi 5S gold 64Gb, Xiaomi Mi 9T Carbon 6/128Gb, Honor View 20 6/128
Цитирай
#17

@niksanvn С какъв рутер си? 2.4 или 5 GHz мрежа ползваш? Това ми прилича на лимитация на 2.4г мрежата. И аз правя толкова от телефона си (през друг доставчик) на 2.4, през 5гхз и кабел е друго.
Ето и снимка, първата е през 5ghz мрежа, втората през 2.4.

Иначе ползвам Networx, 25 лв за 70 мбит/с + телевизия.


Samsung Galaxy S24+ Onyx Black 12/512 GB
Цитирай
#18

Ползвам някакъв tplink с две антени и Уж 300mbps за 40лв... на 2,4ghz, а теста е на 5метра разстояние от него. Наскоро звънях за проблеми... попитах и за тези 100, а редовно е около 20...имало е случаи да го засека около 60...70...но голяма рядкост, а оператора ми обясняваше ала-бала.. как се теглят локуми и за теорията на вероятността ?

ето и теста, докато написах това..     

Xiaomi Mi 5S gold 64Gb, Xiaomi Mi 9T Carbon 6/128Gb, Honor View 20 6/128
Цитирай
#19

Може би им се претоварва мрежата която са изградили около теб, само предположение. Не казвам че някой освен тях е виновен, но поне на мен на такова ми изглежда.
Цитирай
#20

niksanvn, странно е че скоростта ти на даунлоуд е 7 пъти по-ниска от тази на ъплоуд
Има нещо, което не е наред при теб. Иначе ping 3ms не бях виждал досега
Преди 2-3 години, когато бях на Виваком ми беше около 40ms, сега да са го подобрили до към 15-20ms ye e of/,e
Но 3ms ... Най-вероятно правят някакви шашми в тестовете
Цитирай
#21

Всъщност на повечето интернет доставчици не гарантират 100Mbps ( примерно ако за толкова плащаш ), а до 100 Mbps ... При мен на компа който е с кабел свързан към рутера винаги дава много по-добри стойности отколкото на wi fi

Изпратено от моят Redmi Note 9 Pro с помощта на Tapatalk
Цитирай
#22

Аз съм съгласен с вас... но години бях на 30mbps, а скоростта достигаше 8...15... и за години да съм го видял повече от 20mbps, не повече от пръстите на ръцете ми. Дойде време да ме "зарибяват" и изкочиха с аргумента, че Телевизията "спичала" заради слабия интернет... т. е. разиграваше се театър, а аз не исках да участвам в представлението... Месеци по-късно се оказа, че вече можело да премина на 100mbps без да променям таксата (преди това... сааамо сега... сааамо до края на месеца... сааамо ако вдигнем таксата на толкова....). Промениха я на 100mbps и телевизията ПАК си забиваше (много ясно.. ко общо има). Вече съм няколко год. (забравих вече колко) на 100mbps и каквито и тестове да съм правил (по кабел... по wifi, с друг wifi modem), Аз скорост по-голяма от 60...70... не съм виждал (и то ЕДИНИЧНИ случаи, без да променям нещо). Как може в един момент да има по-висока (около 60 и много рядко), а в повечето случаи да е около 20 + (разбирайте 90% от времето и срока). Съвета от оператора беше... не си хвърляй парите... такива са скоростите... (образно казано).
п. п. Една истинска случка по времето на "супер любо"... Колега прави договор за "Супер любо", които гарантираха, че ще е 12mbps интернет... Човека прави тестове... загуба време... нерви... тестове пак... интернета дори изчезваше... и накрая (след месец някъде).. връща се в офиса и казва да "разтрогнат" договора, понеже не го спазват.... Ааа не може... ще платите неустойка... Ще ви платя ли.... един "скандал"... един "цирк" в офиса... изпадане в истерия, че си иска "Супер Любото".... взеха го за луд и веднага смениха тактиката... Да... даааа господине, успокойте се... видяхме, че има проблем и ще разтрогнем договора.... След като го разтрогнаха, веднага му предложиха... Все пак, ако искате да сте наш клиент... вече знаем, че можем да ви предложим САМО 3mbps (казали с цялата си наглост)

Xiaomi Mi 5S gold 64Gb, Xiaomi Mi 9T Carbon 6/128Gb, Honor View 20 6/128
Цитирай
#23

Тази забавна случка за кое населено място важи? Иначе кабел от рутера до устройството, ползващо Интернет е единствената гаранция за реален пренос. Ако е далече, неудобно за кабел и има стени може да се помисли за повторител на сигнала.

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#24

@niksanvn С кабел тествал ли си скоростта скоро?

Samsung Galaxy S24+ Onyx Black 12/512 GB
Цитирай
#25

Ето скоростта при мен на А1.


Прикачени файлове Миниатюри
   

Samsung Galasy S23 Ultra
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)