Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xiaomi Redmi note 10 Pro проблем с батерията
#1

Здравейте, 
От една седмица имам Xiaomi redmi note 10 pro, но батерията ми пада доста бързо. Тази вечер (и не само тази, а от както го имам) го изключих от зарядно към 12 часа. Изчистих кеш паметта и сутринта в 6:30 беше на 93% батерия. Прикачам снимки. 
От какво може да е това бързо падане на батерията? 
Благодаря предварително на отзовалите се!


Прикачени файлове Миниатюри
       
Цитирай
Аксесоари
#2

Там където пише Класиране има опции за хардуер и детайли. Дай шотове да видим дали се е будил
Цитирай
#3

Тези ли??
Сега съм на 68% с вкл екран 1 час и 20 мин. Яркостта ми е на около 40%


Прикачени файлове Миниатюри
       
Цитирай
#4

Нещо държи телефона постоянно активен. За оптимални резултати графикате на "Събуждане" и "Включен екран" трябва да съвпадат почти напълно.
Потърси кое приложение ти прави проблеми. Постоянното сканиране на Wi-Fi и Bluetooth изключено ли е?
Ето как е при мен графиките:
 
   

POCO F5 12/256 GB





[-] 2 потребители изказват благодарност на ronnie72 за това мнение:
  • ivi_89, suffer
Цитирай
#5

Точно така, постоянно е буден и освен това имаш проблеми с обхвата (някъде на кофти клетка се свързва телефона и това също вдига консумацията.
Цитирай
#6

Изключих Wi-Fi, но възможно ли е то да държи телефона "буден" постоянно? Има ли програма, с която да видя от кое приложение може да бъде? Когато вляза на батерията няма приложение, което да изхарчва батерията.
Цитирай
#7

Тествай устройството си с BetterBatteryStats за приложение, което може да прави това.

 
Цитирай
#8

(2021-10-07, 19:15:04)ivi_89 написа:  Изключих Wi-Fi, но възможно ли е то да държи телефона "буден" постоянно? Има ли програма, с която да видя от кое приложение може да бъде? Когато вляза на батерията няма приложение, което да изхарчва батерията.

Възможно е поради няколко причини:
1. Пуснато е в GPS настройките постоянното сканиране на wifi
2. Във вайбър е избрано вайбър да контролира wi-fi настройките
3. В настройките на Wi-fi e пуснато да работят едновременно wi-fi и мобилни мрежи
4. Може да не се харесва телефона с рутера и постоянно да се рекънектва поради една или друга причина (oт dhcp lease до несъвместимост между марките)
Цитирай
#9

ivi_89, не изключвай Wi-Fi а постоянното сканиране за Wi-Fi и Bluetooth.
Намира се в меню Местоположение.
 
   

POCO F5 12/256 GB





Цитирай
#10

(2021-10-07, 19:19:12)NoMaD написа:  Тествай устройството си с BetterBatteryStats за приложение, което може да прави това.

нещо не се справих с приложението. Следвах и стъпка по стъпка от следната публикация: https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=85581
и пак не успех Sad. Някое  по - лесно за инсталиране приложение има ли?

(2021-10-08, 09:56:53)ronnie72 написа:  ivi_89, не изключвай Wi-Fi а постоянното сканиране за Wi-Fi и Bluetooth.
Намира се в меню Местоположение.
 

Благодаря! Изключих го.

(2021-10-08, 09:16:51)suffer написа:  Възможно е поради няколко причини:
1. Пуснато е в GPS настройките постоянното сканиране на wifi
2. Във вайбър е избрано вайбър да контролира wi-fi настройките
3. В настройките на Wi-fi e пуснато да работят едновременно wi-fi и мобилни мрежи
4. Може да не се харесва телефона с рутера и постоянно да се рекънектва поради една или друга причина (oт dhcp lease до несъвместимост между марките)
1. изключих го - дано да е това
2. избрано е, че използва настройките на устройството
3. не е пуснато
[-] 1 потребител изказва благодарност на ivi_89 за това мнение:
  • suffer
Цитирай
#11

(2021-10-08, 20:34:25)ivi_89 написа:  нещо не се справих с приложението. Следвах и стъпка по стъпка от следната публикация: https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=85581
и пак не успех Sad. Някое  по - лесно за инсталиране приложение има ли?
Има. Опитай с Wakelock Detector.

 
Цитирай
#12

Възможно ли е да е от самия андроид. Направих му хард ресет. Без да инсталирам нищо пак стои постоянно буден.прикачам снимка.


Прикачени файлове Миниатюри
       
Цитирай
#13

Нещо от системните настройки в самото начало го тормози. Синхронизации, сменящи се тапети, изпращане на статистики...
Цитирай
#14

Здравейте хора, изчетох темата от долу до горе и аз също имам проблем с батерията на телефона. Седи постоянно буден и не знам как да го оправя...моля за съвет
Цитирай
#15

При мен се оказа Health приложението за часовника го държи постоянно буден. Сега съм го спряла, но не получавам известия на часовника Sad
Цитирай
#16

(2021-11-07, 22:02:14)ivi_89 написа:  При мен се оказа Health приложението за часовника го държи постоянно буден. Сега съм го спряла, но не получавам известия на часовника Sad
Аз такова приложение нямам... Но и не знам къде е проблема...

(2021-11-07, 22:07:28)eleonora.todorova написа:  Аз такова приложение нямам... Но и не знам къде е проблема...

Май е от wifi. Като го изключа сякаш графиките започват да вървят заедно,но как да го оправя този wifi?


Прикачени файлове Миниатюри
           
Цитирай
#17

Отвори App Usage да видим там кое консумира батерията най-много.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#18

(2021-11-07, 22:07:28)eleonora.todorova написа:  Аз такова приложение нямам... Но и не знам къде е проблема...


Май е от wifi. Като го изключа сякаш графиките започват да вървят заедно,но как да го оправя този wifi?


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#19

То това за благополучието хаби супер много по принцип
Цитирай
#20

Ако опцията "постоянно сканиране за wi-fi мрежа" е активна, да се изключи.

 
Цитирай
#21

(2021-11-08, 16:12:22)NoMaD написа:  Ако опцията "постоянно сканиране за wi-fi мрежа" е активира, да се изключи.

Изключила съм я.

(2021-11-08, 16:10:31)suffer написа:  То това за благополучието хаби супер много по принцип

Как да го изключа?
Цитирай
#22

От Настройки - Приложения - Дигитално благополучие.

 
Цитирай
#23

Точно оттам не виждам какво може да се спре.

Вариант е да се забрани приложението през скритото меню в Play Store:
https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=90569

или просто да му се спре достъпа до потреблението на телефона (през настройките му):
   

Също в настройки на батерията има доста съвети как може да се спести ток и дава възможност да се спрат нещата, които консумират ток на момента
Цитирай
#24

(2021-11-09, 08:34:36)suffer написа:  Точно оттам не виждам какво може да се спре.
Може да се спре въпросното приложение при необходимост, поне при мен е така.


Прикачени файлове Миниатюри
   

 
Цитирай
#25

То е системно. Пак ще си тръгне.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 3 гост(и)