Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Крипто портфейл
#1

Здравейте!
Може ли някой да обясни на по-разбираем език какъв е смисълът от крипто портфейли като Coinbase wallet и eToro money.
Питам в такъв смисъл, че имам нещо в Coinbase и eToro.Когато реша да продавам,насочвам парите в дебитната си карта.
Какво ми дава повече портфейла искам да разбера.
Благодаря!
Цитирай
Аксесоари
#2

Съвсем накратко и най-общо казано:
Твоите пари в Coinbase и в eToro на практика са в техни сметки и ако нещо се случи с тях (пробив, хакване на системите им) твоите пари изгарят.
Цитирай
#3

Ми не, твои са си и не изгаря нищо, поне в еТоро. Недей да подвеждаш хората.
Цитирай
#4

(2021-10-13, 10:18:03)JuliusCaesar написа:  Здравейте!
Може ли някой да обясни на по-разбираем език какъв е смисълът от крипто портфейли като Coinbase wallet и eToro money.
Питам в такъв смисъл, че имам нещо в Coinbase и eToro.Когато реша да продавам,насочвам парите в дебитната си карта.
Какво ми дава повече портфейла искам да разбера.
Благодаря!
Коя банка ползваш, повечето отказват транзакции свързани с крипто .
Цитирай
#5

Високи са таксите, препоръчвам Бинанс като борса и портфейл.
Цитирай
#6

(2021-10-13, 15:49:28)drakkar написа:  Коя банка ползваш, повечето отказват транзакции свързани с крипто .

Зареждам с мастъркард на дск,но когато продам нещо,не ми дава да пратя парите в същата карта,не знам,що.Въвеждам виза карта ,пак на дск и всичко е ок.

(2021-10-13, 16:03:39)SpaceX написа:  Високи са таксите, препоръчвам Бинанс като борса и портфейл.

Не съм искал препоръки,благодаря.
Попитах за какво служи портфейла.
Цитирай
#7

(2021-10-13, 15:44:59)nowhere написа:  Ми не, твои са си и не изгаря нищо, поне в еТоро. Недей да подвеждаш хората.

Обясни ни, моля, каква е разликата?
Цитирай
#8

(2021-10-13, 16:17:09)versus_13 написа:  Обясни ни, моля, каква е разликата?

Разликата между кое?
Цитирай
#9

Накратко: нямаш ли прайват кия на уолета - с едно наум. Винаги може да “изгориш”.
Във борсите го нямаш. За еторо не знам как стои работата. Нещо не ми харесва и не съм припарвал до него.
Цитирай
#10

@hgeorgiev ми те повечето "трейдинг" сайтове си мислиш, че инвестираш в криптовалути, а реално "играеш" с виртуални мангизи, ама хората това не го разбират и ти казват ти не разбираш.
Цитирай
#11

(2021-10-13, 17:06:05)nowhere написа:  Разликата между кое?

Разликата между това да си държиш парите в портфейли като Samourai, Jaxx, Coinomi и други подобни и да си държи парите в борсите /Coinbase, еToro, Kraken и т.н/?

(2021-10-13, 18:21:27)hgeorgiev написа:  Накратко: нямаш ли прайват кия на уолета - с едно наум. Винаги може да “изгориш”.
Във борсите го нямаш. За еторо не знам как стои работата. Нещо не ми харесва и не съм припарвал до него.

Много точно и вярно казано.
Цитирай
#12

Аз не казвам, че разлика няма, а че няма как в еТоро да ги хакнат и да ми думнат парите и да изгоря.
Цитирай
#13

(2021-10-13, 19:13:00)nowhere написа:  Аз не казвам, че разлика няма, а че няма как в еТоро да ги хакнат и да ми думнат парите и да изгоря.

Защо да няма как да ги хакнат?
Кое в тяхната платформа е по-различно?
Цитирай
#14

[video=youtube]https://m.youtube.com/watch?v=1-LSNPrvBVA [/video]

Samsung Galaxy S>S2>S3>S4>S5>S7 Edge>Huawei P10 plus>Huawei P20 Pro>Huawei P40 Pro Silver Frost
Цитирай
#15

(2021-10-13, 20:10:54)versus_13 написа:  Защо да няма как да ги хакнат?
Кое в тяхната платформа е по-различно?

еТоро съществува от 14 години, би ли казал досега на колко човека са им хакнали парите оттам и са ги загубили безвъзвратно?
Цитирай
#16

@nowhere никой не хаква такива трейд сайтове за пари - щото там няма пари - просто са виртуални числа в базата им данни, истинските пари са в съответните пеймънт провайдъри, които ползват за да си захраниш акаунта за да търгуваш. Целта на хакерите на такива сайтове е да вземат лични данни на клиентите, а ако ги хакне някой самите те няма да го признаят, а ще закърпят положението.
Цитирай
#17

Хубаво де, аз казах ,че няма как някой да ми "хакне парите" и да изгоря, както по-горе се споменава.
Цитирай
#18

(2021-10-14, 11:12:09)nowhere написа:  еТоро съществува от 14 години, би ли казал досега на колко човека са им хакнали парите оттам и са ги загубили безвъзвратно?


Е да де. То веднъж става. Smile
Цитирай
#19

Или пък не. Smile
Цитирай
#20

Надявам се автора на темата да разбрал каква е разликата.
1. Портфейла - имаш си пълен контрол върху активите. Възможните начини да ги изгубиш биха могли да се дължат на хакове вируси и т.н. Но като цяло един вид вината е твоя. Не случайно ключове и тн. се генерират на компове без нет.
2. В борса и разни деривати еторо-Моро- освен, че могат да те хакнат по горвспоменатите начини (включително източиха потребители на коинбейз с клонинг на сим картите) може в един слънчев ден борсата да я няма. Примери десетки. И там ти нямаш никаква вина, че шибаната борса (торо Моро) ти е взела парите.

Един вид “отнасят те като Югоагент”…който помни
Цитирай
#21

Благодаря за отговорите!
Сега имам друг въпрос.Ако си преместя парите в крипто портфейл,продължавам ли да трупам в борсата възвращаемост/загуби,все едно не съм ги местил?И ще ги виждам ли в борсата или ще мога да ги наблюдавам само в портфейла.
И последно,преди да постна темата бях пробвал с Coinbase Wallet -задавам на избрана крипто валута да прехвърли макс средства,казва че не успява.Що така?
Благодаря!
Цитирай
#22

Ще ги виждаш само в портфейла. Всъщност не знам в твоя случай дали и как са свързани самата борса с уолета към нея. Не съм работил с коинбейз.

Моя съвет е да дадеш 100 лева за хардуерен портфеил ако имаш повечко крипто. ( Ledger и тн)

Защо не става прехвърлянето едва ли някой може да ти каже без да види какво правиш точно. Накой запознат с коинбейз ако може да каже.
Цитирай
#23

Отварям портфейла,get coin,има две опции-buy or transfer from coinbase и втората опция е transfer from elswhere.Натискам първата опция,избирам си криптото,в прозореца за избора на сума натискам бутона макс,получавам съобщение failed to fetch max amount.

(2021-10-15, 10:47:33)hgeorgiev написа:  Ще ги виждаш само в портфейла. 

Това значи ли че инвестицията ще спре да нараства/намалява в зависимост от пазара.
Цитирай
#24

Е те портфейлите си имат избор да ти показва равностойноста във фиатни пари. Ако правилно разбирам въпроса ти.
Цитирай
#25

Имах предвид следното,да да се изразявам правилно:купувам си някаква криптовалута в коинбейз за 100 лв.Днеска пазара е добър и края на деня имам крипто за 105 лв .Утре се срива и имам крипто вече за 95 лв.
Ако преместя парите в портфейла ,ще продължи ли това движение или местейки ги ,си затварям позицията.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)