Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

S20 FE 4G SD vs A52s 5G
#1

Колебая се между тези два телефона, като под S20 FE визирам варианта със Snapdragon 865 и 128/6, а под A52s 5G - 256/8. Това, което ме отказва от S20 FE е липсата на 5G в България и 6-те gb ram, а от A52s - по-слабия процесор и камера. Предимство на A52s е наличието на 3.5мм жак и слот за SD карта. A52s ще има една година повече ъпдейти, но ме притеснява процесорът да не дойде слаб след година-две. Така и не мога да реша кое е "по-малкото зло".
Цитирай
Аксесоари
#2

А52с е по добрия вариант определено.
Процесора не е толкова слаб. Според бенчмаркове е с около 10% по слаб от 865, даже няма и толкова.
Едва ли ще забележиш разлика с С20 ФЕ.
Плюс че С20 ФЕ е вече доста стар модел.
Относно камерата почти няма да има разлика.
Пък и получаваш още 2 ГБ РАМ и двойно памет отгоре.

Samsung Galaxy I5500 >> Motorola Moto G 1st Gen >> Xiaomi Redmi Note 3 >> Xiaomi Redmi Note 4 >> Xiaomi Poco F2 Pro >> Xiaomi Poco F3
[-] 2 потребители изказват благодарност на bgbore_96 за това мнение:
  • TheWalking, Victormihov
Цитирай
#3

Честно казано двата модела са доста равностойни. Всичко зависи от цената. Реалното предимство на S20 FE е в камерите.

Huawei Mate 10 Pro, Lenovo P2 Ex: S20 FE, A52s, Mi 10T lite, RN 9S, Poco F1, RN 5 Pro, J7 2017, Moto X Play...
Цитирай
#4

Тъй като минах и през двата телефона, мога да споделя мнение, в случай, че някой е пред подобна дилема.

Камерите на светло през деня нямат кой знае каква разлика, но на слаба светлина има огромна в полза на S20 FE, особено забележима е разликата при предната камера, която при A52s си е меко казано зле.

Другата основна разлика е в процесора - като си купих А52s очаквах, че няма да има голяма разлика (или поне не толкова забележима в ежедневната употреба), но всъщност 778G е по-бавен от 865. При отварянето и превключването между приложения постоянно усещах лек лаг и понякога чаках по 2-3 секунди да се отвори даденото приложение, докато при S20 FE всичко се случва на секундата в момента, в който сте натиснали иконката.

Видео клиповете също са много по-добре при S20 FE, при A52s на слаба светлина има прекалено много шум.

A52s е А серия и като такъв е орязан от някои функции на S серията - за безжичното зареждане и Samsung DeX е ясно (не че ги използвам), но след като го купих разбрах, че е и орязан при някои игри - например Asphalt 9 е ограничена на 30fps, а GRID Autosport пък изобщо не се поддържа (въпреки, че тези игри се поддържат от S8?!). S20 FE е S серия и се възползва от всички "привилегии" на S серията.

Лицевото разпознаване на A52s сработваше от дъжд на вятър и то след сума ти неуспешни опити, докато при S20 FE е светкавично бързо и много рядко се случва да не сработи.

При батерията нещата се обръщат - A52s има уникално издръжлива батерия, вероятно поради по-слабия процесор. Може да изкара лесно и до 3 дни при по-малка употреба. Батерията на S20 FE не е никак лоша, но определено тук A52s печели.

Друго предимството на A52s е наличието на 3.5мм жак и 5G и една година по-дълга поддръжка.

Като недостатък на S20 FE мога да посоча шанса да попаднете на бройка с дефектен тъч скрийн, тъй като там е често срещан проблем, каквато беше първата ми бройка, но при сегашната (S20 FE 5G) нямам такива проблеми. Друг недостатък е липсата на 5G за България, като се надявам, че в бъдеще ще добавят поддръжка на модела.

Като заключение мога да кажа, че за мен S20 FE е в пъти по-добър телефон, като най-големият му недостатък е липсата на 5G за България, но не е болка за умиране на фона на всички други предимства - топ камера и процесор и всички "екстри" на S серията.
[-] 3 потребители изказват благодарност на Atheros98 за това мнение:
  • Kn0cK3r, solo5, TheWalking
Цитирай
#5

S20 FE SD 4G е по-добър в почти всичко, не виждам дилема тук. Батерията държи уверено до 2 денонощия на 60Hz с 4-5 часа SOT и всичко друго на макс. Липсата на 5G не знам доколко е важна, ама аз не се сещам за сценарий, в който 50-100 Mbit не са достатъчни за телефон и консумация на съдържание. От 6GB RAM свободните са около 2 до 2,5GB (телефонът ми е много натоварен с фонови процеси и приложения). Дефектни тъчскрийни при новата ревизия не съм видял някъде да има, няма общо с Ексиноса.
Ако не е спешно - може би има смисъл да се изчака малко за S21 FE на по-добра цена - по-хубав дисплей, по-добър процесинг на камерата, по-компактен размер...

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)