Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Измама с e-mail от Виваком
#1

Ако получите мейл уж от Виваком за просрочено задължение от Септември 2020г
не отваряйте прикаченият файл. Мейла не от Виваком, а прикаченият файл е със зловреден код
Цитирай
Аксесоари
#2

Сега па и с Виваком ли са почнали. Преди получавах от бг пощи. Нема как да работя при тех и да не знам, че нищо не съм поръчвал.

Xiaomi 11t pro 5g 128GB/8GB
Цитирай
#3

БГ Пощи, пощенска банка, уникредит и т.н. е едно, но мейла им от виваком е доста близо до истината
Аз не съм им клиент от януари 2020г и нямаше как да имам просрочена сметка от септември 2020г,
но въпреки това допуснах, че може да са направили грешка, то от тях всичко се очаква.
Прикаченият файл е на word, но дава че версията му била остаряла.
Та нали ако си с по-нова версия ще отваряш и по-стари файлове :-)
Все пак си направих експеримент и направих опит да го видя и антивирусната го хвана
Реших да звънна на 123 за да видя каква е тази работа, но още в електронното им меню съобщават за измамата
Явно доста хора са им звъняли
Цитирай
#4

Отварям мейла на телефона, и чета. Нищо не отварям, а се обаждам на жена ми, защото знам че ако не е платила старата сметка, новата няма как да я плати! Та обаждам се н оператор, и лелката автомат започв първо с това, че някой си накърнил името на оператора.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#5

Вчера също получих такъв email. Антивирусната го засече и дезинфекцира и рестартира компа Smile

Изпратено от Redmi Note 9S

Xiaomi Mi Mix 2s/RN 9s/POCO X6 5G
Цитирай
#6

Преди месец получих токава. Откакто Нет1 стана Вивакон и започнаха писмата. Да не е имало теч на данни?

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай
#7

Възможно е. Аз съм на Булсат, а нали правят шашми сега да ги врътнат на Виваком през бай Спас
Обаче при мен налучкаха годината през която ги зарязах, та затова почти им се вързах
Започнах да се замислям дали пазя документи и касови бележка по приключване...
Цитирай
#8

(2021-10-26, 17:53:18)solo5 написа:  Ако получите мейл уж от Виваком за просрочено задължение от Септември 2020г
не отваряйте прикаченият файл. Мейла не от Виваком, а прикаченият файл е със зловреден код

И аз получих такова , личеше си че е фалшиво не пишеше клиенският номер и името.

Galaxy S II / Galaxy S III / Galaxy S4 / Galaxy Note 4 / Galaxy S6 edge+ / Galaxy S8+ / Galaxy S9 +/ Galaxy S10+/ Galaxy S21+
Цитирай
#9

За да не ви изгърби някой вирус, не отваряйте прикаченият файл!
Свалянето на прикаченият файл не би трябвало да ви навреди, но отварянето е проблем.
Можете да проверите дали прикаченият файл е чист на virustotal.com
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)