Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xiaomi планират да бъдат №1 в света през 2024 г.
#1

Xiaomi са си поставили много амбициозна цел -  да бъдат №1 в света през 2024 г. За да постигнат това, планират да отворят 30 000 физически магазина в Китай. Към момента са отворили 10 000 магазина, 8000 от които в последната година. Рекордът по брой открити нови магазини за един ден е 27.

Xiaomi наблягат на офлайн продажбите, заради моментът с убеждаването, който не е така приложим при онлайн търговията:

Xiaomi: ще бъдем близо до всеки наш фен! - концепцията: New Retail и проекта „Xiaomi Store 4.0“ ПРедстои откриването на официалния онлайн магазин в България.

Xiaomi планират да бъдат N°1 в света през 2024г., изпреварвайки Apple и Samsung

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
Аксесоари
#2

Лоша цел Big Grin
Последно Huawei планираха да стават N1 ...
[-] 2 потребители изказват благодарност на solo5 за това мнение:
  • divna, gazibarev
Цитирай
#3

Като бройка може и да успеят. Ако искат да продават висок клас, обаче, да наемат втори индийски програмист. С години се излагат със софта, но после следва едно извинение и толкоз.

Лично аз ползеам 3ти телефон от марката, като в началото бях най-доволен. От тях не бих си купил телефона за 1000+ лева. Освен софта, трябва да наблегнат и над камерите, в частност. И над други благинки. Ако искат да са конкурентни на останалите във висшата лига.



Изпратено от POCO F2 Pro

Cognosce te ipsum!
[-] 1 потребител изказва благодарност на kayovas за това мнение:
  • esil2
Цитирай
#4

Аз доста време ползвах Redmi и бях доволен, като цяло. Като съпоставим цена и хардуер, предлагат предостатъчно. За съжаление проблемите със софтуера и може би хардуера до някъде, ме накараха да ъпгрейда и да се върна към Samsung. Но определено не са лоши и ако нямаш много време да ровиш и да се занимаваш са идеални Smile
Добре им върви с продажбите и със сигурност имат голям шанс за успех.

Как говориш, след като нямаш мозък? - попита Дороти.
- Не знам - каза Плашилото - но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят.

[-] 1 потребител изказва благодарност на MeltrumSpectrum за това мнение:
  • divna
Цитирай
#5

(2021-11-05, 09:35:24)kayovas написа:  Като бройка може и да успеят. Ако искат да продават висок клас, обаче, да наемат втори индийски програмист. С години се излагат със софта, но после следва едно извинение и толкоз.

Лично аз ползеам 3ти телефон от марката, като в началото бях най-доволен. От тях не бих си купил телефона за 1000+ лева. Освен софта, трябва да наблегнат и над камерите, в частност. И над други благинки. Ако искат да са конкурентни на останалите във висшата лига.

С така обявената стратегия - изглежда ще разчитат основно на продажби в Китай ...

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#6

Като цяло усещането е, че Xiaomi се грижат преди всичко за родния си пазар, а от останалия искат само парите. Новите телефони се пускат там и някои не достигат до останалата част на света. Някои софтуерни функционалности остават само за Китай. Фиксове и нови версии първо се пускат там и месеци по-късно достигат Европа.

При това отношение никой нямаше да ги погледне, ако не бяха цените на средния клас.

Месечен ъпдейт по сигурността е нещо, което повечето им телефони никога не са помирисвали.

Въобще, Xiaomi са пример за класическа Китайска хитрост от най дребнавите. Ако друга марка предлагаше запис на разговорите, следващият ми телефон щеше да е друг. Уви, няма помен от подобна функционалност.

Изпратено от Galaxy Tab S7+

Cognosce te ipsum!
[-] 2 потребители изказват благодарност на kayovas за това мнение:
  • divna, tynata2
Цитирай
#7

(2021-11-06, 07:06:35)kayovas написа:  Месечен ъпдейт по сигурността е нещо, което повечето им телефони никога не са помирисвали

Кои телефони останаха с месечен ъпдейт?
Цитирай
#8

Пикселите.

 
Цитирай
#9

преди 4 дни: Samsung monthly updates: November 2021 security patch details released

Отделно, откакто имам Tab S7+ получих 2 големи ъпдейта с нови функционалности. За таблет с писалка са топ. Там Xiaomi има бая хляб да изядат

Cognosce te ipsum!
[-] 4 потребители изказват благодарност на kayovas за това мнение:
  • gazibarev, TNTKZ, tynata2, Victormihov
Цитирай
#10

(2021-11-06, 07:06:35)kayovas написа:  Като цяло усещането е, че  Xiaomi  се грижат преди всичко за родния си пазар, а от останалия искат само парите. Новите телефони се пускат там и някои не достигат до останалата част на света. Някои софтуерни функционалности остават само за Китай. Фиксове и нови версии първо се пускат там и месеци по-късно достигат Европа.

При това отношение никой нямаше да ги погледне, ако не бяха цените на средния клас.

Месечен ъпдейт по сигурността е нещо, което повечето им телефони никога не са помирисвали.

Въобще, Xiaomi са пример за класическа Китайска хитрост от най дребнавите. Ако друга марка предлагаше запис на разговорите, следващият ми телефон щеше да е друг. Уви, няма помен от подобна функционалност.

Изпратено от Galaxy Tab S7+

И за мен е странно това, не би следва да се игнорира пазара зад граница след като имат политика на инвазия. Да не говорим, че за Q2 бяха лидер по продажби в Европа.

Ако да кажем в даден момент не са имали ресурса, то достатъчно време имаха - да си изградят екипи и да наблегнат над софтуера. От това само ще спечелят. Има досттаъчно сигнали от потребители какво не работи, какво се скапва - информацията е ценен ресурс и имат обратната връзка светкавично и безплатно.

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#11

И аз нещо подобно щях да напиша - лошата последваща оптимизация на софтуера, наличието на "напомпани" и ексклузивно китайски версии дразнят потребителите извън Китай. Например Mi 10T lite, който е международната версия - за Китай и Индия го пуснаха с 8 гигабайта оперативна памет и 108 mpix HM2 основна камера. За останалия свят остана добрия стар IMX682. Лично се преориентирах към Самсунг. Имат си и те кусури, но поне гледат да работят над тях.

Huawei Mate 10 Pro, Lenovo P2 Ex: S20 FE, A52s, Mi 10T lite, RN 9S, Poco F1, RN 5 Pro, J7 2017, Moto X Play...
[-] 1 потребител изказва благодарност на valkov2 за това мнение:
  • divna
Цитирай
#12

По спомен, Хюго Бара ги напусна, защото те искаха да роят модели: Pro, ultra, lite, youth, CC...Китайците трудно ще избягат от манталитета си. Та в тая връзка, трудно се поддържа такова "циганско" портфолио с хиляди модели.

Изпратено от Galaxy Tab S7+

Cognosce te ipsum!
[-] 2 потребители изказват благодарност на kayovas за това мнение:
  • divna, valkov2
Цитирай
#13

(2021-11-06, 07:53:23)solo5 написа:  Кои телефони останаха с месечен ъпдейт?

S серията на Samsung

И

Galaxy Fold, Galaxy Fold 5G, Galaxy Z Fold2, Galaxy Z Fold2 5G, Galaxy Z Fold3 5G, Galaxy Z Flip, Galaxy Z Flip 5G, Galaxy Z Flip3 5GGalaxy S10, Galaxy S10+, Galaxy S10e, Galaxy S10 5G, Galaxy S10 LiteGalaxy S20, Galaxy S20 5G, Galaxy S20+, Galaxy S20+ 5G, Galaxy S20 Ultra, Galaxy S20 Ultra 5G, Galaxy S20 FE, Galaxy S20 FE 5G, Galaxy S21 5G, Galaxy S21+ 5G, Galaxy S21 Ultra 5GGalaxy Note10, Galaxy Note10 5G, Galaxy Note10+, Galaxy Note10+ 5G, Galaxy Note10 Lite, Galaxy Note20, Galaxy Note20 5G, Galaxy Note20 Ultra, Galaxy Note20 Ultra 5GGalaxy A52, Galaxy A52 5G, Galaxy A52s 5GEnterprise Models: Galaxy A50, Galaxy XCover4s, Galaxy Xcover FieldPro, Galaxy Xcover Pro, Galaxy Xcover5
[-] 1 потребител изказва благодарност на Sev за това мнение:
  • divna
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)