Анкета: Гледате ли сериала "Фондация" и какво мислите за него? - Нямате права да гласувате в тази анкета.
Не го гледам.
45.00%
9
45.00%
Гледам, но не ми харесва.
30.00%
6
30.00%
Гледам и ми харесва.
25.00%
5
25.00%
* Вие гласувахте в анкетата Резултатите

Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[Разрешен] Сериал "Фондация"
#1

Има ли във форума хора, които гледат сериала "Фондация" и какво им е мнението за него?

Redmi NOTE 2 Prime MIUI 8 Dev ----> Redmi Note 5 AI 4/64 Black MIUI 9 ----> Mi11 8/256 MIUI 13 ----> Redmi Note 5 AI 4/64 MIUI 12
Цитирай
Аксесоари
#2

Аз свалям новите епизоди, но още не ми е останало време да ги гледам,мисля че ще е хубав.

Huawei P30
Цитирай
#3

Като излезне целият сериал тогава ще гледам.
Има българска група у фейса за филми с над 80к българи. Само заради тая група си оставих един фейк профил в тая гнусна мрежа.
   

Sent from my Samsung Note10+ using Tapatalk
Цитирай
#4

Гледах 1, 2 и 3 до половината - не е за мен. Иначе харесвам такива филми, явно този е изключение. Не ме грабна.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#5

Зависи чел ли си книгата или не си.
Ако не си, може и да ти хареса. Ако си и видиш, че още първият герой от мъж са го направили черна жена ти става ясно, че промените не са за хубаво Smile
Цитирай
#6

Става ясно, че няма много хора, които да са го гледали, а още по-малко са му фенове.
Може би трябва да добавя и опция за отговор "Колебая се."!

Redmi NOTE 2 Prime MIUI 8 Dev ----> Redmi Note 5 AI 4/64 Black MIUI 9 ----> Mi11 8/256 MIUI 13 ----> Redmi Note 5 AI 4/64 MIUI 12
Цитирай
#7

Аз го гледам.На мен ми харесва.До 7-ми епизод съм.На моменти е малко муден.Добър е сериала,но мисля че ще е по интересно следващия сезон. Според ме си заслужава човек да му отдели време и да го гледа.

Samsung Galasy S23 Ultra
Цитирай
#8

Гледам го. Само дето е доста напудрен. Вместо бяло момче, героя е черно момиче…да са в крак с тенденцията.
На който му се струва муден - да пробва книгата ?
Цитирай
#9

Бях готов да се откажа още на третината на първата серия, но изведнъж ми стана интересен, втората серия ме запали яко, но на третата едва изтраях до половината и ... забравих за следващите.
Цитирай
#10

(2021-11-12, 20:46:57)hgeorgiev написа:  Гледам го. Само дето е доста напудрен. Вместо бяло момче, героя е черно момиче…да са в крак с тенденцията.
На който му се струва муден - да пробва книгата ?
Той и blade runner е муден, но ме изкефи максимално. Таз фондация я има вече с 4к hdr качество. Ще и дам шанс. Иначе пише, че е по мотиви от книгата, тва значи, че могат и чернокожа китайка да боднат, в крак с филмовата мода... Така и не можах да изтрая стар трек дискавъри. Една две серии изгледах. Черни жени главни действащи, космически педали... Идва ми в повече. Но да не забравяме, че без такива няма оскари и други награди. За това си припомням доброто старо кино. Любими филми вече са с 4к hdr блурей преработки.

Sent from my Samsung Note10+ using Tapatalk
Цитирай
#11

(2021-11-12, 21:01:19)L1892 написа:  Бях готов да се откажа още на третината на първата серия, но изведнъж ми стана интересен, втората серия ме запали яко, но на третата едва изтраях до половината и ... забравих за следващите.
И аз така,но от четвърта серия взе да ми харесва и го изгледах целия.На мен ми хареса,книгите не съм ги чел,ще чакам следващия сезон.

Huawei P30
Цитирай
#12

Изгледах го.Добър е сериала.Препоръчвам и Invasion.

Samsung Galasy S23 Ultra
Цитирай
#13

(2021-12-11, 08:18:10)eksoldier написа:  Той и blade runner е муден, но ме изкефи максимално. Таз фондация я има вече с 4к hdr качество. Ще и дам шанс. Иначе пише, че е по мотиви от книгата, тва значи, че могат и чернокожа китайка да боднат, в крак с филмовата мода... Така и не можах да изтрая стар трек дискавъри. Една две серии изгледах. Черни жени главни действащи, космически педали... Идва ми в повече. Но да не забравяме, че без такива няма оскари и други награди. За това си припомням доброто старо кино. Любими филми вече са с 4к hdr блурей преработки.

Sent from my Samsung Note10+ using Tapatalk

А на мен честно казано не ми правят впечатление тези неща - те са си част от филма и носят своето си очарование.
Цитирай
#14

След като го изгледах, с много мъки признавам си, какво установих:
Хари Селдън - книга: мъж / филм: мъж
Гаал Дорник - книга: мъж / филм: черна жена
Салвор Хардин - книга: мъж / филм: черна жена (в книгата това е най-великият кмет на Фондацията)
Главният войн на Анакреон - книга: не съществува / филм: черна жена
Само първи епизод следва що годе историята и след това всичко останало липсва в книгите. Самите книги описват твърде голям период от време и това е и причината, чак сега да се заснеме филм/сериал по тях. Мъжете са женчовци в сериала, плачат и са чувствителни, жените обаче командват и доминират.
Най-интересното беше историята за императорите, която липсва в книгите, но пък е направена увлекателно.
Оценка 3/10
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)