Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем с екрана след всеки update - flicker, blink или както там се нарича
#1

Здравейте, 
Имам Note 20 от около три месеца. Телефонът е купуван втора употреба, вече на 1г., като външно е без забележки. Купих го и го ползвах около месец без проблем, докато не дойде редовния месечен ъпдейт. След него се появи странен проблем: дисплея присветква за част от секундата и целият екран леко "подскача". Ако четеш нещо, все едно прескача два реда нагоре примерно. Четох много за подобни проблеми flicker или blinking screen. Все едно рефрешва картината. Доста неприятно. По съвети в нета пробвах factory reset, махане на настройката за адаптивната светлина, някакви настройки в debug менюто за използване на оперативната памет, триене на кеш и какво ли не. Нищо от това не помогна. 
Единствено Hard reset и всичко отначало. Това го оправи. И така до следващия ъпдейт. Пак същата история. Hard reset и всички приложения наново. Първия път ги инсталирах през smart switch и реших, че нещо се е омазало. Втория път едно по едно. Оправи се и всичко без проблем месец и половина. Днес се престраших да пусна ноемврийския ъпдейт и познайте - същата работа! Сега пак "прескача" екрана от време на време. Докато ви пиша това, се случи на три пъти като единия път "скокна" и ме изхвърли най-долу на страницата. 
Мислех, че може да е проблем с дисплея, но тогава защо се оправя след хард ресет? Някакъв конфликт с някое приложение ли прави? 
Моля, споделете ако имате представа от какво може да е или къде да прочета за подобно нещо? Има ли смисъл да го нося на сервиз? Има още година гаранция. 
Благодаря ви!
Цитирай
Аксесоари
#2

Спокойно,и аз го имах този проблем след ъпдейта, и при мен след хард ресет се оправи.Търсих решение на проблема без ресет, но не можах да намеря. За първи път от 1 година, след ъпдейт ми се случва някакъв проблем, надявам се за напред да няма.

Samsung Galaxy Note - Note 3 - Note 4 - Note 8 - Note 9 - Note 10+ - Note 20 Ultra 
Цитирай
#3

Ми писна ми от тва мигане, запретнах ръкави - hard reset, два часа игра с аповете и възстановяване на настройки и готово! Сега всичко е наред!
Направо ме полудява тая глупост! Добре, че още няма много неща на телефона но иначе не мога да си представя да го правя ако имам например 120 GB запълнени... Повече никакви ъпдейти до Андроид 12.
Голяма тъпотия е това. Честно казано съм разочарован от телефона. Преди това 5 години бях със Samsung S7 - ами никога не съм имал каквито и да е проблеми с него. И снимките на Note-a не са по-хубави от на S7-цата. Нищо, че са наредили тия камери като палачинки отзад...
Вкъщи имаме и S20FE. И той снима по-добре и няма никакви проблеми с ъпдейтите...
Всички нови телефони стават все по-скъпи но за сметка на това и все по-скапани... Явно това е маркетинговата политика в днешно време.
Цитирай
#4

Проблема ти е в телефона, с хард рсет няма да се оправи, пак ще се появи пробляма, връщай го ако е в гаранция! И стига с това, че след ъпдейт трябва да се прави хард ресет, няма такова нещо, ако беше нужно, щеше да се упоменава в самия ъпдейт!
Цитирай
#5

Със сигурност не е нормално да се прави hard reset на всеки ъпдейт. На S7-цата никога не съм правил и работеше перфектно. Но този проблем е супер странен, още повече, че не намирам никаква информация за него. Факт е обаче, че след hard reset се оправя и така до следващия ъпдейт. Сигурно ще го занеса на сервиз - има още година гаранция. Но дали ще установят нещо.... Трябва да го занеса след някой ъпдейт. На някакъв кофти glitch ми прилича. Но като чета, какви проблеми има по новите телефони, не ми се променя общото мнение, че новите са прекалено скъпи боклуци. Малко като МПС-тата....
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)