Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xiaomi 11 t pro заслужава ли си?
#1

Здравейте, предстои ми смяна на телефона и се чудя дали да не го сменя за xiaomi 11t pro с преподписване на договор към А1 ми стъпва на около 1000лв в брой. Давам ми още някакскъв часовник mi watch и слушалки,или да изчакам малко да падне galaxy s21 ultra и да взема него. От друга страна ме офертират за iphone 13 128gb за 1570лв.Чудя се вие какво бихте препоръчали.

Nexus 5X Ice
Цитирай
Аксесоари
#2

В случая препоръчвам Xiaomi Mi 11T, ако се предлага в плановете на оператора.

 
Цитирай
#3

Вземи iPhone 13

Хем е най нов, хем не е с ексинос, хем не е играчка от кроки като Xiaomi то

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#4

Зависи как ще се използва. Ако камерата е важна, S21 Ultra има доказано по-добър оптичен zoom от iPhone 13 Pro (iPhone 13 няма никакъв) и нощните снимки на Samsung-а май са по-добри. Като цяло S21 Ultra трябва да се сръвнява с iPhone 13 Pro или Pro Max, които към момента са 2000лв+ та до 3000+. Отделно си е до човек - някой хора не могат да свикнат с Apple устройство. 

И аз бих избрал чиста iPhone 13-ка за 1800лв (толкова вървят в техно магазините в момента). Причините са, че не ме интересува zoom-а толкова, а и телефона ще си запази цената и лесно ще се продаде като омръзне. След още една година S21 Ultra ще върви по 500-800лв в OLX, докато iPhone-а едва ли ще падне под 1000-1200.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Yavcho за това мнение:
  • TheWalking
Цитирай
#5

Чистата 13 ка ми идва на 1570лв с преподписване към А1. Galaxy s21 ultra е много скъп от А1, втора употреба с над година остатъчна гаранция върви 1500-1600лв. има много глезотии и опции с камерите, отделно най добрия дисплей. Чистата 13 ка ще запази остатъчната си стойност и това е като телефон, нищо повече. Въпросния xiaomi 11t pro дали си заслужава 1000лв.?Имал съм досег до по ниския им клас redmi 9T като съм взел по един на дъщеря ми и майка ми но това са телефони за по 280лв. и вършат чудесна работа. Разцъквал съм ги и за парите си са прилична конфигурация.

Nexus 5X Ice
Цитирай
#6

(2021-11-30, 09:02:42)Yavcho написа:  След още една година S21 Ultra ще върви по 500-800лв в OLX

Обявите ще са нещо от рода на:
"Отлично запазен, само дето е падал 3-4 пъти и стъклото е пукнато на 3 места и десният ръб отдолу е отчупен,
но иначе работи и не ми е създавал проблеми" Lol
[-] 1 потребител изказва благодарност на solo5 за това мнение:
  • alexbg67
Цитирай
#7

Ще има и запазени s21 ultra за 800лв. след януари, като излезе s22 ultra, цените ще паднат още и ще са в границите на 1000лв.

Nexus 5X Ice
Цитирай
#8

Дотогава я камилата, я камиларя.
Цитирай
#9

(2021-11-30, 12:24:00)onicks написа:  Ще има и запазени s21 ultra за 800лв. след януари, като излезе s22 ultra, цените ще паднат още и ще са в границите на 1000лв.

S21 Ultra 2021 е анонсиран на 14 Януари 2021г
На такива цени, които пишеш ще може да се намери не по-рано от края на 2022г
или началото на 2023г ползван в olx и даже не е много сигурно.
Пробвай да потърсиш Note 20 Ultra в Olx и да го намериш за под 1400-1500лв
и ще видиш че прогнозата ти за по-ниска цена няма да се случи
А би трябвало да е колкото си писал за S21 Ultra когато излезе s22 Ultra
Цитирай
#10

Грабвай си 13ка и си свиркай
Цитирай
#11

Или S21 Plus/Ultra за 1300-1500 лева или айфон 13 . Такива като Ноут 20 Ултра където са телефони на по 2-3 години ги забрави . Не , че не са актуално а просто след 1 година и живота ще му свърши . Много верятно е батерията вече да е за смяна , следи от употреба и 1 ъпдейт макс и до там . Или по-добре изчакай S22 ама като цена ще е от 1800 нагоре (зависи от варианта де) . На мене лично на 13-ката не ме кефи , че е със 60хз дисплей . Макар , че анимациите са толкова плавни и добри , че може да го объркаш за 90 хз дисплей ама при скролване си проличава , че е 60 . Иначе като камера , батерия е топ . И там получаваш над 5 години живот откъм ъпдейти . Такива шаиаомита и тем подобни китайски бо*луци не ти трябват ако не искаш телефон със бъгове . И всяка следваща версия на софтуера бълва нови и нови . При мене такъв беше опита с тях . Ако имаш парички взимай 13 про . Дори 128ГБ . С този 120хз дисплей , плавната работа и 5 години ъпдейти може би няма да мислиш изобщо за смяна поне 3-4 години . С21 вариантите ще имат поне още 2 години живот откъм ъпдейти ама малкият С21 вариант е много зле откъм батерия . От плюс нагоре задължително !

Mobile : iPhone 15 Pro Blue Titanium  + Anker Liberty Air 2 |||  Computer : MB: ASrock AB350 Pro4 , AMD Ryzen 5 5600 , GIGABYTE GeForce GTX 1660 SUPER OC 6GB GDDR6  , 16GB Dual Channel DDR4 3066 OC MHz Kingston HyperX Predator Black , Kingston 240GB A400 SSD SATA3 , WD BLUE 1TB 7200 RPM , PSU EVGA 500 W , Acer XF243YP 144hz 

Цитирай
#12

За да не пускам нова тема ще използвам тази, за да се допитам за съвет:
в момента съм с xperia x5 II и се чудя дали да я сменя със 11t, не про версията ами обикновеното 11т, та заслужава ли си?
Цитирай
#13

Ако е за смяна на Sony Xperia 5 II с 11t-няма смисъл.

Huawei P30
[-] 2 потребители изказват благодарност на DoryanY за това мнение:
  • Don_NUTSO, Spellbound91
Цитирай
#14

(2022-01-08, 19:39:07)DoryanY написа:  Ако е за смяна на Sony Xperia 5 II с 11t-няма смисъл.

реално ме блазнят тия 108 мегапиксела, иначе горе долу характеристиките са сходни, и цял живот карам на сонита и се чудя дали не е време за смяна Smile
Цитирай
#15

(2022-01-08, 20:37:20)Don_NUTSO написа:  реално ме блазнят тия 108 мегапиксела, иначе горе долу характеристиките са сходни, и цял живот карам на сонита и се чудя дали не е време за смяна Smile
Ами ако го взимаш за снимки няма смисъл не става.. на каквито и режими да снимам, не се доближава дори и до старите айфони.. Smile

Sent from my 21081111RG using Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на lfc4lifebg за това мнение:
  • Don_NUTSO
Цитирай
#16

@Don_NUTSO Не им се връзвай на рекламата с 108 МР.те нищо не означават.Моя колежка е с Sony 1ii,ами като и разгледах някоя снимка от телефона,останах впечатлен от камерата,снима доста добре,и цветовете са реални.Имам фотоапарат на Sony и това най ми харесва,че снимките са истински.

Huawei P30
[-] 1 потребител изказва благодарност на DoryanY за това мнение:
  • Don_NUTSO
Цитирай
#17

(2022-01-08, 19:04:36)Don_NUTSO написа:  За да не пускам нова тема ще използвам тази, за да се допитам за съвет:
в момента съм с xperia x5 II и се чудя дали да я сменя със 11t, не про версията ами обикновеното 11т, та заслужава ли си?

В никакъв случай, как ще сменяш Сони с тая китайска масовка, ве човек.... Rolleyes Huh

Pixel 8
iPhone 15 Pro
[-] 2 потребители изказват благодарност на scenic за това мнение:
  • Don_NUTSO, Victormihov
Цитирай
#18

(2022-01-08, 20:37:20)Don_NUTSO написа:  реално ме блазнят тия 108 мегапиксела, иначе горе долу характеристиките са сходни, и цял живот карам на сонита и се чудя дали не е време за смяна Smile

"Луд на шерано се радва" е малко тази работа с тези 108MP. Xiaomi преди време правеха евтини телефони, където човек можеше да направи компромис с "китайщината" заради ниската цена. Сега обаче нещата не са така.

Iphone 13 mini Blue 128GB
Xiaomi 11 Lite 5G NE 128GB
[-] 1 потребител изказва благодарност на Spellbound91 за това мнение:
  • DoryanY
Цитирай
#19

Всичко, което са казали над мен е вярно, тези големи пиксели са маркетингов трик. Виж iPhone и Pixel с малки мегапиксели, но колко по-добре се справят, защото там разчитат на софтуер повече.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • Don_NUTSO
Цитирай
#20

Тези 108 мегапиксела може да ги забележиш само и единствено ако разпечаташ снимката на плакат или билборд . Иначе няма никакво значение . Важен е сензора и софтуера . Не знам защо хората се лъжат по тези неща за мегапикселите . Качеството на снимките идва от самият сензор и от това как самият софтуер е написан и как ще обработи самата снимка . Затова пикселите в повечето случаи са едни от най-добрите камерафони точно поради самият им софтуер . Айфона също се представя много добре ! Ако искаш добра камера , не си взимай Xiaomi/OnePlus .

Mobile : iPhone 15 Pro Blue Titanium  + Anker Liberty Air 2 |||  Computer : MB: ASrock AB350 Pro4 , AMD Ryzen 5 5600 , GIGABYTE GeForce GTX 1660 SUPER OC 6GB GDDR6  , 16GB Dual Channel DDR4 3066 OC MHz Kingston HyperX Predator Black , Kingston 240GB A400 SSD SATA3 , WD BLUE 1TB 7200 RPM , PSU EVGA 500 W , Acer XF243YP 144hz 

Цитирай
#21

Напоследък където и да влезна из темите се шири един голям негативизъм срещу телефоните на Xiaomi.
То софтуера бъгав, то дисплеят кофти, камерите хич ги няма и пр. кво да е...
Аз без да съм и адвокат гледам, слушам, ама и ползвам ...а бе не са толкова зле и не отказвайте хората. 
Но дайте да видим тая кофти шарена 128Мп камера, дето е с недописан софтуер.

Има много места където са безпристрастно наложени снимки в еднаки условия, от който и да е телефон.
Хванах едно такова, дето всички си го знаем и четем. Мисля може да им се има доверие.
Скрийншот е. Простичък между 3 настоящи флагмана всчки са "Про и +"  - Iphone 12 pro,  Samsung S21+ и 11T pro

   

(цъкаш на снимката или  се отворя в нов раздел и си става достатъчно добра за повече детайл)

Кажете сега: Коя снимка на кой тел е ? Има ли очевадно по-добра?  Коя е на тел от 2000лв, коя от1800лв и 1000лв?
[-] 1 потребител изказва благодарност на rumo за това мнение:
  • dgrozev1
Цитирай
#22

(2022-01-11, 18:39:18)rumo написа:  Напоследък където и да влезна из темите се шири един голям негативизъм срещу телефоните на Xiaomi.
То софтуера бъгав, то дисплеят кофти, камерите хич ги няма и пр. кво да е...
Аз без да съм и адвокат гледам, слушам, ама и ползвам ...а бе не са толкова зле и не отказвайте хората. 
Но дайте да видим тая кофти шарена 128Мп камера, дето е с недописан софтуер.

Има много места където са безпристрастно наложени снимки в еднаки условия, от който и да е телефон.
Хванах едно такова, дето всички си го знаем и четем. Мисля може да им се има доверие.
Скрийншот е. Простичък между 3 настоящи флагмана всчки са "Про и +"  - Iphone 12 pro,  Samsung S21+ и 11T pro



(цъкаш на снимката или  се отворя в нов раздел и си става достатъчно добра за повече детайл)

Кажете сега: Коя снимка на кой тел е ? Има ли очевадно по-добра?  Коя е на тел от 2000лв, коя от1800лв и 1000лв?
1 - 11T Pro , 2 - iPhone 12 Pro , 3 - S21 Plus . Средната за мене е най-добре осветена макар , че откъм детайл може би 3-тата е малко по-добре . Първата е много тъмна като цяло . Иначе това не показва какво може камерата . Трябват ти Real World снимки . Да се види динамичният обхват , остротата , контраста , детайла и тем подобни . С една дума това което изглежда най-близо до това което вижда окото . GMSArena имат детайлни камера ревюта на почти всеки съществуващ телефон и може човек да види как снима това което иска да купи . От изгледаните над 400-500 ревюта за последните 5-6 години мога смело да потвърдя , че Xiaomi не снимат добре . За дневни снимки стават (като всеки телефон от 400 до 2000 лева) , но като светлината намалее си личи кой какво може . Може би айфона има най-реални цветове от всичките . Макар , че страда от Lens Flare и нощният режим не е от най-добрите . Дори новите 13-ки на моменти снимат като Самсунг телефони (напомпан контраст) което мене лично не ме кефи . За социални мрежи е хубаво , но само дотам ... Всеки сам си преценя де . Зависи и автора на какво е свикнал де . При Епъл ще намери най-дълга поддръжка на софтуера (около 6 години) , оптимизиран , но малко скучен и ограничен софтуер , но пък работещ идеално . Добра батерия , добра камера , дисплеите са добри ама само на Про моделите . Другите са зле (заради 60-те херца) . За ноча няма да говоря . Или го харесваш или го мразиш . Аз за една година свикнах , че и даже не ми прави впечатление вече . Зареждането е бавно и няма зарядно (почти всички нямат вече) . Реално зависи от това колко години ще го ползва автора и какви изисквания има към телефона .

Mobile : iPhone 15 Pro Blue Titanium  + Anker Liberty Air 2 |||  Computer : MB: ASrock AB350 Pro4 , AMD Ryzen 5 5600 , GIGABYTE GeForce GTX 1660 SUPER OC 6GB GDDR6  , 16GB Dual Channel DDR4 3066 OC MHz Kingston HyperX Predator Black , Kingston 240GB A400 SSD SATA3 , WD BLUE 1TB 7200 RPM , PSU EVGA 500 W , Acer XF243YP 144hz 

Цитирай
#23

(2022-01-11, 18:39:18)rumo написа:  Напоследък където и да влезна из темите се шири един голям негативизъм срещу телефоните на Xiaomi........
 
Само дето гледаш сравнение при добра осветеност. По-показателни са сравненията при слаба осветеност (low light). Там си проличава по-добре кой е по- по- най  Smile
Цитирай
#24

И при ow light е същата разликата. Може всеки да си я види. И това са снимки зумнати в един детайл и човек се задълбочава да намери разликите. На монитор и цели снимки пък няма да има никаква.

Точно толкова е разликата и при дисплеите, при процесор и при софтуера/ оптимизации, за да ги наричате " китайски пръчки"

Обаче разликата в цената е очевадна и фрапираща! iPhone 12 Pro е 2200лв срещу 850лв за Mi11T към днешна дата в емаг.
Цитирай
#25

(2022-01-13, 13:41:55)rumo написа:  И при ow light е същата разликата. Може всеки да си я види. И това са снимки зумнати в един детайл и човек се задълбочава да намери разликите. На монитор и цели снимки пък няма да има никаква.

Точно толкова е разликата и при дисплеите, при процесор и при софтуера/ оптимизации, за да ги наричате " китайски пръчки"

Обаче разликата в цената е очевадна и фрапираща! iPhone 12 Pro е 2200лв срещу 850лв за Mi11T към днешна дата в емаг.
Не си много прав . Разликата е достатъчно голяма , че човек да даде едни 1000 лева отгоре . За тези хиляда лева отгоре получаваш по-дълга поддръжка на софтуера и като цяло на живота на телефона (можеш да изкараш поне 4-5 години с айфон и да върви прекрасно, съмнявам се който и да е андроид да има най-новият софтуер и да върви добре на 4-5 години)  , по-добра камера и доста ама доста по-добра оптимизация . Тука все едно да сравняваме бюджетен телефон със флагман . Зависи кой какво търси . Ползвал съм андроид 8 години и сега 1 година и малко повече айфон . Мога да направя разлика между двете устройства . И двете си имат плюсове и минуси . Не плюя андроид телефоните . Ако трябва да предложа телефон за около 1000-1200 лева това би било S21 Plus . Разликата между Samsung & Xiaomi е супер голяма . Преди и цената беше голяма между двете марки ама сега са почти на кантар (плюс-минус едни 150-200 лева) . За тези 200 лева (грубо) ще получиш по-добър дисплей , по-добра поддръжка и по-бързи ъпдейти , по-дълга поддръжка на софтуера (3 години софтуерни и 4 години секюрити ъпдейти) , по-добри камери . Има ли смисъл да продължавам ? За мене е безумно да бълват бъгави версии на потребителският интерфейс (UI) на MIUI а андроид версията да е старата . Напомнят ми на Huawei . EMUI версии през 2-3 месеца а седи на Андроид 10 ... Да не говорим колко са грозни тези китайски UI-та . Поне OneUI прилича на нещо ...

Mobile : iPhone 15 Pro Blue Titanium  + Anker Liberty Air 2 |||  Computer : MB: ASrock AB350 Pro4 , AMD Ryzen 5 5600 , GIGABYTE GeForce GTX 1660 SUPER OC 6GB GDDR6  , 16GB Dual Channel DDR4 3066 OC MHz Kingston HyperX Predator Black , Kingston 240GB A400 SSD SATA3 , WD BLUE 1TB 7200 RPM , PSU EVGA 500 W , Acer XF243YP 144hz 

Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)