Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

телефон за възрастен човек до 200лв
#1

Пускам тази тема, понеже вярвам, че би била полезна и за други хора, които търсят евтин телефон за възрастен роднина. 

Решил съм да направя подарък за Коледа на баба ми, понеже все се оплаква от сегашният си телефон. 

Критериите са да има българско меню. Телефона го ползва само за говорене и разглеждане на снимки, които и изпращаме по Viber. (нищо друго) 

За момента съм се спрял на Nokia 3.4, която се продава в технополис на цена от 199.99лв.

Имате ли предложения за по-добър смартфон, който се вписва в бюджета?

Iphone 4S > Galaxy S3 > Nexus 4 > LG G2 > Note 4 >  S6 Edge > iPhone 6> S6 Edge Plus > S7 Edge > Xiaomi Mi8 > Huawei Mate 20 Pro > OnePlus 8 Pro -> OnePlus 9 pro
Цитирай
Аксесоари
#2

Малко над бюджета за 235 лв. MOTOROLA E7 POWER с 64 GB, RAM 4 GB.

Huawei P30
[-] 1 потребител изказва благодарност на DoryanY за това мнение:
  • Kn0cK3r
Цитирай
#3

Наскоро взехме Motorola E7 Plus. За парите сме доволни. В този клас Motorolата е по-добър вариант от Nokia.

Sent from my motorola one vision using Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на Yavcho за това мнение:
  • Kn0cK3r
Цитирай
#4

Вземи го от олх и ще е под 200лв Smile
Само идея.
Цитирай
#5

Промоция в Емаг Realme 11C - 4/64 - 219 лв.
Версия 3/32 я има на доста места за същите пари...

Ъ, някой в коментарите е писал че няма Българско меню, възможно ли е?..., езика не идва ли от Андроида?... Някой ако може да потвърди...

Samsung Galaxy Y Duos GT-S6102 -> Huawei P8 Lite SS White -> Xiaomi Redmi 4X 3/32 -> Samsung Galaxy A71
Alcatel One Touch Idol 6030X -> Huawei P8 Lite DS Black -> Samsung Galaxy A8 (2018)
Цитирай
#6

(2021-12-06, 19:28:04)stefanvalja написа:  Промоция в Емаг Realme 11C - 4/64 - 219 лв.
Версия 3/32 я има на доста места за същите пари...

Ъ, някой в коментарите е писал че няма Българско меню, възможно ли е?..., езика не идва ли от Андроида?... Някой ако може да потвърди...

Повече от добър за цената си. 
Андроида не е определящ какви езици поддържа устройството.

Iphone 4S > Galaxy S3 > Nexus 4 > LG G2 > Note 4 >  S6 Edge > iPhone 6> S6 Edge Plus > S7 Edge > Xiaomi Mi8 > Huawei Mate 20 Pro > OnePlus 8 Pro -> OnePlus 9 pro
Цитирай
#7

Ввеми си Alcatel 1S 2021 за около 130 лева и ще е предоволна...

Oneplus 9 Pro 5 G Black 12/256 Gb
Цитирай
#8

(2021-12-07, 06:07:16)Lakokara4a написа:  Ввеми си Alcatel 1S 2021 за около 130 лева и ще е предоволна...

Купувам веднага, но от къде за 130лв?

Iphone 4S > Galaxy S3 > Nexus 4 > LG G2 > Note 4 >  S6 Edge > iPhone 6> S6 Edge Plus > S7 Edge > Xiaomi Mi8 > Huawei Mate 20 Pro > OnePlus 8 Pro -> OnePlus 9 pro
Цитирай
#9

(2021-12-07, 09:58:27)Kn0cK3r написа:  Купувам веднага, но от къде за 130
Един купих за толкова... Сега гледам, че има за 170-180 лв. Ето една обява: https://www.olx.bg/d/ad/alcatel-1s-2021-...59d2ef0154
Говорим за чисто нов, разбира се. Въпрос на търсене е и пазарлък.

Oneplus 9 Pro 5 G Black 12/256 Gb
[-] 1 потребител изказва благодарност на Lakokara4a за това мнение:
  • Kn0cK3r
Цитирай
#10

Понеже може да се наложи смяна на телефон за 12г дете, оглеждам 2 телефона(да не отварям нова тема,ако е удобно) споменати в тази тема.Realme C11 2021и  Motorola E7 power.Има ги в Емаг за 199лв 4/64(търся до 200лв).Впечатления,кой е по-добър,дългосрочен план?Досега детето е било с Xiaomi Redmi 6A 2/16,така че със сигурност ще са по-добре
Цитирай
#11

P30 lite втора ръка в безупречен вид може да се намери. Не знам дали има по-смислен телефон до 200лв, аз го намерих за 160 без забележка.
Ползва се за ало ало и вайбър, кара 3 дена.
Отделно като е втора ръка, често идва с протектор и калъф, които са едни 20-30лв също.

Xperia arc S -> HTC Desire 601 - z1 compact - z3 compact - z5 compact - iPhone6 - Huawei P9 - Huawei p10 - Huawei p20 pro - Huawei p30 pro 
[-] 2 потребители изказват благодарност на nikolae за това мнение:
  • niksanvn, osil
Цитирай
#12

200лв са малко за що годе приличен телефон в ниският клас вече
Unisoc SC9863A на Realme C11 2021 е по 28nm технология ?!
а Helio G25 на Moto E7 Power не е кой знае колко по-производителен от Helio A22 на сегашния Redmi 6A
За съжаление вече не се намират нови p30 lite, honor 10 lite и подобни, които щеше да са много по-добър избор
За втора ръка не бих препоръчал, освен ако не е много пазен и не го купувате от близък човек.
Със сигурност ще е за смяна на батерия, а може да има и други проблеми.
Не се сещам за нищо ново и читаво в ниския клас под 300-330лв

P.S. Добро попадение е Redmi Note 8 2021. В момента е 299лв в Емаг
[-] 1 потребител изказва благодарност на solo5 за това мнение:
  • osil
Цитирай
#13

За сума до 200 лв. не виждам по добро от Моторолата.

Huawei P30
[-] 2 потребители изказват благодарност на DoryanY за това мнение:
  • osil, Victormihov
Цитирай
#14

Да вметна само, в сервизите за телефони/таблети се продават стари модели телефони с гаранция и на добра цена! А сервизите не са равни на заложните къщи. Само насока давам, избора не е мой.

времето е като парите - никога не стига
[-] 2 потребители изказват благодарност на pepy1 за това мнение:
  • jhoro, osil
Цитирай
#15

Благодаря за коментарите,засега проучвам само въпроса,телефонът май е изгубен в училище,има малък шанс да се намери,а и преди това  е бил със счупен,но работещ дисплей(за дете на близък роднина става въпрос).Купуване на стар телефон засега не ми е оферта(не се знае на какво ще попаднем),по-скоро ще дадем някакъв наш стар за ползване за известно време и ще го мислим(Huawei P9lite със сменена батерия,но не знам колко е '' бъгав'' вече).Видях тези за 200лв и се зачудих дали стават,като памет са добре,а и на Realme като марка им растат акциите,разбира се има значение какъв клас е,засега не им се дават повече от 180-200лв.Другият вариант юни за рожден ден да се добавят пари за около 260-300лв(по-скъп няма смисъл)
Цитирай
#16

При така зададените критерии - това е доста добро - Xiaomi Redmi 9AT 32GB 2GB RAM

В момента ползвам Huawei Y6 2017, който като чисто нов струваше 220 лева - преди почти 4 години. И все още ми върши доста повече работа, от това - за което говори автора.

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
[-] 1 потребител изказва благодарност на jhoro за това мнение:
  • osil
Цитирай
#17

2GB рам не искам,имаме два такива телефона и само ''мрънкат'',че няма място,благодаря.Това и с допълнителна карта памет не може да се оправи
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)