Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 4.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

(xiaomi.eu 21.11.30) Инсталиране на Android 12 на Mi 10T (apollo)
#26

(2022-01-01, 18:37:01)Ivan_Bonev написа:  Не, през FASTBOOT. Разархивираш архива и ще откриеш два *.bat файла. Стартираш този в зависимост дали искаш чиста инсталация или надграждане без изтриване на приложения и информация. Погледни в началото на тази тема всичко е обяснено. Смисъл и за моя Mi 10T и за твоя Mi 11i процеса по инсталиране на Android 12 през FASTBOOT е един и същ.
Благодаря ти много започвам да го флашвам ще кажа после какво е станало и как е имаш една биричка от мен ако си в София или околността ще намина да почерпя

Изпратено от моят M2012K11G с помощта на Tapatalk
Цитирай
Аксесоари
#27

Здравейте незнам защо може би заради win10 32bit който ползвам не се получиха нещата с инсталирането на Xiaomi.EU рома
Цитирай
#28

Компютъра не ти разпознава телефона ли?
Пробвай да инсталираш Mi PC Suite и този драйвър.

LG Optimus 4X HD 1/16 -> S3 Neo 1.5/16 -> Huawei P10 Lite 3/32 -> Samsung A50 4/128 -> Redmi Note 9 Pro 6/128 -> Mi 10T 5G 6/128 -> S23 Plus 8/512
Цитирай
#29

И може да видиш disable driver signature enforcement
Цитирай
#30

Разпознава го инсталира eu.rom през фастбут но телефона не се рестартира изчаках около 30 мин.И ръчно го стартирах но след появата на натписа Redmi започна да се рестартира постоянно.И се наложи да го флашна с официален rom.
Цитирай
#31

Опитай с ром за андроид 11 през TWRP и после ъпдейтни до 12
Цитирай
#32

Преди това със стабилен или седмична бета беше, или с официален?

LG Optimus 4X HD 1/16 -> S3 Neo 1.5/16 -> Huawei P10 Lite 3/32 -> Samsung A50 4/128 -> Redmi Note 9 Pro 6/128 -> Mi 10T 5G 6/128 -> S23 Plus 8/512
Цитирай
#33

Ок.А имали нормално работещо TWRP или да изчакам такова.
Цитирай
#34

Има за Android 11.

LG Optimus 4X HD 1/16 -> S3 Neo 1.5/16 -> Huawei P10 Lite 3/32 -> Samsung A50 4/128 -> Redmi Note 9 Pro 6/128 -> Mi 10T 5G 6/128 -> S23 Plus 8/512
Цитирай
#35

Мерси за информацията ще пробвам.
Цитирай
#36

(2022-01-14, 09:04:42)geleto74 написа:  Здравейте незнам защо може би заради win10 32bit който ползвам не се получиха нещата с инсталирането на Xiaomi.EU рома.

Изумен съм ,win10 32bit,защо на каква машина???
Цитирай
#37

(2021-12-08, 10:21:46)Ivan_Bonev написа:  1. Инсталиране на Android 12 през fastboot (поради липса на работещо recovery към днешна дата).

За Mi 10T (apollo), сваляте последната седмична бета - 21.11.30 от тук и я разархивирате в папка на компютъра.
Съдържанието ѝ ще изглежда по този начин:

За всеки случай си направете резервно копие на снимките - папка DCIM в главната директория на телефона; контакти (най-добре ползвайте Google Contacts, така винаги ще са ви синхронизирани); за SMS-те и хронологията на разговори може да ползвате SMS & CallLog Backup. Ако вече имате Root ви съветвам да си направите копие на всички инсталирани приложения и настройките в тях! За целта аз ползвам Swift Backup (платена). Става и с Titanium Backup или друга.
Ако не сте сигурни, че имате инсталиран драйвър на компютъра, проверете в Device Manager за удивителни! В случай, че имате, теглите и инсталирате този (MiUsbDriver.exe) драйвър.
Exclamation За да сте 100% сигурни, че телефона е разпознат от компютъра, моля свалете и инсталирайте този файл, след това свалете и стартирайте този, а телефона го свържете докато е включен! И ще ви излезе съобщението по-долу, което разрешавате. Сега би трябвало да виждате пълен списък със системните приложения, които можете да махнете, но не това е целта на тази тема! Затворете прозореца и изключете телефона. Тествано на 64-битов Windows 10. За 32-битова ОС не мога да кажа, че ще работи!

Стартирате телефона във fastboot (Volume Down + Power) и го свързвате с компютъра. Влизате в папката, в която сте разархивирали рома и стартирате като Администратор - windows_fastboot_update_rom.bat. Ще се отвори нов прозорец, в който ще върви процеса. Ако стои само черен екран и нищо друго не излиза, значи че телефона ви не се разпознава от компютъра! Не забравяйте USB debugging, че трябва да е активен в Опции на разработчика!
Exclamation  Ако в момента преди да инсталирате Android 12 имате Root и инсталирани модули, ги изключете и деинсталирайте Magisk!
Инсталацията отнема около 3 минути и след това устройството ви ще се рестартира. С windows_fastboot_update_rom.bat, нищо няма да се изтрие, затрие и изчезне от телефона! Само надграждате Android 11 с Android 12!
Exclamation  Ако пък искате абсолютно чиста инсталация, стартирате горния файл - windows_fastboot_first_install_with_data_format.bat

2. Magisk и Google Pay

Magisk (version 23000) не работи с Android 12!
Сваляте Magisk Canary от тук и го запазвате в паметта на телефона.
От папката, в която първоначално разархивирахте рома на компютъра си, влизате в images и копирате boot.img в паметта на телефона - Downloaded.
Инсталирате и стартирате app-debug.apk, и срещу Magisk избирате Install и ще излезе съобщение, където да посочите image файла. 
В папка Downloaded на телефона ще се създаде нов файл - magisk_patched-23015_pXLrq.img, който копирате на компютъра и го преименувате на magisk_patched.img.
Връщате се отново в папката, в която разархивирахте рома и отваряте platform-tools-windows. В нея сложете magisk_patched.img файла.
Докато сте още в същата папка, горе в лентата пишете CMD и ще ви зареди емулатора на Windows. Поставяте телефона във fastboot и го свързвате с компютъра.
Пишете командата fastboot devices и натискате enter, за да видите дали ще открие устройството. След като го открие, пишете fastboot flash boot magisk_patched.img и отново enter, и след това fastboot reboot и enter.
След като се рестартира телефона и зареди, влизате в Magisk, зъбчатото колело най-горе в дясно, скролвате надолу и активирате Zygisk и EnforceDenyList, а от Configure DenyList може да нацъкате приложения като банкирането, които не искат да се стартират и ви изписва, че телефона е Root-нат. Аз имах проблем само с Fibank Token, но след като го добавих се оправи. Някъде в Интернет четох, че трябва да добавите Google Services, но аз не го намерих в списъка и въпреки това всичко си ми работи. Google Play е сертифициран.
Връщате се на началния екран на Magisk и избирате Модули, Install from storage и от вътрешната памет избирате safetynet-fix-v2.2.0.zip, който предварително сте си свалили и сложили в папка Изтеглени на телефона. Като завърши исталацията ще иска рестарт.
Google Pay не съм го добавял като изключение и си работи.
С Root Checker можете си проверите в края статуса на SafetyNet, на който трябва да пише Passed.

Имайте в предвид, че пиша нещата по спомен, защото докато правех всичко на телефона си нямах идея да го описвам в последствие. ... ............................................. Здравейте ! Опитвам се да инсталирам Pixel experience на едно Poco X3 през TWRP ,обаче не става ! Всичко приключва с екран със Зайо байо , ако ме разбираш (Fastboot) . Пробвах един път и чрез Pixel recovery , резултата е същия .Та понеже видях твоя пост се чудя така дали ще стане, много ми е мерак да го пробвам тоя Pixel . Когато правих опитите бях с Miui Global индонезийска версия . Сега си върнах Европейската .В You Tube има доста клипчета как хората си го инсталират Пиксела през TWRP , точно за 2 мин. Не мога да разбера какъв е проблема при мен!

NEXUS 5 > LG G5 TITAN>NOKIA 7 PLUS> Xiaomi Poco X3 > ONEPLUS Nord 2T
Цитирай
#38

(2022-01-21, 08:22:47)slon4o написа:  Здравейте ! Опитвам се да инсталирам Pixel experience на едно Poco X3 през TWRP ,обаче не става ! Всичко приключва с екран със Зайо байо , ако ме разбираш (Fastboot) . Пробвах един път и чрез Pixel recovery , резултата е същия .Та понеже видях твоя пост се чудя така дали ще стане, много ми е мерак да го пробвам тоя Pixel . Когато правих опитите бях с Miui Global индонезийска версия . Сега си върнах Европейската .В You Tube има доста клипчета как хората си го инсталират Пиксела през TWRP , точно за 2 мин. Не мога да разбера какъв е проблема при мен!

Това е тема за обновяване от Android 11 до Android 12 чрез Fastboot на Xiaomi Mi 10T (apollo). Тук не се ползва рековъри - TWRP, Orange Fox или друго. Не съм запознат с Poco X3, но за PixelExperience е обяснено тук как се инсталира.

LG Optimus 4X HD 1/16 -> S3 Neo 1.5/16 -> Huawei P10 Lite 3/32 -> Samsung A50 4/128 -> Redmi Note 9 Pro 6/128 -> Mi 10T 5G 6/128 -> S23 Plus 8/512
Цитирай
#39

(2022-02-02, 08:42:43)Ivan_Bonev написа:  Това е тема за обновяване от Android 11 до Android 12 чрез Fastboot на Xiaomi Mi 10T (apollo). Тук не се ползва рековъри - TWRP, Orange Fox или друго. Не съм запознат с Poco X3, но за PixelExperience е обяснено тук как се инсталира.
да отключи fastboot и ще стане

Изпратено от моят M2012K11C с помощта на Tapatalk
Цитирай
#40

От последния ъпдейт има бъг с тапетите. При вас как е ?
Цитирай
#41

@gdgrozev, не си написал точно какъв проблем имаш, но ако е свързан със смяната на Super Wallpapers с стоковата, то това беше бъг във версия 22.2.9. Сега със 22.3.3 го нямам този проблем.
Цитат:Hello. Poco f2 pro problem super wallpaper, switch to simple wallpaper by themselves. Usually once or twice a day.
Цитат:Hello, I have a crazy bug. Since this update, my wallpaper changed every night. I went to bed with superwallpaper Saturn rings and wake up with the standard wallpaper. This happens the last 2 nights

LG Optimus 4X HD 1/16 -> S3 Neo 1.5/16 -> Huawei P10 Lite 3/32 -> Samsung A50 4/128 -> Redmi Note 9 Pro 6/128 -> Mi 10T 5G 6/128 -> S23 Plus 8/512
Цитирай
#42

Тапетите стават сиви просто изчезват след рестарт се оправя и след известно време пак ги няма.
Цитирай
#43

Тук се оплакват от същото, но до момента няма отговор-решение.

LG Optimus 4X HD 1/16 -> S3 Neo 1.5/16 -> Huawei P10 Lite 3/32 -> Samsung A50 4/128 -> Redmi Note 9 Pro 6/128 -> Mi 10T 5G 6/128 -> S23 Plus 8/512
Цитирай
#44

Да не ги взимате от карта памет?
Цитирай
#45

Не но след 3 рестарта за сега се държи добре.
[-] 1 потребител изказва благодарност на gdgrozev за това мнение:
  • suffer
Цитирай
#46

Още един се оплаква тук от същия проблем. Следи последващите коментари за евентуално решение.

LG Optimus 4X HD 1/16 -> S3 Neo 1.5/16 -> Huawei P10 Lite 3/32 -> Samsung A50 4/128 -> Redmi Note 9 Pro 6/128 -> Mi 10T 5G 6/128 -> S23 Plus 8/512
Цитирай
#47

Мислех че се е оправило но проблема остава. Ще чакаме ъпдейта дано го оправят.
Цитирай
#48

Добро утро! Искам да направя ъпдейт!

В случай, че за първи път ще инсталиратe xiaomi.eu ROM-а (Android 12, MIUI 13) и сте със стоков-оригинален (глобален (GLOBAL), европейски (EEA)...) ром, тоест както сте го купили ИЛИ ще преминавате от вече инсталиран stable→weekly, ИЛИ от weekly→stable, е задължително да ползвате скрипта с first_install_with_data_format.

Рома не идва със Root права (Magisk). В т. 2 съм обяснил подробно как се инсталира и конфигурира, но сега ще допълня и актуализирам информацията!

!UPDATE! Качвам най-новата версия на Magisk. Патчването на boot имиджа и последващото му флашване във фастбуут е обяснено в първия пост.
                 Качвам и най-новата версия на Magisk модула safetynet-fix.

Цитат:!UPDATE! В настройките на Magisk (зъбчатото колело горе в дясно), на Configure DenyList (под Zygisk (Beta) и Enforce DenyList, които трябва да са активирани), влизате и избирате на трите точки горе в дясно Show system apps. Намирате Google Play services и маркирате само com.google.android.gms и com.google.android.gms.unstable; маркирате Google Play Store и останалите приложения като банкиране, Google Pay, EON TV и въобще всички, които като отворите ви казват, че имате Root и няма да работят. Рестартирайте.

!UPDATE! В т. 2 ползвайте Root Checker само за Verify Root Status! Във времето установих, че дава фалшиви показания за SafetyNet Status и заради това препоръчвам YASNAC
Ако всичко е изпълнено, трябва да изглежда по този начин:
.jpg Screenshot_2022-03-31-09-23-24-601_rikka.safetynetchecker.jpg Размер: 44.79 KB  Сваляния: 132
 
.jpg Screenshot_2022-03-31-09-44-39-278_com.google.android.gms.jpg Размер: 37.55 KB  Сваляния: 127

LG Optimus 4X HD 1/16 -> S3 Neo 1.5/16 -> Huawei P10 Lite 3/32 -> Samsung A50 4/128 -> Redmi Note 9 Pro 6/128 -> Mi 10T 5G 6/128 -> S23 Plus 8/512
[-] 2 потребители изказват благодарност на Ivan_Bonev за това мнение:
  • Be6i4, gdgrozev
Цитирай
#49

На някои телефони това не е достатъчно. Например телеграм не работи после. Налага се да се сложи TWRP от него да се направи Format Data и тогава да се инсталира fastboot ROM вече без Format data script. Поне така е при Mi11 и Mi Mix 4.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


[-] 1 потребител изказва благодарност на Be6i4 за това мнение:
  • suffer
Цитирай
#50

Новият ъпдейт вече е рековери но моето скоро не бях го ползвал и сега само премигва . Трябва ли да го инсталирам наново и има ли нова версия ?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)