Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

redmi 9T проблем с драйвери за fastboot
#1

Здравейте нужна ми е помощ искам да си отключа буута и да флашна друг официален РОМ който просто е за друг регион . Ъм инсталирам qualcom usb driver ,universal adb driver , ADB installer 1.4.3 ,но не помага нито един когато телефона е в фастбуут уиндоус не го разпознава , а в девайс мениджъра липсва драйвер за усб , както и тези за bootloader имат удивителен и пише че не може да стартират ,гледах видеа не става и не става.
Цитирай
Аксесоари
#2

XiaoMiToolV2 изтегли това и пробвай.

Изпратено от моят M2007J3SC с помощта на Tapatalk

https://r.tapatalk.com/shareLink/topic?u...source=app прочети и тук по надолу.

Изпратено от моят M2007J3SC с помощта на Tapatalk
Цитирай
#3

Mi flash приложението си има опция за инсталиране на драйвъри.
Все пак има значение коя е версията на уиндоуса.
При 10-ката си ги намира автоматично, но трябва да се влезе в ъпдейтъра и да се пуснат опционалните ъпдейти (където обикновено предлага всякакви видове драйвъри).

В най-лошия случай може да се наложи ръчно да се направи disable driver signature enforcement, защото дравърите, които опитвате да сложите може да не са подписани:

https://c.mi.com/oc/thread-2527586-1-0.html?mobile=no
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • Be6i4
Цитирай
#4

(2021-12-17, 11:22:48)suffer написа:  Mi flash приложението си има опция за инсталиране на драйвъри.
Все пак има значение коя е версията на уиндоуса.
При 10-ката си ги намира автоматично, но трябва да се влезе в ъпдейтъра и да се пуснат опционалните ъпдейти (където обикновено предлага всякакви видове драйвъри).

В най-лошия случай може да се наложи ръчно да се направи disable driver signature enforcement, защото дравърите, които опитвате да сложите може да не са подписани:

https://c.mi.com/oc/thread-2527586-1-0.html?mobile=no
Опитах с всякакви драйвери които се предлагат опитах и с xiaoMItoolsv2 там телефона го разпознава , изписва си че е заключен , но когато дам да продължи го рестартира в фастбуут режим и там устройството не се разпознава с никакви драйвери , да също направих disable driver signature enforcement , но и това не помага.
Edit успях да намеря подходящите драйвери , разпозна се устройството в xiaomitoolv2 както и в mi unlock   , но и в двете програми дава грешки и не може да го отключи чел съм че се чака 7 дни , но никъде не ми излиза такова съобщение дори в официялния туул.... прикачвам снимки.


Прикачени файлове Миниатюри
       
Цитирай
#5

https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=82205
[-] 1 потребител изказва благодарност на milstan за това мнение:
  • suffer
Цитирай
#6

Разбрах какво иска трябва да се изключи намирането на у-вото от MI акаунта , та последен въпрос когато се флашне с mi flash има опция за заключване на буулоудър ,според вас добре ли е да го заключа при флашването ? Има ли риск от брикване при заключване
Цитирай
#7

Зависи с кой ром. Ако е глобален модел не го заключваме с китайски ром
Цитирай
#8

(2021-12-18, 18:46:29)suffer написа:  Зависи с кой ром. Ако е глобален модел не го заключваме с китайски ром

Телефона е глобален модел в момента с европейски ром (EEA ) искам да мина на глобал(индонезийски)
Цитирай
#9

Мисля, че няма грижи да се заключи с индонезийски, защото и той е глобален, но моето мнение е, че ако си отключил само за единия запис на разговорите, по-добре слагай xiaomi.eu.
Хем е по-оптимизиран, хем с по-добра поддръжка (за някои модели и седмична). Работят си безконтактните плащания и няма безумно излишните гугъл приложения. Обрани са препоръките и т.н
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • Be6i4
Цитирай
#10

За съжаление не мога да продължа след изключване на лаптопа отново има спънка с драйверите незнам защо проработиха и на другия ден пак спряха да работят... много странно трих и слагах отново ,но не става..
Цитирай
#11

Просто намери временно друга машина (друг комп или лаптоп) и е добре да видиш какво си хваща в device manager.
Може да е проблем с кабел или усб вход на телефона
Цитирай
#12

(2021-12-19, 18:44:38)suffer написа:  Просто намери временно друга машина (друг комп или лаптоп) и е добре да видиш какво си хваща в device manager.
Може да е проблем с кабел или усб вход на телефона

Не мога да буутна TWRP за постоянен достъп в цмд дава грешка 
PHP код:
PS C:\adbfastboot flash recovery twrp_lime.img
target reported max download size of 804276224 bytes
sending 
'recovery' (131072 KB)...
OKAY [  5.406s]
writing 'recovery'...
OKAY [  0.453s]
finishedtotal time5.890s
PS C
:\adbfastboot boot twrp_lime.img
downloading 
'boot.img'...
OKAY [  5.340s]
booting...
FAILED (remoteunknown command
ако буутна ръчно влиза но след рестарт вече го няма а е стоковото... redmi recovery а не искам да флашвам xiaomi eu rom ако няма да ми се запази recovery а за да му се слагат ъпдейти после ще е нужен а не може всеки път да правя WIPE DATA и да си играя да настройвам наново ,пробвах orange fox recovery същата работа .
В края си флашнат през фастбуут официален индонезийски ром и го заключих мина всичо наред ,но не минава SafetyNet устройството не е сертифицирано CST profile not match .... защо се е получило това и има ли решение без да отключвам наново и да връщам рома -който беше за европа ?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)