Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Мога ли да изключа екрана на телефона, докато е вързан към TV?
#1

Здравейте,
Видях, че имам функция на телефона да се свързва с телевизора ми. Прави mirror screen.
Има ли други варианти?
Идеята ми е да пусна дадено приложение на телефона и да му загася екрана.
Не искам да цъкам по екрана, просто искам приложението ми да си работи на загасен екран на телефона и да се вижда на телевизора.
Цитирай
Аксесоари
#2

Щом е огледално значи квото прави телефона, това се вижда на телевизора... Dex ситуацията на Самсунг е друго нещо и там можеш да си гасиш телефона.

Sent from my Samsung Note10+ using Tapatalk
Цитирай
#3

Екрана трябва сам да се гаси.Предполагам че ти сам го заключваш.Изчакваш малко.

Samsung Galasy S23 Ultra
Цитирай
#4

Какъв друг вариант има за показване на нещо на ТВ? Освен screen mirror?
Може ли да си избера програма която да се "stream"-ва към ТВ?
А телефона да си показва нещо друго или да е загасен екрана?

Сега като оставя телефона, той си намаля осветеността на дисплея и след малко като загасне и се заключва (сам) и на телевизора се показва закючения екран, т.е. в моя случай часовник.

Самия телевизор е Philips. Какъв тип "cast" ползва?
В смисъл, ако си купя примерно AnyCast M9 Plus дали от телефона ще се управлява по същия начин?
Или някой от заместителите на Chromecast ?

В край на сметка искам да го ползвам на съвсем друго място, но отново с моя телефон.
Цитирай
#5

Не разбрах точно идеята, но хромкаст ще ти свърши работа. Филипс ако е с аднроид ползва точно това. Явно твоя не е такъв. Не бих си купил "заместител" на хромкаст. Няма да останеш доволен
Цитирай
#6

В къщи ползвам хромкаст 1 и 3 на несмарт самсунг телевизори. Когато прехвъля нещо от тубата, влц плеяр или спотифая, мога да спра апа от телефона, но на телевизора не спира да върви. Споделял съм спотифай на смарт тв самсунг и тошиба, екрана ми гасне , но музиката си върви. Ако искам да превъря тази песен със следващата, просто го правя от телефона. И да не забравя, задължително телефона и телевизора/ хромкаста и ли заместитела му трябва да са в една и съща мрежа/ Някакво специфично приложение ли ползваш? Няма логика да не ти гасне екрана. Дали има нещо в настройките на приложението, при споделяне как да се държи дисплея на телефона? Или в настройките на телефона? Какъв телефон ползваш? Дано съм разбрал правилно какво точно питаш.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#7

Само най-важното не каза- какъв е телефона тиSmile
Цитирай
#8

Да, вярно трябваше и телефона Smile

Xiaomi 11i.


Телевизора е с Андроид.







Имам два варианта за шерване на екран към ТВ.


1. Ако от youtube избера на най-горния ред иконката за "stream". Прикачвам скрийншот - файл 123.jpg




Тогава ме пита на кое устройство, избирам телевизора и започвам да гледам Youtube. Мога да загася дисплея на телефона.


Телевизора разбира, че това е Youtube и реално стартира програмата Youtube, като мога от дистанционното да спирам и превъртам.







2. Втория вариант вероятно е screen mirror. Пускам го от меню: настройки->връзки и споделяне->безжичен дисплей.


Това е втория прикачен скрийншот. Файл 234.jpg. Отново виждам в менюто моя ТВ и като го избера и тогава каквото виждам на екрана на телефона, това се вижда и на ТВ. Пълно копие. В този режим НЕ мога да загася дисплея на телефона.







Тези тестове ги правя с телевизора, защото нямам под ръка Chromecast/Anycast/Miracast или друг мултимедиен плеър.


В крайна сметка искам да ползвам нещо съвършенно различно от шерване на клипчета към ТВ, но като идея е подобно.

Искам да ползвам моя телефон Xiaomi 11i, като ще си купя накакъв мултимедиен плеър от горни (Chromecast/Anycast/Miracast, не знам още какъв, защото не знам какви са им точно разликите). Идеята е да го сложа в колата ми. Искам на телефона да пусна Waze (примерно). Тази програма да се шерне през Chromecast, да мине през някакъв конвертор от HDMI към аналогов сигнал и накрая да влезе във вградения таблет в колата през входа за камерата.

Малко е сложно, но е реалистично да го направя.



Каква е разликата между различните варианти : Chromecast/Anycast/Miracast  ?


Прикачени файлове
.jpg 123.jpg Размер: 58.63 KB  Сваляния: 116
.jpg 234.jpg Размер: 21.88 KB  Сваляния: 115
Цитирай
#9

Не че нещо ама звучи безумно. Има един куп условия, които за да изпълниш в кола ще ти се завие свят. Трябва да са е една мрежа. Wifi демек. Т.е ти трябва хотспот в колата. После тоя хромкаст или каквото и да е от къде ще се храни? Трябва и за него захранване да измислиш, т.е или някакво юсб или да сложиш инвертор с конвенционален контакт. Евентуално от запалка ама не знам. С други думи се вкарваш в голям филм
Цитирай
#10

Фабрична ли ти е мултимедията или е слагана допълнително? За да можеш да шерваш каквото и да е от телефона на друго устройство, трябва да са изпълнени няколко условия. В твоя случай апарата да може да праща данни на друго устройство - очевидно това е спазено. Мултимедията да се свързва с изпращаштото устроиство - явно тук има проблем, който се опитваш да решиш. И не на последно място по важност, самото приложение трябва да е написано така, че да може да се споделя с други устройства. Давам пример, от андроид и иос устройства не е проблем да се споделят екрани, обаче приложенията които могат да го правят са малко. Те са предимно видео/ю тюб, влс плеяр - тези съм пробвал, бс плеяр не става/ и аудио /спотифай и радио приложения/ Приложението на булсатком не е предвидено да се споделя на никакви устройства, гледаш на конкретното. Старото приложение на виваком също не можеше да се споделя. Даже бях писал на съпорта с въпрос как може да стане. Преди да инвестираш в каквото и да е, виж дали отговарят на горните 3 условия. Най-лесно е решението с мултимедията и телефона, но ако приложението не е предвидено за споделяне/като например уейза/ каквато и мултимедия и телефон да имаш не е от значение. Ако имаш да речем някакъв таблет с андроид монтиран към колата, можеш на него да инсталнеш всяко приложение и споделянето на екран от телефона се обезмисля.
прегледай линковете - като идея

https://www.kaldata.com/forums/topic/252...%BA%D0%B0/

https://www.youtube.com/watch?v=ygwFyqjYKzU

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#11

OK, мерси, ще ги разгледам.
Аз не искам да сменям оригналния дисплей/таблет в колата. Искам на него да изкарвам информация. За това screen mirror ми върши работа. Ако не успея да загася екрана на телефона, ще го намаля като осветеност. Ползвам Tasker от много време и с автоматизацията ще се оправя.
За съжаление аз нямам Андроид Ауто. От следващия модел го има, но при мен липсва.

Каква е разликата между Chromecast/Anycast/Miracast ? Ако ми харесат, ще си купя такъв тип медия плеър и на няколко други по-стари телевизори вкъщи и на селото ми.
Цитирай
#12

За телевизор по добре бокс или стик. Бюджетно решение е амазонски стик (който модел можеш да вкараш в бюджета). При боксовете избора е по голям, но масово евтините са боклуци. На хромкаст с изключение на последния не можеш да инсталираш нищо. Предполагам си запознат
Цитирай
#13

За екрана на кола има Андроид Ауто, порови се в тази насока.
Цитирай
#14

Идеята на човека е да прави нещо с приложения, които са инсталирани на телефона, но да ползва безжично друг дисплей, като този на медията в колата си, а реално в този момент дисплея на телефона да е изгасен/ изключен.
Поне аз така го разбирам.
За момента при мен, Xiaomi Mi11 Ultra, съм на етап да мога да споделям екрана, който екран на телефона гасне при липса на докосване или мърдане на курсор на мишката свързана към безжичното устройство екран например, ок, но това да мога да правя нещо на изгасен екран и да ползвам само допълнителния екран за визуализация на вършещото се върху телефона, докато правя нещо с приложенията от него, е това все още не съм успял да постигна.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#15

Ако имаш проблем с Youtube
пробвай с Youtube vanced
по-доволен шъ Устаниш :-)
Цитирай
#16

Да, точно това ми е целта.
Ти как си успял да гасиш телефона и да работи "втория" екран? Безжично ли се свързва? Нали не е през USB3.1?
Вероятно не е screen mirror?

Това за предишните версии на Chromecast, че не може да се инсталира - не го знаех. Но аз и не искам на "стик"-а да инсталирам програми. Не искам и box. Просто няма да ползвам функциите му. Искам само да шервам от телефона. Искам някакъв простичък "стик".

За да ползвам Андроид Ауто трябва да го имам инсталирано на таблета в колата. Но го нямам на моята и на моя модел - не може. Не знам колко ще е полезно да си купя стик, на който може да се инсталират програми и там да инсталирам АНдроид Ауто - но това мисля, че малко вероятно да има успех накрая.

Досега научих само, че има стикове на които се инсталират програми. Друга каква разлика има между тях?
Има ли разлика при шерването на Youtube?
Или mirror screen?
Цитирай
#17

Ако е за ю тюб, всеки хромкаст би ти свършил работа. Но трябва да си споделиш и интернета с хромкаста. Това е необходимо защото като го "закачиш", може да го махнеш от телефона и пак ще работи на мултимедията.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#18

При мен спокойно споделям екрана от Galaxy S9+ на Philips TV с Андроид.Не говоря за кастване през Chromecast. Секунди след като се стартира,екрана на телефона се изключва сам.Трябва са в една безжична мрежа.Според мен обаче хаби по бързо батерията от колкото през Chromecast. При теб втория дисплей трябва да е с андроид и евентуално бисквитка в колата за интернет.По добре си сложи един таблет в колата.

Samsung Galasy S23 Ultra
Цитирай
#19

(2021-12-22, 12:26:46)pepy1 написа:  В къщи ползвам хромкаст 1 и 3 на несмарт самсунг телевизори. Когато прехвъля нещо от тубата, влц плеяр или спотифая, мога да спра апа от телефона, но на телевизора не спира да върви.

Това ми звучи като споделяна през акаунта в Тубата - не шерване на телефона.

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай
#20

Да речем, че на тубата е така, на влц нямам акаунт. Когато на тубата нв си се логнал, как тогава се получава? Не споделяш акаунт, просто споделяш съдържание от едно устройство на друго.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#21

Таблет в колата и сега си имам (допълнително сложен), но нещо започва да ми прави проблеми с намирането на сателити и вероятно му е дошло времето да го сменям. Но е рутнат и ще ми е трудно да си намеря заместител. Между другото ако някой продава 7" таблет, който може да се рутне - нека ми пише на ЛС.

Още един въпрос, който забравих. Нали тези стикове, може да ползват интернет от телефона ми?
Понеже гледах няколко клипчета, как първоначално стика прави аксес поинт и връзвам телефона, за да направя настройки. Но след това не успявам да се ориентирам, след като направя настройки, може ли телефона да бъде аксес поинт и стика да се върже към него като клиент?
Аз реално ще искам това да ми е поставновката, телефона да шерва интернет и стика да се закача към него.
Цитирай
#22

(2021-12-23, 05:11:07)pepy1 написа:  Да речем, че на тубата е така, на влц нямам акаунт. Когато на тубата нв си се логнал, как тогава се получава? Не споделяш акаунт, просто споделяш съдържание от едно устройство на друго.

Значи се връщаме в началото - втория пост!
Говорим за „споделяне, на различни нива“.
Едно е - дисплей 2 показва това, което излиза от видеокартата към дисплей 1. Тогава дисплей 1 не може да се изключи.
Съвсем друго в тубата. Логвам се през две устройства и пренасочвам изхода - от едното към другото - през акаунта.

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)