Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Poco Х3 NFC или Realme 7 Pro?
#1

Здравейте, спряла съм се на тези два телефона за подарък, но изпаднах в голяма чуденка...Телефонът трябва да прави хубави снимки на първо място, да е издръжлива батерията и да е google съвместим. Моля за съвети!

Изпратено от моят POCO F2 Pro с помощта на Tapatalk

"Не си капка в океана. Ти си целият океан в една капка..."
Цитирай
Аксесоари
#2

В случая съм за Poco F3. Дисплей - 120Hz, Gorilla Glass 5, Infrared port, както и IP53.

 
Цитирай
#3

(2022-01-03, 16:26:22)NoMaD написа:  В случая съм за Poco F3.
Ох, объркала съм...POCO X3 NFC

Изпратено от моят POCO F2 Pro с помощта на Tapatalk

"Не си капка в океана. Ти си целият океан в една капка..."
Цитирай
#4

(2022-01-03, 16:29:08)Severna написа:  Ох, объркала съм...POCO X3 NFC
+1 за POCO X3 NFC: Дисплей - 120Hz, Gorilla Glass 5, алуминий, IP53, радио, по-голяма батерия - 5160 mAh. И параметрите на основната камера са малко по-добри.

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • Severna
Цитирай
#5

Ето едно сравнение https://www.gsmarena.com/compare.php3?id...one2=10415

Huawei P30
Цитирай
#6

(2022-01-03, 16:56:25)DoryanY написа:  Ето едно сравнение https://www.gsmarena.com/compare.php3?id...one2=10415
Само не е отбелязано, дали Покото е Pro или NFC версия, защото има разлика в камерите. 48/64 Mpx...

Изпратено от моят POCO F2 Pro с помощта на Tapatalk

"Не си капка в океана. Ти си целият океан в една капка..."
Цитирай
#7

(2022-01-03, 17:40:47)Severna написа:  Само не е отбелязано, дали Покото е Pro или NFC версия, защото има разлика в камерите. 48/64 Mpx...

Изпратено от моят POCO F2 Pro с помощта на Tapatalk

На 13-та секунда се вижда, че покото е със 64 мегапиксела.
Цитирай
#8

(2022-01-03, 19:45:55)NikolayBUL написа:  На 13-та секунда се вижда, че покото е със 64 мегапиксела.
В такъв случай, снимките от Realme 7 pro са най-добри, както изглежда...

Изпратено от моят POCO F2 Pro с помощта на Tapatalk

"Не си капка в океана. Ти си целият океан в една капка..."
Цитирай
#9

Е то сензорите на Покото и на Риалмито са еднакви : Сони imx682 така , че водещи за избора могат да бъдат други параметри.

S21 FE
RN5 AI
Цитирай
#10

(2022-01-03, 20:28:11)Severna написа:  В такъв случай, снимките от Realme 7 pro са най-добри, както изглежда...

Изпратено от моят POCO F2 Pro с помощта на Tapatalk

И на двата бих препоръчал да се инсталира Gcam , който по мое мнение ще подобри качеството на снимките.
Цитирай
#11

Realme 7 Pro е малко по-добър. Като хардуер камерите са доста съпоставими, но се вижда, че 7 Pro прави една идея по-добри снимки на практика. За това най-вероятно помага малко по-отворената бленда. И аз бих препоръчал да се гледат повече другите параметри, защото разликата не е голяма, а с GCAM и двата ще снимат по-добре. Най-големите разлики между двата модела са в дизайна, дисплея, батерията и скоростта на зареждане. Последните две реално се припокриват, понеже Poco-то е с по-голяма и издръжлива батерия, но по-бавно зареждане. X3 е с нелош дисплей, обаче е IPS LCD. Може би е добре на това да обърнеш внимание - дали си склонна да си купиш телефон с LCD панел или държиш на AMOLED-а. Иначе, и двата модела са предимно от пластмаса, но в POCO-то са вложени повече усилия и по-качествени материали при производството. В това сравнение категоричен победител няма.

Huawei P8 Lite DS | Android 6.0 > Huawei P Smart DS | Android 9.0 > Redmi Note 8T DS | Android 11 > Xiaomi 12 Lite | Android 14

https://pardus.website - БЪЛГАРСКИ КАЛЕНДАР И ЗОДИАК
Цитирай
#12

Realme 8 pro.
Цитирай
#13

Имал съм покото, пълен кенеф.От ваденето от кутията лагва и забива тия 120 херца са само някаква заблуда.Нямам акции в realme и изрязявам мнението ми е xiaomiто.
На майка ми взех реалме 7(почти същото е като с про версията) никакви проблеми.Работи бързо и не забива.
2 дена си играх с него, и за парите си е чудесен
Препоръчвам ти да не се занимаваш с поко /xiaomi.
Xiaomi бих взел отново само и единствено за мен за да му флашвам къстъм ромове.На друг познат или приятел никога не бих препоръчал.За друго не стават.Хардуера им е добър но оттам натам гола водичка.
Вземи си realme-то според мен

Honor Magic 5 pro Black
[-] 1 потребител изказва благодарност на galev_90 за това мнение:
  • Severna
Цитирай
#14

И poco и realme софтуерно са си бъгави.А лично за половин година никакви сериозни ядове с poco.
Цитирай
#15

Poco X3 NFC се държи много добре, както с 120Hz, така и без. Батерията е чук, камерата е прилична, чипа е на добро ниво.
Има доста ревюта и впечатления, надявам се, не се влияеш от едно мнение, в което са написани глупости. За 400лв., по-добър няма да намериш.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 2 потребители изказват благодарност на hazART за това мнение:
  • gazara74, TheWalking
Цитирай
#16

(2022-01-04, 22:04:58)hazART написа:  Poco X3 NFC се държи много добре, както с 120Hz, така и без. Батерията е чук, камерата е прилична, чипа е на добро ниво.
Има доста ревюта и впечатления, надявам се, не се влияеш от едно мнение, в което са написани глупости. За 400лв., по-добър няма да намериш.

Разбирам, да не съм го имал да кажеш да говоря глупости.
Ама при положение, че съм го имал и изказвам моето впечатление от апарата защо трябва да са глупости?
Същото мога да кажа и за твоето мнение, че говориш глупости, нали?
Доколкото ми е известно този подфорум е за мнение относно избор на даден модел.
Винаги давам отговори на продукти които съм имал и имам пряко наблюдение над тях.
Тамън беше излезнало и си го взех.Изтраях го точно 3 дена, след което замина в olx-a..
Xiaomi-тата са добри, но софтуера им не става.Колкото и да се цупите това е факт.
Стават само ако са с някой кадърно направен къстъм ром.
Мое мнение, не ангажиращо никой

Honor Magic 5 pro Black
Цитирай
#17

Аз не съм го имал, но близък го ползва доста време и знам на какво ниво се представя и такова крайно мнение като твойто просто е заблуждаващо. За тази цена аналог няма. Все пак и никой не очаква да е бърз и добре софтуерно като iPhone и висок клас Samsung.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#18

(2022-01-04, 22:04:58)hazART написа:  Poco X3 NFC ...................  За 400лв., по-добър няма да намериш.

Ако е X3 Pro за 400лв ще се съглася, ама чистия X3 не е нищо особено за парите си
За 400лв има поне 3-4 конкурентни телефона, които може да се окаже че са по-читави софтуерно
Цитирай
#19

Ми в случая говора за стария NFC, но като гледам и новия струва 400лв., а той е още по-добър.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#20

Кой е стария и кой новия?
Аз за X3 NFC намирам само един - от Септември 2020г
който е със SD 732G
Цитирай
#21

NFC стар, Pro нов.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#22

(2022-01-05, 11:22:27)hazART написа:  Аз не съм го имал, но близък го ползва доста време и знам на какво ниво се представя и такова крайно мнение като твойто просто е заблуждаващо. За тази цена аналог няма. Все пак и никой не очаква да е бърз и добре софтуерно като iPhone и висок клас Samsung.

Не мисля, че мнението ми е крайно и заблуждаващо.Просто казвам какво аз усетих от този телефон.
Автора на темата пита и съответно като имам впечатление от първо лице, а не от близки познати и тн казвам мнението ми..
Ти сам можеш да си направиш сметка как е работил,  за да ме изнерви и на 3тия ден да замине в olx-a.Просто са си лагави тва е.Не убеждавам никого.Ползвал съм миуи, още отпреди да правят телефони xiaomi с разни къстъм ромове на други устройства..
И не, не го сравнявам с висок клас телефони.
Хубавото при xiaomi е, че са топ хардуер и човек ако му се занимава да си ръчка разни софтуери всичко си идва намясто..
Аз съм си критик попринцип и някой неща обикновенния юзър даже не ги забелязва, но мен ми правят впечатление и ме  дразнят..

Honor Magic 5 pro Black
Цитирай
#23

(2022-01-03, 22:54:59)NikolayBUL написа:  И на двата бих препоръчал да се инсталира Gcam , който по мое мнение ще подобри качеството на снимките.
Това ли е Gcam app-то?
[Изображение: c61dbc1a93a4439d34c3406c0a78cca6.jpg]

Изпратено от моят POCO F2 Pro с помощта на Tapatalk

"Не си капка в океана. Ти си целият океан в една капка..."
Цитирай
#24

Не може да бъде изтеглен от Google Play. Това приложение е само за Пикселите. Но може да се свали оттук - Цък

 
[-] 2 потребители изказват благодарност на NoMaD за това мнение:
  • galev_90, Severna
Цитирай
#25

Gcam mod https://www.naldotech.com/xiaomi-poco-f3...-gcam-apk/

Huawei P30
[-] 1 потребител изказва благодарност на DoryanY за това мнение:
  • Severna
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)